Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Duże spalanie benzyny na LPG


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   graci26

graci26
  • 6 postów
  • Dołączył: 23-01-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 listopada 2015 - 19:25

Witam. Mam Omege 3.0 v6 z sekwencją Zenita z roku 2006. Samochód strasznie dużo spala mi benzyny podczas jazdy na gazie, do tego stopnia, że co 2 dni wlewam za 40-50zł paliwa a wcale dużo nie jeżdżę. Wiem, że coś jest nie tak bo w bfl 2.5 paliwo za 50zł wlewamy co kilka butli lpg a moja 3.0 pali jak smok. Portfel mój czuje się jak bym jeździł na benzynie. 

Co to może być ?


Edytowany przez graci26, 27 listopada 2015 - 19:26.




#2 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 listopada 2015 - 19:33

jeśli jeździsz na krótkich dystansach to normalne,że silnik zużywa benzynę.Instalacja LPG przełącza się dopiero na gaz dopiero po osiągnięciu pewnej temperatury.

U mnie na przykład jest tak,że jadąc do pracy to prawie 1/3 drogi pokonuje na benzynie a pozostałe 2/3 dopiero na lpg.


Edytowany przez machony79, 27 listopada 2015 - 19:34.


#3 OFFLINE   graci26

graci26
  • 6 postów
  • Dołączył: 23-01-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 listopada 2015 - 19:36

To wiadomo ale ja mówię dosłownie na lpg. Gdybym jeździł na benzynie to bym nic nie mówił ale mi chodzi, że już silnik pracuje na gazie a paliwo schodzi jak bym jeździł na bp. To wygląda tak, że jadę na lpg, przejadę ok 0,5km a z dystansu na paliwie schodzi 2km. Myślałem już, że błędnie pokazuje mi komputer ale jednak nie bo jak wybiło 0 to samochód stanął przed stacją. 

 

PS. Okazało się, że wtryski w ogóle nie pracowały (nie było ich słychać). Wyciągnąłem bezpiecznik od gazu, włożyłem na wszelki wypadek inny chociaż ten był sprawny, odpaliłem samochód, wtryski ruszyły, słychać, że pracuje, niby przełącza się na gaz ale nadal lata na benzynie. Po chwili namysłu przyszedł mi do głowy czujnik temperatury wody, poprzedni właściciel mówił, że trzeba wymienić i dał mi nowy. Więc jutro zabieram się za robotę tylko potrzebuje kilku wskazówek gdzie dokładnie ten czujnik jest. W internecie nie mogłem znaleźć informacji gdzie dokładnie jest on umiejscowiony. Z góry dziękuje za pomoc  :cool: .


Edytowany przez graci26, 29 listopada 2015 - 17:50.


#4 OFFLINE   Bolo94

Bolo94

    Kandydat na klubowicza

  • 419 postów
  • Dołączył: 09-05-2014
  • Skąd: Brodnica - Gołkowo
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 listopada 2015 - 22:59

Sprawdź filtry. Ja tak miałem kiedyś w starej omedze. Za niskie ciśnienie było i dopomagało się benzyną. Najlepiej jedz do gazownika. Albo chociaż podłącz komputer i sczytaj błędy

#5 OFFLINE   graci26

graci26
  • 6 postów
  • Dołączył: 23-01-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 30 listopada 2015 - 17:02

Dziś po przełączeniu się niby na gaz, wyciągnąłem bezpiecznik od pompy paliwa i samochód zgasł po chwili, więc leci na samym paliwie.

Rozmawiałem z gazownikiem i mówił, że prawdopodobnie padł sterownik. Ale będę jeszcze próbował coś zdziałać, jak wymienię pompe wspomagania w samochodzie to pojadę do gazownika o ile sam nic nie zdziałam.