Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Kończy się legalizacja butli


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
74 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   honki

honki
  • 21 postów
  • Dołączył: 22-07-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 05 sierpnia 2009 - 14:43

kolega zakupił auto niechodzi tu o omege ale potrzebuje waszej pomocy. więc sprawa wygląda tak. kupił on auto z instalacją gazową do ktorej niema zadnych papierow atestu na zbiornik brak. instalacja załozona w 2001r w serwisie daewoo ktory obecnie juz nieistnieje. gaz jest wbity w dowod. Kolega był z tym u gazownika i po oględzinach instalacji stwierdził ze numery np. na reduktorze są niezgodne z przepisami ktore weszły w 2002r i stwierdził ze ta instalacja nadaje się teraz do wyjebania. mam co do tego wątpliwosci co stwierdził gazownik. prosze was o pomoc jezeli byscie mieli jakiekolwiek informacje na ten temat.

#2 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 sierpnia 2009 - 14:56

jesli auto posiada emisje spalin euro2 (a pewnie takie ma) to dobra II gen da sobie rade jesli chodzi o badanie emisji spalin.......... Tak na serio to problemem dla Twojego kolegi nie jest to czy ma II gen czy I gen (bo i tak nikt na stacjach nie wklada analizatora a nawet jak wlozy to sie moze okazac ze 10 letni katalizator wyzional ducha itd......) problemem jest fakt ze nie ma on swiadectwa homologacji butli. Sa 3 wyjscia
- kupic nowa butle (wtedy bedzie mial swiadectwo homologacji i 10 lat z glowy)
- wystapic do producenta butli o wystawienie swaidectwa homologacji (wczesniej musi sobie odczytac nr butli
- podjechac do firmy ktora zajmuje sie legalizacja butli i tam wystawia mu swiadectwo ze sprawdzenia na 2 lata
BEZ SWIADECTWA HOMOLOGACJI NIE PODBIJE PRZEGLADU
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#3 OFFLINE   Seb-Sta

Seb-Sta
  • 85 postów
  • Dołączył: 05-04-2009
  • Skąd: Sochaczew

Napisany 05 sierpnia 2009 - 23:08

BEZ SWIADECTWA HOMOLOGACJI NIE PODBIJE PRZEGLADU


Dziś byłem na przeglądzie a moja butla miała legalizację do 06, 2009r. Pan sprawdził samochód na koniec przy wystawieniu rachunku zapytał czy mam gaz bo nie wiedział jaką sumę wystawić. Więc myślę, że większych problemów z przeglądem może nie być zależy gdzie się trafi ;)

#4 OFFLINE   painkiller

painkiller
  • 734 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 sierpnia 2009 - 09:32

Dziś byłem na przeglądzie a moja butla miała legalizację do 06, 2009r. Pan sprawdził samochód na koniec przy wystawieniu rachunku zapytał czy mam gaz bo nie wiedział jaką sumę wystawić. Więc myślę, że większych problemów z przeglądem może nie być zależy gdzie się trafi ;)


Ciekawe jak sobie załatwisz przegląd po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego przez policję w czasie kontroli drogowej? :D Oni w przeciwieństwie do stacji diagnostycznych oglądają świadectwo legalizacji butli gazowej.

#5 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 06 sierpnia 2009 - 09:35

Ciekawe jak sobie załatwisz przegląd po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego przez policję w czasie kontroli drogowej? Oni w przeciwieństwie do stacji diagnostycznych oglądają świadectwo legalizacji butli gazowej.


?????
a od kiedy jest wymóg wożenia ze sobą świadectwa homologacji butli ?




 


#6 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 sierpnia 2009 - 09:46

?????
a od kiedy jest wymóg wożenia ze sobą świadectwa homologacji butli ?

W lubelskim był od zawsze. Nie wiedziałeś o tym ???
:p

#7 OFFLINE   painkiller

painkiller
  • 734 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 sierpnia 2009 - 10:27

W lubelskim był od zawsze. Nie wiedziałeś o tym ???
:p


Nie wiem jak w lubelskim, bo mnie nigdy nie kontrolowali, ale w małopolskim i świętokrzyskim policja mi sprawdzała. Nie wiem czy jest wymóg wożenia z sobą świadectwa homologacji czy nie, ale ja tam z "władzą" nie dyskutuję :D

#8 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 06 sierpnia 2009 - 10:38

Nie wiem jak w lubelskim, bo mnie nigdy nie kontrolowali, ale w małopolskim i świętokrzyskim policja mi sprawdzała. Nie wiem czy jest wymóg wożenia z sobą świadectwa homologacji czy nie, ale ja tam z "władzą" nie dyskutuję :D


skoro mam w dowodzie wbite LPG to znaczy ze wydzial komunikacji na jakiejs podstawie to tam umiescil. a panowie niebiescy to mnie moga co najwyzej w zbiornik pocalowac bo zadnej homologacji nie musze wozic.




 


#9 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 sierpnia 2009 - 10:46

Nie wiem jak w lubelskim, bo mnie nigdy nie kontrolowali, ale w małopolskim i świętokrzyskim policja mi sprawdzała.


nie wierzę!!!


Nie wiem czy jest wymóg wożenia z sobą świadectwa homologacji czy nie, ale ja tam z "władzą" nie dyskutuję


a od kiedy masz prawo jazdy???

bo chyba przydał by się kurs dokształcający.
w przepisach jest ujęte jakie dokumenty trzeba posiadać przy kontroli drogowej...

