Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega 2.5 td 96r przerywa


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   stoye

stoye
  • 5 postów
  • Dołączył: 29-05-2012

Napisany 18 lipca 2015 - 16:12

Witam, od kilku dni mam problem z moją omegą. Auto najpierw przerywało w dolnym zakresie obrotów, po dodaniu gazu było ok, teraz po rozgrzaniu przerywa w całym zakresie. Co najdziwniejsze jak włącze tempomat wszystko jest ok. Mam trafiony nastawnik, co jakiś czas odcina podczas zmiany biegów ale tak jest od 3 lat. Nauczyłem się z tym żyć i wydaje mi sie że nie tutaj należy szukać przyczyny. Paliwo tankuje zawsze na tej samej stacji. Uważacie że wymiana filtra paliwa i przeczyszczenie układu może pomóc? Boje się myśleć że to moze byc wina wtryskiwaczy. Biore pod uwagę filtr paliwa świece i moze akumulator. Mam dodatkowy zawór zwrotny na przewodach paliwowych żeby paliwo się nie cofało. Jak to z omegą grzeje czasami świece po 2 razy więc może one są zuzyte. Najbardziej mnie zastanawia dlaczego na tempomacie nie ma tego problemu



#2 OFFLINE   stoye

stoye
  • 5 postów
  • Dołączył: 29-05-2012

Napisany 18 lipca 2015 - 21:23

Znajomy powiedział że jeżeli na tempomacie idzie dobrze to winy trzeba szukac w czujniku\sterowniku od pedału gazu

#3 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 lipca 2015 - 22:39

spróbuj przyspieszyc tempomatem..jak bedzie ok to tak jak kolega mówi pedał gazu do sprawdzenia albo jego wiązka

Edytowany przez Dawido89, 18 lipca 2015 - 22:39.

 


 


 


#4 OFFLINE   stoye

stoye
  • 5 postów
  • Dołączył: 29-05-2012

Napisany 19 lipca 2015 - 09:37

Przyspiesza na tempomacie bez problemu, problem zaczyna się dopiero jak silnik się rozgrzeje. Do 92.5 stopnia jest ok na pedale gazu dopiero po jakiś 15-20 minutach jazdy zaczyna przerywać. Zastanawia mnie to że gdyby to byl sterownik lub wiązka to chyba od razu po odpaleniu ten problem by występywał? A powiedzcie mi czy zawór erg moze mieć wpływ na "przerywanie" auta?

Edytowany przez stoye, 19 lipca 2015 - 10:31.


#5 OFFLINE   stoye

stoye
  • 5 postów
  • Dołączył: 29-05-2012

Napisany 27 sierpnia 2015 - 17:49

Wymieniony potencjometr gazu, pompa z natwanikiem i nic. Powiedzcie mi jaka jest różnica na jeździe z tempomatem a jaka bez. Co wtedy dawkuje paliwo? W obu przypadkach nastawnik? Czy na te przerywanie może mieć wpływ wtrysk sterujący?

#6 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 sierpnia 2015 - 19:49

wiązka do przejrzenia na tempomacie wiązka od gazu jest nie uzywana

#7 OFFLINE   stoye

stoye
  • 5 postów
  • Dołączył: 29-05-2012

Napisany 28 sierpnia 2015 - 19:17

Niestety to nie to sprawdzałem. A powiedzcie mi co jest odpowiedzialne za obroty na liczniku? Obrotomierz też mi wariuje nawet jak stoi odpalona po dłuższym czasie gdy nie naciskam gazu. Po naciśnięciu też... Jak jest z tym wtryskiem sterującym? Może nawalać jak mam noge na gazie a na tempomacie pracuje ok?