Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega 2.2dti po czyszczeniu osłabła


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   damiankox

damiankox
  • 124 postów
  • Dołączył: 18-01-2012

Napisany 28 sierpnia 2015 - 19:35

Witam forumowiczów.
Sypne od razu do sedna sprawy, wymienialem pompe wody poszlo gladko, cos mnie tknelo na czyszcenie kolektora i to zrobilem nowe uszczelki itd, podcisnienia super wszystko, sztanga od turbiny chodzi jak należy, nowy egr, kolanka od podcisnien nowe, zero kontrolki silnika, nowy czujnik doladowania ciśnienia hmm a teraz problem,omega nie laduje tak jak powinna waz do IC miekki po dodaniu gazu mozna go założyć spokojnie na gazie na IC sama turbina jako tako dmucha ale jakos słabo hmm nie pokazuje na kompie ilosci doladowania poprostu brak jakichkolwiek danych, w dodatku chodzi jakos tak twardo jakby bez EGR po wkreceniu na obroty na jalowym wszystko pięknie aha klapki chodza dosyc ciezko ale ni tak ze nie mozna ich zassac tzn ,, cmoknac''. Dzisiaj odkrecilem znów moze uszczelka podgieta ale nie wszystko bajera przepisowo. Juz mam dość stawiam na turbine ale przeciez wszystko chodzilo jak trzeba przed rozkręceniem poddaje sie i licze na wasza pomoc, ewentualnie kogos z dolnegoslaska co by ja zabrał na diagnoze i oczywiscie na naprawe tej, ze jednostki. Trace glowe już.



#2 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 sierpnia 2015 - 21:03

zmień ten czujnik doładowania na stary i wtedy sprawdź

#3 OFFLINE   damiankox

damiankox
  • 124 postów
  • Dołączył: 18-01-2012

Napisany 28 sierpnia 2015 - 21:39

Na starym tez nic nie pokazywalo nowy i tak bosha ten sam

Aha ten stary nie mial wezyka do kolektora nowy ma nie wiem czy to jakas roznica, szalu macicy dostaje juz z tym samochodem spac nie mozna jak cos nie dziala :)

#4 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 sierpnia 2015 - 23:32

ale jak jeździła na starym ?

#5 OFFLINE   damiankox

damiankox
  • 124 postów
  • Dołączył: 18-01-2012

Napisany 29 sierpnia 2015 - 00:28

za***rdalala normalnie wszystko po czyszczeniu tego felrnego kolektora juz nie wiem co zrobilem zle, moze turbine zajchalem ?wyskakiwala kontrolka poki podcisnien nie ogarnalem, EGR sam zepsulem przepalile membrane. Pusci dymka jak dostanie obroty max. Wczeaniej ten waz do IC to az puchl a teraz lekko wibruje przy 4k rmp drga coś nim. Pompuje turbina ale za slabo duzo za słabo masakra

Drga silnikiem

#6 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 sierpnia 2015 - 08:32

czy to pompowanie weza bylo na starym czujniku ?

#7 OFFLINE   damiankox

damiankox
  • 124 postów
  • Dołączył: 18-01-2012

Napisany 29 sierpnia 2015 - 09:47

Powiem tak przed odkreceniem kolektora pompowalo na starym dobrze, po skreceniu tez na starym juz nie, no i teraz na nowym to samo tylko drga rura lekko

#8 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 sierpnia 2015 - 18:52

na 100 % wszystkie wtyczki podpięte i podciśnienia poprawnie ?

#9 OFFLINE   damiankox

damiankox
  • 124 postów
  • Dołączył: 18-01-2012

Napisany 29 sierpnia 2015 - 22:15

Damianie stawiam, że tak sprawdzałem to z druga omega z takim samym silnikiem sam popieprzylem i sztanga nie chodzila ale juz wszystko okej. Chcialbym zerknąć na jakis schemat z real foto ale nie zdobyłem takowego no cóż u niego za***prza ona z takimi samymi podciśnieniami. Pierwszym razem jak to czyszczenie robilem to i po lewej stronie listwe od swiec sciagalem i moze czujnik jakis .. ale nie no by bila od razu kobtrolka. Na obroty super sie wkreca tylko ten twardy dźwięk jest słyszalny jak bez EGR i ten waz miękki hmm... a moze wezyk przetarty .. jeszze jedna mozliwosc przekrecilem torxa w kokektorze ale skrecilen go na nakretke bo tam przelotowy otwor i dalej sie zastanawiam co moze byc.

Bo wciśnięciu mu pedalu gazu do konca drga silnikiem taki telepot ja pierdacze juz nie wiem i mam dosc tego samochodu jedzie w czwartek na warsztat maja chlopaki zrobic zobaczymy ile ta zabawa wyniesie


Jeszcze jedna sprawe chcialbym zrobic jak sprawdzic czy elektrozawor ten po prawej stronie dziala bez komputera ?


Jakies goscie rozlozyki rece, dzisiaj bylem u faceta z techem2 wreszcie jakiea konkrety, mowil ze pierwszy taki przypadek ma, a pracowal w ASO OPLA. juz pozno bylo nie mielismy czasu za bardzo. Turbina przeladowuje juz na jalowym daje ponad 2 bary wyzej na obrotach 2.6bara zasysa ta rure nie puchnie. Podmienilem elektrozaworki te kolo chlodnicy razem z czujnikami i wezykami nic nie pomoglo jedynie gruszka od turba nie ruszyla a tak to moim zdaniem to samo moze lepiej puchla ale to moze samosugestia. Jakies pomoce ktos ma ? Wszystko jest dobrze weze itd. Powyzej 110km zalacza check i nie idposzcza do tej predkosci mryga sobie ale i tak mul. Prowadze ten monolog moze komus sie przyda ...


Okej omega zrobiona jutro bede wiedzial co sie stalo jakby kto mial podobny problem to bedzie mogl sobie podejrzec ale co goscia znalazlem takich ze swieca :)


Nie piszemy posta pod postem - używamy przycisku EDYTUJ

Edytowany przez marek_kloss, 10 września 2015 - 20:30.
scalono posty


#10 OFFLINE   damiankox

damiankox
  • 124 postów
  • Dołączył: 18-01-2012

Napisany 24 września 2015 - 16:52

Pisze znow omega zyje kosztowalo mnie to duzo nerwow, pieniedzy troche mniej koszta hmm
150zl czujnik doladowania - niepotrzebny
Wezyki podcisnien - niepotrzebne
200zl robota z diagnostyka majstra
150zl paliwo na dojazdy
Nerwy ♥♥♥♥
Do rzeczy jak otworzycie maske sa 3 elektrozawory jeden przy uzyciu WD ruszyl drugi sprawny a ten trzeci od klap zaslepiony, moge kupic i poprostu wlozyc go na miejsce ale mam dosc.
Jest czwarty zawor podobno sluzy do rozdawania podcisnien na elektrozawory po lewej stronie nad tymi dwoma byl niesprawny u mnie i stad przeladowanie turbiny. Chyba wszystko pozdrawiam ^_^