Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z sprzedażą omegi


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
24 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 września 2015 - 16:41

Witam

od jakiegoś czasu wstawiam ogłoszenie dot.sprzedaży mojej omegi ;) z powodu ,że mi się znudziała i pasuje mi cosik większego .I problem jest taki,że zainteresowani to jakieś tęmpe buraki .cena za moją jest 5 klocków .Mechanicznie na 5 a blacharsko na 4 jak to "oma" jak już piszę z i opisuje gościowi to mi przez neta oferuję 3.500 bo twierdzą,że takie ceny.Jak na oględziny przyjeżdza gość to zachowuje się jakby kupował nowe z salonu chodzi o kontrolę wizualną.Mam wrażenie ,że większość oglądających to są ofermy co z corsy na omęgę się przesiadają.Tłumacze mówię co i jak mechanicznie a gość mi mówi ,że 340tyś km to za dużo wspominając rocznik 98.To jest chore ! Odechaciało mi się sprzedaży omegi.A ona jest" stara ale jara"mam jako drugie mondka mk3 i jest katastrofa w wygodzie w podróży.Oma i podróż /jazda to bajka...



#2 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 03 września 2015 - 16:49

poka link do swojej loomegi ;)
dobra se znalazlem,ale z jednym zdjeciem panie to ty swiata nie zwojujesz :p

Edytowany przez Maciek-Grucha, 03 września 2015 - 16:51.


#3 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 września 2015 - 16:52

zdjęcie jest tylko jedne bo preferuję oględziny na live -właśnie o to mi chodzi jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam a downy piszą mi ,że 3 klocki dają.za 3 klocki to wolę do końca życia śmigać staruszką .


Edycja:
Podając w ten sposób linki do Twojego ogłoszenia omijasz regulamin. Następnym razem polecą punkty.

Edytowany przez TomEk WRO, 03 września 2015 - 21:01.


#4 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 03 września 2015 - 16:59

tak jak wspomnialem,to ze ty myslisz ze jest lepiej,to juz ci mowie,ze tak nie jest. Jedno zdjecie nie przyciaga klientow,jest brudna , szalu nie ma i sie nie sprzeda za szybko,nic nie przyciagasz klienta,takie to moje zdanie,ja nawet bym nie dzwonil patrzac na takie ogloszenie :)

#5 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 września 2015 - 17:08

http://omegab.pxd.pl.../1/201106030026 a tu masz foty z 2011 roku co dużo się nie pozmieniało a nawet blacharsko naprawiona. a co do jednej foty dla mnie może być auto z zewnątrz brudne- silnik zasyfiony nie myty ale muszę w środku mieć czyste nawet po dywanikami nie może być grama syfu .

#6 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 03 września 2015 - 17:40

Umyj ją postaw na ładnie skoszonej łące i na pewno będzie lepiej, a nie jak teraz wygląda jakby tam stała jakiś czas :/
Róbmy screeny swoich postów :( tak szybko z pomocą administracji, a z przykazu zarządu znikają :(

NIE pomagam na priv, gdyż od tego jest Forum - masz problem? Napisz na Forum !

Nic nie robienie zabiera większość mojego czasu i wcale mnie to nie męczy :)

#7 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 września 2015 - 17:42

dla mnie może być auto z zewnątrz brudne- silnik zasyfiony nie myty ale muszę w środku mieć czyste nawet po dywanikami nie może być grama syfu .

Ale Ty auto sprzedajesz, a nie kupujesz, więc Twoje podejście do czystości samochodu nikogo nie interesi - widocznie "klienci" majo inno wizje samochodu.

#8 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 września 2015 - 17:46

Znasz takie powiedzenie Reklama dźwignią handlu??

