Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Sprawdzanie samopoziomowania reflektorow


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Jedrzej

Jedrzej
  • 40 postów
  • Dołączył: 05-11-2006
  • Skąd: Waraszawa

Napisany 06 listopada 2006 - 20:21

Witam,
musiałem wymienic silniczek od reflektorów (palil sie komunikat na wyswietlaczu). Po wymianie komunikat ucichł, a ja dalej nie wiedziałem czy samopoziomowanie działa. Podczas wizyty w serwisie spytalem sie czy mozna to jakos sprawdzic. Gosciu powiedział, ze tak. Na Tech'u pojawil sie komunikat czy skalibrowac, po tej czynnosci pojawil sie nastepny: czy sprawdzic, i rzeczywiscie soczewki zaczely chodzic gora dol. Niby działa, ale czy zadziała w momencie przechyłu wahaczy nadal jest dla mnie zagadka...
"Bo wypadek to dziwna rzecz... Nigdy go nie ma dopóki się nie zdarzy..."

#22 OFFLINE   Pablo's

Pablo's
  • 90 postów
  • Dołączył: 20-04-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 12 czerwca 2007 - 15:04

Widzę, że nie tylko ja się borykam z tym problemem.
Otóż w mojej klusce też to przestało działać, zacząłem szukać i znalazłem odczepioną łapke od regulatora na przednim wahaczu. Założyłem tak jak powinno być i nie działa. Wpadłem na pomysł, że kupie drugi wymienie i bezie wszystko OK. NIestety wymieniłem ten czujnik na wahaczu a regulacja nadal nie dziala.


Czy któryś z kolegów zna jakiegoś elektryka który wie gdzie i co zrobić żeby naprawić.???

Byłem dziś w ASO, panowie bardzo u przejmi powiedzieli że zrobią to ale dopiero za tydzień, no i ta imprezka będzie mnie kosztować od 170 do 300zł :shock: . Wstępnie się umówiłem ale nie uśmiecha mi się tam jechać więc koledzy z wrocławia i okolic proszę o namiar na jakiegoś fachowca.
Zobacz moją ślicznotkę!
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH

#23 OFFLINE   boyy26

boyy26
  • 12 postów
  • Dołączył: 10-01-2009
  • Skąd: irlandia

Napisany 22 stycznia 2009 - 21:56

u mnie poskutkowało. patrząc na przód auta śruba skrajna ta od błotnika;) to góra-dół. pokręciłem sobie i światła na git poziomie. dzięki Piterek:ok:.pozdro:D

#24 OFFLINE   shamrock

shamrock
  • 37 postów
  • Dołączył: 23-06-2008
  • Skąd: Nowa Ruda

Napisany 22 marca 2009 - 14:02

Także mam problem z ksenonami. Zapala się komunikat leuchtw fahrlicht. Tylko u mnie troche dziwnie to wyglada sprawdzałem stojąc w nocy z zapalonymi światłami przed murem i stwierdziłem że po przekręceniu kluczyka lampy zaczynają stopnoiowo opadać i pojawia się błąd po chwili nic nie robiąc z autem tzn zmiana nacisku na przód lub tył wracają do góry i błąd gaśnie po chili znowu słychać jak stopniowo opadają. Czasem zostają w górnym położeniu i nie ma błedu nawet przez cały dzień a czasem zostają na dole i pali sie błąd tylko że teraz gdy nie pali się błąd i gdy lampy są u góry to mi ludzie zaczęli mrugać światłami że niby na długich jadę. Czujniki są całe, silniczki słychać więc chyba też ok.Dodam że jak zapala się błąd i wysiadam z auta żeby popatrzeć na lampy to dostaje "kopniaka prądem" od karoserii :o a nigdy tak nie było a jest tylko w sytuacji pojawienia sie błędu. Czy może być tam jakieś przebicie że te lampy tak wariują??? Druga sugestia to to że światła drogowe (długie) od momentu zakupu mam troche za wysoko i świecą w kosmos. Czy to ustawienie ma związek problemem ksenonów??? Czy ustawienie drogowych a ksenonów to zupełnie inna bajka??? Czy podpięcie auta pod kompa da mi wiecej odpowiedzi niż tylko "leuchtw fahrlicht"

#25 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 grudnia 2010 - 23:37

A generalnie to jaki jest mechanizm samopoziomowania reflektorów?
CZujniki na wachaczach i co? jakiś moduł, włącznik zespolony ma inny układ, silniki w lampach inne?
Korci mnie żeby sobie zrobić.

#26 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 31 grudnia 2010 - 01:18

dwa czujniki na lewych wahaczach, moduł sterujący, wiązka, silniczki są inne, włącznik świateł nie ma kółka, ale on by chyba nie przeszkadzał.

#27 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 grudnia 2010 - 09:26

Gdzie znajduje się moduł sterujący?
Czas zakopać się w schematy :D postanowione

#28 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 stycznia 2011 - 01:08

Gdzie znajduje się moduł sterujący?

http://forum.omegakl...296&postcount=1
http://forum.omegakl...96&postcount=10

#29 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 stycznia 2011 - 09:09

Danke