Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jutro będę miał Omege ;)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
32 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   drabeusz

drabeusz
  • 11 postów
  • Dołączył: 05-02-2015
  • Skąd: Radomsko, Poland
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 lutego 2015 - 20:10

Witam;) a więc od jutra stanę się posiadaczem Omegi w silniku 2.0 16V automat zasilaną gazem. Przesiadam się z Laguny;p. Mam pytania dotyczące eksploatacji pojazdu, na co uważać, koszt części zamiennych, itp itd. czy skrzynia jest wytrzymała bo o to się boje, no i ile to cudo wam pali?
Proszę o wyrozumiałe odpowiedzi;)
Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie. Pozdrawiam

#2 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 lutego 2015 - 20:37

Proszę o wyrozumiałe odpowiedzi

Najlepiej to poczytać forum. Skrzynie nie padają ;)

#3 OFFLINE   komorek123

komorek123
  • 473 postów
  • Dołączył: 22-11-2009
  • Skąd: Grabowo wielkie

Napisany 05 lutego 2015 - 20:39

Witam;) Przesiadam się z Laguny;p.

Bardzo dobry wybor :metal:

Mam pytania dotyczące eksploatacji pojazdu, na co uważać, koszt części zamiennych, itp itd. czy skrzynia jest wytrzymała bo o to się boje, no i ile to cudo wam pali?
Proszę o wyrozumiałe odpowiedzi;)
Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie. Pozdrawiam

osobiscie polecam systematyczna lekture forum (nie tylko jak sie cos posuje). Sa odpowiednie dzialy w, ktorych jest sporo info.
O automatach za wiele nie wiem, bo nie lubie i tyle, ale te w omedze daja rade. Tak samo jak i reszta. Zasady sa dwie:
1. Jesli nabedziemy prawdziwego zajezdzonego parcha to znienawidzisz Omege, wsadzisz kupe kasy, a i tak idealu nie bedzie. A potem opinie jakie to zle samochody.
2. jak dbasz tak masz. Najwazniejsze to robic wszystko na czas i nie pakowac chinskich podrobek (chytry dwa razy placi).
Poza tym to tylko auto i zawsze cos moze wyskoczyc. Bezawaryjnej jazdy zycze:like_it:

#4 OFFLINE   piohrun92

piohrun92
  • 47 postów
  • Dołączył: 06-07-2013
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 05 lutego 2015 - 21:16

Mam 2.0 16v tylko w manualu, spalanie w mieście było 11.5 benzyny a po założeniu gazu 13.5 lpg + od 0,5(w lato) do 3(przy dużych mrozach) lirów benzynki na odpalanie. Trasa to zależy od stylu jazdy: autoban ok. 170 cały czas to jakieś 11l lpg a przy spokojnej jeździe po trasie szybkiego ruchu 110-130 zszedłem do 9,5l lpg.
Ale niestety w tym silniku musisz do spalania doliczyć jeszcze ok 0,5-1l oleju na 1000km (nie próbuj żadnych motodoktorów czy innych takich specyfików, ja spróbowałem i owszem chwilowo się zużycie oleju zmniejszyło ale później miałem asfalt w silniku)

Co do silnika musisz się szykować na częste czyszczenie wszystkich odm i przepustnicy oraz na zabawę z uszczelką pod pokrywą zaworów.

Co do automatu, zawsze byłem przeciwnikiem (ze względu na większą awaryjność i wyższe koszty naprawy niż manual) ale ostatnio kupiłem 3.2 z automatem i udało mi się wywiedzieć że sekretem bezawaryjności automatu jest regularna wymiana oleju w skrzyni, z filtrem oczywiście.

Koszty części ("takich lepszych" nie najtańszych):
- klocki przód - 70 kpl.
- łączniki stabilizatora przód - 37 szt.
- szyba czołowa NordGlass - 350 (z montażem)
- kpl. świece (NGK) + kable (BOSCH) - ok 200
- czujnik położenia wałków rozrządu (oryginał siemens, zamienników się nie wkłada bo nie działają) - ogólnie ok 200 zł - jak dobrze trafisz nawet 110 :D
- drążek kierowniczy - 70 szt.