#10 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 06 sierpnia 2009 - 10:51

Prawo Jazdy,Dowód Rejestracyjny (podbity),ubezpieczenie OC to wszystko (ew.dowód osobisty mile widziany) :D

#11 OFFLINE   painkiller

painkiller
  • 734 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 sierpnia 2009 - 11:15

a od kiedy masz prawo jazdy???

bo chyba przydał by się kurs dokształcający.


Aż taki stary nie jestem :D
A z policją i urzędnikami nie dyskutuję, bo jak się taki uprze to i tak nic nie wskórasz nawet jak przepisy są po twojej stronie. Trzeba by cały czas po sądach latać. A na to nie mam czasu ani ochoty.

#12 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 sierpnia 2009 - 11:16

a Pan policjant jeśli bardzo chce może sobie odczytać z butli dane.. podobnie jak Pan diagnosta.. jeśli miałby trochę dobrej woli odczytał by z butli nr seryjny, sprawdził datę ważności i tyle..

a co wtórnika to ja płaciłem chyba 30zł (płatne przy odbiorze)

#13 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 06 sierpnia 2009 - 11:20

Prawo Jazdy,Dowód Rejestracyjny (podbity),ubezpieczenie OC to wszystko (ew.dowód osobisty mile widziany)


no i z ostatnich nowosci - licencja na automape ;)




 


#14 OFFLINE   the_wizard

the_wizard
  • 169 postów
  • Dołączył: 03-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 06 sierpnia 2009 - 12:37

Ja na przeglądzie nie miałem homologacji, tylko fakturę na butlę wg której butla nie straciła ważności, no i mi diagnosta podbił dowód... Z tym że może dlatego że to był "znajomy" starszego i nie robił problemu

#15 OFFLINE   Martini

Martini
  • 558 postów
  • Dołączył: 03-06-2007
  • Skąd: EPNM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 sierpnia 2009 - 12:52

zmień diagnostę - ja nigdy na przegląd nie woziłem papierów od LPG bo i po co, w aucie też ich nie wożę. Leżą sobie spokojnie w szafie obok karty pojazdu...
...niedługo to nawet na powietrze w dentkach będzie potrzebny papier...co za kraj :p

#16 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 sierpnia 2009 - 12:55

A czy butla nie ma wybitej (twrwale naniesionej) daty homologacji?
Z tego co pamietam problem z butlami jest taki, ze w wielu krajach sa inne przepisy i niektore nie maja zaworu na butli co jest niezgodne z polskimi przepisami.
No i kolejne to widzialem zdjecia butli po 10 latach w kole zapasowym - wzery rdzy prawie na milimetr.

#17 OFFLINE   BzQ

BzQ

    Duszna KIA

  • 1 184 postów
  • Dołączył: 19-07-2006
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 sierpnia 2009 - 13:10

Z tego co wiem (w zeszłym roku miałem z poprzednia omega problem ) zmieniły sie przepisy i teraz jest wymagane przy przegladzie okazanie homologacji (wczesniej robilem bez tego). Przynajmniej w kielcach bez papieru sie przegladu nie zrobi, dobrali sie stacja do 4 liter.

Jesli chodzi o okazanie homologacji policjantowi to niech spada na palmę :) Gdzie jest taki przepis??

#18 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 sierpnia 2009 - 15:22

tylko moim zdaniem policja w tym momencie podważa wynik badania technicznego i nawet jak butla nie miałaby legalizacji to problemy powinien mieć gość co dowód podbił a nie tylko kierowca:mad: świadectwo homologacji na przeglądzie to rozumiem

#19 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 sierpnia 2009 - 15:55

tylko moim zdaniem policja w tym momencie podważa wynik badania technicznego i nawet jak butla nie miałaby legalizacji to problemy powinien mieć gość co dowód podbił a nie tylko kierowca:mad: świadectwo homologacji na przeglądzie to rozumiem


Badanie techniczne potwierdza jedynie sprawnosc auta w danym momencie, co znaczy, ze np po badaniu mogles wymienic butle.
Wg mnie data homologacji jest na butli wiec policjant moze to sprawdzic i zatrzymac dowod, szczegolnie jesli rozpocznie sie jakas nagonka na LPG.

Osobiscie zgadzam sie z tym, ze przeglad na LPG powinien byc drozszy, bo to dodatkowy uklad cisnieniowy w aucie, ALE stacja powinna robic jego przeglad, a nie tylko podbijac dokumenty i brac wiecej. Badanie szczelnosci, dzialania zaworow, powloki lakierniczej itd - to MUSI byc sprawdzane co 12 miesiecy, plus kontrola zbiornika (hydrotest, korozja wewnetrzna, kontrola spawow itp) po wygasnieciu homologacji.

#20 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 sierpnia 2009 - 16:08

Badanie techniczne potwierdza jedynie sprawnosc auta w danym momencie, co znaczy, ze np po badaniu mogles wymienic butle.

.



tylko idąc takim tokiem myślenia to badania tech. są trochę bez sensu skoro każdy policman może podważyć ich wynik bo coś tam i ponownie wysłać na przegląd mój samochód bo może podmieniłem amory , klocki hamulcowe , tuleje itd. itp. błędne koło