Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Szukajka


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Kuba

Kuba
  • 35 postów
  • Dołączył: 22-12-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 23 grudnia 2007 - 20:08

Mam propozycje,najlepiej zlikwidować to forum całe i używać "szukajki" co zadasz pytanie na tym forum to Ci je "fachowcy :)" sciągają i każą używać szukajki.A każdy problem jest przeważnie inny i każdy potrzebuje innej podpowiedzi.Więc Ci moderatorzy niech trochę wyluzują z tym przerzucaniem do szukajek,bo jeżeli już są wszystkie problemy opisane to najlepiej sie rozwiążmy i bedziemy szukać w tzw."szukajkach"Panowie trochę wyrozumiłosci.Nie pisze tego w swoim jedynie przypadku ale już wiele tego ostatnim czasem zauważyłem.Więc wyluzujcie bo kto pyta nie błądzi.

P.S Nie bierzcie sobie tak tego do siebie bo to jest tylko moje prywtne zdanie i to co mysle o tym.I tak pewnie ten post zaraz zostanie usunięty :)

A przy okazji życze wszystkim Wesołych Świąt i szczesliwego Nowego Roku
Kuba

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 grudnia 2007 - 21:55

Mam propozycje,najlepiej zlikwidować to forum całe i używać "szukajki" co zadasz pytanie na tym forum to Ci je "fachowcy :)" sciągają i każą używać szukajki.A każdy problem jest przeważnie inny i każdy potrzebuje innej podpowiedzi.Więc Ci moderatorzy niech trochę wyluzują z tym przerzucaniem do szukajek,bo jeżeli już są wszystkie problemy opisane to najlepiej sie rozwiążmy i bedziemy szukać w tzw."szukajkach"Panowie trochę wyrozumiłosci.Nie pisze tego w swoim jedynie przypadku ale już wiele tego ostatnim czasem zauważyłem.Więc wyluzujcie bo kto pyta nie błądzi.

P.S Nie bierzcie sobie tak tego do siebie bo to jest tylko moje prywtne zdanie i to co mysle o tym.I tak pewnie ten post zaraz zostanie usunięty :)

A przy okazji życze wszystkim Wesołych Świąt i szczesliwego Nowego Roku



kolego Gachu podal ci linki z rozwiazaniem. Padl ci uklad pomiarowy w zbiorniku, zdejmij pokrywe w bagazniku, odlacz przewody paliwowe i elektryczne, odkrec pokrywe i bedziesz mial wszysko na wierzchu. i nie przesadzaj - po to jest forum zeby sobie pomagac ale uwierz jak mam poraz 100 pisac to samo to mi sie nie chce. i do tego pomocna jest szukajka.




 


#3 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 grudnia 2007 - 22:20

....... a propos Kuba, jesli kiedys bedziesz mial z czyms problem i okaze sie ze "szukajka" nie pomogla w 100% bo wlasnie to czego szukasz niby znalazles, ale wlasnie...niby, to zawsze mozesz wyslac wiadomosc prywatna do kogos kto "wykazywal" sie checia pomocy w danym temacie - dziedzinie - mysle ze nie odmowia pomocy. Ja nie jestem klubowiczem a do kilku Klubowiczy pisalem i zawsze sluzyli pomoca (nawet monitor dostalem gratis - pozdrawiam Roozga). Zdarza sie ze czasem ja dostaje jakies pytania i staram sie najszybciej i najlepiej jak potrafie odpowiedziec. Wiesz gdzie jest ukryta tajemnica "rozwiązania problemu" ??? w zakonczeniach tematu: ktos błaga o pomoc, ludzie pisza (tak jak mówi Beast) setki razy to samo a my nie wiemy czy rady byly trafione czy tez nie . Malo kto napisze : rozwiazalem problem bvylo to i to itd... Wtedy szukajka rzeczywiscie pomaga. Rozumiem Cie ze szukasz czegos .... no i wlasnie nie wiadomo czy warto korzystac z tych czy z innych rad w danej dziedzinie bo NIE MA ZAKONCZENIA.
Zyczmy sobie zdrowia i bez awaryjnych samochodów - Wesołych Świąt
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#4 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 grudnia 2007 - 22:30

