Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

oświetlenie wnetrza


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
70 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   maciejdm1

maciejdm1
  • 176 postów
  • Dołączył: 14-12-2006
  • Skąd: głogów

Napisany 22 grudnia 2007 - 19:26

pytanie (głównie do właścicieli omyC );jak dlugo swieci wam oswietlenie kabiny po odblokowaniu(bez otwierania drzwi)centralnego?
drugie pytanie:co może byc przyczyna, ze oswietlenie nie dziala jak otworze drzwi kierowcy(sprawdzalem wlacznik na slupku jest o.k.) świeca sie tylko lampki w drzwiach a w podsufitówce nie.pozdro

dzisiaj sprawdzilem i dokladnie 8 sekund po odblokowaniu swieci sie we wnetrzu.w poprzedniej omedze mialem tak ze swiecilo sie praktycznie caly czas dopiero jak otworzylem drzwi a nastepnie je zamknalem to po ok.5sekundach gaslo (chyba ze wczesniej przekrecilem kluczyk w stacyjce).
i wracam jeszcze do sprawy wlaczania sie swiatla jak otworze drzwi kierowcy-gdy otwieram inne drzwi to lampka sie zapala,natomiast ,jak pisalem wczesniej , gdy otworze drzwi kierowcy to sie nie zapala- co to jest? przypomne ze lampki w drzwiach sie zapalaja.pozdro
najmlodszy fan omegi w rodzinie

#2 OFFLINE   lechu

lechu
  • 15 postów
  • Dołączył: 20-12-2007
  • Skąd: Ząbki

Napisany 23 grudnia 2007 - 16:03

Witam.Ja miałem podobny problem tylko z drzwiami pasażera,wymieniłem włącznik w słupku i wszystko ok.
Pamietaj,że jedyny łatwy dzień był wczoraj !

#3 OFFLINE   adambi

adambi
  • 3 postów
  • Dołączył: 14-12-2008
  • Skąd: Chojnice

Napisany 15 grudnia 2008 - 22:21

Mam ten sam problem co maciejdm1.Po otwarciu drzwi palą się tylko światła w drzwiach,a przy lusterku wstecznym "ciemność".Po pociągnięciu włącznika świateł drogowych też "ciemność".O co chodzi ,mieliście już taki problem?

#4 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 15 grudnia 2008 - 22:26

adambi sprawdzales zarowke?
A moze zajrzyj do bezpiecznikow, nie wiem jak jest u Ciebie czy pod jeden masz drzwi i oswietlenie wnetrza bo ja nie mam w drzwiach swiatelek wiec musisz sam zobaczyc.
Pozdro



 


#5 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 19 grudnia 2008 - 08:41

Mam ten sam problem co maciejdm1.Po otwarciu drzwi palą się tylko światła w drzwiach,a przy lusterku wstecznym "ciemność".Po pociągnięciu włącznika świateł drogowych też "ciemność".O co chodzi ,mieliście już taki problem?


i u mnie jest dokladnie tak samo wiec mysle ze jesli sie to powtarza w wiekszosci to jakas zasada jest zeby to uruchomic ale jaka :(
Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.

#6 OFFLINE   Kampol

Kampol
  • 124 postów
  • Dołączył: 16-04-2008
  • Skąd: Knurów

Napisany 19 grudnia 2008 - 12:19

Zemontuj przełącznik, i kabelki na krótko i zobacz co się dzieje i masz sprawę jasną co do przłącznika w drzwiach, dalej tak jak napisął kolega - bezpieczniki, a jak to nie pomoże to ....... :confused:

#7 OFFLINE   mr.n3mo

mr.n3mo
  • 361 postów
  • Dołączył: 18-02-2007
  • Skąd: Koszalin/Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 kwietnia 2009 - 17:44

Panowie! `Podpinam sie zeby nie zakładać nowego wątku.


