Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nieprzyjęcie mandatu


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
99 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   benek12344321

benek12344321
  • 184 postów
  • Dołączył: 08-06-2013
  • Skąd: Turek
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 12 marca 2015 - 22:22

Panie mam pytanie dziś miałem pewną akcje z policją a mianowicie jechałem sobie droga w terenie niezabudowanym za mną jechały misiaki w nieoznakowanym radiowozie, chciałem skręcić do kolegi we wjazd na podwórek, i ładnie grzecznie wciepłem kierunek w prawo i przed jego wjazdem dałem ostro po cheblach bo się trochę zagapiłem... No i oni prawie wjechali mi w tyłek i odbili ostro na lewy pas. Panowie cofnęli się do mnie i chcieli mi dac mandat 500zł i 6pkt za stworzenie zagrożenia ale postanowiłem odmówić mandat i tak zrobiłem. Ale podobno punkty i tak trafiły na moje konto no i niestety teraz muszę się powstrzymywać bo mam komplet 24pkt:masakra: no i pytanie czy mam szansę coś ugrać w sądzie?

#2 OFFLINE   slawko76

slawko76

    NIECH ŻYJE BAL!!!!!!!!!!!

  • 406 postów
  • Dołączył: 16-06-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 12 marca 2015 - 22:32

Ale podobno punkty i tak trafiły na moje konto


No raczej nie. Punkty dostajesz za przewinienie, a teraz to sąd ma teraz orzec o winie.

#3 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 marca 2015 - 22:35

moga cie cmoknac w pompe (paliwowa) !!
Jezeli by najechali na tyl twojego pojazdu, to tez by byla twoja wina ??
Dobrze zrobiles ze nie przyjoles ,bo tymsamym bys sie przyznal ze jestes winny.
Stety ,punkty beda musieli ci cofnac .
Zawsze jest tak za jadac za pojazdem musisz zwrocic ''szczegolna uwage'' tak samo zasada ograniczonego zaufania ,tylko ze wez pod uwage ze Oni dostaja Prawo Jazdy ,my jednak musimy wydac kase i przejsc katorge na egzaminie.
daj cyne jak to wyszlo !!
3m sie

#4 OFFLINE   benek12344321

benek12344321
  • 184 postów
  • Dołączył: 08-06-2013
  • Skąd: Turek
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 12 marca 2015 - 22:38

No jeśli by nie trafiły te punkty to zawsze jakis zapas... Jutro pojadę na komendę i sprawdze ile mam pkt bo dziś byłem wku....y i nie miałem ochoty rozmawiać z tymi policjantami bo byli bardzo nieprzyjemni

#5 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 12 marca 2015 - 22:41

punktow jeszcze nie dostales i nie masz ich na koncie.Pojawia sie dopiero wtedy jesli sąd orzeknie twoja wine,wczesniej nie ma szans na to,jest jedno ale,jesli sad orzeknie twoja wine i wklepie pkt,to one sie zaliczaja od daty przewinienia,a nie od daty orzekniecia sadu,wiec jesli teraz masz 19,i dolozy ci sad 6 dajmy na to za miesiac,( rownie dobrze moze dac tobie tylko 3).To masz prawko do depozytu i na egzaminy lecisz.Nie wazne jest ze powiedzmy za 3 miechy ci zejda jakies pkt,liczyc sie data przewinienia.Co do sytuacji policji to nie zachowali bezpiecznego odstepu ,zaufania na drodze itepe.Musisz isc do sadu i sie teraz tlumaczyc

#6 OFFLINE   benek12344321

benek12344321
  • 184 postów
  • Dołączył: 08-06-2013
  • Skąd: Turek
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 12 marca 2015 - 22:44

moga cie cmoknac w pompe (paliwowa) !!
Jezeli by najechali na tyl twojego pojazdu, to tez by byla twoja wina ??
Dobrze zrobiles ze nie przyjoles ,bo tymsamym bys sie przyznal ze jestes winny.
Stety ,punkty beda musieli ci cofnac .
Zawsze jest tak za jadac za pojazdem musisz zwrocic ''szczegolna uwage'' tak samo zasada ograniczonego zaufania ,tylko ze wez pod uwage ze Oni dostaja Prawo Jazdy ,my jednak musimy wydac kase i przejsc katorge na egzaminie.
daj cyne jak to wyszlo !!
3m sie


