Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nowe przepisy obowiązujące od 18 maja


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
50 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Saint

Saint
  • 969 postów
  • Dołączył: 08-09-2011
  • Skąd: Sandomierz
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 20 maja 2015 - 10:22

Nowe przepisy obowiązujące od 18 maja co o tym myślicie ?
"Każdy z uczestników w ruchu drogowym po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Zostanie ono odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta na drodze. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin."



#2 OFFLINE   British

British

    Ignorantia legis non excusat

  • 3 622 postów
  • Dołączył: 20-08-2006
  • Skąd: Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 maja 2015 - 11:03

Ja jestem zdecydowanie za. Dużo jeżdżę po mieście i mało kto przestrzega limitu do 50km/h. Mam nadzieję, że przepis ten trochę zahamuje zapędy kierowców.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.


Spalanie szkodnika
icon1.png


#3 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 20 maja 2015 - 11:09

ja ogolnie,nie jestem zadowolony z tego pomysla,bo lubie jezdzic szybko,ale staram sie to z glowa robic.Natomiast nikt mi nie powie,ze w warszawie na wislostradzie ciezko jest o 50 km przekrzoczyc i jechac niebezpiecznie,tak samo jak gdansk grunwald od wiaduktu kolo czologu,bydgoszcz wyjazd na inowroclaw,szczecin wlot do niego itp.Tam jest pelno okazji leciec troche szybciej i bezpieczniej i tam beda te prawka zabierane

#4 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 20 maja 2015 - 11:12

Popieram mego przedmówcę w 100%.

Dodany obrazek


#5 OFFLINE   Saint

Saint
  • 969 postów
  • Dołączył: 08-09-2011
  • Skąd: Sandomierz
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 20 maja 2015 - 11:14

ja zaś mam mieszane uczucia bo ok miasto miastem ale wioska gdzie sa dwa domy i robia z tego teren zabudowany to też przesada. Sa miasta gdzie jest łądna szeroka dwupasmówka i ograniczenie do 50... sam kiedyś nie wiedziałem zaliczyłem 6pk.. co prawda i tak trzymam się teori ze to tylko dla kasy wprowadzili..

#6 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 maja 2015 - 14:44

Ja jestem zdecydowanie za. Dużo jeżdżę po mieście i mało kto przestrzega limitu do 50km/h. Mam nadzieję, że przepis ten trochę zahamuje zapędy kierowców.


masz 3.0 i jezdzisz po miescie 50? chlopie nie osmieszaj sam siebie. Nie mowie, ze jestes piratem drogowym ale z zasady jak jest 50 na znaku i dobre warunki oraz droga zawsze jedzie sie te 70-80. a czasami sie zamyslisz, zaczniesz wyprzedac i juz masz magiczne np 101km/h...tam wlasnie stana i po prawku. Przepis w mojej ocenie absolutnie niedopracowany.

#7 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 maja 2015 - 14:45

Generalnie do co zasady przekraczania predkosci 50+ w zabudowanym to czasowe zabranie prawka jest dobrym pomysłem. Ale zanim to wprowadzili to powinni najpierw zrewidować WSZYSTKIE ZNAKI ograniczajace predkosc/ustalające teren zabudowany i ich widoczność (znaki stojące w krzakach, zaraz za drzewem).

tak trzymam się teori ze to tylko dla kasy wprowadzili

Tyle ze się trochę pomylili... Bo jak ktoś będzie przestrzegal zakazu i po zabraniu prawka na 3 miechy nie wsiądzie do auta to:
1. przez 3 miechy nie wyda ani zlotowki na paliwo gdzie ponad 2/3 ceny to podatki/akcyzy
2. nie będzie można go zlupic kolejnymi mandatami :p
3. ludzie którym prawo jazdy jest potrzebne do pracy i:
- maja jednoosobowa dzialalnosc zawiesza wykonywanie dzialalnosci a co za tym idzie przez ten okres nie będą placic ZUSu i podatkow.
- maja umowę o prace a traca uprawnienia to jednocześnie traca prace - również brak wplywow ZUS i podatkow.
Jednostkowo kwoty nie wychodzą duże ale jak się to przemnoży przez iles/ilesset osob to może wyjść naprawdę ladna kwota.

#8 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 maja 2015 - 14:48

100% madrych slow Panie przedmowco.

Ale zanim to wprowadzili to powinni najpierw zrewidować WSZYSTKIE ZNAKI ograniczajace predkosc/ustalające teren zabudowany i ich widoczność (znaki stojące w krzakach, zaraz za drzewem).

Właśnie !!

#9 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 20 maja 2015 - 16:19

Ja też uważam, że pomysł z d**y wzięty i tylko zastanawiam się, czy również nasi posłowie i senatorowie i kilka innych grup też będzie traciło prawko po przekroczeniu prędkości o te magiczne 50 km/h ......

#10 OFFLINE   British

British

    Ignorantia legis non excusat

  • 3 622 postów
  • Dołączył: 20-08-2006
  • Skąd: Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 maja 2015 - 16:36

masz 3.0 i jezdzisz po miescie 50? chlopie nie osmieszaj sam siebie.


a czy to, że mam 3.0 pod maską ma znaczyć że mam jeździć szybko po mieście?? Chce pojechać szybciej to mam od tego autostradę albo tor a nie miasto, gdzie może mi wyskoczyć pies, kot czy człowiek. Mogę mieć nawet V12 i 5 litrów a i tak będę jeździć przepisowo.

a czasami sie zamyslisz, zaczniesz wyprzedac i juz masz magiczne np 101km/h


za kierownicą masz być skupiony a nie myśleć o d*pie maryny i się rozpędzać do 100km/h.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.


