Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nie działa podgrzewanie foteli

podgrzewanie grzanie siedzenia

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
70 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Tretter1985

Tretter1985
  • 119 postów
  • Dołączył: 22-01-2007
  • Skąd: Kraków

Napisany 08 stycznia 2009 - 13:00

Witam serdecznie !!

Jest zima, do tego dość zimna :) i przydałoby się aby wszystkie rzeczy działały dobrze w aucie, które zapewniają miłą i ciepła atmosferę podróżowania. Otóż wszystko działa... oprócz podgrzewania foteli. Chce włączyć tą funkcję i nic się nie dzieje. Nic nie czuje - fotele jak były tak są zimne. Ogólnie rzecz biorąc nie wiem dlaczego to nie działa - wszystkie wtyczki pod fotelem wydają się być popodłanczane. żadne kabelki nie wiszą sobie bezpańsko. Nie wiem co jest grane... Może jakieś sugestie.
Będę wdzięczny za pomoc.
Powiem jeszcze, choć nie wiem czy to pomoże że w fotelu pasażera też jest coś zepsute bo również nie działa...

POZDRAWIAM !!!


Owalna, Ogromna, Oszałamiająca... OMEGA!!!!

#2 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 stycznia 2009 - 13:08

Po pierwsze sprawdź czy do wszystkich wtyczke dochodzi prąd, i czy nie ma jakiegoś przepalonego bezpiecznika

Po drugie upewnij się że masz maty grzewcze bo już widziałem jak powsadzali przyciski, niby się nawet świeciły a żadnego podgrzewania foteli nie było.

Jak wszystko powyższe ok, zostaje tylko regenracja lub wymiana mat



 


#3 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 08 stycznia 2009 - 13:15

bezpiecznik od foteli nie jest mały jeżeli dobrze pamiętam to to chyba jest też pod nim wspomaganie i coś jeszcze
sprawdz czy je masz jak pisze Roozga
a słychać przekaźnik jak załącza obwód?

#4 OFFLINE   Tretter1985

Tretter1985
  • 119 postów
  • Dołączył: 22-01-2007
  • Skąd: Kraków

Napisany 08 stycznia 2009 - 13:34

Właśnie przyciskam podgrzewanie, jest cyknięcie przycisku, pali się lampka na przycisku i nic więcej... nic nie słychać więcej, żadnej pracy tego urządzenia...
Owalna, Ogromna, Oszałamiająca... OMEGA!!!!

#5 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 stycznia 2010 - 15:57

Pany, założyłem u siebie siedzenia z pełną elektryką a wczesniej miałem tylko góra dół. Fotele śmigają ale grzanie nie bo połączyłem tylko plus i minus z fotela z tym z podłogi. W podłodze oprucz wtyczki zasilającej fotel jest jeszcze jedna wtyczka, z jednej i drugiej strony, czy to mogą byc wtyczki od grzania siedzen, wie ktoś moze? I Ewentualnie która wtyczka na tych zdjęciach jest od podgrzewania?

http://www.fotosik.p...0ec1674969.html
http://www.fotosik.p...b7f9fdaa84.html

Dzisiaj próbowalem podłaczyc grzanie foteli, poniewaz nikt nie udzielił mi odpowiedzi do czego jest która wtyczka więc sam poprubowałem i szara jest od elektryki, czarna od grzania foteli a zielona od napinaczy (jeden napinacz niestety mi wystrzelił, kupa chuku:-) ) Niestety fotele nie grzeją. Sprawdziłem miernikiem czy po włączeniu dochodzi prąd, dochodzi. Jak właczam podgrzewanie to słychac takie cichutkie puknięcie w fotelu jakby cuś się załanczało ale fotele nie grzeją. Oba są z anglika jeżeli ma to jakieś znaczenie. Podpowiedzcie cuś co jest nie tak. A powiedzcie po jakim czasie fotel powinien zrobic się ciepły, bo jaczekałem 2-3 minuty i nic.

Pany, no podpowiedzcie coś:(

#6 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 stycznia 2010 - 16:03

Pomierz czy mata zamyka obwód. Sprawdź wtyczkę siedzisko/oparcie czy się nie wypięła. Jeśli nie to wymień przepaloną matę. Jeśli masz skórkę to ok 0,5 min. siedząc na fotelu.

