Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

forum


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
38 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   ontour23

ontour23
  • 252 postów
  • Dołączył: 23-02-2009
  • Skąd: inowrocław
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 maja 2015 - 01:41

Zgadza się to ja sstworzyłem z chłopakami grupę na.fb i zawsze promujemy nasze forum omegowe.Jeśli nie widzę w tym konfliktu interesów lecz same plusy bo dzięki tej grupie mamy wielu nowych forumowiczy i klubowiczy których tam nakierowalem na okp .
Pan Karetka

#22 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 maja 2015 - 08:18

Rysiu!! Masz racje.Ale ja ci powiem co mi Ulter sam powiedział, ze ludzie wolą FB bo moga pisac co chca i robic co zechcą i ma rację.
Albo zmieni sie cos na Forum albo juz mozna kopać dół w ziemi zeby wrzucić tam za jakiś czas serwer itp.
Strzał to jest nie w kolano a raczej sądze ze w d*pę z soli.

#23 OFFLINE   RysiuGT

RysiuGT

    Project never completed...

  • 965 postów
  • Dołączył: 13-02-2011
  • Skąd: Sulejów\Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 16 maja 2015 - 08:46

Zgadza się to ja sstworzyłem z chłopakami grupę na.fb i zawsze promujemy nasze forum omegowe.Jeśli nie widzę w tym konfliktu interesów lecz same plusy bo dzięki tej grupie mamy wielu nowych forumowiczy i klubowiczy których tam nakierowalem na okp .


Co do samej grupy to ja nic jie mam bo jest git. Duzo szybciej mozna cos kupic itp. Szkoda tylko ze ludzie zaczynaja tam siegac po porady.
Co mi sie udalo tez zarejwstrowac to to ze tam im duzo latwiej jest fotki wstawiac i pisac o problemie.

Rysiu!! Masz racje.Ale ja ci powiem co mi Ulter sam powiedział, ze ludzie wolą FB bo moga pisac co chca i robic co zechcą i ma rację.
Albo zmieni sie cos na Forum albo juz mozna kopać dół w ziemi zeby wrzucić tam za jakiś czas serwer itp.
Strzał to jest nie w kolano a raczej sądze ze w d*pę z soli.


Zgadza sie...

 

 



 


#24 OFFLINE   British

British

    Ignorantia legis non excusat

  • 3 622 postów
  • Dołączył: 20-08-2006
  • Skąd: Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 maja 2015 - 09:20

Chyba nie rozumiesz, co to znaczy "dobrowolność" wpłaca się bez żadnych warunków, czy przywilejów - tylko po to, żeby korzystanie przez wszystkich było przyjemniejsze. Tak trudno to zrozumieć


a co stoi na przeszkodzie by teraz nie robić takich wpłat?? robisz przelew na konto klubowe z dopiskiem za co i po sprawie, tak ? Myślę, że nikt nie powie Ci, żebyś tego nie robił...

Kiss French. Wear Italian. Drive German.


Spalanie szkodnika
icon1.png


#25 OFFLINE   slawko76

slawko76

    NIECH ŻYJE BAL!!!!!!!!!!!

  • 406 postów
  • Dołączył: 16-06-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 16 maja 2015 - 10:04

a co stoi na przeszkodzie by teraz nie robić takich wpłat?? robisz przelew na konto klubowe z dopiskiem za co i po sprawie, tak ? Myślę, że nikt nie powie Ci, żebyś tego nie robił...

:smiech:
Pewnie nikt nie zabroni... Ale czy ktoś zagwarantuje, że jeżeli wpłynie dodatkowo X pieniążków to będzie lepszy hostig i sprawne forum? Bo raczej we wcześniejszych wypowiedziach nie chodziło o pozbycie się kasy tylko usprawnienie forum.


P.S. Czy "żółci" chodzą na kursy czytania z niezrozumieniem i odpowiadania bez udzielenia odpowiedzi??? :hmmm:

Albo zmieni sie cos na Forum albo juz mozna kopać dół w ziemi zeby wrzucić tam za jakiś czas serwer itp.