Po pierwsze primo auto do zdjęć umyć i przewoskować. W środku ładnie posprzątać. Zdjęć jak najwięcej. W czasach wszechobecnego internetu i jego możliwości nikt Ci nie przyjedzie z dalszych okolic oglądać auto widząc w ogłoszeniu jedno byle jakie zdjęcie i to jeszcze brudnego auta, z którego nijak nie można nawet po części stwierdzić stanu wizualnego.
Powiem szczerze, jak otworzyłem link to stawiając się w sytuacji potencjalnego kupującego to widząc jedno zdjęcie obecnego stanu gdzie auto jeszcze jest brudne i link do zdjęć z przed 4 lat to nawet bym po telefon nie sięgnął żeby zadzwonić i się coś więcej dowiedzieć.

Edytowany przez robert3012, 03 września 2015 - 17:47.


#9 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 03 września 2015 - 17:52

A drugie powiedzenie to "każda stwora znajdzie swojego amatora" no i masz odp. 3000
Róbmy screeny swoich postów :( tak szybko z pomocą administracji, a z przykazu zarządu znikają :(

NIE pomagam na priv, gdyż od tego jest Forum - masz problem? Napisz na Forum !

Nic nie robienie zabiera większość mojego czasu i wcale mnie to nie męczy :)

#10 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 września 2015 - 18:20

w sumie macie rację cza odpicować i licznik na115 tyś aktualizować i pójdzie jak świeży chlebek z piekarni :pale tak na poważnie.Faktycznie zdjęcie do zmiany ale z drugiej strony ciężko by mi było się rozstać z nią i nawet mnie nie ciągnie do odpicowania z zewnątrz.A jak widzę jakie ofermy umawiają się na oględziny to mam strach w oczach .

#11 OFFLINE   szymon gsi

szymon gsi
  • 80 postów
  • Dołączył: 18-07-2007
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 września 2015 - 20:35

nie dziw się - hak, lpg i 340 tysi. na dodatek awtomat i kombi - "matko boska kempinga ciągał" itd itp - auta są teraz tanie jak barszcz , ja kupiłem do sedana 4 kompletne drzwi i tylną klape za 200zł w swoim kolorze stan bdb - policz teraz ile złomega jest warta...
_____________________________
był Kadett TURBO 16V - jest Omega 3000 będzie bi turbo....

#12 OFFLINE   awhaker

awhaker

    Czytamy AWUHAKER... :D

  • 905 postów
  • Dołączył: 08-04-2012
  • Skąd: Koło
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 03 września 2015 - 21:08

Niestety, jak ktoś ma dać 5k za omegę a nie jest jej maniakiem, to poszuka sobie laguny 2, tak wiem, psuje się, jest lipna itd, ale niekiedy o 6-7 lat młodsza , wizualnie już z innej epoki i jak ją pan Janusz postawi pod blokiem między innymi wozami to będzie sprawiał wrażenie zamożnego człeka bo jeździ młodym samochodem a nie starym, taki przykład, postaw obok siebie na parkingu Omegę 2003 rok i Vectre C 2002 rok, 90% ludzi powie ci że Vectra jest dużo młodsza :d 10% to może być ktoś z OKP który pozna z jakiego roku jest omega :d I tu jest główny problem, jeśli nie ma naprawdę czegoś wyjątkowego co udało się uchwycić na zdjęciu ogłoszenia to niestety ale nikt się tym nie zainteresuje. Tak jest właśnie w twoim wypadku.




 


#13 OFFLINE   Kamienn

Kamienn
  • 5 postów
  • Dołączył: 30-08-2015
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 września 2015 - 00:16

w sumie macie rację cza odpicować i licznik na115 tyś aktualizować i pójdzie jak świeży chlebek z piekarni :pale tak na poważnie.Faktycznie zdjęcie do zmiany ale z drugiej strony ciężko by mi było się rozstać z nią i nawet mnie nie ciągnie do odpicowania z zewnątrz.A jak widzę jakie ofermy umawiają się na oględziny to mam strach w oczach .


