Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

brak mocy, trzęsie autem


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Woocasch27

Woocasch27
  • 47 postów
  • Dołączył: 03-05-2014
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 05 lipca 2015 - 14:30

Witam. Mam problem z autem otóż wczoraj smigalo dobrze a dzisiaj odpalilem i ruszylem w droge ale zauwazylem ze wciskajac gaz do dechy na dwójce auto stoi w miejscu, kompletny brak mocy, trzęcie nim na luzie i z wydechu wydaje dziwne odglosy jakby pierdzenie. Dodam ze od ok miesiaca swieci sie check i wywala blad czujnika polozenia walka rozrzadu. Czy to ten czujnik juz kompletnie padł czy przyczyna lezy gdzies indziej? Zanim zawioze go do mechanika chcialbym sam sprobowac go naprawic.Pomóżcie koledzy bo auto jest mi potrzebne do pracy. Dzieki i pozdrawiam.



#2 OFFLINE   motyl81

motyl81

    X30XE

  • 232 postów
  • Dołączył: 02-07-2012
  • Skąd: Łódż
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 lipca 2015 - 22:23

skoro wydech pierdzi to ma nieszczelnosci,może też byc nieszczelny przed sonda co by mogło tłumaczyc brak mocy,padniety czujnik wałków objawia sie najczesciej odcinka przy 4,5k obrotów i czasem gasnięciem auta

#3 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 06 lipca 2015 - 09:52

Jeżeli wydech pierdzi to nieprzepalona mieszanka. Podnies po kolei fajki na swiecach i zobacz czy wszędzie jest iskra.

#4 OFFLINE   Woocasch27

Woocasch27
  • 47 postów
  • Dołączył: 03-05-2014
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 07 lipca 2015 - 00:49

Na wlaczonym silniku wyjmowalem po kolei fajki i na kazdej swiecy silnik chodzil gorzej czyli swiece i kable chyba dobre.

#5 OFFLINE   Woocasch27

Woocasch27
  • 47 postów
  • Dołączył: 03-05-2014
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 10 lipca 2015 - 15:40

Winna okazala się cewka. A czujnik walka rozrzadu jest dobry tylko kable zrobily zwarcie i padl sterownik silnika, podaje za slabe napiecie. Jak ktos ma sterownik do tego silnika to pisac :)