13.04.09 i jak zwykle w moje imieniny cos musi sie w aucie spier...(imienin już nie obchodze - w październiku moze bedzie lepiej):mad:
Jak sie nie rozbije ,to cos zepsuje....:censored:
Zabralem sie za naprawe lampki w drzwiach pasazera ,bo zaroweczka wypadla.
Jak zaroweczke zakladalem zrobilem spiecie i taraz wogole CAŁE
OŚWIETLENIE nie działa...
Coś pykło i ni ma światła wcale.
Te w podsufitce, czy tez z tyłu "do czytania" nie działają.
Dodatkowo jak nigdy od tego momentu komp mi wywala "OIL CHECK" :o przy zapłonie
5000km (2 m-ce)po wymianie oleju jestem. Olej w połowie skali na bagnecie...:mad:
Co jest??:eek: Bezpiecznik kazdy wyciągnąłem z pod kiery i niby sprawne są - miernikiem opór sprawdzałem...


Sorry chlopy!!
Ślepiec ze mnie!!Poprostu juz 4 browar :D spijam i cos mnie sie w oczy porobiło...
Bezp. nr 7 upoalony!! Ale szybki działają...
Rozwala mnie jednak OIL CHECK!!

#8 OFFLINE   caddy78

caddy78
  • 30 postów
  • Dołączył: 21-08-2008
  • Skąd: Iława

Napisany 13 kwietnia 2009 - 17:53

Mam ten sam problem co maciejdm1.Po otwarciu drzwi palą się tylko światła w drzwiach,a przy lusterku wstecznym "ciemność".Po pociągnięciu włącznika świateł drogowych też "ciemność".O co chodzi ,mieliście już taki problem?


I ja mam kurde dokładnie to samo. Może rzeczywiście jest jakiś patent żeby to "zaprogramować" , może wcale się nic nie spier.... ??? Jestem już cały gupi:nie_wiem:

#9 OFFLINE   strazak72

strazak72
  • 65 postów
  • Dołączył: 14-06-2010
  • Skąd: włocławek

Napisany 01 lipca 2010 - 21:28

temat stary ale dla mnie nowinka. jestem swierzakiem.... no i mam ten sam problem mianowicie.....najpierw zapaliło mi się oswietlenie przy lusterku na stałe ale małe po boku działaly (te ruchome) a teraz zdechło wszystko tzn tam , inne oświetlenie działa podpowiedzcie coś....bezpieczniki chyba ok chyba bo już ciemno jest i nie wiele widziałem

#10 OFFLINE   marunio

marunio
  • 18 postów
  • Dołączył: 11-06-2009
  • Skąd: Pułtusk

Napisany 11 stycznia 2011 - 08:46

witam
panowie od niedawna jestem posiadaczem omegi B FL 01 rok . Miałem już wczesniej Omegi i sprzedałem przez jakiś czas jeździłem Fordem mondeo. No i Omega górą. Teraz mam pytanie co do tego oświetlenia. Tzn w drzwiach działają wszystkie lampeczki po otworzeniu których kolwiek drzwi, a przy lusterku wstecznym niestety zapala się tylko wtedy kiedy otwieram drzwi pilotem. Czyli zarówki są ok. Nie reaguje także na wyciągnięcie włącznika świateł. Co to może być? Gdzie szukać pryczyny?
Pozdrawiam

#11 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 stycznia 2011 - 15:51

zapaleniem lampki nad lusterkiem po otwarciu drzwi i po wyciągnięciu włącznika świateł steruje "consumer switch-off relay" czyli moduł odpowiedzialny za ochronę akumulatora przy np. zostawionych otwartych drzwiach. Moduł wysyła sygnał do sterownika centralnego zamka (lub alarmu jeśli posiadasz) i ten zapala światełko.
Zacznij sprawdzanie od kontroli poprawności:
- zapalania się i gaśnięcia lampki w schowku i w bagażniku oraz nad głowami tylnych pasażerów (przy otwieraniu drzwi i przy użyciu przełączników),
- czy po otwarciu drzwi gdy wsiadasz to czy działa Ci elektryka fotela bez włączania zapłonu
- czy po wyłączeniu zapłonu działają el. szyby? i czy przestają działać natychmiast po tym jak otworzysz i zamkniesz drzwi kierowcy.

