Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega B FL 3.2 - Szczecin


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
31 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Lukegt

Lukegt
  • 19 postów
  • Dołączył: 24-08-2010
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 października 2015 - 17:59

Dobry wieczór,

czytam codziennie ten dział i dzisiaj przyszła pora żebym i ja zapodał tutaj jedno ogłoszenie do weryfikacji :)

http://allegro.pl/3-...5723442076.html

Samochód na zdjęciach wygląda na prawie jak nowy, poza kwestiami mechanicznymi które wiadomo trzeba sprawdzić, pozostaje jeszcze kwestia czy przypadkiem nie jest poskładana z co najmniej 2 omeg albo i więcej. Przyznam się szczerze że widząc takie ogłoszenie człowiek może się napalić. Wiem że sprzedawca proponuje podwózkę auta pod samo dom, już bez mozliwości dokładnego sprawdzenia:)
Nic nie sugeruję, tylko pytam...jeden użytkownik już się na temat tego sprzedawcy wypowiadał, ale chciałbym poznać opinię ludzi którzy kupili od tego Pana samochód, może są tutaj tacy?

Będę bardzo wdzięczny za informację.
Pozdrawiam,
Łukasz



#2 OFFLINE   exequtor

exequtor
  • 296 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Nowy Tomyśl
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 11 października 2015 - 19:58

Ładna jedyne co zauwarzyłęm to składane elektrycznie lusterka i regulacja wysokośći siedzeń elektryczna. Z tego co wiem to nie występowało to razem.
Generalnie wygląda badzo łądnie warto obejżeć z bliska, jednak cena wysoka- no chyba że adekwatna do stanu.

#3 OFFLINE   Jakubwawa

Jakubwawa
  • 87 postów
  • Dołączył: 03-04-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 października 2015 - 20:10

Auto wygląda świetnie na swój wiek ale czy jest tak w rzeczywistości to trzeba sprawdzić na miejscu. Do aut oferowanych nie przez prywatne osoby zawsze należy podchodzić nie ufnie.Zaczął bym od sprawdzenia historii w GM, ubezpieczyciela i historii serwisowej w Niemczech.

Jeżeli to wszystko prawda to cena 13700 nie jest wcale wysoka za tak utrzymaną i wyposażoną Omegę.

#4 OFFLINE   marcin85

marcin85
  • 117 postów
  • Dołączył: 22-12-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 października 2015 - 20:22

Ładna jedyne co zauwarzyłęm to składane elektrycznie lusterka i regulacja wysokośći siedzeń elektryczna. Z tego co wiem to nie występowało to razem.
Generalnie wygląda badzo łądnie warto obejżeć z bliska, jednak cena wysoka- no chyba że adekwatna do stanu.

Występowało, nie występowało razem z pamięcią foteli albo składane lusterka albo pamięć ustawień

#5 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 11 października 2015 - 20:33

Ta omega stoi już dobre pół roku. Znany handlarz ze słabą opinią. Lusterka składanie nie były dostępne z pamięcią foteli, z elektr. regulacją foteli były. Nie ma przycisku od alarmu więc alarmu pewnie też nie ma. Nie zauważyłem sterownika od webasto. Ma uszkodzony zderzak. Wygląda ładnie ale trzeba obejrzeć. Cena jak cena, ja za swoją dałem więcej... Jeśli stan taki jak dobrze zrobione zdjęcia to warto się zainteresować. Osobiście nie napalałbym się na dobre auto od handlarza.
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#6 OFFLINE   Nimbus

Nimbus
  • 276 postów
  • Dołączył: 26-08-2015
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 11 października 2015 - 22:24

Auto prezentuje się ładnie chociaż brutne są bardzo dywaniki a po za tym tak jak pisał tomek ana stoi już z pół roku ten gościu dużo wystawia omeg w takim stanie ale są to bite auta i ta też może być ale nie musi .W środku dopatrzyłem się że było wymieniane radio chyba wraz z climatrinikiem i jak ty pisałeś może być poskładana z 2 omeg .

