Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Dziwne zachowanie na gazie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 stycznia 2016 - 13:52

Od około trzech, czterech dni auto dziwnie się zaczyna zachowywać na gazie - podczas przyspieszania zachowuje się jakby nie palił na wszystkie baniaki, czasem strzeli. Dzieje się tak tylko podczas przyspieszania, w każdym innym wypadku pracuje bez zarzutu. Zachowuje sie tak tylko na gazie i zazwyczaj przy wyższej temperaturze silnika (około 80 stopni i więcej). Jak przełączę na benzynę to nie ma żadnego problemu, autko chodzi jak zegarek i przyśpiesza bez problemu. Trochę ponad rok temu wymieniałem (u gazownika) wtryski gazu na jakieś czarne - nie znam nazwy, bo poprzednie valteki już powiedziały papa. Gazownicy ( dwóch) twierdzą, że to są dobre wtryski- znacznie lepsze od valteków. I teraz pytanie - co to może być i czy da się to zrobić w warunkach polowych czy zostaje tylko wizyta u gazownika na co nie mam teraz zbytnio czasu.

Auto ustawione jest tak, by na gaz przełączał się przy temperaturze powyżej 55stopni oraz przy około 2000 RPM silnik 2.5v6.




I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#2 OFFLINE   Łaciu

Łaciu
  • 2 postów
  • Dołączył: 17-01-2016
  • Skąd: Przemyśl
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 19 stycznia 2016 - 00:33

dolaczam sie do pytania... mam to samo... 



#3 OFFLINE   zeta198

zeta198
  • 147 postów
  • Dołączył: 22-03-2015
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 19 stycznia 2016 - 07:58

Podpiąć komputer i sprawdzić czy są jakieś błędy w sterowniku od gazu. Pod maską nie czuć gazu? Kiedy były wymieniane filtry? Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

Edytowany przez zeta198, 19 stycznia 2016 - 07:59.


#4 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 stycznia 2016 - 08:31

No właśnie kompa do gazu nie mam. Gazu w ogóle nie czuć. Wczoraj trochę więcej jeździłem to był dramat. Najgorzej było podczas wyprzedzania ciężarówki poszedłem na pewniaka a kiedy trzeba było docisnąć gazu zaczął się krztusić a z przeciwka auto.... Od tej pory jeżdżę tylko na benzynie i tam żadnych problemów. A co do filtrów to wymienialem przy okazji wymiany wtryskiwaczy, czyli niewiele ponad rok temu ( ok 15000km). Na wiosnę miała być kolejna wymiana.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#5 OFFLINE   MobilZasada

MobilZasada
  • 39 postów
  • Dołączył: 06-01-2014
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 19 stycznia 2016 - 20:01

Jeżeli symptomy odczuwasz jako wypadanie zapłonu, to po moich przejściach jestem w stanie uwierzyć że to właśnie wypadanie zapłonu...

Też szarpał i przerywał tylko na LPG. Jeździłem z gazownikiem i jego kompem - problem okazał się na czwartej świecy. Świecę wymienił i przez chwilę było niby ok. Ale szybko wróciło. Wymieniłem przewody. Aż w końcu musiałem wymienić cewkę. Wina była po jej stronie.



#6 OFFLINE   Konrad Latkowski

Konrad Latkowski
  • 82 postów
  • Dołączył: 16-01-2016
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 25 stycznia 2016 - 17:35

Panowie i panie, że względu na wyższą egzystencję gazu świece muszą być wymieniane częściej niż do benzyny i na lepsze. Ale to że ktoś włoży czteroelektrodową irydówkę i zapłaci za nią czartery razy więcej niż za denso nie znaczy że pojeździ cztery razy dłużej. Przy każdej wymianie np oleju, proponuję sprawdzić stan świec i czy przerwa nie jest większa niż 0,8 mm czy świece nie są zaolejone. Ciąg elektryczny cewka kable świece ma to do siebie że urządzenia końcowe psują początkowe. W sensie świece rozwalą kable a kable cewkę. Więc zawsze przy takich problemach z gazem wymienia się świece w pierwszej kolejności później kable no i cewkę. Świece raz w roku kable proponuję co 2-3 wymiany świec. No nikt nie wymienia cewki profilaktycznie a też by się zdało ;p