Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

KME Diego G3 przerywa na niskich obrotach


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   bully

bully
  • 72 postów
  • Dołączył: 11-06-2014
  • Skąd: KD/ozimka
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 21 grudnia 2015 - 21:43

Od jakiegoś czasu zaczyna mi się dziwnie zachowywac sterownik diego g3. Otóż podczas normalne jazdy wszystko ok, ale problem pojawia się podczas typowego "mulenia" czy np trzeci bieg 1200 obr i naciskam gaz, sterownik zaczyna nierównomiernie włączać gaz na ułamek sekundy co objawia się szarpaniem, czasami potrafi nawet się zresetować, a w skrajnych przypadkach wyłaczyć wogóle, trzeba wtedy wyłaczyć i wlaczyć zapłon, nic innego nie pomaga, i dzieje sie to tylko pomiędzy 1000-1500obr przy mocnym nacisnięciu gazu. czasy otwarcia Lpg są wtedy gdzieś na poziomie 10-15ms i znikają na ułamki sekund, ciśnienie nie spada poniżej rozłączania.

Rzecz dzieje się w moim x20xev.

Ktoś coś?





#2 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 grudnia 2015 - 22:02

Od jakiegoś czasu zaczyna mi się dziwnie zachowywac sterownik diego g3. Otóż podczas normalne jazdy wszystko ok, ale problem pojawia się podczas typowego "mulenia" czy np trzeci bieg 1200 obr i naciskam gaz, sterownik zaczyna nierównomiernie włączać gaz na ułamek sekundy co objawia się szarpaniem, czasami potrafi nawet się zresetować, a w skrajnych przypadkach wyłaczyć wogóle, trzeba wtedy wyłaczyć i wlaczyć zapłon, nic innego nie pomaga, i dzieje sie to tylko pomiędzy 1000-1500obr przy mocnym nacisnięciu gazu. czasy otwarcia Lpg są wtedy gdzieś na poziomie 10-15ms i znikają na ułamki sekund, ciśnienie nie spada poniżej rozłączania.

Rzecz dzieje się w moim x20xev.

Ktoś coś?

Sprawdz wiązkę, przetarte kabelki , miejsce pobierania sygnału obrotów , czy polutowane,,,, wyczyść styki, zobacz czy komp czasem wody nie łyknął .