Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Była stłuczka, są nerwy... sprawa odszkodowania


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   brocom1

brocom1
  • 3 postów
  • Dołączył: 24-11-2013
  • Skąd: GLE

Napisany 31 maja 2015 - 18:10

Witam
Może ktoś miał doczynienia z TU Uniqa
W piątek miałem okazje spotkać się z Panem w Audi A4... Jadąc sobie wioskami w okolicach 3miasta, dostałem strzał z podporządkowanej, nie ma tragedii, ale to co ja zauważyłem:
- wgnieciony i przetarty błotnik
- zarysowane drzwi oraz pekniety lakier ( pewnie także musiały sie odkształcić)
- uszkodzona listwa ozdobna na drzwiach
- uszkodzona listwa ozdobna zderzaka
- pęknięta alufelga
- zarysowany plastikowy próg
- "przejechana" opona
- zerwany wydech co spowodowało pęknięcie wydechu gdzieś w okolicy plecionki oraz pojawienie się błędu sondy
- po założeniu zapasu czuć jak tył auta nosi dziwnie - wcześniej tego nie było

Teraz pytanie czego się spodziewać po TU.. Gość ubezpieczony w TU Uniqa.

Czy jeśli zaproponują naprawę to domagać się malowania całego auta? Omega ma kolor oryginalny i będzie się na pewno różniło. Jaka jest wartość Omegi z 1994 kombi z lpg 2.0 16V wersja GL.

Niedawno (styczeń|) miałem podobną sytuację z PZU i oni mi wypłacili za uszkodzenie 2850, jako, że to szkoda całkowita. Czy w razie czego mogę się na to powołać? Z tego co wiem to Uniqa jest ciężkim TU i zaniża wartość pojazdów. Dodatkowo w aucie:

DVD
Monitor w zagłówku
roleta bagażnika
lotka irmisher

Czy to podwyższa wartość w stosunku do poprzedniej kalkulacji ?

Pozdrawiam
Grzegorz

#2 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 czerwca 2015 - 06:44

Likwidator wycenia szkodę na podstawie ''stanu pojazdu'' tzn.: stan uszkodzonych części (korozja)
Jesli znajdzie choćby gram szpachli na uszkodzonym błotniku lub na przykład zgnity częściowo błotnik,to nie licz ze zgarniesz na tym kupe kasy.Osobiscie znam przypadek odpicowanego auta po ''bum'' i płacili jak za zboże bo stan auta był za***isty i oczywiscie nikt kto wsadził kupe kasy w remont nir weźmie 2850 jako zadość uczynienie.
A w twoim przypadku mozesz nawet LCD 50" zamontowac zamiast tylnej rolety to moze stówke dorzuci.
Reasumujac jaki stan auta takie odszkodowanie lecz to jest też batalia z ''nimi''
Ja naprzykład miałem seicento ( dobrze ze wtedy Omega nie pojechałem do pracy) i typ na mnie wjechał na wstecznym na drodze 1 kierunkowej. Mowie dasz 400 zł i mnie nie ma,on oczywiscie ze :nie: .Policja itp.typ za spowodowanie kolizji dostał punkty itp. a ja 1480 zł odszkodowania bo mi abarth laminata połamał i przednie reflektory w stanie agonanlym :F. Także życzę powodzonka :zgoda:

#3 OFFLINE   adamesce

adamesce

    Omega: Never ending story

  • 595 postów
  • Dołączył: 22-02-2010
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 03 czerwca 2015 - 14:35

Zycze powodzenia....
malowania auta nie dostaniesz. Tylko elementy uszkodzone. Na moj gust szkoda calkowita. Nie spodziewaj sie wiecej niz 2k zl. Jesli chcesz szybciej kase wez auto zastepcze. To dziala. To ze masz dvd itp nie zwieksza wartosci bo nie sa to oryginalnie montowane czesci.

#4 OFFLINE   brocom1

brocom1
  • 3 postów
  • Dołączył: 24-11-2013
  • Skąd: GLE

Napisany 04 czerwca 2015 - 18:39

szkoda calkowita... wycena jeszcze nie doszla...

#5 OFFLINE   Krisco

Krisco
  • 167 postów
  • Dołączył: 23-01-2015

Napisany 05 czerwca 2015 - 21:49

wrzuć foto. Ocenimy. Może da się z nią coś sensownego zrobić :)

#6 OFFLINE   brocom1

brocom1
  • 3 postów
  • Dołączył: 24-11-2013
  • Skąd: GLE

Napisany 08 czerwca 2015 - 12:12

auto jezdzi:) wycena eurotax to 2300:masakra:, "wrak" 600 do wyplaty 1700zl, ale jeszcze sie odwołam i przedstawie kalkulacje z audatexu tam wartosc rynk 2850 "wrak" na 550zl ze stycznia... Musze tylko nowe buty zalozyc, zrobic blotnik i bedzie ok, reszta ogarnieta. A zdjecie omegi, prosze bardzo:) przed biciem oczywiscie, a po z wierzchu tylko przetarcia i listwy polamane i jeszcze raz przetarcia
Dodany obrazek

#7 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 czerwca 2015 - 16:47

wycena eurotax to 2300

To realna cena jest za wersję GL :tak:

#8 OFFLINE   rukcug

rukcug

    omega i s klasa

  • 1 062 postów
  • Dołączył: 07-04-2008
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 06 lipca 2015 - 07:38

za złomowanie płacą 80gr za kg..razy 1700kg troche wiecej niz 600zl...
Życie jest chwilą - więc żyj i kochaj.