Spalanie szkodnika
icon1.png


#11 OFFLINE   slawko76

slawko76

    NIECH ŻYJE BAL!!!!!!!!!!!

  • 406 postów
  • Dołączył: 16-06-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 20 maja 2015 - 20:22

Ja jestem zdecydowanie za. Dużo jeżdżę po mieście i mało kto przestrzega limitu do 50km/h. Mam nadzieję, że przepis ten trochę zahamuje zapędy kierowców

Ale zanim to wprowadzili to powinni najpierw zrewidować WSZYSTKIE ZNAKI ograniczajace predkosc/ustalające teren zabudowany i ich widoczność

Pod powyższymi podpisuję się obiema rękami :D


masz 3.0 i jezdzisz po miescie 50?

W omie mam 2.6, a w corsche 1,4 i jeźdzę nimi z takimi samymi prędkościami, bo to zależy ode mnie a nie od silnika :F

Mogę mieć nawet V12 i 5 litrów a i tak będę jeździć przepisowo.

:brawo:



Mam nadzieję, że nowe przepisy wyeliminują z dróg młodych gniewnych, którzy muszą wszystkich wyprzedzć stwarzając zagrożenie....

#12 OFFLINE   GrzesOmcia

GrzesOmcia
  • 2 postów
  • Dołączył: 28-04-2015
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 20 maja 2015 - 21:57

Jak zwykle nowy ******** przepis. W takim razie na autostradach nie powinno być ograniczeń bo gdzie tu ***** jezdzić teraz 200?? Torów nie ma...

#13 OFFLINE   British

British

    Ignorantia legis non excusat

  • 3 622 postów
  • Dołączył: 20-08-2006
  • Skąd: Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 maja 2015 - 22:00

W takim razie na autostradach nie powinno być ograniczeń bo gdzie tu ***** jezdzić teraz 200


trochę przesadzasz ;)
nie wyobrażam sobie Autostrady A4 z dwoma pasami i przepisem NO LIMIT. Obecnie jadąc 140 jest strach bo Ci inny "mądry" zjedzie z prawego pasa a Ty nie masz gdzie uciec...

Kiss French. Wear Italian. Drive German.


Spalanie szkodnika
icon1.png


#14 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 20 maja 2015 - 22:16

bo gdzie tu ***** jezdzić teraz 200

rozumiem,ze jezdziles po tyle w miescie,skoro cie to tak boli :p

#15 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 21 maja 2015 - 09:45

trochę przesadzasz ;)
nie wyobrażam sobie Autostrady A4 z dwoma pasami i przepisem NO LIMIT. Obecnie jadąc 140 jest strach bo Ci inny "mądry" zjedzie z prawego pasa a Ty nie masz gdzie uciec...


Ok, ale A4 nie jest jedyną autostradą w Polsce ;)

Poza tym w Niemczech też nie na wszystkich autostradach masz NO LIMIT ;)

#16 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 21 maja 2015 - 10:01

w Niemczech też nie na wszystkich autostradach masz NO LIMIT

malo kiedy w de jest no limit,wiec to tez jest tam troche naciagniete.Ostatnio jak jechalem 240 po banie tam bez limitu,to mi debil pokazywal ze jade za szybko i nagrywal mnie.Nigdy tego narodu nie zrozumiem :F

#17 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 21 maja 2015 - 10:53

teraz powinno nastapis poruszenie jakies obywatelskie i nocami wszystkie znaki oznaczajace teren zabudowany poprzekrecac.

ale bylyby jaja.


a tak na powaznie, jak ktos w zabudowanym przekracza predkosc o 50 km/h to raczej nieswiadomie tego nie robi.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#18 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 maja 2015 - 15:50

powstrzymam sie od komentarza do twoich postow british...:/ niestety jestes pomaranczowy wiec nie zamierzam schodzic z poziomem rozmowy do twojego poziomu...bo juz raz mi kiedys pokazales ze za byle co potrafisz zareagowac swoja "wladza"...POWIEM CI KROTKO...NIE WIERZE W TAKICH IDEALNYCH kierowcow jak ty....a przechwalanie sie jaki to jestes przepisowy na drodze zostaw dla siebie

Obecnie jadąc 140 jest strach bo Ci inny "mądry" zjedzie z prawego pasa a Ty nie masz gdzie uciec...

i skoro taki przepisowy jestes to jezeli ktos poleci szybciej to gwarantuje, ze to wlasnie ty wyskoczysz na lewy pas, obrazony ze jadacy szybciej oblecial cie dlugimi swiatlami, a twoja jedyna obrona bedzie tekst: "baranie, na autostradzie jedziemy 140..." i zjedziesz spowrotem na prawy pas.

#19 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 21 maja 2015 - 16:18

Luzuj majty bo nie o tym jest temat tylko o nowych przepisach i tego się trzymajmy !!!
Róbmy screeny swoich postów :( tak szybko z pomocą administracji, a z przykazu zarządu znikają :(

NIE pomagam na priv, gdyż od tego jest Forum - masz problem? Napisz na Forum !

Nic nie robienie zabiera większość mojego czasu i wcale mnie to nie męczy :)

#20 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 21 maja 2015 - 17:45

maniutek, po Twoich wpisach to sądzę że jesteś jednym z tych kierowców na których klnę za ich agresję na drodze:hmm:
mnie te zmiany nie dotyczą:D mam w je w :pupa:
jeżdżę jak jeździłem;)