Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z Immobilizerem


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   PawełOmega2015

PawełOmega2015
  • 3 postów
  • Dołączył: 29-08-2015
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 sierpnia 2015 - 18:58

Witam, mam problem z Omegą B 2.0 16v

A wiec sprawa wygląda następująco:

Jakiś czas temu kupiłem Omegę, i nie wiedziałem o tym ale w jednym z kluczyków nie było już pestki immo, a drugi, którego używałem był lekko połamany z boku na obudowie dlatego czasami jak wyciągałem kluczyk z drzwi to połowa nadal zostawała w drzwiach a druga w moich rękach:P dodam,że dopiero kupiłem ten samochód dlatego nie zdażyłem tego naprawić nawet a przydarzył mi się najgorszy z najgorszych scenariuszy, a mianowicie, ostatnia pestka wypadła mi w momencie kiedy "skręcałem" kluczyk, dodatkowo była to noc, no i nie wiem jak mogło sie to stać i co to za magia, ale pestki już nie znalałem i tu jest właśnie problem. Naczytałem sie już o tym naprawdę dużo. O wszystkich metodach obejścia immo, itd. Większość była o omegach z 94 i 96 roku, a ja mam 98r. Piszę to dlatego,że w tamtych przypadkach sterownik immo znajduje sie pod schowkiem i tam ludzie podawali ze mozna mostkować piny. Niestety nie wiedziałem ze w moim samochodzie wszystko się już pozmieniało i sterownika nie ma pod schowkiem a i mostkowania nie da rady wykonać (niestety bo rozebrałem pół auta żeby to znależć :p). Naprawdę przechodzę już załamanie nerwowe, bo głowa mi już pęka od tego szukania.Niedawno natrafiłem na forum, gdzie pisali,żeby wymienić całość, tj. sterownik immo, stacyjkę, kluczyki. Ok, myslę, że to może być najlepsze rozwiązanie i jestem już na to gotowy, jednak nadal nie jestem pewien do końca. Dlatego też piszę ten temat, żeby zapytać:

po 1. Czy to jest w mojej sytuacji dobry pomysł, tzn. czy po prostu nie da sie tego jakoś łatwiej obejść, zamiast kombinować z wymianą wszystkiego?
po.2. czy zamiast wymiany sterownika, kluczyka i stacyjki, nie kupić stacyjki z kluczykiem i zaprogramować go przez komputer ze starym sterownikiem ( 1*oczywiście nie ja tylko jakiś szpec, 2* wolałbym ten sposób bo na allegro same stacyjki są z tymi nowszymi kluczykami grubszymi, a cały komplet ze starszymi i od rocznikow wlasnie 94-96)
po 3. Jeśli wybiorę ktorąkolwiek z tych opcji, to jak to wygląda z centralnym zamkiem, tzn. czy nawet jeśli wymienię cały komplet wraz ze sterownikiem immo to czy nie bede musiał dodatkowo i tak wezwać szpeca żeby zaprogramować centralny zamek do nowych kluczyków?

Narazie więcej pytań nie przychodzi mi do głowy. Proszę o pomoc bo naprawdę już zgłupiałem i nie wiem co robić.Co polecacie?
Dodam, że takiego przypadku jak mój to nie znalazłęm na żadnym forum



#2 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 29 sierpnia 2015 - 19:42

Dodam, że takiego przypadku jak mój to nie znalazłęm na żadnym forum

Było było :)
Sterownik silnika+pętla immo+pestka to niezbędne minimum.
Sterownik CZ zostaje o ile masz pilota,stacyjka też może zostać bo kluczyk masz.
Ewentualnie dobry elektronik znający się na rzeczy,ale to może być droższe niż taki zestaw ratunkowy ;)

#3 OFFLINE   PawełOmega2015

PawełOmega2015
  • 3 postów
  • Dołączył: 29-08-2015
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 30 sierpnia 2015 - 10:24

Aha, czyli w sumie i tak muszę kupić cały zestaw razem ze stacyjką , nawet jeśli chcę zostawić swoje kluczyki i swoją stacyjkę, bo będę potrzebował pestkę immo a samej pestki bez stacyjki i kluczyka nikt mi nie sprzeda.
ok w takim razie mam pytanie. Jeśli kupie cały zestaw z tym starszym, płaskim kluczykiem to czy pestka z niego będzie pasowała do tego nowszego, grubszego?

#4 OFFLINE   ziomas1233

ziomas1233
  • 118 postów
  • Dołączył: 14-02-2013
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 30 sierpnia 2015 - 14:53

Taa pestka będzie pasowała, zapytać fach masjtrów w swoich stronach ile by kosztowało "zaprogramowanie drugiej pestki do immo", jeżeli wyjdzie na "trój komplet", to nie wiem czy elektronika w starszych(tych po 95) ECU 2.0 16v nie różniły się czymś z nowszymi?.

#5 OFFLINE   PawełOmega2015

PawełOmega2015
  • 3 postów
  • Dołączył: 29-08-2015
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 30 sierpnia 2015 - 16:52

Ale właściwie co ty programować skoro kupię cały zestaw tj. sterownik immo, petlę i stacyjke z kluczykiem? przecież to wszystko jest już kompatybilne ze sobą, i jak zamontuję to wszystko to powinno śmigac chyba. Czy jednak się mylę?

#6 OFFLINE   ziomas1233

ziomas1233
  • 118 postów
  • Dołączył: 14-02-2013
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 30 sierpnia 2015 - 17:55

Jak Pójdziesz opcją kupienia trój zestawu to będzie już spokój z immo.