#7 OFFLINE   Jakubwawa

Jakubwawa
  • 87 postów
  • Dołączył: 03-04-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2015 - 10:37

No i trzeba pamiętać o pakiecie startowym : rozrząd , oleje, pewnie opony: 3-4 tys zł

#8 OFFLINE   exequtor

exequtor
  • 296 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Nowy Tomyśl
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 12 października 2015 - 10:56

Plus koszty rejestracji w PL.
Akcyza i cała reszta.

#9 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 12 października 2015 - 11:17

Osobiście nie napalałbym się na dobre auto od handlarza.

Za to z tzw. rąk prywatnych wskazane jest napalanie :p 100% aut które kupiłem z tzw. prywatnych rąk to auta z wadami o których celowo nie mówili sprzedający :angry: Auto wygląda na stan taki o jakim pisze , czyli idealny biorąc pod uwagę, że to Omega i 13lat na karku.

No i trzeba pamiętać o pakiecie startowym : rozrząd , oleje, pewnie opony: 3-4 tys zł

Taaa i msze w intencji bezawaryjności, cukierki dla dzieci zeby nie porysowały auta itp :d
3-4tyś to przeciętna wartość Omegi B. B Fl też nie kosztuje tyle rozrząd itp. Nie zawsze też jest niezbędne wymienianie wszystkiego. Gdyby wszyscy co pisza na forum tak inwestowali w Omegi jak piszą, to na rynku wtórnym same laleczki by jeździły :smiech:

Auto wygląda na zdjęciach świetnie, zadzwonić wypytać o wszystko, wziąć własny miernik i kogoś kto się dobrze zna na V-kach w Omedze. Jak będzie ok , negocjować cenę i cieszyć się jazdą zadbanym autem w bardzo fajnej wersji.

#10 OFFLINE   Jakubwawa

Jakubwawa
  • 87 postów
  • Dołączył: 03-04-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2015 - 11:39

Rozrząd może nie kosztuje tyle ale już komplet opon raczej nie kupisz taniej niż 1500 zł. Oczywiście można jeździć i na bieżnikowanych :) to jest duża oszczędność :)

#11 OFFLINE   Bolo94

Bolo94

    Kandydat na klubowicza

  • 419 postów
  • Dołączył: 09-05-2014
  • Skąd: Brodnica - Gołkowo
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 12 października 2015 - 11:48

Rozrząd może nie kosztuje tyle ale już komplet opon raczej nie kupisz taniej niż 1500 zł. Oczywiście można jeździć i na bieżnikowanych :) to jest duża oszczędność :)


I jeszcze większe ryzyko. Odkąd zobaczyłem jak bieżnikowana opona sie rozleciała dwa samochody przede mną kupowałem w miare młode używane opony. Odkąd kupiłem na sprawdzenie komplet nowych opon, nie kupuję używek. Lepiej co miesiąc 150 odkładać i kupić raz komplet nowych. Na trzy sezony musi starczyć. Opony to podstawa bezpieczeństwa

#12 OFFLINE   Skit

Skit
  • 887 postów
  • Dołączył: 31-10-2010
  • Skąd: Karpin
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 12 października 2015 - 11:57

No i trzeba pamiętać o pakiecie startowym : rozrząd , oleje, pewnie opony: 3-4 tys zł


Zależy jak chce się działać :) Dla mnie taki standard to rozrząd z pompą jakieś 600 PLN, olej motul+filt+filt pow. ok 200, olej do skrzyni ok. 300. Jakieś uszczelki ringi pierdoły ok 200. Nowe opony mają ten ból że szkoda później jeździć bokiem :d Ale to z pożytkiem dla latarni w moim przypadku :d

Edytowany przez Skit, 12 października 2015 - 11:59.


#13 OFFLINE   Jakubwawa

Jakubwawa
  • 87 postów
  • Dołączył: 03-04-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2015 - 12:55

Czyli jak by nie liczyć zawsze trzeba dołożyć tak jak pisałem minimum 3 tys zł przy własnej robociźnie. Jeżeli dojdzie jeszcze koszt zlecenie usług warsztatowi to dojdzie do 4 tys zł.
To są zawsze stałe koszty przy zakupie auta z niepewnego zródła jakim są handlarze i importerzy, choć bywają wyjątki.
Przebieg wskazuje że już minął czas wymiany rorządu a u Niemców nie jest to takie tanie i dlatego auto trafiło do Polski.

