Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jaki tłumik

wydech

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
124 odpowiedzi na ten temat

#121 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 06 stycznia 2016 - 12:23

Ok 60 do 150

#122 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 stycznia 2016 - 14:54

W piątek założyłem kompletny układ wydechowy od Walkera. Przyznam, że bardzo ciężko to dostać. Jak pisałem wcześniej - bardziej nastawiałem się na Bosala, ale zestaw tej firmy był wręcz nieosiągalny. Tego Walkera i tak musiałem się naszukać, jakbym jeździł jakimś Ssangyongiem Chairmanem :D Wrażenia? Prawdę mówiąc, myślałem, że lepiej to będzie brzmieć. W sensie, na ssaniu, albo już potem, po nagrzaniu - na postoju - tłumik końcowy wydaje odgłos niewiele lepszy niż ten stary, ale przy większych obrotach jest dobrze. Nie wiem, jak to opisać, ale po prostu myślałem, że efekt będzie lepszy. Zastanawiają mnie tylko dwie rzeczy:

 

1) Dlaczego końcówka tłumika końcowego (jakby to inaczej sformułować ^^) była maźnięta czarną farbą? Zależy mi na tym, aby rura była dyskretna i nie rzucała się w oczy, daleki jestem od zakładania jakichś wieśniackich nakładek, tylko po co ten czarny? Nie mogła być srebrna jak pozostałe części wydechu?
 

2) Śmierdzi to. Wczoraj nie miałem zbytnio czasu na jeżdżenie, więc zrobiłem tylko z 20 km i za każdym razem jak wysiadałem z samochodu czułem nieprzyjemny zapach rozgrzanego tworzywa. Mam nadzieję, że to minie. Tak? :(



#123 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 stycznia 2016 - 21:00

Minie, ale nie szybko.
A czarną końcówkę dali po to, żebyś nie widział, jak czarnieje wydech od spalonego przez silnik oleju

#124 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 04 lutego 2016 - 14:48

Koledzy, po wielu innych walkach z omką pomału nadchodzi pora na jej wyciszenie, tzn. chcę wymienić tłumiki.

Zaznaczę, iż mam i zostaje katalizator, natomiast chcę wymienić środkowy (totalnie pusty) i końcowy.

Na allegro są całe zestawy już z rurami nawet w cenie ok. 150-200zł.

Co sądzicie o czymś takim? Nie ukrywam, że zależy mi na cichości auta (choć i tak teraz po porządnym zrobieniu kolektora wydechowego już jest co najmniej dobrze), ale myślę, że szczególnie ten środkowy (pusty jak beczka) powinien coś dać.

 

Co myślicie, co polecacie?

Dotychczas zawsze zakładałem produkty firmy PÓŁCIENNIK, choć przyznam, że raczej słabe są, przynajmniej w kwestii wyciszenia, bo jak zmieniałem tłumiki końcowe w Astrze i 2 corsach (a stare to praktycznie same odpadały, tak przeżarte) to te nowe wcale nie wyciszały auta.

 

O Bosalu nie piszę, bo to drogie strasznie...



#125 OFFLINE   industra

industra
  • 221 postów
  • Dołączył: 15-06-2011
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 lutego 2016 - 18:55

http://pamaku.pl/szukaj.html

Edytowany przez industra, 04 lutego 2016 - 18:59.






Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: wydech