#7 OFFLINE   lysy10

lysy10
  • 122 postów
  • Dołączył: 25-10-2009
  • Skąd: szamotuly

Napisany 04 stycznia 2010 - 16:07

ziemba a podczas twych metod prób i błędów miałeś odpalone aftko,u mnie zaczynają grzać fotele właśnie w ten sposób

#8 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 stycznia 2010 - 16:13

Sprawdze te wtyczki czy nie sa porozpinane bo rżeczywiscie mogł je ktoś rozpiąc. A powedz mi, bez wyjmowania fotela znajde je, czy znowu musze odkręcac fotele? Oba fotele nie działają także maty przepeliły by się w obu? No nie wiem.

ziemba a podczas twych metod prób i błędów miałeś odpalone aftko,u mnie zaczynają grzać fotele właśnie w ten sposób

Tak, próbowałem na samym przekreconym zapłonie i na chodzącym silniku i nic. Ale słychac było jak coś pyka w siedzeniu w momencie włanczania grzania, także prąd tam napewno dochodzi tylko te dziady nie chcą grzac:mad:

#9 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 stycznia 2010 - 16:48

także prąd tam napewno dochodzi tylko te dziady nie chcą grzac

Dochodzi do przekaźnika (w swoich fotelach z angola taż tak miałem) i dlatego pyka. W moim przypadku popalone były siedziska P i L a oparcia miałem w dobrym stanie. Złączki zespalające obwód mat jest pod zaślepką boczną na łączeniu siedzisko - oparcie.

I dopowiem, że szukałem tak jak Ty i też wywaliłem napinacz :p

#10 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 stycznia 2010 - 17:08

I dopowiem, że szukałem tak jak Ty i też wywaliłem napinacz

To teraz wiem że nie tylko ja jestem taki baranek:D
Jutro zobacze te złączki czy są pospinane, jak są to daje sobie z tym spokuj. Nie bede teraz pruł foteli żeby wymienic maty, które zresztą musiał bym kupic:mad: Dzięki za podpowiedzi Zając.

#11 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 stycznia 2010 - 17:15

Jeśli masz skórkę to ok 0,5 min. siedząc na fotelu.



u mnie czekam około 2-3 min czy to może być objaw konczacych sie mat?? czy cos innego??

#12 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 stycznia 2010 - 17:17

u mnie czekam około 2-3 min

Na co?

#13 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 stycznia 2010 - 17:18

Na co?


az sie zagrzeja fotele,

#14 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 stycznia 2010 - 17:27

Ale my tu piszemy o wymianie mat. Zając napisał ze wymiana zajęła mu poł minuty siedząc na fotelu, przynajmniej ja tak zrozumiałem:( A nie że maty grzeją mu po poł minucie.

#15 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 stycznia 2010 - 17:29

to moze ja zle zrozumialem;)
:pokoj:

#16 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 stycznia 2010 - 17:42

Dobrze zrozumiałeś, to jednak ja nie pojałem. Rozmawiałem własnie z jedną osobą że u niego fotel jak jest zimny to grzeje się dłużej niż 3 minuty także u Ciebie jest wszystko chyba ok. Jutro jeszcze się troche z tym pobawie.

#17 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 stycznia 2010 - 17:47

Dobrze zrozumiałeś, to jednak ja nie pojałem.

Sorry za pośpiech w mioch wypowiedziach. Jako sprostowanie dopiszę, że miałem czas nagrzewania się moich mat czyli 0.5 min. Natomiast wymiana kpl mat w fotelu ... bardzo długo.

#18 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 stycznia 2010 - 22:31

czyli dobrze zrozumialem Zajaczka:) , a co do czasu grzania tych mat 2-3 min to nadchodzi juz ich koniec czy to cos innego??
ps. mam skore

#19 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 stycznia 2010 - 22:45

Skóra ma maty "grube" czyli poszycie jest zszyte z matą i odseparowane od niej czymś co przypomina szarą szmatę do podłóg tylko, że dużo grubszą i nagrzewa się dłużej. piniu78 Jeśli nie czujesz, że fotel przypieka u dołu w środkowej części oparcia (nie pamiętam gdzie jest wejście kabli do maty siedziska) to możesz być spokojny o działanie podgrzewania.

#20 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 stycznia 2010 - 23:58

Skóra ma maty "grube" czyli poszycie jest zszyte z matą i odseparowane od niej czymś co przypomina szarą szmatę do podłóg tylko, że dużo grubszą i nagrzewa się dłużej. piniu78 Jeśli nie czujesz, że fotel przypieka u dołu w środkowej części oparcia (nie pamiętam gdzie jest wejście kabli do maty siedziska) to możesz być spokojny o działanie podgrzewania.


no narazie nie (pali) posladków i grzeje w miarw równo( jezeli tak to nazwac) bo plecy byc może (ze grubsze ubranie dlatego dłuzej grzeje) nagrzewaja sie (zegarka nie uzywałem) nieznacznie dłużej.


Nawalony Zajaczku dzieki za info, chociaż jedno dziala jak należy:D





Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: podgrzewanie, grzanie, siedzenia