Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ksenony


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
73 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   WojtekM

WojtekM
  • 9 postów
  • Dołączył: 25-05-2009

Napisany 25 maja 2009 - 20:38

Witam mam pytanko posiadam oryginalne reflektory hella (soczewki) w których zostały zamontowane xenony , jak wiadomo w PL jest nagonka na xenowiczów
nie posiadam samopoziomowania ani sprysków , moje pytanie czy ktoś juz znalaz jakiś sposób aby to obejść ?? ile kosztują uzywane reflektory xenonowe ?? ( czy system samopoziomowania jest zamontowany w reflektorze czy poza nim też ) , poszperałem troche po necie i jedyną opcja jaką znalazłem to wymiana na zwykłe soczewki , takie relektowy firmy TYC lub DEPO kosztuja 350 - 450 zł czy sa one warte tych pieniędzy ??



#2 OFFLINE   LAPD

LAPD
  • 42 postów
  • Dołączył: 15-01-2009

Napisany 25 maja 2009 - 20:46

kup oryginał. albo na co ci to i wstaw sobie biale żaróweczki philipsa i też bądzie ładnie. nikt nie pozna czy to xenon czy żarówka

#3 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 maja 2009 - 20:53

skoro masz już oryginalne soczewki to po co kupować następne, wymontuj palniki z tych które masz i wstaw zwykłe H1 tak jak jest fabrycznie i po kłopocie:)

#4 OFFLINE   WojtekM

WojtekM
  • 9 postów
  • Dołączył: 25-05-2009

Napisany 25 maja 2009 - 21:11

nie zabardzo sie da wymontować bo to było robione przez jakąś firme i żeby to zdemontować trzeba by było rozpołowić klosz żeby dostać sie do środka i zdemontować okablowanie ( to wygląda na bardzo profesjonalne montowanie )

#5 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 25 maja 2009 - 21:14

Witam mam pytanko posiadam oryginalne reflektory hella (soczewki) w których zostały zamontowane xenony , jak wiadomo w PL jest nagonka na xenowiczów
nie posiadam samopoziomowania ani sprysków , moje pytanie czy ktoś juz znalaz jakiś sposób aby to obejść ?? ile kosztują uzywane reflektory xenonowe ?? ( czy system samopoziomowania jest zamontowany w reflektorze czy poza nim też ) , poszperałem troche po necie i jedyną opcja jaką znalazłem to wymiana na zwykłe soczewki , takie relektowy firmy TYC lub DEPO kosztuja 350 - 450 zł czy sa one warte tych pieniędzy ??


950 pln komplet z wymienionymi uchytami, zarnikami i przetwornicami. Spryski to kolo 300-400 pln dodatkowo




 


#6 OFFLINE   krzysiek1985

krzysiek1985

    Zbanowany

  • 228 postów
  • Dołączył: 02-04-2008

Napisany 25 maja 2009 - 21:44

Witam mam pytanko posiadam oryginalne reflektory hella (soczewki) w których zostały zamontowane xenony , jak wiadomo w PL jest nagonka na xenowiczów
nie posiadam samopoziomowania ani sprysków , moje pytanie czy ktoś juz znalaz jakiś sposób aby to obejść ?? ile kosztują uzywane reflektory xenonowe ?? ( czy system samopoziomowania jest zamontowany w reflektorze czy poza nim też ) , poszperałem troche po necie i jedyną opcja jaką znalazłem to wymiana na zwykłe soczewki , takie relektowy firmy TYC lub DEPO kosztuja 350 - 450 zł czy sa one warte tych pieniędzy ??


Nie rozumiem w czym klopot jest Wszyscy chca miec Xenon a ty na odwrot Jaka nagonka nic ci nikt nie moze zrobic ja smigam na niebieskich xenonach Nie mam samopoziomowania ani spryskow Policja mnije zatrzymuje i nikt sie nie czepia :/

#7 OFFLINE   wojteksz

wojteksz
  • 178 postów
  • Dołączył: 22-11-2006
  • Skąd: okol.andrychowa

Napisany 25 maja 2009 - 22:26

nie zabardzo sie da wymontować bo to było robione przez jakąś firme i żeby to zdemontować trzeba by było rozpołowić klosz żeby dostać sie do środka i zdemontować okablowanie ( to wygląda na bardzo profesjonalne montowanie )


jesli wyglada na profeslonal. to tylko sprawdz jak sa ustawione .zeby kogos nie oslepiac ,ewentual.obniżaj na max w dzien i smigaj omcia bez paniki.sam mam HIDY pseldoxenony ,i jeszcze nikt nie potraktowal mnie dlugimi swiatlami ,ani sie nie doczepil ,pozdrawiam

#8 OFFLINE   BartoBartin

BartoBartin

    Przeszedł do BMW

  • 136 postów
  • Dołączył: 05-03-2008
  • Skąd: EKU

Napisany 26 maja 2009 - 03:16

Ta niby nagonka na hidowców to puszczona kiepska fama na forum.