[yt="nastrój na forum"]nhpCN7RKUoY[/yt]

#26 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 lipca 2015 - 10:13

wszyscy uważali,że to serwer jest problemem niskiej frekfencji na forum.
Teraz kiedy powinno być lepiej jest tragicznie.Ilość pisanych postów na forum spadła do kilkunastu dziennie.
Czyżby obsługa forum zniechęcała do udzielania się?A może jest inna przyczyna? np.wszystkie Omegi zostały juz naprawione i nie ma o czym pisać :)
Umarły takie działy jak Liczymy do miliona,zbieramy razem,humor i inny cały spam.
Napewno nie ma co zwalać winy na okres wakacyjny.

Edytowany przez machony79, 26 lipca 2015 - 10:22.


#27 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 26 lipca 2015 - 10:37

Machony no czytasz w moich myślach. Też miałem wspomnieć o tym na forum... szczerze to mi się wydaję że nowy serwer zniechęca. Sam nie mogę się jeszcze tu odnaleźć itd. Nic nie można znaleźć. Żadnych porad itd. Więc odpowiedz jest prosta... po co ludzie mają wchodzić na forum jak nic nie mogą przeczytać i sprawnie przeszukać ? zaraz napiszecie że ręcznie szukać... no ok... ale aby znaleźć coś konkretnego trzeba pół dnia. Moim zdaniem jest to strzał w kolano. Bo powinno się oddać do użytku serwer który będzie w pełni przygotowany. Już trzeba było opłacić tamten serwer stary i pracować nad tym. Przecież klub nie jest taki biedny, tym bardziej że była składka na nowy serwer.
Nie wiem... troszkę mnie to martwi bo nic się nie dzieje na forum, nawet sb umarło. A o ludziach zapisanych na zlot nie wspomnę. Bo jak widzę nowy post w dziale zapisów to niestety nie są to posty że ktoś oferuje się na przyjazd tylko wypisuje się z listy więc chyba coś jest nie tak.

Ja rozumiem że to wszystko trwa bo klub chce zaoszczędzić pieniądze na profesjonalistów którzy by to raz dwa ogarneli i zajmują się tym osoby z forum którzy poświęcają swój prywatny czas (za co osobiście jestem im wdzięczny i szanuję ich pracę) tylko aby ich ta praca nie poszła na marne bo nie będzie już dla kogo usprawniać forum...

Edytowany przez Matias, 26 lipca 2015 - 10:40.


 


#28 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 26 lipca 2015 - 15:26

Fakt, że ciężko czyta się teraz forum, zwłaszcza z telefonu. U mnie np nie wyświetla wszystkich nowych postów i muszę ręcznie przeglądać każdy dział, żeby sprawdzić co nowego się dzieje. Na innym forum z tym samym silnikiem(forumrowerowe.org) wszystko działa jak trzeba, wyświetla każdy post od ostatniej wizyty.

#29 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lipca 2015 - 20:35

Wszyscy ''wam'' chcą dodać swoje opinie i co ważne 1 wrażenie, co jest kluczowym elementem bycia/niebycia na Forum ale dla ''was'' to jak gownem o ściane.
Powiem tak,wyszło to na złe i niezaprzeczalnie jest to widać nawet d*pą.
Pozdrawljenja
djigi

#30 OFFLINE   Skit

Skit
  • 887 postów
  • Dołączył: 31-10-2010
  • Skąd: Karpin
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 29 lipca 2015 - 01:49

Szczerze mówiąc sądzę że nikt z Administracji też nie zdawał sobie sprawy ile z tym przeniesieniem będzie roboty i problemów. Klubowicze dali kasę na silnik i z klubowych opłacamy serwer. Miało być hop-siup i jesteśmy na nowym silniku. Ogólnie jest do kitu. Z tego co rozmawiałem dziś na łódzkim spocie to forumowicze mają jeszcze większe problemy niż klubowicze:/ Digi? Działą Ci SB? bo dziś usłyszałem od forumowiczki Dada że jej nie. Wiele osób ma problem np z edycją profilu. Co dziwne nie wszyscy tylko niektórzy... Zacząłem temat na zarządowo-administracyjnym i mam nadzieje że coś mądrego wymyślimy. Może jest to jakiś pomysł żeby wyłożyć kasę z klubowych na kogoś ogarniętego, kto pomoże chłopakom opanować ten bajzel....

