Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

problem z OC Aviva


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
32 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   vervesen

vervesen
  • 245 postów
  • Dołączył: 22-02-2013
  • Skąd: Niemcy.- SüW AL13
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 lutego 2015 - 07:23

Maniutek
To CIE zaskocze I Od ubieglego roku nie musisz wypowiadac umowy oc ( dotyczy sie auta zakupionego)
Przevhodzilem przez to w ubiglym roku, wlasnie z ta OMA co mam obecnie.
A ubezpieczalnia music ci przedstawic dokumenty za co mass zaplacic.


 

 


#22 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 11 lutego 2015 - 11:24

Możliwe bardzo ze przez te dwa lata sie zmieniła ustawa odnośnie ubezpieczeń. NIe przerejestrowałem auta bo było na handel ale nim troche jeszcze pojeździłem. Pytałem sie też swojego radcy prawnego to sie smiał ze tego nie dopilnowałem. Mówi można sprawe założyć ale ciągnąć moze sie nie miłosiernie i prawdopodobnie na młodego rolnika nie masz wtedy co liczyć. Mówił płać i pamietaj abyś na przyszłość nie popełnił gafy. dodał też ze to tylko 2 tysie a nie 20 i za pół roku zapomnisz o tym

#23 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lutego 2015 - 13:38

Również sprzedajacy ma prawo wypowiedziec ci w momencie sprzedazy umowe z ubezpieczalnia. Wtedy on dostaje zwrot, a Ty zawierasz nową umowe. W przypadku, jezeli poprzedni wlasciciel zglosi, ze wypowiedzial Ci umowe dziala ona i tak 30 dni. (tych 30 dni nie jestem pewien, trzeaby doczytac).


Wypowiedzieć mi umowę ubezpieczenia ??
Od paru lat obowiązuje radosna ustawa naszego sejmu , w myśl której to nabywca decyduje o tym , czy będzie jeździł na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela .
Jeśli ma większe zniżki może zrezygnować , ale po co rezygnować z ubezpieczenia , które dostaje się za darmochę.
To czy zwróci Ci pieniądze za pozostały okres ubezpieczenia - zależy tylko od jego dobrej woli.
W ubezpieczalni jedyne co robisz , to zgłaszasz fakt sprzedaży .
Jeśli nabywca nie zrezygnował z twojego ubezpieczenia , to nic nie dostaniesz - pomimo zgłoszenia sprzedaży autka.
Wiem , bo sam sprzedałem autko , a w ubezpieczalni mi powiedzieli , że mogę złożyć zażalenie do sejmu :p

Ps Po co więc zgłaszać ubezpieczalni sprzedaż autka ? Żeby nie mieć problemów w razie stłuczki dokonanej , przez nowego nabywcę.

#24 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 19 lutego 2015 - 14:01

jesli zrobisz adnotacje na umowie,ze zrzeka sie kupujacy ubezpieczania sprzedajacego,to dostaniesz kase :p

#25 OFFLINE   marcinrk

marcinrk
  • 170 postów
  • Dołączył: 15-06-2009
  • Skąd: okolice Włocławka
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lutego 2015 - 19:52

Maniutek
To CIE zaskocze I Od ubieglego roku nie musisz wypowiadac umowy oc ( dotyczy sie auta zakupionego)


Zgadza się. Też kupiłem samochód, zarejestrowałem, dopłaciłem parę zł do OC i jeździłem przez dobre pół roku po czym ubezpieczyłem gdzieś indziej i nie wypowiadałem starej umowy.

#26 OFFLINE   industra

industra
  • 221 postów
  • Dołączył: 15-06-2011
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 20 lutego 2015 - 08:45

przy kupnie samochodu umowa poprzedniego właściciela się nie przedłuża automatycznie, przedłuża się umowa z 1 roku na kolejne u tego samego właściciela pojazdu, czyli kupisz auto musisz ubezpieczenie na siebie rekalkulować to co jest albo brać nowe, po roku jesli chcesz zmienic na inne musisz wypowiedzieć aktualne, najcześciej robia to w biurze przy umowie innego ubezpieczyciela.

#27 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 lutego 2015 - 09:22

jesli zrobisz adnotacje na umowie,ze zrzeka sie kupujacy ubezpieczania sprzedajacego,to dostaniesz kase


Tak ? A co zrobisz jak kupujący napisze ci taki świstek , a w ubezpieczalni powie , że zmienił zdanie?? ;)

#28 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 20 lutego 2015 - 10:37

Tak ? A co zrobisz jak kupujący napisze ci taki świstek , a w ubezpieczalni powie , że zmienił zdanie?? ;)

badz powazny ;)

#29 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 lutego 2015 - 10:11

Dziś takie info dostałem od ubezpieczyciela. Nie wiem czy coś się zmieniło ale chyba nie.


Jeżeli sprzedałeś pojazd lub planujesz to zrobić w najbliższej przyszłości poinformuj nas o tym jak najszybciej.Do chwili powiadomienia nas o sprzedaży pojazdu zbywca ponosi odpowiedzialność za zapłatę składki należnej ubezpieczycielowi. Oznacza to, że im wcześniej zbywca zawiadomi ubezpieczyciela o tym fakcie, tym szybciej przestanie płacić za ubezpieczenie pojazdu, który nie jest już jego własnością.
Zawiadomienie o sprzedaży powinno zawierać dane osobowe nabywcy:

  • imię i nazwisko,
  • PESEL,
  • adres,
  • numer telefonu



#30 OFFLINE   Klery

Klery
  • 4 postów
  • Dołączył: 19-04-2016
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 kwietnia 2016 - 07:50

No to właśnie dlatego nie mam u nich ubezpieczenia wykupione. Mój tata miał też z nimi różne przygody i dlatego po tym wszystkim z łatwością Go namówiłem na zmianę ubezpieczyciela na innego. http://www.mtu24.pl/ Mają bardzo dobrą ofertę OC i AC, nie ma z nimi żadnych problemów a po za tym same pozytywne komentarze i wysokie oceny muszą o czymś świadczyć :)


Edytowany przez Klery, 28 kwietnia 2016 - 06:53.
usunąłem link


#31 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 kwietnia 2016 - 08:15

wysokie oceny muszą o czymś świadczyć

 

tak swiadcza o tym ze zapłacili małolatom za lajkowanie strony i pisanie pozytywnych komentarzy .

Dobra firma nie potrzebuje komentarzy tymbardziej internetowych zmyslonych i moderowanych ,bo powiedzmy sobie szczerze ,ze negatywne usuwaja a defakto dziwne jest ze maja tyle pozytywnych co nie zmienia faktu ze to jeden wielki klocek ,ponieważ każdemu nie dogodzisz :)



#32 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 kwietnia 2016 - 09:44

Mtu? Ja jestem z nich bardzo zadowolony. Przed świętami Bożego Narodzenia miałem kolizje z ubezpieczonym u nich i wszystko poszło migiem. Auto zastępcze sami zaproponowali i nie był to 15 letni Passat tylko nowa toyota, auto miałem ponad miesiąc czasu bo wyszła szkoda całkowita. Co do wysokości odszkodowania też byłem bardzo zadowolony.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#33 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 kwietnia 2016 - 09:51

przeciez widac ze to krypo reklama jakiegos badziewia