Nigdy jeszcze w Polsce nie było takiej nagonki a znam temat bardzo dobrze.
I niech nikt nie pisze takich głupot, że są nagonki!
Nie zamartwiaj się na zapas. Jeśli masz dobrze ustawione światła to śmigaj spokojnie, jeśli nie to ustaw - wiadomo.

#9 OFFLINE   WojtekM

WojtekM
  • 9 postów
  • Dołączył: 25-05-2009

Napisany 26 maja 2009 - 06:50

panowie jest nagonka bo mnie juz 2 razy złapali i za 2 razem zabrali dowód . bo lampy nie są przeznaczone do świateł xenonowych . są ustawione bardzo dobrze a nawej lepiej niz nie jedne orginalne , bez samopoziomowania , sprysków i atestowanego (przeznaczonego do xenonów) reflektora beda mi zabierać dowód

#10 OFFLINE   waldus244

waldus244
  • 365 postów
  • Dołączył: 01-01-2009
  • Skąd: Zajączki k. kalisza
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 maja 2009 - 09:44

ja tez mam pseudo xenon na soczewkach depo i wszystko cacy psy mnie mijaja i nigdy nikt sie nie czepiał

a tak na marginesie słyszałem ze ten samopoziomujacy system nie nadąża za dziurami w drodze.nie miej stresa przyklej jakieś spryski do hokei i śmigaj. jakby ktos chciał je sprawdzic powiedz ze własnie wysiadły.pozdro

#11 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 26 maja 2009 - 10:06

przyklej jakieś spryski do hokei i śmigaj. jakby ktos chciał je sprawdzic powiedz ze własnie wysiadły.pozdro


:o:oczoplas:




 


#12 OFFLINE   Barthez

Barthez
  • 519 postów
  • Dołączył: 27-05-2009
  • Skąd: Nowe Czarnowo
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 28 maja 2009 - 14:21

Witam, z tego co wiem to system samopoziomowania XENONÓW jest zamontowany gdzieś przy wahaczach.
Jak napisałeś, że masz już reflektory soczewkowe, w których ktoś zamontował wcześniej Xenony, możesz je przerobić z powrotem na zwykłe reflektory soczewkowe z zaróweczkami. Wymontowyjesz z nich żarniki i przetwornice. Po wyjęciu przetwornic powinny zostać Ci oryginalne końcówki które podpinasz pod reflektory,podpinasz je pod reflektory, następnie, wkładasz do nich żaróweczki i cieszysz się zwykłymi lampami.
Oczywiście możesz mieć inne lampy, mój kumpel zrobił tak jak opisałem i ma normalne soczewki z zaróweczkami, bo miał zatarcie z Policją ;)
Do lamp soczewkowych polecam Ci żaróweczki z niebieską poświatą, bardzo fajny efekt, niestety nie jak Xenon ale światło jest ładne.

Pozdrawiam serdecznie.


#13 OFFLINE   Krajan

Krajan
  • 4 postów
  • Dołączył: 26-02-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 28 maja 2009 - 14:57

Witam. Jeżeli nie masz samopoziomowania, to musisz po prostu uwazac na to aby przy innym niż zwykle załadowaniu bagaznika czy osobami ,światła nie oślepiały.Czyli zachowywać się tak ,jak przy zwykłych żarówkach./ Zmienić ustawienie na czas jazdy przy tym obciążeniu / Chyba ,że teren jest bardzo pagórkowaty...

#14 OFFLINE   WojtekM

WojtekM
  • 9 postów
  • Dołączył: 25-05-2009

Napisany 28 maja 2009 - 15:10

Barthez żeby zdemontować okablowanie ze starego reflektora musiał bym go rozpołowić bo jak juz pisałem były one robione przez firmę i jest to naprawdę profesjinalnie zrobione , pozatym mają inne końcówki .

Krajan
normalnie ustawienie nawet bardzo nisko nic nie daje policja i tak sie czepia . po za tym mam w omedze samopoziomujące zawieszenie wiec ile bym nie napakował to i tak jest poziom .
nie zostaje mi nic innego jak kupić nowe lampy a te co mam sprzedać .
Jeżeli ma ktoś pojęcie ile moge wychaczyć za taki komplet to proszę pisać .
reflektory Hella soczewkowe , żarniki Xenonowe OSRAM , przetwornica pewnie też ale nie jestem pewny

#15 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 28 maja 2009 - 15:15

Barthez żeby zdemontować okablowanie ze starego reflektora musiał bym go rozpołowić bo jak juz pisałem były one robione przez firmę i jest to naprawdę profesjinalnie zrobione , pozatym mają inne końcówki .