Niestety auto jest warte tyle ile jest w stanie zapłacić za nie kupujący.
Patrząc na rozrzut cenowy Omeg, nie dziwię się że dostajesz takie propozycje - szczerze, to za takie 3tyś bym ją pogonił...bo za chwilę i te 3 tyś może być ciężko dostać i frustracja będzie narastała.
Ja akurat szukam Omegi kombi z V'ką pod maską, ale preferuje po lifcie i silnik 3.0.
Nie wiem czy można znaleść archiwalne ogłoszenie, w zeszłą sobotę była ładna po liftowa 3.0, z lpg, granatowa, pełne wyposażenie, bardzo ładnie zachowane wnętrze - czarna skóra, z przebiegiem poniżej 300tyś.O ile pamiętam okolice Łagiewnik.
Spóźniłem się, sprzedała się w ciągu 2h.
I tak obiektywnie patrząc na zdjęcia Twojej i tej która się sprzedała, plus te które wiszą na portalach - to twoją wyceniłbym na te nieszczesne 3tyś.
Takie realia polskiego rynku, co zrobić.

#14 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 września 2015 - 14:55

Rok temu sprzedawałem Uno z 98 za 900zł. Sprzedało się błyskawicznie bo było tanie i dobre, ale i tak jak sobie przypomnę oględziny auta przez kupującego to znów dopada mnie śmiech. Biegał wkoło auta z miernikiem lakieru, jechał autem na SKP, po prostu szok! Za auto warte 1/3 miesięcznej wypłaty :masakra: Ja je kupowałem z myślą taką, że jak się zepsuje to nawet nie będę naprawiał, tylko od razu dzwonię po pierwszą lepszą autokasację. Nawet poprzedni właściciel się dziwił, że zapytałem tylko czy jeździ i czy nie wypadnę przez podłogę na asfalt nawet nie chciałem robić jazdy próbnej tylko od razu kasa na stół i tyle. Obecnie kupujący mają wymagania z kosmosu. Chcieliby kupić auto najlepiej nowe, i to jeszcze by wybrzydzali i najlepiej za darmo :masakra:
Po tamtej akcji stwierdziłem chyba, że swoimi obecnymi autami będę jeździł aż się rozlecą i oddam je na złom bo nie mam cierpliwości do kupujących.
Niedawno taki pomysł mi wpadł by sprzedać Omegę, dołożyć i kupić coś sporo nowszego, ale jak sobie przypomniałem sprzedaż uno, które było autem kupionym na chwile i miało pójść na złom po pół roku, ale było zbyt dobre by je oddać, to zrezygnowałem bo chyba bym rozniósł tych kupujących. Sprzedając poprzednią Omegę po lekkim dzwonie za 1500zł to kilku kupców wygoniłem z posesji bo słysząc ich marudzenie myślałem, że mnie szlag trafi, na szczęście trafił się konkretny handlarz, który przyjechał, wsiadł, przejechał się może 500m i powiedział, że bez gadania daje tyle ile chcę.
Tak, więc życzę powodzenia i życzę byś trafił na konkretnego kupca a nie na same pi..y. Najważniejsze to zrób ładne fotki, zrób kilka takich od dołu (musisz się położyć by je zrobić), ale tak by cały np. przód czy tył był w kadrze, wtedy to się ładnie prezentuje.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#15 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 września 2015 - 14:56

Każdy ceni po swojemu.Kupujący jak najtaniej a sprzedający jak najdrożej.Jak się nie sprzeda to dożywotnio będę śmigał.Z tym hakiem szymon gsi ma rację tak ludzie myślą,że ciągnięte nie wiadomo co.A hak założyłem do bagażnika na rowery co jest używany w sezonie a przyczepki ona jeszcze nie widziała.Dzięki Panowie za uświadomienie .Temat można zamknąć.

