Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wskaznik poziomu gazu , szybkie pytanie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kukiz87

kukiz87
  • 239 postów
  • Dołączył: 04-12-2011
  • Skąd: Piotrków
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 17 lipca 2015 - 17:37

Witam ! mam w swoim autku taki wskażnik gazu

Dodany obrazek

jednak jest on bardzo niedokładny pokazuje pustą butlę gdy jeszcze jezdze z 70 km po miescie , nie mówcie tutaj o dokładnosci tych wskażników itp bo miewałem już takie w poprzednich pojazdach i pokazywały ok , i teraz mam pytanie nabyłem taki wskaznik brc

Dodany obrazek


tylko ze z trzema przewodami dodatkowo mam jeszcze czerwony , i czy da się zastąpić jeden wskaznik drugim ? bedzie ok ? wystarczy tylko podłączyć przewody ? domyślam się ze czarny to będzie masa , czerwony prądowy ? natomoast biały bedzie mi chyba nie potrzebny poniewaz wskazuje on poziom gazu na przełaczniku brc ktorego i tak nie mam , czy wystarczy tylko je przełożyć ? czy to wogóle będzie działać ?



#2 OFFLINE   eboo

eboo
  • 18 postów
  • Dołączył: 29-07-2013

Napisany 21 lipca 2015 - 07:49

2 pin to czujnik typu WPG,trzy pinowy WPGH, podepnij się interfejsem i zobacz jakie progi napięciowe są ustawione

#3 OFFLINE   arnixx

arnixx

    Klubowy "Król Julian"

  • 766 postów
  • Dołączył: 15-12-2010
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 21 lipca 2015 - 19:46

Witam ! mam w swoim autku taki wskażnik gazu

Dodany obrazek

jednak jest on bardzo niedokładny pokazuje pustą butlę gdy jeszcze jezdze z 70 km po miescie , nie mówcie tutaj o dokładnosci tych wskażników itp bo miewałem już takie w poprzednich pojazdach i pokazywały ok , i teraz mam pytanie nabyłem taki wskaznik brc

Dodany obrazek


tylko ze z trzema przewodami dodatkowo mam jeszcze czerwony , i czy da się zastąpić jeden wskaznik drugim ? bedzie ok ? wystarczy tylko podłączyć przewody ? domyślam się ze czarny to będzie masa , czerwony prądowy ? natomoast biały bedzie mi chyba nie potrzebny poniewaz wskazuje on poziom gazu na przełaczniku brc ktorego i tak nie mam , czy wystarczy tylko je przełożyć ? czy to wogóle będzie działać ?

Wskazniki BRC nie były trzy przewodowe...
Kwestia jaką masz instalacje (elektronike) : ?

#4 OFFLINE   el Majkel

el Majkel
  • 6 postów
  • Dołączył: 22-07-2015
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 11 sierpnia 2015 - 13:18

U mnie w OB również taki wskaźnik nie pokasuje jaki mam poziom gazu, poprzednio jak miałem Hondę to wystarczyło w niego puknąć i wskaźnik przestawiał się na swoją pozycję i pokazywał poprawny poziom gazu ;-).