Przejechałem swoim ponad 40 tyś w ciągu 1,5 roku i nigdy mi nie "stanął", raz tylko w trasie na ślunsk poszła uszczelka pod głowicą ale do domu dojechał :D poszedł remont głowicy koszt 1500 zł z robotą i wymianą kolektora wydechowego oraz odmy bo była zapchana (czemu nie można było przepchać pytajcie złodzieja, oj sorry - "mechanika", a właściwie to z wykształcenia krawca - dowiedziałem się po fakcie)

Życzę bezpiecznej i bezawaryjnej jazdy, wygodnej nie muszę bo na pewno będzie :D

#5 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 lutego 2015 - 21:28

bardzo dobry wybór a i że asb to jeszcze lepiej :D,
też kiedyś panikowałem jak kupiłem drugą omę w asb i chciałem przekładkę robić a dziś? nie mam zamiaru wsiadać do omegi żony (w manualu) .
spalanie? mi po tych sporych górach 13L\100km ,
w trasie? też ok 13 ale przy prędkości ok 150km\h (trasa 500km)
co do reszty to tak jak koledzy piszą , forum jest wielką kopalnią wiedzy, mechanicy to cieniasy przy tutejszych "fanatykach" :D

#6 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 lutego 2015 - 22:50

ile to cudo wam pali?

Spytasz 50 osob i będziesz miał 50 wynikow.... Wszystko zależy od nogi i natężenia ruchu. Ale xev w automacie nie będzie zbyt ekonomiczny :D

#7 OFFLINE   bialyx94

bialyx94

    Życie się kręci od 4 tys

  • 68 postów
  • Dołączył: 07-12-2014
  • Skąd: Łącko/Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 lutego 2015 - 23:17

Ja ostatnio na pełnym zbiorniku (40l) zrobiłem dokładnie 302km czyli troche ponad 13 na setke.
Z tym, że nogę mam dosyć cięzką ;)

#8 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 lutego 2015 - 23:18

Prawie 4 lata jeżdżę 2.0 16V manual i imo z automatem to musi być jeszcze większy osiołek :dziura:

#9 OFFLINE   piohrun92

piohrun92
  • 47 postów
  • Dołączył: 06-07-2013
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 05 lutego 2015 - 23:40

No fakt, przyspieszenie to nie jest mocna strona tego samochodu, choć jakimś extremalnym mułem też nie jest. Jak komuś przyspieszenie potrzebne to większego silnika musi szukać, ale i liczyć się z większym spalaniem.
Osobiście uważam że 2.0 jest dla kogoś komu zależy na spalaniu, dlatego o ile automat w 3.2 (gdzie na małe spalanie i tak nie ma co liczyć) ma sens, to w tym silniku to kiepski pomysł.

#10 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 lutego 2015 - 00:14

Ale xev w automacie nie będzie zbyt ekonomiczny


o to,to,tooo ...racja !!!

ale prawda z xev jest taka ze....

nie mam zamiaru wsiadać do omegi żony (w manualu) .


moim skromnym zdaniem jesli 2.0 to only na tasie w slusznej skrzyni :D
Na obecne czasy na miasto ,wachlowanie 1,2....1,2 traci naprawde sens.Amerykanie tego nie wymyslili bez celu.
Ja tam nie narzekam na automat ,poza tym ze aktualnie fisiuje pawiana ,wiec albo kupie skrzynie ,albo obecna naprawie i mam to z baniaka.
Widzialem na YT jak automatem driftowali ,ale pewnie skrzynia szybciej padnie jak manual.

Przejechałem swoim ponad 40 tyś w ciągu 1,5 roku i nigdy mi nie "stanął",

co to sie dzieje od jezdzenia Omega :lol:
ludzie kochani !! :?

#11 OFFLINE   piohrun92

piohrun92
  • 47 postów
  • Dołączył: 06-07-2013
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 lutego 2015 - 01:09

co to sie dzieje od jezdzenia Omega :lol:
ludzie kochani !! :?


a no nie zdrowe te samochody :p

#12 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 06 lutego 2015 - 08:54

Hmmm może rakieta to nie jest ale tragedii też nie ma a w trasie to też 180 pojedzie. Co do awaryjności to nie narzekam, na pewno z v6 więcej było problemów :dziura:

#13 OFFLINE   piohrun92

piohrun92
  • 47 postów
  • Dołączył: 06-07-2013
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 lutego 2015 - 10:35

Hmmm może rakieta to nie jest ale tragedii też nie ma a w trasie to też 180 pojedzie.


