Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

oświetlenie wnetrza


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
70 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   spawek

spawek

    Jest moc jest zabawa

  • 1 014 postów
  • Dołączył: 08-03-2014
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 10 kwietnia 2014 - 21:40

Ale mi pomogłeś.:( Powiedz jeszcze w którym miejscu w aucie dochodzi masa do tych światełek. Chyba że trzeba pół auta rozebrac:pokoj:

#62 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 11 kwietnia 2014 - 21:56

Ale mi pomogłeś.:( Powiedz jeszcze w którym miejscu w aucie dochodzi masa do tych światełek. Chyba że trzeba pół auta rozebrac:pokoj:


szary kabel w słupku wchodzi w tulejkę między słupkiem a drzwiami.
Najprościej odkręć krańcówkę i przedzwoń kable z masą krańcówka działa jak reset. wcisnasz nie świeci czyli nie zwiera otwierasz zwiera. jak odkręcisz nie zwiera. Tam bym szukał na początku. Może pech chciał i krańcówki poszły, podmień na takie z drugiej strony samochodu i wyeliminujesz ten element.

#63 OFFLINE   raszek

raszek
  • 25 postów
  • Dołączył: 03-05-2009

Napisany 11 kwietnia 2014 - 23:42

skoro przestały swiecic jednoczesnie przod i tył szukaj raczej problemu z +, szczerze to gotowej recepty nie dostaniesz mozliwe ze bezpiecznik. Polecam miernik w rączke i obleciec wiazki i bezpieczniki

#64 OFFLINE   krtek

krtek
  • 79 postów
  • Dołączył: 03-07-2013
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 kwietnia 2014 - 23:45

Problem mam podobny, wszystkie lampki w drzwiach działają, schowek i bagażnik też, ale ta przy lusterku zapala się tylko na kilka sekund po otwarciu auta centralnym. W żadnej innej sytuacji nie działa. Czyli jutro szukam masy.

Ale przy okazji, czy c.z steruje też modułem komfortu? Jeszcze przed zimą, przy ryglowaniu drzwi zamykało mi szyber, lewą przednią i tylną szybę, natomiast prawe szyby się nie domykały. Po zimie w ogóle nie działa domykanie, a dodatkowo nie mogę zamknąć szybra po wyciągnięciu kluczyka (szyby w drzwiach jeszcze przez jakąś chwilę mogę zamknąć). Czy to też jakieś problemy związane z cetralnym mogą być?

#65 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 kwietnia 2014 - 00:11

zaprogramuj szyby, przytrzymując około 2 seq po opuszczeniu i po podniesieniu szyb. Z szybrem dokładnie tak samo się robiło, czyli po otwarciu i zamknięciu przytrzymujesz chwilę aż cyknie przekaźnik. co do światełka, to może być wina włącznika świateł. dzisiaj grzebiąc przy swojej omedze miałem właśnie wyjęty włącznik i światełko się nie chciało zapalić.

#66 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 12 kwietnia 2014 - 00:15

Problem mam podobny, wszystkie lampki w drzwiach działają, schowek i bagażnik też, ale ta przy lusterku zapala się tylko na kilka sekund po otwarciu auta centralnym. W żadnej innej sytuacji nie działa. Czyli jutro szukam masy.

Ale przy okazji, czy c.z steruje też modułem komfortu? Jeszcze przed zimą, przy ryglowaniu drzwi zamykało mi szyber, lewą przednią i tylną szybę, natomiast prawe szyby się nie domykały. Po zimie w ogóle nie działa domykanie, a dodatkowo nie mogę zamknąć szybra po wyciągnięciu kluczyka (szyby w drzwiach jeszcze przez jakąś chwilę mogę zamknąć). Czy to też jakieś problemy związane z cetralnym mogą być?


Może być wina programowania szyb (wystarczy na zamkniętych szybach przytrzymać włączniki u kierowcy do góry przez kilka sekund - będzie słychać cyknięcie przekaźnika) w szybrze wystarczy na zamkniętym przytrzymać kilka sekund pokrętło wciśnięte i też silniczek trochę pomieli i będzie ustawione.
Jak dalej nie będzie działać to przejrzyj pod dywanikami kierowcy wiązkę kabli może masz już sparciałą kostkę i coś nie łączy (w zimę zamarznie i przewodzi a w lato już nie bo przeschnie)

#67 OFFLINE   krtek

krtek
  • 79 postów
  • Dołączył: 03-07-2013
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 kwietnia 2014 - 00:25

Fakt, że przy wymianie silnika miałem odpięty aku i szyby musiałem programować, a o szybrze nie pomyślałem. Generalnie szyby się z automatu otwierają i zamykają, ino nie działa domykanie z klucza (przed zimą działało, na wszystkim oprócz prawych szyb).
Żeby nie było, że OT, to jutro sprawdzę kable pod dywanikiem i ewentualnie masę z c.z. to zobaczę, co z tą lampką przy lusterku.