#14 OFFLINE   Skit

Skit
  • 887 postów
  • Dołączył: 31-10-2010
  • Skąd: Karpin
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 12 października 2015 - 13:01

Czyli jak by nie liczyć zawsze trzeba dołożyć tak jak pisałem minimum 3 tys zł przy własnej robociźnie. Jeżeli dojdzie jeszcze koszt zlecenie usług warsztatowi to dojdzie do 4 tys zł.
To są zawsze stałe koszty przy zakupie auta z niepewnego zródła jakim są handlarze i importerzy, choć bywają wyjątki.
Przebieg wskazuje że już minął czas wymiany rorządu a u Niemców nie jest to takie tanie i dlatego auto trafiło do Polski.


Coś tam się zawsze jeszcze do zrobienia znajdzie. A to jakaś tuleja, a to amory. Przy tak wiekowich autach to raczej mało prawdopodobne żeby wsio było lux, i omega nie jest w tym przypadku żadnym wyjątkiem... Często gęsto są to jednak rzeczy na których normalny kowalski by jeszcze pojeździł, a nam maniakom to zaraz przeszkadza :d

#15 OFFLINE   exequtor

exequtor
  • 296 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Nowy Tomyśl
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 12 października 2015 - 17:44

I jeszcze większe ryzyko. Odkąd zobaczyłem jak bieżnikowana opona sie rozleciała dwa samochody przede mną kupowałem w miare młode używane opony. Odkąd kupiłem na sprawdzenie komplet nowych opon, nie kupuję używek. Lepiej co miesiąc 150 odkładać i kupić raz komplet nowych. Na trzy sezony musi starczyć. Opony to podstawa bezpieczeństwa

Idąc tym samym tropem lepiej kupić nowe auto ? ;-)

#16 OFFLINE   Lukegt

Lukegt
  • 19 postów
  • Dołączył: 24-08-2010
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 października 2015 - 19:40

Dziękuję wszystkim za opinię,
oczywiście kupując używany samochód biorę pod uwagę pakiet startowy żeby się później nie zdziwić na drodze, ale to autko i tak wydaje mi się zbyt piękne:)
Jeśli prawdą jest to że stoi już ponad pół roku to słabo, myślałem że jest świeżo sprowadzone.
Niestety nie znam się na samochodach aż tak dobrze żeby samemu ocenić że auto jest pewne, całe i długo posłuży dlatego też chyba sobie odpuszczę;)

Jeszcze raz dziękuję wszystkim.
Pozdrawiam,
Łukasz

#17 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 12 października 2015 - 19:47

Ale nie odpuszcza, to nie jest jedyna omega do sprzedaży, poszukaj innej

#18 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2015 - 19:53

no jo faktycznie,temat do zamniecia.'
moja tez Omega pochodzi z pyyr-landii ,kraina cudów/szpachli oraz 1-wszego właściciela.
takie gadanie to tez słyszałem i czytałem przed kupnem.Sami znawcy na Forum .Może ktoś mi poradzi jak znalesc dobra prace ,to se pociśniemy nawzajem !!
Omega widać podpicowana ,na pewno. Napewno czegos nie wie bo i skad ma wiedzieć on na tym tylko zarabia.
Ja pojechałem po parcha i przeglądałem dokumenty chyba z godzine i mowie im tak : Panowie,szkoda waszego i mojego czasu ,jeśli auto jest śmieciem ,nie ma sensu dalsza rozmowa!
Zdembieli ,pewnie se pomyśleli debil albo maniak.Ja mowie dalej ,na Omegach się znam,widze ze ma pare bolączek,bo nie ma cudów ,ale kibla nie kupie.
Pojechałem po kase ale miedzy czasie dostałem wypis w ASO o stanie licznika ,może tez wałek ,nie wiem ,wiem ze auto nie jest gównem bo bym nie pchał siana.