210 też poleci, sprawdzone :p

#14 OFFLINE   drabeusz

drabeusz
  • 11 postów
  • Dołączył: 05-02-2015
  • Skąd: Radomsko, Poland
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 06 lutego 2015 - 21:39

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi;) chciałem nanieść lekką poprawkę;D kupiłem jednak inna omege w manualu ale z tym samym silnikiem;) Dobrze ze ktoś z forumowiczów napisał że te silniki pala 1l/1000 km oleju bo właśnie zacząłem się zastanawiać testując przed kupnem... tzn trzymałem na gazie przy 6 tysiącach obrotów i pojawił się niebieski dym... co prawda nie jakoś bardzo dużo no ale był. Uszczelka była robiona, pierścienie luzów nie maja a uszczelniacze nie były wymieniane. Wierze tej osobie tylko na słowo;p a jak będzie czas pokaże. Co do mocy... słuchajcie ja przesiadłem się z laguny 1.8 8v 90 km:D jak dla mnie to rakieta:)) nie potrzeba więcej.
Co do spalania jeśli będzie tak jak piszecie to będę wniebowzięty:D laguna mi tyle paliła.
Paradoksem jest to ze lagunę sprzedałem za 2200 zł a omege kupiłem za nie cale 2000:D
Nic nie stuka nic nie puka, wyposażenie CD, rocznik 1997, silnik suchutki, blacha powyżej przeciętnej chociaż trzeba trochę dopieścić bo kilka parchów jest (jestem lakiernikiem), xenony, alufelgi, climatronic, przebieg rzekomo 190 tys. chociaż trochę nie chce mi się wierzyć.
Ogólne wrażenia?? czuje się jak bym jechał autem za 50 tys. Komfort 1 klasa, cichutko ledwo silnik słychać, wygląd jak dla mnie...??? zawsze mi się podobały omegi:D Mam wrażenie jak bym trafił 6 w totka:D mam nadzieję że się nie zawiodę;) forum przejże od góry do dołu bo na pewno się przyda a chce wiedzieć wszystko;)
Dodam jeszcze ze mam dopiero 24 lata i to moje 3 auto. Pierwszy to był opel astra i tez nie było szczególnie na co narzekać;) Niemiecka jakość się kłania;))

#15 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 06 lutego 2015 - 21:53

Niemiecka jakość się kłania)

za pol roku zmienisz zdanie co do tej jakosci :F

#16 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 06 lutego 2015 - 22:12

po lagunie? Eee, jeszcze jak lakiernik, to nic tylko lać i jeździć, a w weekendy łatać purchle :D.

#17 OFFLINE   bialyx94

bialyx94

    Życie się kręci od 4 tys

  • 68 postów
  • Dołączył: 07-12-2014
  • Skąd: Łącko/Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 lutego 2015 - 22:18

Co do mocy... słuchajcie ja przesiadłem się z laguny 1.8 8v 90 km jak dla mnie to rakieta) nie potrzeba więcej.


Daje Ci góra miesiąc i będzie to dla Ciebie za mało ;)
Nie ma takiego czegoś, że nie potrzeba więcej ;)
No chyba że byłbyś panem po 60 i jeździł do sklepu i do kościoła :D

#18 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 lutego 2015 - 02:31

Wazne ze jest chlopina zadowolony i to jest :ok:
swoja droga ,mi w 2.0 jakos stykalo mocy .No ale mialem zdrowy silnik .Kolo co mial takiego samego parcha, moim sie przejechal i sam stwierdzil ze lepszego kopa ma moj purchel :D
tera mam 1.8 i sie ciesze bardziej :up:
szerokosci i duzo szpachli :D
pozdrawiam

#19 OFFLINE   styhu

styhu
  • 1 postów
  • Dołączył: 31-10-2012
  • Skąd: Więcbork
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 lutego 2015 - 11:08

mialem 2,5v6 w automacie teraz mam 2,0 16v tez w automacie i zlego słowa nie powiem. nie ma może takiej frajdy z jazdy ale daje sobie spokojnie radę.jeżdzić, dbać i się cieszyć z posiadania tak fajnego auta jak omega:D

#20 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 07 lutego 2015 - 14:57

Daje Ci góra miesiąc i będzie to dla Ciebie za mało ;)
Nie ma takiego czegoś, że nie potrzeba więcej ;)


Dokładnie, jak świeżo po zrobieniu prawka zacząłem latać Omegą to też była dla mnie rakieta. Szybko mi przeszło, może dlatego, że 90% samochodów, którymi miałem okazje jeździć zbiera się do 5x lepiej, no ale nie ma co porównywać 2.0 16V do 530D.
Jak dałeś niecałe 2k za rocznik '97, to aż się boję, ile mógłbym dostać za swoją złOmegę. Idę ją pogłaskać, bo aż mi przykro się zrobiło :szpital:

Aha, co do oleju - takie zużycie NIE JEST normalne. Mi kiedyś brała znikome ilości oleju, a teraz co dwa tygodnie dolewam, choć jakoś dużo nie jeżdżę. Poczytaj o tym na forum.