#68 OFFLINE   spawek

spawek

    Jest moc jest zabawa

  • 1 014 postów
  • Dołączył: 08-03-2014
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 12 kwietnia 2014 - 01:02

szary kabel w słupku wchodzi w tulejkę między słupkiem a drzwiami.
Najprościej odkręć krańcówkę i przedzwoń kable z masą krańcówka działa jak reset. wcisnasz nie świeci czyli nie zwiera otwierasz zwiera. jak odkręcisz nie zwiera. Tam bym szukał na początku. Może pech chciał i krańcówki poszły, podmień na takie z drugiej strony samochodu i wyeliminujesz ten element.


Ok po niedzieli to sprawdzę ale włącznik działa ponieważ jak otwieram drzwi to zapalają się lampki ale tylko nad drzwiami a jak zamykam drzwi gasną. Oznacza to ze włącznik działa dobrze.

#69 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 12 kwietnia 2014 - 06:31

Ok po niedzieli to sprawdzę ale włącznik działa ponieważ jak otwieram drzwi to zapalają się lampki ale tylko nad drzwiami a jak zamykam drzwi gasną. Oznacza to ze włącznik działa dobrze.


No to rozbierz lampkę w drzwiach i podłącz miernik, sprawdź czy masz +12. Jeżeli jest to przedzwoń masę od lampki do kabla w słupku który wchodzi do tej gumowej tulei. U mnie był cały szary (ale nie mam 100% pewności)

#70 OFFLINE   lthead

lthead
  • 2 postów
  • Dołączył: 20-05-2015
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 05 lipca 2015 - 01:09

Panowie! `Podpinam sie zeby nie zakładać nowego wątku.


13.04.09 i jak zwykle w moje imieniny cos musi sie w aucie spier...(imienin już nie obchodze - w październiku moze bedzie lepiej):mad:
Jak sie nie rozbije ,to cos zepsuje....:censored:
Zabralem sie za naprawe lampki w drzwiach pasazera ,bo zaroweczka wypadla.
Jak zaroweczke zakladalem zrobilem spiecie i taraz wogole CAŁE
OŚWIETLENIE nie działa...
Coś pykło i ni ma światła wcale.
Te w podsufitce, czy tez z tyłu "do czytania" nie działają.
Dodatkowo jak nigdy od tego momentu komp mi wywala "OIL CHECK" :o przy zapłonie
5000km (2 m-ce)po wymianie oleju jestem. Olej w połowie skali na bagnecie...:mad:
Co jest??:eek: Bezpiecznik kazdy wyciągnąłem z pod kiery i niby sprawne są - miernikiem opór sprawdzałem...


Sorry chlopy!!
Ślepiec ze mnie!!Poprostu juz 4 browar :d spijam i cos mnie sie w oczy porobiło...
Bezp. nr 7 upoalony!! Ale szybki działają...
Rozwala mnie jednak OIL CHECK!!


Popsułem sobie dokładnie tak samo :)

Potwierdzam w 100%, u mnie w B FL za oświetlenie wewnętrzne (lampka przy lusterku, przy klamkach z tyłu, bagażnik, drzwi) również odpowiadał bezpiecznik nr 7. Trochę zasugerowałem się bezpiecznikiem nr 12 i również nie dopatrzyłem się maleńkiego przecięcia na bezpieczniku nr 7...

Już miałem zrywać dywaniki, szukać modułu komfortu, dzwonić kable, a tu taka pierdoła... Przy okazji znalazłem ukryty przycisk od alarmu i wnerwiający brzęczyk od gazu, więc jakiś tam postęp jest, dzięki!

Edytowany przez lthead, 05 lipca 2015 - 01:11.


#71 OFFLINE   omega2oo1

omega2oo1
  • 161 postów
  • Dołączył: 29-12-2010
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 17 lipca 2015 - 08:09

Problem mam podobny, wszystkie lampki w drzwiach działają, schowek i bagażnik też, ale ta przy lusterku zapala się tylko na kilka sekund po otwarciu auta centralnym. W żadnej innej sytuacji nie działa. Czyli jutro szukam masy.

ja dałem nową masę (szary kabel przy lampce) do prawej końcówki i zmostkowałem do dwóch - i działa wszycho ;)