Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ksenony


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
73 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   McGREGOR

McGREGOR
  • 116 postów
  • Dołączył: 29-12-2006
  • Skąd: SZCZECIN

Napisany 27 maja 2010 - 14:56

pierwsze słyszę - ale interesuje mnie poparcie w jakimś artykule lub opinia policjanta, jeśli takowego z wiedzą odpowiednią mamy na forum


słyszałem od gościa któremu zabrano dowód i który już po szkodzie rozmawiał na ten temat z prawnikiem.

Tak na zdrowy rozsądek jeśli załóżmy mam HID i zatrzymie mnie policja, to powiem że nie mam - tak? a on mi powie proszę otworzyć maskę... no to otwieram ... pan policjant zakładam zobaczy przetwornice - tak ? no i co z tego ? skąd Pan policjant wie od czego te przetwornice? ja mu powiem że to do wzmacniacza audio - choć oboje wiemy że tak nie jest , ale na jakiej podstawie on mi zabrać chce dowód ? na podstawie że mam przetwornice pod maską ? - no to chyba lekko za mało - prawda ? Pan policjant może pokusić się o wyjęcie żarówki czy też palnika żeby zobaczyć co to jest - tak ? ale czy ja muszę wyrazić na to zgodę, żeby grzebał w moim aucie ? Czy pan policjant to mechanik elektryk i diagnosta i do tego policjant ?
Na ryflach miałby do czego się przyczepić, bo światła oślepiają i dowód może zabrać , żeby zmusić kogoś do ich ustawienia, ale na soczewce jak masz dobrze ustawione to przepraszam na jakiej podstawie chce zabrać dowód????
Owszem dzieje się tak na drogach z tego co piszą ludzie, ale to chyba przesada i nadużywanie przywilejów policji. Zresztą powiem tak - jak policjant jest kumaty i nie nadużywa tego że jest policjantem, to nigdy do dobrze ustawionej soczewki sie nie doczepi, ale jak jest przysłowiowym "palantem" to pewnie w soczewce zabierze dowód a na ryfla nawet uwagi nie zwróci - ludzie są tylko ludźmi:(.

#42 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 maja 2010 - 18:07

aleś się uczepił tych ryfli
ryfle mogą świecić tak samo dobrze, a nawet lepiej niż soczewki. Są auta które fabrycznie mają xenon w ryflach (np. MB W140)
policjant nie musi mieć żadnych uprawnień diagnosty - on nie zabiera dowodu, tylko go zatrzymuje i odsyła pojazd do diagnosty, żeby to właśnie diagnosta stwierdził prawidłowy stan techniczny. Policjant nie musi zaglądać nawet pod maskę - wystarczy mu podejrzenie że masz hida. A wykryć hida nie jest wielką sztuką - wystarczy obserwować jak zachowuje się światło w momencie jego włączania

#43 OFFLINE   McGREGOR

McGREGOR
  • 116 postów
  • Dołączył: 29-12-2006
  • Skąd: SZCZECIN

Napisany 27 maja 2010 - 18:53

nie chodzi o czepianie tylko o to czy powinno się w taki sposób reagować na HIDY jeśli nie robią szkód

a swoją drogą nie znalazłem ani jednego MB W140 z xenonem

nie spotkałem szczerze mówiąc ryfli w oryginle na xenonie , bo ryfle mają całkiem inną specyfikę skupiania i rozpraszania światła - pochwal sie jak coś znajdziesz co mogłoby przemówić za twoim postem

#44 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 maja 2010 - 19:09

nie spotkałem szczerze mówiąc ryfli w oryginle na xenonie , bo ryfle mają całkiem inną specyfikę skupiania i rozpraszania światła - pochwal sie jak coś znajdziesz co mogłoby przemówić za twoim postem

okular W210

#45 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 maja 2010 - 19:17

następca w140 (nie pamiętam, ale chyba w 220) też miał ksenony w ryflach np. taki

#46 OFFLINE   McGREGOR

McGREGOR
  • 116 postów
  • Dołączył: 29-12-2006
  • Skąd: SZCZECIN

Napisany 27 maja 2010 - 19:18

ale w140 nie mial

a w 210 (okular) moze i ma faktycznie ale z tych egz które ja widziałem, to szału naprawdę nie było, jakby wrzucił zarówkę z netto niebieską.

Przypominam sobie CLK mial faktycznie, ale w dzień leciał wiec nie wiem co rzucał na drogę. W CLK lampy mają dobre klosze które nie rozpraszają światła i nie porażają przeciwnika - sam przyznasz.

#47 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 maja 2010 - 19:27

jestem na 90% pewien że w140 też miał
ciężko to poprzeć jakimś dowodem, znalazłem na mobile.de ofertę sprzedaży. Widać na jednym ze zdjęć, że on nie ma pokrętła regulacji zasięgu świateł, więc raczej ten ksenon jest fabryczny
link

#48 OFFLINE   McGREGOR

McGREGOR
  • 116 postów
  • Dołączył: 29-12-2006
  • Skąd: SZCZECIN

Napisany 27 maja 2010 - 19:32

wiesz nie o to spór tak konkretnie, tylko o to że HIDY nie nadają sie do ryfli nie przeznaczonych do tego - rozumiesz ? Bo jak mówisz ze np w140 ma oryginał xenon na ryflu to spoko , bo to tak jest skonstruowane ze nie przeszkadza przeciwnikom i ma przy tym dobrze spełniać sowje zadanie.