Co do uciekania użytkowników na fb. Moim zdaniem odpowiedzi są trzy.

1)Chyba podstawowa. Tam praktycznie nie ma moderacji. Zadajesz pytanie-dostajesz odpowiedź, jak nie pomogło to pytasz dalej, masz interakcję z rozmówcą. A u nas? A u nas piszemy że było, post do umieralni, i używaj szukajki, albo link do tematu. Ludzie się po prostu czują olani, nie chcą czytać odpowiedzi sprzed 4 lat ze komuś tam wypadał zapłon bo kable. Chcą żeby im ktoś powiedział co i jak. Jak czegoś nie zrozumieją to mogą dopytać itd. Jak tak będziemy traktować nowych userów to ich po prostu nie będzie. Dawniej to działało bo nie było facebooka. Teraz maja łatwo dostępną alternatywę. Oni tu wchodzą po jakąś pomoc, jak im ktoś pomoże, to jakaś część z nich zostanie na forum, a jeszcze jakaś cześć zapisze się do klubu, a jakaś cząstka cząstki dostanie hopla i będzie modzić. U mnie przynajmniej tak było...

Druga strona medalu to taka że będzie turbo burdel na forum. Może dobrym rozwiązaniem byłoby wrzucenie na główną strone krótkie pytanie- krótka odpowiedź. Albo po prostu zdjęcie z sb zakazau zadawania pytan technicznych. Albo drugie sb tylko z pytaniami technicznymi.

Przydałyby się też nowe porady. W starych brakuje zdjęć, nie wszystko jest opisane itd. W tej chwili porady praktycznie nie działają :/Takie kompendium wiedzy na pewno przyciąga ludzi. Tylko że nowych porad praktycznie nikt już nie pisze.....

2)Forum nie działa dobrze - patrz wyżej

3) Konto na fb ma prawie każdy - wiec dostępność jest dużo większa niz do okp. Nie musisz się rejestrować, nie musisz właściwie nic. Piszesz pytanie i hej. Nie wiem jak na to zaradzić. Jakieś pomysły?

Moim zdaniem trzeba coś z tym zrobić, bo inaczej w dłuższej perspektywie userów będzie coraz mniej:/

Edytowany przez Skit, 29 lipca 2015 - 02:02.


#31 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 29 lipca 2015 - 05:46

A u nas? A u nas piszemy że było, post do umieralni, i używaj szukajki, albo link do tematu. Ludzie się po prostu czują olani, nie chcą czytać odpowiedzi sprzed 4 lat ze komuś tam wypadał zapłon bo kable.


Skit, jeśli ktoś zadaje poraz nty pytanie, na które odpowiedź jest tylko jedna to mamy specjalnie dla niego tworzyć nowy temat? Olani? To raczej MY powinniśmy czuć się olani za nasz wysiłek w rozwój forum. Piszę wprost, wielu nowych userów, którzy mają pretensję to gimbaza z rozczeniowym podejściem do życia. Nie po to ktoś wysilał się lata temu podczas diagnozy usterki, spędził mnóstwo czasu, czasem kasy wydał na nowe części, rozebrał pół auta a potem opisał to na forum żeby jakiś świerzak kolejny raz pytał się jak wymienić filtr powietrza czy jak go nosi na koleinach to nie problem tulei wahaczy za 50zł... Od kiedy jest forum, ludziska opisują swoje problemy a omega jest nie produkowana od 2003 roku to na forum zostało już opisane właściwie wszystko co mogłoby się zepsuć i na to w większości są odpowiedzi.