....... a propos Kuba, jesli kiedys bedziesz mial z czyms problem i okaze sie ze "szukajka" nie pomogla w 100% bo wlasnie to czego szukasz niby znalazles, ale wlasnie...niby, to zawsze mozesz wyslac wiadomosc prywatna do kogos kto "wykazywal" sie checia pomocy w danym temacie - dziedzinie - mysle ze nie odmowia pomocy. Ja nie jestem klubowiczem a do kilku Klubowiczy pisalem i zawsze sluzyli pomoca (nawet monitor dostalem gratis - pozdrawiam Roozga). Zdarza sie ze czasem ja dostaje jakies pytania i staram sie najszybciej i najlepiej jak potrafie odpowiedziec. Wiesz gdzie jest ukryta tajemnica "rozwiązania problemu" ??? w zakonczeniach tematu: ktos błaga o pomoc, ludzie pisza (tak jak mówi Beast) setki razy to samo a my nie wiemy czy rady byly trafione czy tez nie . Malo kto napisze : rozwiazalem problem bvylo to i to itd... Wtedy szukajka rzeczywiscie pomaga. Rozumiem Cie ze szukasz czegos .... no i wlasnie nie wiadomo czy warto korzystac z tych czy z innych rad w danej dziedzinie bo NIE MA ZAKONCZENIA.
Zyczmy sobie zdrowia i bez awaryjnych samochodów - Wesołych Świąt




Kczech duza ilosc forumowiczy to tacy ktorzy napisali 2-3 posty dostali rozwiazanie problemu i wiecej sie nie odezwali. A wystarczylo tylko napisac - pomogo i juz by bylo inaczej.




 


#5 OFFLINE   Muraś

Muraś
  • 175 postów
  • Dołączył: 07-01-2007
  • Skąd: Przeździecko Grzymki

Napisany 24 grudnia 2007 - 00:49

Kczech duza ilosc forumowiczy to tacy ktorzy napisali 2-3 posty dostali rozwiazanie problemu i wiecej sie nie odezwali. A wystarczylo tylko napisac - pomogo i juz by bylo inaczej.

Dokładnie tak! Tak własnie robi Kuba. Jest u nas od prawie roku i jego posty to jedynie prośba o pomoc. Jedynie dwa posty (ten powyżej i ten jak sie chwalił że Omke kupił) są inne niz prośba.
Kuba to nie jest forum nienawisci do siebie tylko zrzeszające sympatyków i uzytkowników Opla Omegi. Jesli moderator mówi że problem był powielany wielokrotnie to naprawde jest dla niego uciązliwym ciągłe powtarzanie się. To tak samo jakby Ciebie ktoś o coś prosił a Ty musiałbyś powtarzać to samo i sie wkurzał, że ten ktos tego nie moze zatrybić.
A jesli masz naprawde problemy ze swoim autkiem to każdy posiadacz Omci jest mile widziany na spociku. A tam najlepiej osobiscie sobie wyjasnic pewne sprawy, masz to jak w banku że każdy z miła checia pomoże w naprawie danej usterki. Bynajmniej ja tak robie. I nie mów tylko że na spoty masz daleko, bo ja dojezdzam 130 km i nie narzekam. Ewentualnie istnieje cos takiego na PW że mozesz poprosić kogos kto sie orientuje w naprawach o numer telefonu i zadzwonić prosząc o dokładne przedstawienie problemu...
Była kiedyś Omega 2.0 16V Sport, jest teraz to samo, ale CD

Sprzedam części ze swojej 2.0 16V 509611620 lub 886630520

#6 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 grudnia 2007 - 08:08

Kuba, też kiedyś byłem nowym posiadaczem omegi i tez miałem dużo pytań i co robiłem - szukałem, dzięki temu wiem jakie zasoby wiedzy są na forum, chyba lepiej jest pisać o tych samych problemach w jednym temacie i w jednym mieć wszystko wyjaśnione niż mieć 50 takich samych tematów a w nich dokładnie nic konstruktywnego, ja wiem że każdy problem z omega to praktycznie tragedia dla każdego posiadacza omegi ale 95 % problemów zostało juz opisanych bo nie ty czy nie ja pierwszy mam omegę i ma z nią problem

#7 OFFLINE   grinchi

grinchi
  • 603 postów
  • Dołączył: 12-10-2007
  • Skąd: Brwinów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 maja 2008 - 03:16

Ostatnio jestem na etapie zapoznawania się ze wszystkimi działami forum, więc wyrażę swoją opinię na temat szukajki.

Obecnie mam sporo czasu na przeglądanie forum i wyszukiwanie potrzebnych mi informacji, ale jeszcze jakiś czas temu wkurzało mnie trochę wpisywanie w szukajkę interesującego mnie słowa wykorzystując wszelkie możliwe odmiany. Często trzeba się troszkę natrudzić, żeby znaleźć odpowiednią solucję (choć i tak jest to bardziej opłacalne niż wizyta w ASO).

Prawdę mówiąc przydałoby się poprawić szukajkę - może niekoniecznie algorytm taki jak w google, ale na jakimś forum widziałem system słów kluczowych przy postach. Może wprowadzić taką możliwość w dziale technicznym. Jeśli ułatwi się wyszukiwanie informacji, mniej będzie dublowanych tematów.