Krajan
normalnie ustawienie nawet bardzo nisko nic nie daje policja i tak sie czepia . po za tym mam w omedze samopoziomujące zawieszenie wiec ile bym nie napakował to i tak jest poziom .
nie zostaje mi nic innego jak kupić nowe lampy a te co mam sprzedać .
Jeżeli ma ktoś pojęcie ile moge wychaczyć za taki komplet to proszę pisać .
reflektory Hella soczewkowe , żarniki Xenonowe OSRAM , przetwornica pewnie też ale nie jestem pewny


caly komplet plug and play z nowymi uchytami do b to 950 pln dla forum 1000 przez allegro




 


#16 OFFLINE   Barthez

Barthez
  • 519 postów
  • Dołączył: 27-05-2009
  • Skąd: Nowe Czarnowo
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 28 maja 2009 - 16:01

A widzisz, nie doczytałem tego że w Twojej Omie Xenon-ki robiła jakaś profesionalna firma...
Sorry.
Ja na początku miałem oryginalne lampy Hella, z biegiem czasu strasznie pożółkły, nic nie dało się z nimi zrobić, co chwilę musiałem je regenerować...
Postanowiłem kupić sobie soczewki. Na allegro znalazłem bardzo tanio używki, kupiłem i jestem z nich zadowolony.
Myślę, że jak chcesz mieć legalne Xenony w samochodzie to musisz wydać taką sumę, która widnieje w poprzednim poście.
Przykro mi to stwierdzić, ale chyba nie ma żadnych możliwości zrobienia z Xenonów w Twojej Omedze, Xenonów legalnych.
Pozdrawiam wszystkich.

#17 OFFLINE   WojtekM

WojtekM
  • 9 postów
  • Dołączył: 25-05-2009

Napisany 30 maja 2009 - 07:30

Kicha na maxa a szkoda .
powiedzcie mi jeszcze czy poza reflektorem samopoziomujacym jest jeszcze cos potrzebne bo na allegro zanlazlem reflektory samopoziomujace ( obstawiam ze sa bez silniczków czy jak to zwał) interesuje mnie tylko czy jak kupie sobioe takie reflektowy i dokupie do nich silniczki czy coś jeszcze bede potrzebował , wiem ze jeszcze muszą byc czujniki jakieś . jak z podłaczeniem to wyglada czy dam rade sam sobie to zrobić ??

#18 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 30 maja 2009 - 08:35

Kicha na maxa a szkoda .
powiedzcie mi jeszcze czy poza reflektorem samopoziomujacym jest jeszcze cos potrzebne bo na allegro zanlazlem reflektory samopoziomujace ( obstawiam ze sa bez silniczków czy jak to zwał) interesuje mnie tylko czy jak kupie sobioe takie reflektowy i dokupie do nich silniczki czy coś jeszcze bede potrzebował , wiem ze jeszcze muszą byc czujniki jakieś . jak z podłaczeniem to wyglada czy dam rade sam sobie to zrobić ??


reflektor nie ma nic do samopoziomowania. nawet ryfle moga byc z ukladem samopoziomowania (jak sobie zamontujesz) do tego potrzebujesz jeszcze:
czujnik na przedni wahacz
czujnik na tylni wahacz
wiazka
komputer sterujacy,
2 silniczki do wersji z samopoziomowaniem
innej wiazki z przodu do lamp
przerobki wiazki do wlacznika swiatel
wlacznik swiatel do wersji z samopoziomowaniem

IMO gra nie warta swieczki, Zaloz oryginalny xenon do tego spryskiwacze oryginalne i nikt ci sie nie doczepi.

Daj linka do tych reflektorow. zobaczymy co za bajki pisza




 


#19 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 30 maja 2009 - 10:23

Co Wy z tym tekstem .."psełdo xenon" ?? jest taki sam gaz w nich jak w oryginałach tylko roznią sie mocowaniem bo są zrobione pod H1 pseldo to są te Philips blue wission ..to dopiero oslepia ...

#20 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 30 maja 2009 - 10:25

Co Wy z tym tekstem .."psełdo xenon" ?? jest taki sam gaz w nich jak w oryginałach tylko roznią sie mocowaniem bo są zrobione pod H1 pseldo to są te Philips blue wission ..to dopiero oslepia ...


pseudo bo oryginalnie xenon nie wychodzil pod mocowanie h1. do xenonu jest d2s d2r. reszta to chinska podrobka