A może ktoś tak mi powie to gdzie można znalesc dobre i cut mjut auto zwane Omega ?
auto się oglada a pisanie w :d*pa: nikomu nie pomogło .

wiem ze kolo swoim postem chciał zrobić szał i nic więcej zwany Łukasz.Dopowiem tylko ze kiedyś była Omega 3.0 w pakiecie Irmschera tez ze Szczecina z ori przebiegiem 211 000 km ,bo syn dostał auto jako spadem po jego Ojcu,cena 7500.
Stety uprzedził mnie ktoś w Wrocławia ,Omega miała zgnite tylnie nadkola i kolizje z przednim błotnikiem.Co widze po 2 miesiącach na olx !! auto bezwypadkowe/bez rdzy przebieg 178 000km,cena 11700pln - Okazja !!!
także się troche zastanowcie nad gówno-wpisami w tematach i radach :mad:

także bez obrazy ale walicie tutaj jakies urazy regionalne lub autosugestie !!

#19 OFFLINE   Cody667

Cody667

    Reborn From Chaos

  • 308 postów
  • Dołączył: 11-02-2010
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2015 - 20:44

LukeGT masz tu następną jak coś ;) http://allegro.pl/sh...7478#b3b029c5f2

#20 OFFLINE   Lukegt

Lukegt
  • 19 postów
  • Dołączył: 24-08-2010
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 października 2015 - 12:27

no jo faktycznie,temat do zamniecia.'
moja tez Omega pochodzi z pyyr-landii ,kraina cudów/szpachli oraz 1-wszego właściciela.
takie gadanie to tez słyszałem i czytałem przed kupnem.Sami znawcy na Forum .Może ktoś mi poradzi jak znalesc dobra prace ,to se pociśniemy nawzajem !!.gif
Omega widać podpicowana ,na pewno. Napewno czegos nie wie bo i skad ma wiedzieć on na tym tylko zarabia.
Ja pojechałem po parcha i przeglądałem dokumenty chyba z godzine i mowie im tak : Panowie,szkoda waszego i mojego czasu ,jeśli auto jest śmieciem ,nie ma sensu dalsza rozmowa!
Zdembieli ,pewnie se pomyśleli debil albo maniak.Ja mowie dalej ,na Omegach się znam,widze ze ma pare bolączek,bo nie ma cudów ,ale kibla nie kupie.
Pojechałem po kase ale miedzy czasie dostałem wypis w ASO o stanie licznika ,może tez wałek ,nie wiem ,wiem ze auto nie jest gównem bo bym nie pchał siana.

A może ktoś tak mi powie to gdzie można znalesc dobre i cut mjut auto zwane Omega ?
auto się oglada a pisanie w :d*pa: nikomu nie pomogło .

wiem ze kolo swoim postem chciał zrobić szał i nic więcej zwany Łukasz.Dopowiem tylko ze kiedyś była Omega 3.0 w pakiecie Irmschera tez ze Szczecina z ori przebiegiem 211 000 km ,bo syn dostał auto jako spadem po jego Ojcu,cena 7500.
Stety uprzedził mnie ktoś w Wrocławia ,Omega miała zgnite tylnie nadkola i kolizje z przednim błotnikiem.Co widze po 2 miesiącach na olx !!.gif auto bezwypadkowe/bez rdzy przebieg 178 000km,cena 11700pln - Okazja !!.gif!
także się troche zastanowcie nad gówno-wpisami w tematach i radach :mad:

także bez obrazy ale walicie tutaj jakies urazy regionalne lub autosugestie !!.gif

 

Z całym szacunkiem Digi, ale niewiele zrozumiałem z Twojej wypowiedzi:) Jeśli chodzi o zrobienie szału swoim postem to pisałeś o mnie? Jeśli tak to zupełnie nie wiem o co chodzi.

Natomiast dzięki za Twoje uwagi. Mam trochę daleko do Szczecina więc co mogę to wolę się dowiedzieć zdalnie.

 

Pozdrawiam