No właśnie tez tak myślałem ze byli za mocno nachalni... Chlopacy byli niewiele starsi odemnie i chyba chcieli dac mi popalić... Jasne że o wszystkim bede was informować myślę ze wszystko dobrze sie skonczy

#7 OFFLINE   slawko76

slawko76

    NIECH ŻYJE BAL!!!!!!!!!!!

  • 406 postów
  • Dołączył: 16-06-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 12 marca 2015 - 22:45

Te punkty są w systemie, ale jako nieaktywne. Po wyroku sądu albo się aktywują, albo usuną.

Ciekaw jestem jak do tego sąd podejdzie. Mogą to podciągnąć pod stwarzanie zagrożenia w ruchu, nieuzasadnione gwałtowne hamowanie itp... Chyba, że hamowanie było uzasadnione, bo na przykład przez drogę przebiegał jakiś kotecek. ;) Panowie policjanci go nie widzieli bo niby jak :D

#8 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 marca 2015 - 22:45

punktow jeszcze nie dostales i nie masz ich na koncie.Pojawia sie dopiero wtedy jesli sąd orzeknie twoja wine,wczesniej nie ma szans na to,jest jedno ale,jesli sad orzeknie twoja wine i wklepie pkt,to one sie zaliczaja od daty przewinienia,a nie od daty orzekniecia sadu,wiec jesli teraz masz 19,i dolozy ci sad 6 dajmy na to za miesiac,( rownie dobrze moze dac tobie tylko 3).To masz prawko do depozytu i na egzaminy lecisz.Nie wazne jest ze powiedzmy za 3 miechy ci zejda jakies pkt,liczyc sie data przewinienia.Co do sytuacji policji to nie zachowali bezpiecznego odstepu ,zaufania na drodze itepe.Musisz isc do sadu i sie teraz tlumaczyc


o to,to,to,to tooooooo
:ok: tak wlasnie !!
a wiec

moga cie cmoknac w pompe (paliwowa)



#9 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 12 marca 2015 - 22:48

tylko killer ma

pompe

:F

#10 OFFLINE   slawko76

slawko76

    NIECH ŻYJE BAL!!!!!!!!!!!

  • 406 postów
  • Dołączył: 16-06-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 12 marca 2015 - 22:51

wciepłem kierunek w prawo i przed jego wjazdem dałem ostro po cheblach


Skoro miales kierunek to powinni się spodziewac hamowania...

#11 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 12 marca 2015 - 22:53

podejrzewam,ze kierunek zostal wlaczony w momencie hamowania i skrecania,jak to robi wiekszosc kierowcow :D temu panowie mieli problem z hamowaniem :F

#12 OFFLINE   benek12344321

benek12344321
  • 184 postów
  • Dołączył: 08-06-2013
  • Skąd: Turek
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 12 marca 2015 - 22:56

No to niech cmokają mnie w pumpe i czekam na list z sądu... No i myślę że mój dialog z nimi (dość wulgarny) nie będzie miał wpływu na rozprawę...

podejrzewam,ze kierunek zostal wlaczony w momencie hamowania i skrecania,jak to robi wiekszosc kierowcow :D temu panowie mieli problem z hamowaniem :F


Nie nie kierunek był włączony jakieś 50 przed hamowaniem

#13 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 12 marca 2015 - 22:59

najpierw to ty pojdziesz na komisariat zlozyc wyjasnienia jak to bylo,potem dostaniesz wyrok z sadu,sprawa odbedzie sie zaocznie i wtedy masz 7 dni na odwolanie od otrzymania listu ,wiec nie tak szybko,procedura troche potrwa :p jestem na bierzaco,bo przerabiam takie sprawy co chwile :p obecna ma nie dalej jak 2 miechy u mnie :F

