Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pilot centralnego zamka


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kaczor007rr

kaczor007rr
  • 17 postów
  • Dołączył: 18-02-2014
  • Skąd: Września
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 19 stycznia 2016 - 21:18

Witam Panowie.
Jeśli zakupie nie oryginalny dowolny pilot o częstotliwości takiej jak na centralne czyli 433.92MHz to czy będę go w stanie zaprogramować?? Czy jest to technicznie nie możliwe. Oryginalnego pilota nie posiadam.

 


Zwiedziłem całe forum w poszukiwaniu pomocy i jedyne na co natrafiłem to na link który odsyła mnie do strony głównej forum :-/
Szukam pomocy w podłączeniu nie oryginalnego sterownika centralnego zamka. Mam schemat nowej centralki natomiast nigdzie nie mogę znaleźć w jakie kable wpiąć ją w aucie :-/
Będę bardzo wdzięczny za jakikolwiek schemat lub opis kabli. A w załączniku dodaje schemat kabli z centralki która mam zamiar kupić. Załączony plik  instrukcja_002813.pdf   70,67K   6 pobrań


Edytowany przez czesiek, 03 lutego 2016 - 15:02.




#2 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 21 stycznia 2016 - 12:23

Proszę :) http://forum.omegakl...mo/#entry823551
Róbmy screeny swoich postów :( tak szybko z pomocą administracji, a z przykazu zarządu znikają :(

NIE pomagam na priv, gdyż od tego jest Forum - masz problem? Napisz na Forum !

Nic nie robienie zabiera większość mojego czasu i wcale mnie to nie męczy :)

#3 OFFLINE   kaczor007rr

kaczor007rr
  • 17 postów
  • Dołączył: 18-02-2014
  • Skąd: Września
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 21 stycznia 2016 - 13:51

Yyy. Dziękuję. Ja jakoś do tego nie dotarłem. 😕
A jednego czego mi brakuje w tym poradniku to koloru kabla od otwierania klapy tylnej w sedanie. Ktoś poratuje ?? ☺

#4 OFFLINE   user881

user881
  • 432 postów
  • Dołączył: 07-12-2010
  • Skąd: Myszyniec
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 stycznia 2016 - 18:20

Chyba jakiś czerwony w nogach pasażera ale juz dobrze nie pamiętam bo ciąlem go dawno. Szukaj na temat blokady otwierania bagaja 



#5 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 30 stycznia 2016 - 18:17

zacznij szukać

 

http://forum.omegakl...na-uniwersalny/


Róbmy screeny swoich postów :( tak szybko z pomocą administracji, a z przykazu zarządu znikają :(

NIE pomagam na priv, gdyż od tego jest Forum - masz problem? Napisz na Forum !

Nic nie robienie zabiera większość mojego czasu i wcale mnie to nie męczy :)

#6 OFFLINE   kaczor007rr

kaczor007rr
  • 17 postów
  • Dołączył: 18-02-2014
  • Skąd: Września
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 30 stycznia 2016 - 19:41

Wszystkie te posty czytałem ale odpowiedzi na moje pytania nie ma. Wiec odsyłanie mnie do takich linków nie ma sensu.
Bo jak w drugim poście napisałem po podłączeniu biało czarnego i zielono-czarnego pod kierunkowskazy nie daje żadnego efektu.na biało - czarnym po podaniu masy jest sygnał a na tym drugim nie dzieje się nic.
Tak samo jest z brązowo-czarnym od domykania szyb który również nie reaguje na nic.
I chciałem się dowiedzieć jak mogę w inny sposób to sprawdzić a nie dostać znów link z opisem kabli które w mojej omedze nijak się ma ze względu na przekladke która miała w przeszłości z anglika.
A to post ktory zostal przeniesony do umieralni (z reszta slusznie) . Wiec zapytam jeszcze raz. :)
Jak wcześniej się okazało moje auto było sobie anglikiem więc dzisiaj miałem nie lada problem z podłączeniem nieoryginalnej centralki.
stąd kilka moich pytań:
1) kolory kabli kierunkowskazów w aucie to biało-czarny oraz zielono-czarny. Ten pierwszy znalazłem i po podaniu masy na ten przewód zapalają się wszystkie kierunkowskazy. Czy ten drugi przewód powinien tak samo zareagować? bo w żadnej kostce nie znalazłem takiego koloru kabla a szukając w sposób podawania masy na przewody znalazłem tylko otwieranie, zamykanie i właśnie jeden przewód od kierunkowskazów.
2)w jaki sposób sprawdzić który kabel jest od domykania szyb??
3)czy otwierania bagażnika jest również sterowane masą?? jeśli tak to czy mogę się wtedy wlutować w kostkę wychodzącą z przycisku??

#7 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 30 stycznia 2016 - 19:42

nijak się ma ze względu na przekladke która miała w przeszłości z anglika.

I tu jest problem,nie wiadomo co przekładkowicz polutował. Nie musiał trzymać się kolorystyki :(



#8 OFFLINE   kaczor007rr

kaczor007rr
  • 17 postów
  • Dołączył: 18-02-2014
  • Skąd: Września
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 30 stycznia 2016 - 19:53

Dlatego właśnie proszę o jakąś poradę jak mogę znaleźć pozostałe kable. Bo jak już wcześniej napisałem , metodą sterowania masą znalazłem jeden kabel od kierunków , zamykanie I otwieranie auta. A poszukuje jeszcze domykania szyb, otwieranie bagażnika i drugi kabel od kierunków. Sprawdziłem obie kostki w nogach kierowcy w sposób sterowania masą i nic więcej nie znalazłem. A nie wiem czy całą resztę tez tak sprawdzę a chce być pewny bo jak mam każdy kabel tak sprawdzić w pozostałych wiazkach to trochę tego jest.

#9 OFFLINE   KonradNMR

KonradNMR
  • 7 postów
  • Dołączył: 01-04-2016
  • Skąd: M-wo
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 kwietnia 2016 - 20:30

Siemanko mam takie zapytanko gdzie znajde centralke zamka bo na pilocie wsio swieci a zero reakcji od czego mam zaczac mianowicie . kluczyk w stacyjce wciskam zamykam otwieram i nic podkresle ze jak otwieram z kluczyka od strony kierowcy oswietlenie w srodku sie odrazu nie zapala zas jak otwieram od pasazera zaraz po przekreceniu kluczyka zapala sie podswietlenie w srodku. Prosze o porady.

#10 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 06 kwietnia 2016 - 03:55

Siemanko mam takie zapytanko gdzie znajde centralke zamka

Boczek po prawej stronie  w nogach pasażera.


Róbmy screeny swoich postów :( tak szybko z pomocą administracji, a z przykazu zarządu znikają :(

NIE pomagam na priv, gdyż od tego jest Forum - masz problem? Napisz na Forum !

Nic nie robienie zabiera większość mojego czasu i wcale mnie to nie męczy :)

#11 OFFLINE   Klery

Klery
  • 4 postów
  • Dołączył: 19-04-2016
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 kwietnia 2016 - 11:19

o dzięki wielkie mi też się przydała taka informacja. Miałem z tym spory problem lecz teraz już po sprawie ;)