Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Telepie silnikiem po odpaleniu na zimnym


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   ole

ole
  • 84 postów
  • Dołączył: 22-04-2015
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 22 kwietnia 2015 - 23:15

Witam jestem tu nowy i zwracam sie do was o poradę zanim zaprowadzę Omege do Mechanika...
Mój problem polega na tym że jak odpalam auto po nocy to silnik nierówno pracuje ( telepie nim ) przez ok 30 sekund po czym telepanie ustaje i silnik pracuje równiutko ... Podłaczyłem go pod Opcoma i wyskoczył bład 0170 - ubogi wydech / nie występuje . Zaobserwowałem też że nierówna praca silnika przestaje po osiągnięciu temperatury silnika 30 stopni . świece wymieniłem ale dalej to samo sie robi... Dodam jeszcze że uszczelka pod kolektorem jest chyba lipna bądz kolektor jest pęknięty bo słychac własnie przez te 30 sekund jak telepie silnikiem " cykanie " ale nie wiem czy to ma wpływ na moja usterke.
I właśnie mam prośbe o Pomoc WASZĄ w mojej sprawie ...

Pozdrawiam

#2 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 kwietnia 2015 - 06:25

Dodam jeszcze że uszczelka pod kolektorem jest chyba lipna bądz kolektor jest pęknięty bo słychac własnie przez te 30 sekund jak telepie silnikiem " cykanie " ale nie wiem czy to ma wpływ na moja usterke.


Ma wpływ na to co widzi sonda bo to nieszczelność przed nią więc dostaje dodatkową dawkę tlenu i dolewa paliwa zalewając silnik . Koniecznie trzeba naprawić i szukać dalej.

#3 OFFLINE   ole

ole
  • 84 postów
  • Dołączył: 22-04-2015
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 23 kwietnia 2015 - 07:05

Rozumiem ... ale sonda pracuje chyba dopiero od wyższej temperatury ok 70 stopni ? to chyba nie ma wpływu na to telepanie ...

#4 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 kwietnia 2015 - 17:15

Rozumiem ... ale sonda pracuje chyba dopiero od wyższej temperatury ok 70 stopni ? to chyba nie ma wpływu na to telepanie ...


Nie idzie o to czy sonda zaczyna przy 70 czy 48 a o to że mapy sterownik zrobił do dziury ale co tam .......:)

Pod kompa podłącz i zobacz jakie są korekty i oczywiście odczyty z czujników temp.

#5 OFFLINE   ole

ole
  • 84 postów
  • Dołączył: 22-04-2015
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 23 kwietnia 2015 - 20:22

Dzisiaj na Opcom wyszło mi tak że po odpaleniu silnika po nocy oczywiscie telepało ale napięcie na swiecach skakało do osiągnięcia temperatury silnika 20 stopni póżniej praca silnika była równa ...

#6 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 30 sierpnia 2015 - 06:57

Koledzy podepnę się pod temat. Problem polega na ty, że rano kiedy silnik zimny po odpaleniu telepie silnikiem i pracuje mocno nierówno praktycznie niema siły żeby od razu wyjechać z garażu.jak ''pochodzi'' chwilke około minutke to puzniej już ok daje rade ruszyć.Na ciepłym wszystko ok odpala od strzała. Ostatnio wymienili mi mechaniory sondę 1 zaraz za katem i czujnik położenia wału., wyczyścili przepływke bo tak wychodziło z błedów na kompie.jakis czas było ok około 2 miesiace mechanior mówił ze zawór EGR trzeba przeczyścić albo poleciały wtryski od PB.ale cos mi tu smierdzi jego twierdzenie skoro na ciepłym jest wsio ok

#7 OFFLINE   padre89

padre89
  • 17 postów
  • Dołączył: 24-08-2015
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 31 sierpnia 2015 - 02:27

Dopnę swoje 3 grosze, mam taki sam problem że na zimnym silniku odpala czasem nawet zgaśnie i pracuje bardzo nie równo przez chwile aż się trochę nagrzeje i pracuje pięknie. Poruszałem ten temat z kilkoma mechanikami i doradzili jako pierwsze wymienić czujnik temperatury silnika.Ponoć jest tak że jak odpala się auto na zimnym silniku i czujnik podaje błędną temperaturę to dostajemy nie odpowiednią mieszankę do komory spalania. Już go zamówiłem i mam nadzieje że pomorze.

#8 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 31 sierpnia 2015 - 07:54

Dopnę swoje 3 grosze, mam taki sam problem że na zimnym silniku odpala czasem nawet zgaśnie i pracuje bardzo nie równo przez chwile aż się trochę nagrzeje i pracuje pięknie. Poruszałem ten temat z kilkoma mechanikami i doradzili jako pierwsze wymienić czujnik temperatury silnika.Ponoć jest tak że jak odpala się auto na zimnym silniku i czujnik podaje błędną temperaturę to dostajemy nie odpowiednią mieszankę do komory spalania. Już go zamówiłem i mam nadzieje że pomorze.


a podpinales sie pod kompa i sprawdzales ten czujnik jakie ma wartosci lub chociaz go mierzyles? druga sprawa to taka ze te silniki nie lubia zamiennikow tylko oryginalne czujniki. ja wymienialem czujnik dopiero jak mi wyskoczyl check

#9 OFFLINE   makabraa

makabraa
  • 146 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 31 sierpnia 2015 - 15:15

Witam
Mam problem, telepanie, brak mocy nierówna praca , komp pokazał egr, więc wymieniłem, dalej ten sam błąd .
Moje pytanie co powoduje ten błąd --cewka, świece , dodam silnik nie posiada gazu . :unsure:
Zielony autobus przez ulice mego miasta mknie

#10 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 31 sierpnia 2015 - 15:52

Witam
Mam problem, telepanie, brak mocy nierówna praca , komp pokazał egr, więc wymieniłem, dalej ten sam błąd .
Moje pytanie co powoduje ten błąd --cewka, świece , dodam silnik nie posiada gazu . :unsure:


A może to wiązka od egr a nie on sam, po za tym trzeba by zrobić reset map i pojeździć na benzynie trochę żeby mapy się ulozyly