#14 OFFLINE   benek12344321

benek12344321
  • 184 postów
  • Dołączył: 08-06-2013
  • Skąd: Turek
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 12 marca 2015 - 23:03

najpierw to ty pojdziesz na komisariat zlozyc wyjasnienia jak to bylo,potem dostaniesz wyrok z sadu,sprawa odbedzie sie zaocznie i wtedy masz 7 dni na odwolanie od otrzymania listu ,wiec nie tak szybko,procedura troche potrwa :p jestem na bierzaco,bo przerabiam takie sprawy co chwile :p obecna ma nie dalej jak 2 miechy u mnie :F


Aha myślałem że to jakoś szybciej się rozstrzygnie...

#15 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 12 marca 2015 - 23:07

na komende pojdziesz w ciagu dwoch tygodni,potem oni wysylaja to do sadu,sad orzeka wine i wysyla ci to pisemko :D,ja ostatnio bylem na komendzie skladac wyjasnienia na poczatku grudnia,a wyrok dostalem,kolo 16 stycznia.Ty musisz doliczyc se dwa tygodnie,wiec w maju bedzie wiadomo co i jak :p

#16 OFFLINE   benek12344321

benek12344321
  • 184 postów
  • Dołączył: 08-06-2013
  • Skąd: Turek
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 12 marca 2015 - 23:14

na komende pojdziesz w ciagu dwoch tygodni,potem oni wysylaja to do sadu,sad orzeka wine i wysyla ci to pisemko :D,ja ostatnio bylem na komendzie skladac wyjasnienia na poczatku grudnia,a wyrok dostalem,kolo 16 stycznia.Ty musisz doliczyc se dwa tygodnie,wiec w maju bedzie wiadomo co i jak :p


Niby z komendy wystarczyło by zanieść bo komenda od sadu to zaledwie 30m przez droge no ale wiadomo procedury... No a sąd będzie orzekać winę na podstawie wyjaśnień które złożę na komedzie czy w sądzie też będę musiał coś zeznawać?

#17 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 12 marca 2015 - 23:34

50m przed to strasznie malo jakos... Bardzo nie lubie jak ktos na ostatnia chwile daje znac,albo wpierw hamuje a pozniej sygnalizuje manewr.

#18 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 12 marca 2015 - 23:40

Swoją drogą jak można dopuścić do 24pkt karnych?

#19 OFFLINE   benek12344321

benek12344321
  • 184 postów
  • Dołączył: 08-06-2013
  • Skąd: Turek
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 13 marca 2015 - 00:28

50m przed to strasznie malo jakos... Bardzo nie lubie jak ktos na ostatnia chwile daje znac,albo wpierw hamuje a pozniej sygnalizuje manewr.


Tak wiem ze trochę malo ale wtedy zdałem sobie sprawę że za mną jadą miśki to wlaczylem kierune k bo chciałem uniknać kontroli bo pewnie i tak by mnie zatrzymali bo żwawo się zblizali... A że kolega mieszkał blisko to wjechalem do niego...

Swoją drogą jak można dopuścić do 24pkt karnych?


No jeśli te punkty za tą akcje nie będą się liczyć to będzie 18pkt:)

#20 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 144 postów
  • Dołączył: 19-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 13 marca 2015 - 02:28

No a sąd będzie orzekać winę na podstawie wyjaśnień które złożę na komedzie czy w sądzie też będę musiał coś zeznawać?

Jeżeli na przesłuchaniu w komendzie zaznaczysz że sprawa sądowa nie może się odbyć bez Twojego udziału, to sąd musi Cię wezwać i dłużej to trwa. Walcz bo sądy są "nierychliwe ale sprawiedliwe". Ja wygrałem proces sądowy z tak wielkim molochem jakim jest ZUS. Trwało to dwa lata. Dwa procesy - pierwszy przegrali, wnieśli apelację i im oddalili. Trzeba wierzyć, jeżeli ma się mocne argumenty. W Twojej sprawie zaryzykował bym nawet wzięcie adwokata. Tylko po to żeby sprowadzić policjantów na ziemię.