Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Obieg zamknięty cały czas otwarty - bolec klapki? Gdzie się podziała porada?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
53 odpowiedzi na ten temat

#21 Guest_Pienia_*

Guest_Pienia_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 02 stycznia 2016 - 18:46

No, ale jak u mnie siłownik zasysa dźwignię to chyba jest w porządku?



#22 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 stycznia 2016 - 09:55

No, ale jak u mnie siłownik zasysa dźwignię to chyba jest w porządku?

 

Jeśli nie słychać głośnego klapnięcia , to na pewno nie. Klapa domyka się z takim hałasem ,że jak człowiek jest zamyślony ( uwaga skupiona na drodze) , to można się wystraszyć.

Przy zdemontowanym schowku pasażera poobserwuj co robi klapa i bedziesz wiedział co jest grane.



#23 Guest_Pienia_*

Guest_Pienia_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 03 stycznia 2016 - 12:36

Chyba nie rozumiem. To oprócz tego siłownika to jeszcze idzie inny wężyk podciśnienia do samej klapy?



#24 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 stycznia 2016 - 13:25

oprócz tego siłownika to jeszcze idzie inny wężyk podciśnienia do samej klapy?

 

Nie , po prostu odgłos domykania klapy jest taki głośny ,że nie sposób tego nie zauważyć. To jest tak głośne jakbyś klasnął w dłonie , czy upuścił książkę na podłogę . Jeśli siłownik działa , ale nie ma głuchego dudnięcia ( co za słowo ) , to znaczy ,że klapa się nie domyka ( nie działa ).

 

Problem polega na tym ,że jesli pod maską masz pomieszane wężyki podciśnienia , to grzebanie w kabinie nic nie da.....



#25 Guest_Pienia_*

Guest_Pienia_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 03 stycznia 2016 - 14:09

No, ale przełączanie przyciskiem obiegu zamkniętego na panelu klimatronika powoduje, że widzę jak ten siłownik pracuje. Co innego jakby w ogóle nie pracował (nie ruszał tą dźwignią). W/g mnie sama klapa się może jakoś zablokowała.



#26 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 stycznia 2016 - 21:40

No, ale przełączanie przyciskiem obiegu zamkniętego na panelu klimatronika powoduje, że widzę jak ten siłownik pracuje. Co innego jakby w ogóle nie pracował

 

 

A klapa domknęła się ?? Jak pisałem pracujący siłownik nie oznacza ,że klapa się domknie. Ja rzeźbiłem w uszczelce klapy , bo mi się wydawało ,że to wina uszczelki ( że niby klinuje pełne domkniecie klapy). Zamieniłem miejscami wężyki w akumulatorze i stał się cud - klapa trzaska jak głupia.

 

Niestety link do podciśnienia jeszcze nie działa , więc nie mogę powiedzieć nic mądrego , bo nawet z telefonu go wykasowałem .

Może zrób parę fotek wężyków pod maską - może uda się rozkminić łamigłówkę.



#27 Guest_Pienia_*

Guest_Pienia_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 04 stycznia 2016 - 14:35

Klapa jest cały czas zamknięta. Nie odmyka się. Wcześniej źle mi się wydawało mi się, że klapa jest z samego frontu, a to tylko kratki. Rozumiem, że klapa jest na dnie za tymi pionowymi kratkami, a przed wentylatorem dmuchawy? Zrobiłem 3 zdjęcia tego co pod maską, ale o co konkretnie ma  tam szukać iw  którym miejscu?

 

Załączam też link do filmiku na którym widać jak pracuje siłownik i to ramię:

 

 



#28 Guest_Pienia_*

Guest_Pienia_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 05 stycznia 2016 - 19:11

I ktoś ma jakieś pomysły co jest nie tak?



#29 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 stycznia 2016 - 20:24

Zrobiłem 3 zdjęcia tego co pod maską, ale o co konkretnie ma  tam szukać iw  którym miejscu?

 

Na tych fotkach , to możesz polukać czy gumki łączące wężyki podciśnienia nie są pęknięte.

Na filmiku siłownik działa ładnie ( i niby jest minimalne pstryknięcie ) , ale nie mam pewności ,że jest ok- ciutkę jakby za cicho .

Żeby zobaczyć klapę bez demontażu większej ilości elementów wyciągnij filtr kabinowy. - jest w podszybiu , czyli bliżej kabiny niż zrobiłeś fotkę kielicha amortyzatora .



#30 Guest_Pienia_*

Guest_Pienia_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 05 stycznia 2016 - 22:15

Jutro zrobię zdjęcie. Ale co Ci to da? Klapa jest w/g mnie cały czas zamknięta.