#16 OFFLINE   Kamienn

Kamienn
  • 5 postów
  • Dołączył: 30-08-2015
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 września 2015 - 18:50

też mam za sobą traumatyczne sprzedaże volviaka 480 i odziedziczonego R19 - mam podobne odczucia, ręcę opadają.
Z drugiej str, dziś zadzwoniłem w sprawie tego auta http://olx.pl/oferta...html#7822021c85
Sprzedający na dzieńdobry mówi że cena jest wyższa, o aucie niewiele wie bo ma go pół roku, na pytanie czemu tak szybko sprzedaje - słyszę że lubi zmieniać auta.
Prócz rdzy do wymiany klocki i tarcze, i co sobie mogę pomyśleć...kupiona dojechana i puszczana dalej.
Ot rasowy kot w worku;)
Przy Omegach trzeba być cierpliwym

#17 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 września 2015 - 19:37

zgadza się widzę ,że nawet nie przerejstrowana.Pewnie ubezpieczenie się kończy i do żyda. a cena taka bo olx pobiera ok 30zł za 30 dni a do 3 tys jest za free.Moją jak nie sprzedam do końca okresu ważności ogłoszenia to do końca będe śmigał nią a potem na żyletki.Takiego wała !-jak mam sprzedać za pół darmo.

#18 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 września 2015 - 23:32

Jak tak czytam, to ci kupujący to jakieś kutafony som przeokrutne - za darmo chcą kupować te wy.....ne w kosmos limuzyny. A Wy jak kupujecie najlepsze swoje fury czyli Omegi, to tylko okiem rzucacie i bierzecie w ciemno. Prawda jest taka, że jak macie wydać te pare tysi to jak by można było, to rozebralibyście klientowi samochód pod domem żeby dogłębnie sprawdzić stan techniczny :smiech:

Edytowany przez sypus, 04 września 2015 - 23:33.


#19 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2015 - 11:40

tu się kolego mylisz .Kupowałem 2 lata temu mondka.krótka jazda ,silnik po sprawdzany wizualnie(korek oleju i chłodnicy)Na lpg go dusiło przebieg niby 240tys co powiedziałem gościowi że tyle to miał w holandii bo widzę po środku jak wyglądał.I co 40min rozmowy,jazdy i pisania umowy.Auto kupiłem i zadowolony jestem.Od tego czasu wymieniłem opony,oleje,świece,kable WN pompa wody ,rolka paska rowkowego,i regeneracja alternatora.I co śmiga a wiem,że był "bity" w tył i w przód co gościowi pokazałem.W tym roku zmuszony byłem na wakacje mondkiem śmignąć i za***iście.W grudniu miałem okazję kupic Grand Scenica lekko z przodu uszkodzony.Dzwonię do gościa mówię mu serducho jak tam- mówi jest ok.Umawiam się z nim jadę pół polski i co pochodził 10min i padł silnik.zbieg okoliczności? nie gość wiedział o co chodzi.Jeżeli klient kupuje 17latka a przyjeżdza z miernikiem lakieru to śmiech mnie ogarnia ale jakie ździwienie ,że jest wszystko ok prócz tylnej klapy co była pod wycieraczką robiona z powodu rdzy.Nie dajmy się zwariować !

#20 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2015 - 15:26

Jak tak czytam, to ci kupujący to jakieś kutafony som przeokrutne - za darmo chcą kupować te wy.....ne w kosmos limuzyny. A Wy jak kupujecie najlepsze swoje fury czyli Omegi, to tylko okiem rzucacie i bierzecie w ciemno. Prawda jest taka, że jak macie wydać te pare tysi to jak by można było, to rozebralibyście klientowi samochód pod domem żeby dogłębnie sprawdzić stan techniczny :smiech:


Oj i tu się mylisz. Przynajmniej w przypadku dotyczącym mnie. W moim przypadku kupowanie auta trwa max 20 minut wliczając w to podpisanie umowy i przeliczeniu pieniędzy. Nie oszukujmy się, ale to są auta wartości max trzech miesięcznych wypłat, więc nie będę się wygłupiał biorąc mierniki, jeżdżąc na skp czy może jeszcze do serwisu. Auto ma w miarę wyglądać, jeździć i być sprawne. Zazwyczaj już sam właściciel, jego postępowanie, wygląd już wiele o nim mówi, a jak to mówią "Jaki Pan, taki kram"...
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!