Może dobrym rozwiązaniem byłoby wrzucenie na główną strone krótkie pytanie- krótka odpowiedź. Albo po prostu zdjęcie z sb zakazau zadawania pytan technicznych


Ten temat i tak jest mało co kontrolowany, na zadawane tam pytania są odpowiedzi na forum. Wielu osobom nie chce się nawet poszukać czy temat był przerabiany bo łatwiej napisać na forum. Co do SB to jest komunikator do gadania bzdur i niech tak zostanie. Zdanie jest moje nie "zielone".

Przydałyby się też nowe porady. W starych brakuje zdjęć, nie wszystko jest opisane itd. W tej chwili porady praktycznie nie działają

W wielu przypadkach fotki wygasły ponieważ hostingi wywaliły te zdjęcia już dużo wcześniej niż po zmianie silnika forum. Już wcześniej proponowałem aby każda porada była konwertowana do pdf i wrzucona na serwer klubowy jako bakup. Nie ma rady na porady, ludziska podczas swoich napraw muszą robić foty i wysyłać nam żebyśmy wstawili je do porad. Co do samych załączników, które zniknęły to pytanie do Admina.

Konto na fb ma prawie każdy - wiec dostępność jest dużo większa niz do okp. Nie musisz się rejestrować, nie musisz właściwie nic. Piszesz pytanie i hej.


Prawie każdy bo ja nie mam ;) Widzisz, piszą hej i pytają się. Jeśli ktoś chce mieć podane wszystko na talerzu nie zostanie na forum. Na forum trzeba troszkę wysilić się.

Moim zdaniem trzeba coś z tym zrobić, bo inaczej w dłuższej perspektywie userów będzie coraz mniej:/

Niestety tutaj masz rację. Już z dwa lata temu zaczęła się tendencja malejąca. Starzy użytkownicy zmieniają auta na nowsze, zostają zboczeńcy i maniacy jak my ;) Średnia wieku przeciętnego użytkownika omegi spada do 18sto latka, który chce mieć tanie V6. Stan 90% aut na rynku do kupna to padła. Omega nie jest nie wiadomo jak wyjątkowym autem, żeby była young timerem czy super bazą do driftu. Za to ma wiele innych zalet, które nie wszyscy są w stanie docenić. Dodatko ten rozczeniowy sposób bycia newbie, brak luzu jaki jest na fb więc atrakcyjność forum spada.

Edytowany przez TomEk WRO, 29 lipca 2015 - 05:48.

Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#32 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 29 lipca 2015 - 07:33

Przydałyby się też nowe porady. W starych brakuje zdjęć, nie wszystko jest opisane itd. W tej chwili porady praktycznie nie działają :/Takie kompendium wiedzy na pewno przyciąga ludzi. Tylko że nowych porad praktycznie nikt już nie pisze.....


Jeden z moderatorów, a konkretnie dawtow jakiś czas temu zaczął zbierać nowe fotki. Nawet założył odpowiedni temat z ogłoszeniem żeby ludzie podsyłali do niego wszystkie fotki które mają

Z tego co rozmawiałem dziś na łódzkim spocie to forumowicze mają jeszcze większe problemy niż klubowicze:/ Digi? Działą Ci SB? bo dziś usłyszałem od forumowiczki Dada że jej nie.


sb powinno działać wszystkim.... chyba że korzysta z wersji mobilnej forum. Jak komuś coś nie działa to do tego jest odpowiedni temat. Jeśli chodzi o możliwość edytowania profilu to na początku był taki problem, ale obecnie każdy powinien już mieć taką możliwość. Poprawiliśmy to najpierw klubowiczom a potem forumowiczom więc to chyba nieaktualne info ;)

#33 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 lipca 2015 - 08:18

3) Konto na fb ma prawie każdy - wiec dostępność jest dużo większa niz do okp. Nie musisz się rejestrować, nie musisz właściwie nic. Piszesz pytanie i hej. Nie wiem jak na to zaradzić. Jakieś pomysły?