#49 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 maja 2010 - 19:40

wiesz nie o to spór tak konkretnie, tylko o to że HIDY nie nadają sie do ryfli nie przeznaczonych do tego - rozumiesz ? Bo jak mówisz ze np w140 ma oryginał xenon na ryflu to spoko , bo to tak jest skonstruowane ze nie przeszkadza przeciwnikom i ma przy tym dobrze spełniać sowje zadanie.

żarnik do ryfli jest inny ( D2R) i może dlatego mniej razi

#50 OFFLINE   McGREGOR

McGREGOR
  • 116 postów
  • Dołączył: 29-12-2006
  • Skąd: SZCZECIN

Napisany 27 maja 2010 - 19:44

ale czy to nie chodzi czasem tylko o mocowanie ???
sam kształt palnika jest pewnie bardzo podobny

#51 OFFLINE   tomekmarcz

tomekmarcz
  • 16 postów
  • Dołączył: 08-05-2010

Napisany 27 maja 2010 - 20:02

witam koledzy mam pytanie kupilem omcie z ksenonami ale na leflektory soczewkowe niewiem co za idjota to zrobil ale mamproblem bo jeden mi nieswieci moze inaczej swiei przez jakies 3 sekody po wlaczeniu a potem gasnie nierozumiem dlaczego co sie moglo zepsuc tam jest jakas plydka taka plaska i taka bardziej prstokatna troche grupsza i w tej plakiej cos trzeszczy po wlaczeniu

#52 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 27 maja 2010 - 20:04

witam koledzy mam pytanie kupilem omcie z ksenonami ale na leflektory soczewkowe niewiem co za idjota to zrobil ale mamproblem bo jeden mi nieswieci moze inaczej swiei przez jakies 3 sekody po wlaczeniu a potem gasnie nierozumiem dlaczego co sie moglo zepsuc tam jest jakas plydka taka plaska i taka bardziej prstokatna troche grupsza i w tej plakiej cos trzeszczy po wlaczeniu


trzeszczy to twoja ortografia :dziura: 2 razy czytalem nim udalo mi sie zalapac.

masz chinskie xenony wiec pad przetwornicy czy zarnika nie jest niczym co cie powinno dziwic




 


#53 OFFLINE   tomekmarcz

tomekmarcz
  • 16 postów
  • Dołączył: 08-05-2010

Napisany 27 maja 2010 - 20:20

i co teraz co moge wymienic zeby to dzialalo a jesli chodzi o ortografie to mam dyslekcje i jestem po juz troche zrobiony po 0.5 :)

#54 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 27 maja 2010 - 20:27

i co teraz co moge wymienic zeby to dzialalo a jesli chodzi o ortografie to mam dyslekcje i jestem po juz troche zrobiony po 0.5 :)


albo przetwornice na inna albo na oryginal




 


#55 OFFLINE   nikkoo

nikkoo
  • 303 postów
  • Dołączył: 06-07-2010
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 sierpnia 2010 - 17:34

Witam,

Koledzy przeszukuje to forum w celu znalezienia odpowiedzi jakie światła są w mojej Omedze i szczerze powiem im więcej o tym czytam tym bardziej nie mogę tego tematu ogarnąć...

Jeśli możecie to podpowiedzcie mi co i jak, mianowicie na kloszach jest logo z napisem "HELLA", ręcznej regulacji z deski nie mam, spryskiwacze oryginalne są, według rozkodowanego VINu T97 = reflektory, ksenony są

Totalnie się na tym nie znam i mylę te wszystkie firmy, pojęcia, soczewki itd. także sam nie wiem co mam.

Będę wdzięczny za pomoc,
pozdrawiam.

#56 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 sierpnia 2010 - 17:52

sprawdź oznaczenie na kloszu HR HC zwykłe żarówki halogenowe , HR DC długie halogenowa a mijania ksenon

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#57 OFFLINE   nikkoo

nikkoo
  • 303 postów
  • Dołączył: 06-07-2010
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 sierpnia 2010 - 18:06

sprawdź oznaczenie na kloszu HR HC zwykłe żarówki halogenowe , HR DC długie halogenowa a mijania ksenon


No i piękne Ci dzięki !!! Na naklejce z boku GM mam DC HR, a na samym szkle mam HR DC DC DC.

Czyli ksenon :)

Jeszcze raz wielkie dzięki !

#58 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 sierpnia 2010 - 18:17

także sam nie wiem co mam.


W nocy nie jeździsz? :D



 


#59 OFFLINE   nikkoo

nikkoo
  • 303 postów
  • Dołączył: 06-07-2010
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 sierpnia 2010 - 18:47

W nocy nie jeździsz? :D



Omegę mam krótko i jeśli chodzi o jazdę nocną to jeszcze nie było, a wieczór tylko po mieście także niewiele...

Nie wiem jeszcze jak to wygląda w momencie kiedy "soczewki"? są jakby mleczne, coś trzeba wyczyścić, regenerować?

#60 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 sierpnia 2010 - 19:41

Masz na myśli same soczewki czy całe klosze? Jeśli klosze są matowe to wystarczy regeneracja, natomiast jak soczewka jest mleczna to już chyba się wypala...ale nie chcę Cię straszyć, bo mogę się mylić. Niech ktoś zorientowany to potwierdzi..