Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czyszcenie plastikow wnetrza-co polecacie?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   komorek123

komorek123
  • 473 postów
  • Dołączył: 22-11-2009
  • Skąd: Grabowo wielkie

Napisany 27 lutego 2015 - 20:02

Tak jak w temacie pytanie dotyczy czyszczenia wnetrza, a mianowicie jako, ze wiosna tuz tuz trzeba zadbac o wnetrze po zimie. U mnie juz czesc roboty poszla, natomiast mam problem czym wyczyscic plastikowe elementy slupkow i daszkow przeciwslonecznych?? Mycie i szorowanie troche pomoglo, ale to jeszcze nie to czego bym oczekiwal. Boje sie uzyc jakiejs mocnej chemii zeby nie narobic wiecej szkod niz pozytku. Moze ktos ma jakies sprawdzone sposoby, lub preparaty??

#2 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 144 postów
  • Dołączył: 19-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 27 lutego 2015 - 21:33

Ja używam sprayu do czyszczenia drukarek i komputerów - pianka - ładnie siada dobrze czyści i nie nabłyszcza

#3 OFFLINE   michal1350

michal1350

    Hanek

  • 191 postów
  • Dołączył: 04-10-2009
  • Skąd: SL
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 27 lutego 2015 - 21:43

Tak jak w temacie pytanie dotyczy czyszczenia wnetrza, a mianowicie jako, ze wiosna tuz tuz trzeba zadbac o wnetrze po zimie. U mnie juz czesc roboty poszla, natomiast mam problem czym wyczyscic plastikowe elementy slupkow i daszkow przeciwslonecznych?? Mycie i szorowanie troche pomoglo, ale to jeszcze nie to czego bym oczekiwal. Boje sie uzyc jakiejs mocnej chemii zeby nie narobic wiecej szkod niz pozytku. Moze ktos ma jakies sprawdzone sposoby, lub preparaty??


Plastiki (szorstkie) czyściłem Vanishem do prania dywanów. Trzeba jednak dobrze wytrzeć i wypolerować, żeby nie pozostawić zacieków. wybielacz ten nie może zbyt długo być na powierzchni, bo pozostawi mocne odbarwienia.
Dodany obrazek "Jeśli nie ma się nic do powiedzenia, lepiej nie przyoblekać tego w słowa."
powiedzenie

#4 OFFLINE   benek12344321

benek12344321
  • 184 postów
  • Dołączył: 08-06-2013
  • Skąd: Turek
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 27 lutego 2015 - 21:43

Do czyszczenia plastikow używam pianki do czyszczenia plastikow, a do nablyszczania i konserwacji polecam sprey silikonowy długo blyszczy i kurz nie siada na konsoli i plastikach...

#5 OFFLINE   RysiuGT

RysiuGT

    Project never completed...

  • 965 postów
  • Dołączył: 13-02-2011
  • Skąd: Sulejów\Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 28 lutego 2015 - 01:55

Brake Cleaner jest bardzo dobry ;)

 

 



 


#6 OFFLINE   komorek123

komorek123
  • 473 postów
  • Dołączył: 22-11-2009
  • Skąd: Grabowo wielkie

Napisany 28 lutego 2015 - 05:49

Dzieki za podpowiedzi. Probowalem juz roznych spray-ow, ale nie daja one sobie rady. Sprobuje z tym wanishem, zobaczymy co z tego wyjdzie.

#7 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lutego 2015 - 20:40

Ja używam sprayu do czyszczenia drukarek i komputerów - pianka - ładnie siada dobrze czyści i nie nabłyszcza


Albo czyści albo nabłyszcza.
Napisał ze chce wyczyscic nie nabłyszczyc.
Ja używam jak napisano vanisza i cała tapicerka materiałowa swieci sie jak słońce :D
A dooo plastikow mr.muscle i tetra po Madziulki pieluchcach a potem ewentualnie popsikam jakims cytrynowym silikonem zwanym, no :?? zapomniałem (plakiem)
Nawet material na słupkach wyczysciłem na nufke takim sposobem!!znaczy mr.muscle psikałem spienionym na tkanine

* super laptop lezy w szafie od 10 dni
Czytał Lucjan Szołański