Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Demontaż nawiewu kierowcy oraz pokretła podświetlenia i przycisków


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Guest_Pienia_*

Guest_Pienia_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 02 stycznia 2016 - 15:52

Witam

 

W ramach demontażu deski próbuję zdemontować teraz stronę kierowcy. Kratkę nawiewu udało mi się wyjąć podważając ja po bokach małym płaskim śrubokrętem - choć w porównaniu z innymi kratkami ta stawiała dość mocno opór. W komorze tego nawiewu na górze odkręciłem dwa wkręty. Dało się wtedy wymontować ten mały plastik narożny z którego dmucha chyba na szybę boczną. Niestety mam problem z tą częścią zawierającą pokrętło oświetlenia i przyciski. Górą lata już luźno, ale dołem coś trzyma. Nie wiem jak wymontować to pokrętło. Próbowałem po wysunięciu tego pokrętła w pozycję oświetlenia kabiny podważać je śrubokrętem wsuniętym w to pokrętło i nic. Co robić?

 

Odkręciłem też po dwa wkręty ze skrzynki bezpieczników i przekaźników, ale też nie chcą zbyt wyjść.

 

 

Pozdrawiam





#2 OFFLINE   pers58

pers58
  • 419 postów
  • Dołączył: 04-04-2009
  • Skąd: TYCHY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 stycznia 2016 - 16:22

http://forum.omegakl...ik +oświetlenia



#3 Guest_Pienia_*

Guest_Pienia_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 02 stycznia 2016 - 21:11

Wsunąłem po lewej i prawej karty. Druga już ciężko wchodziła (popękała trochę), ale jakoś dało radę. Przełącznik wysuwałem razem z kartami, bo inaczej nie dało rady tak ciasno to wszystko siedziało. Wyszedł na jakieś 1-2cm. Teraz trzeba odpiąć z tyłu od bocznej klapy kostki? Wydawało mi się, że będzie je można odpiąć po wyjęciu całego tego przełącznika. Obudowa z której wychodzi ten przełącznik nadal nie wychodzi - tam są jakieś jeszcze śruby w otworze po przełączniku?


Edytowany przez Pienia, 02 stycznia 2016 - 21:11.


#4 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 stycznia 2016 - 16:59

Wydawało mi się, że będzie je można odpiąć po wyjęciu całego tego przełącznika

 

 

Tam nic się nie odpina - same wsuwki są. Jak wytaszczyłeś 2 cm to z boków widać miejsca , gdzie można lewarować śrubokrętem i tyle . To się wyciąga na wydrę.

 

W ramach demontażu deski

 

Jak chcesz wytargać deskę rozdzielczą/kokpit to odłącz akumulator , bo  potem będzie błąd airbagów ( nie wiem dlaczego)

Deska jest na dwóch wkrętach 

1 znajduje się w środkowych nawiewach ( trza je wydłubać )

2 jest nad kolumną kierownicy ( rozebrać plastiki z kolumny kierownicy)



#5 Guest_Pienia_*

Guest_Pienia_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 11 stycznia 2016 - 10:20

Co do włącznika świateł to już sobie poradziłem. Generalnie cały włącznik jest na wcisk (takie duże gniazdo), a z boku trzymają go takie blaszki blokujące (najlpeij odblokować je czymś właśnie płaskim jak np. karta, mała metalowa szpachelka). Trzeba tylko trochę więcej siły, żeby wysunąć go z gniazda.

 

Rozumiem, że pisząc deska masz na myśli licznik? Z licznikiem to nie problem. Już go raz demontowałem. Gorzej z sama deską. Chyba to co  było do zdemontowania to mam odkręcone i wyjęte, a deska dalej mocno siedzi. Czy pod licznikiem jeszcze trzeba coś odkręcać? Jest jedna śruba głębiej wzdłuż kolumny kierownicy oraz nakrętka na śrubie z z prawej strony pod licznikiem, ale nie wydaje mi się, żeby one akurat trzymały deskę.