Ktoś ten profil na FB rozwinął i zrobił konkurencję dla Forum - przecież sami zabijacie forum, na rzecz FB.


A z tym nowym silnikiem to była decyzja Zarządu, żeby kasę zaoszczędzić i stare forum na hura przenieść na nowy silnik. d*pa szkłem wytarta, nowoczesność czyli profil FB jest, więc sie nie dziwcie, że sie forum rozp.....a.


Czuję, że obecny Zarząd zapisze się w pamięci forum i Klubu :smiech:

#34 OFFLINE   Skit

Skit
  • 887 postów
  • Dołączył: 31-10-2010
  • Skąd: Karpin
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 29 lipca 2015 - 09:23

Sypus. Nie siej propagandy. Nie wiem skąd masz takie info ale to nie była decyzja Zarządu. To była sugestia Administracji żeby tak zadziałać, a My się na nią zgodziliśmy. Wszyscy robili to w dobrej wierze. Nikt ani z nas, ani z nich nie zdawał sobie raczej sprawy że to tak będzie wyglądało. Nie rób już kolejnej burzy. Wystarczy nam jedna, Jest jak jest i trza się zastanowić jak temu zaradzić.

Edytowany przez Skit, 29 lipca 2015 - 09:26.


#35 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 lipca 2015 - 14:27

Nie siej propagandy.

Nie rób już kolejnej burzy.

Wiesz jak jest, ja przeważnie w krótkich żołnierskich słowach piszę to co myślą inni, a bojo sie powiedzieć :d

Jest jak jest i trza się zastanowić jak temu zaradzić.

IMO jest już "musztarda po obiedzie" :smiech:

Smacznego.

#36 OFFLINE   Skit

Skit
  • 887 postów
  • Dołączył: 31-10-2010
  • Skąd: Karpin
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 29 lipca 2015 - 14:40

Wiesz jak jest, ja przeważnie w krótkich żołnierskich słowach piszę to co myślą inni, a bojo sie powiedzieć :d

IMO jest już "musztarda po obiedzie" :smiech:

Smacznego.


Aha. Jestes takim ukrytym trybunem ludu;) Znaczy mamy sobie odpuścić czy jak? Może szkoda naszego czasu po prostu. Chyba nie do końca rozumiem przesłanie. Najłatwiej jest wpaść i wytykać błędy:) Zwłaszcza po fakcie..... Też tak umiem:)

Edytowany przez Skit, 29 lipca 2015 - 14:45.


#37 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 lipca 2015 - 15:31

Jestes takim ukrytym trybunem ludu;)

Jawnym, nie ukrytym :)

Najłatwiej jest wpaść i wytykać błędy:)

Jestem tu tak długo, że IMO to Zarząd wpadł tu niedawno :smiech:

Znaczy mamy sobie odpuścić czy jak? Może szkoda naszego czasu po prostu.

Spoko loko, łódzkie zagłębie kluskowe jest tak liczne, że będzie dla kogo ratować co się uda :p



Z mojej strony jak na razie koniec, nie będę przeszkadzał w naprawianiu tego co sp......liście i przygotowaniach do "jubilleuszowego" Zlotu :)

#38 OFFLINE   Skit

Skit
  • 887 postów
  • Dołączył: 31-10-2010
  • Skąd: Karpin
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 29 lipca 2015 - 20:36

Na nic więcej nie liczyłem ;)

#39 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 lipca 2015 - 21:20

Skit,
Widzę ze bardzo ładnie i kulturalnie się wypowiadasz :like_it:
To znaczy,bo enigma mi sie ciśnie na klawisze ''nie ciagasz nikogo za włosy'' lecz odnosisz sie do konkretnego wpisu!!
Ładnie to wyglada.
Ale nie byłbym soba gdybym nie dodał coś od siebie do ''silosu''
Cytujac Sypusa -umarł król, niech żyje król (musztarda po obiedzie)
A w Gdańsku deszczowa pogoda :/