#12 OFFLINE   strazak72

strazak72
  • 65 postów
  • Dołączył: 14-06-2010
  • Skąd: włocławek

Napisany 11 stycznia 2011 - 17:24

kolego zacznij od najprostszych rozwiązań....posprawdzaj poprostu krańcówki w drzwiach , ja przez nie miałem problem z niegaśnięciem światełek :) pozdro

#13 OFFLINE   marunio

marunio
  • 18 postów
  • Dołączył: 11-06-2009
  • Skąd: Pułtusk

Napisany 13 stycznia 2011 - 19:33

Zacznij sprawdzanie od kontroli poprawności:
- zapalania się i gaśnięcia lampki w schowku i w bagażniku oraz nad głowami tylnych pasażerów (przy otwieraniu drzwi i przy użyciu przełączników),
- czy po otwarciu drzwi gdy wsiadasz to czy działa Ci elektryka fotela bez włączania zapłonu
- czy po wyłączeniu zapłonu działają el. szyby? i czy przestają działać natychmiast po tym jak otworzysz i zamkniesz drzwi kierowcy.[/QUOTE]

więc tak
- co do schowka, bagażnika i na głowami pasażerów wszystko się zapala po otwarciu drzwi,
- fotele regulują się bez zapłonu
- szyby elektryczne przestają działać po zamknięciu drzwi.
Czy tak powinno być?
pozdrawiam

#14 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 stycznia 2011 - 19:56

cóż, problem może być głębszy - sygnały z krańcówek dochodzą do modułu CSO, ale nie docierają z niego do modułu c.z.
Nie masz może dokładanego alarmu?

#15 OFFLINE   marunio

marunio
  • 18 postów
  • Dołączył: 11-06-2009
  • Skąd: Pułtusk

Napisany 13 stycznia 2011 - 20:11

własnie alarmu nie ma wcale. Może kiedyś był, jest tylko c.z. Ale chyba do c.z. dociera sygnał bo jak otwieram pilotem to zapalają się wszystkie i nad lusterkiem tez

#16 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 stycznia 2011 - 20:21

bo sygnał pilota jest odbierany przez moduł c.z, a otwarcie drzwi najpierw idzie do CSO a dopiero z niego do c.z., ale jeszcze później sprawdzę na innym komputerze, bo tu nie mam tis

#17 OFFLINE   Bartek33

Bartek33
  • 19 postów
  • Dołączył: 14-06-2011
  • Skąd: Poznań

Napisany 14 czerwca 2011 - 20:33

Witam wszystkich, od dobrego mieś mam omegę B w kombi problemem jest oświetlenie w niej (chodzi mi o wnętrze) otóż lampki w drzwiach się palą po otwarciu, nad tylnymi drzwiami od strony kierowcy również, oraz tylna lampka. Niestety po zamknięciu drzwi z oświetlenia działa tylko ta nad drzwiami za kierowcą i to jedyna, która działa poprawnie. Sprawdziłem żarówki, bezpieczniki oraz czy czasem kable gdzieś nie sa upalone ale niestety przyczyny do tej pory nie znalazłem. Pomocy !!!!!!:pokoj::szpital:

#18 OFFLINE   Bartek33

Bartek33
  • 19 postów
  • Dołączył: 14-06-2011
  • Skąd: Poznań

Napisany 19 czerwca 2011 - 09:29

A wie ktoś może gdzie znajduje się ten moduł c.z ?

#19 OFFLINE   Bartek33

Bartek33
  • 19 postów
  • Dołączył: 14-06-2011
  • Skąd: Poznań

Napisany 21 czerwca 2011 - 17:08

Gdzie znajduje się ten moduł od C.Z ???

#20 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 21 czerwca 2011 - 18:02

moduł centralnego zamka znajduje się pod panelem przy prawej stopie pasażera z przodu.