Edytowany przez Pienia, 06 stycznia 2016 - 13:45.


#31 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 stycznia 2016 - 11:03

Ale co Ci to da? Klapa jest w/g mnie cały czas zamknięta.

 

Jak pisałem , odgłos domykania klapy jest tak charakterystyczny  , że to co jest na filmiku , można śmiało uważać za niedomkniętą klapą. - Brak jest tego trzasku.

U mnie wystarczyło zamienić miejscami wężyki akumulatora podciśnienia ( to coś czarne na filtrze kabinowym) i działa aż miło słuchać jak dudni.

Wcześniej też siłownik chodził jak u Ciebie filmiku , ale wystarczyło luknąć w odpowiednie miejsca ,żeby się przekonać  o pozornym działaniu klapy.

Wyciągasz filter i klapa jest do dyspozycji.



#32 Guest_Pienia_*

Guest_Pienia_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 06 stycznia 2016 - 14:41

Zrobiłem zdjęcia. Bez względu na to czy przycisk obiegu zamkniętgo na panelu klimatronika jest włączony lub wyłączony to tu nic się nie zmienia. Mi się już wyczerpały pomysły. Jedynie co to grzebanie dalej i demontaż dmuchawy.


Edytowany przez Pienia, 06 stycznia 2016 - 14:47.


#33 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 stycznia 2016 - 14:45

Nie przesadzasz z tym trzaskaniem i dudnieniem tej klapy? Bez przesady. Coś tam słychać ale sam dźwięk nie jest podstawą prawidłowej jej pracy.

#34 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 stycznia 2016 - 17:21

Nie przesadzasz z tym trzaskaniem i dudnieniem tej klapy? Bez przesady. Coś tam słychać

 

Niby tak , może tylko u mnie  jest  taki hałas ,że na kacu to na zawał można paść.  . Jak słyszałem /widziałem  u siebie takie działanie klapy , to się okazało ,że się nie domyka . 

 

Jutro odbieram autko z warsztatu ( skorodowały korki w bloku silnika ) i przy łyykendzie postaram się nagrać u siebie jak to hałasuje ( i dobrze działa)



#35 Guest_Pienia_*

Guest_Pienia_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 06 stycznia 2016 - 18:06

Panowie do meritum! Nikomu niepotrzebne są pomiary hałasu w decybelach działania tego ustrojstwa. Tylko co zrobić, żeby ta klapka się otwierała i zamykała? Siłownik pracuje poprawnie, a klapka nie. Ciężko o pomoc teraz na tym forum. Debatujemy nad tym już od połowy grudnia. Auto coraz bardziej rozgrzebane. Zima, mrozy, brak garażu. Chyba sprawdza się powiedzenie: umiesz liczyć to licz na siebie.

 

Czy ten mały bolec na ramieniu, którym porusza dźwignia siłownika ma gdzieś wchodzić (zaznaczyłem go strzałką na zdjęciu)?

 


Edytowany przez Pienia, 06 stycznia 2016 - 18:14.


#36 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 stycznia 2016 - 16:30

co zrobić, żeby ta klapka się otwierała i zamykała? Siłownik pracuje poprawnie, a klapka nie. Ciężko o pomoc teraz na tym forum.

 

No to weź w końcu zamień miejscami wężyki podciśnienia na akumulatorze( podciśnienia) i  pisz czy jest poprawa .



#37 Guest_Pienia_*

Guest_Pienia_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 10 stycznia 2016 - 18:48

OK, ale gdzie ten akumulator podciśnienia się znajduje w Omedze B 2,5l V6?



#38 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 stycznia 2016 - 18:54

W każdej omedze jest w tym samym miejscu - czarny pojemnik ( deko większy od mydelniczki) na obudowie filtra kabinowego w podszybiu.......

Dwa wężyki z niego wychodzą........



#39 Guest_Pienia_*

Guest_Pienia_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 11 stycznia 2016 - 09:34

OK. Widzę go. Jest pod kratką w podszybiu. Czy tę kratkę łatwo się demontuje? Trzeba odkręcać jakieś śruby, czy to jest na zatrzaskach?



#40 Guest_Pienia_*

Guest_Pienia_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 16 stycznia 2016 - 14:36

Dobrałem się do miejsca gdzie jest ten akumulator podciśnienia, ale bez wyjęcia go nie ma nawet mowy o podmianie wężyków. Trzyma się na 2 śrubach, ale chyba jakieś nietypowe. 10-ka oczkowy się ślizga po tej nakrętce, a 9-już za mały. Nasadowym nie ma miejsca żeby nim kręcić. Jak odkręcacie te 2 śruby?