Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jaka pasta/wosk do lakieru?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Knal

Knal
  • 275 postów
  • Dołączył: 05-11-2014
  • Skąd: Koniec świata
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 grudnia 2014 - 19:30

Witam, chciałem trochę pobawić sie estetyką. Mam trochę grubszych rys, i czasem wytraty lakier. Dziś pobawiłem się polerką i woskiem z k2 koloryzującym ale jakoś mnie nie przekonał.. w sumei 9zł.. Czy przelecenie lakieru np, tempo lekko ścierną ma sens? a potem wosk koloryzujący? czy zwykly wosk? Czy nie oplaca sie na taki lakier tempo? Prosze o sugestie ew jaki wosk np w przyzwoitych cenach nie takie z calkiem gornej polki :)



#2 OFFLINE   WujekJerry

WujekJerry

    Łomega :)

  • 382 postów
  • Dołączył: 17-02-2013

Napisany 17 grudnia 2014 - 19:23

mozesz sobie kupic papier scierny wodny 2500 i przeleciec cała bude z duzą iloscia wody tak gdzie sa głebsze bardziej sie przyłozyc ale z wyczucie, pozniej kupujesz sobie taki krazek trizact z 3M 4000 to jest krążek na piance, proponuje załozyc na dystans na maszynke i lecisz całe auto na mokro... pozniej zakładasz czarna miekka gabke do tego pasta 3G i polerujesz, ale z wyczuciem zeby nie przegrzac.. całosc myjesz zeby nie dopuscic do zaschniecia pasty bo pozniej ciezko zmyc


koszta papier 2500 matadora np 4-5 akr 14zł
krążek 3M 35zł
pasta 3G 200g około 20zł
gąbka farecla czarna jakies 15zł :)

to jest napisane oczywiscie po taniosci z dobrym efektem nie pisze tu o jakiejs konkretnej korekcie lakieru z róznymi pastami :)

#3 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 18 grudnia 2014 - 10:59

koszta papier 2500 matadora np 4-5 akr 14zł
krążek 3M 35zł
pasta 3G 200g około 20zł
gąbka farecla czarna jakies 15zł


Wujka TomkaWRO aż skręca pewnie jak to czyta :)

#4 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 18 grudnia 2014 - 15:11

Wujka TomkaWRO aż skręca pewnie jak to czyta

You know me ;)
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#5 OFFLINE   WujekJerry

WujekJerry

    Łomega :)

  • 382 postów
  • Dołączył: 17-02-2013

Napisany 18 grudnia 2014 - 19:24

Wujka TomkaWRO aż skręca pewnie jak to czyta :)


A czemu?

#6 OFFLINE   sebek1

sebek1

    OMEGOS SEDANOS

  • 68 postów
  • Dołączył: 25-02-2012
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 18 grudnia 2014 - 19:49

mozesz sobie kupic papier scierny wodny 2500 i przeleciec cała bude z duzą iloscia wody tak gdzie sa głebsze bardziej sie przyłozyc ale z wyczucie, pozniej kupujesz sobie taki krazek trizact z 3M 4000 to jest krążek na piance, proponuje załozyc na dystans na maszynke i lecisz całe auto na mokro... pozniej zakładasz czarna miekka gabke do tego pasta 3G i polerujesz, ale z wyczuciem zeby nie przegrzac.. całosc myjesz zeby nie dopuscic do zaschniecia pasty bo pozniej ciezko zmyc


koszta papier 2500 matadora np 4-5 akr 14zł
krążek 3M 35zł
pasta 3G 200g około 20zł
gąbka farecla czarna jakies 15zł :)

to jest napisane oczywiscie po taniosci z dobrym efektem nie pisze tu o jakiejs konkretnej korekcie lakieru z róznymi pastami :)


Tylko pytanie czy ten kto to będzie robił ma jakiekolwiek o tym pojecie bo można zrobić gorzej niż jest. :pokoj:

#7 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 grudnia 2014 - 14:05

Czy Was porabało??????? co to za porady? stosowny moderator z miejsca powinien takie porady wyrzucic. Zanim cokolwiek napiszecie lub podpowiecie proponuje najpierw zorientowac sie, o czym w ogole piszenie....wosk koloryzujacy za 9 zl.....

Polerka lakieru to nie lada sztuka, trzeba miec troszke pojecia o tej sztuce....

http://forum.omegakl...

Tu masz kupe zdjec z mojej pracy nad z-549. Profesjonalne pasty i wiele zapalu. Kiedys Umiescielem to w odpowiednim dziale i mase zdjec, ale jakis "madry moderator", ktorego do dzis nie trawie przeniosl to z DOOPy do działu "co zrobilem dzisiaj przy moim aucie" . A teraz badz madry i to znajdz.....(szkoda slow). Sprobuj w linku ktory podeslalem znalezc post z dnia 24.06.2012r.

#8 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 28 grudnia 2014 - 14:34

http://forum.omegakl...postcount=24919
Bez problemu,ale jak te fotki mają się do tematu : "Jaka pasta/wosk do srebrny metalic? " Także dopisek moderatora jest jak najbardziej na miejscu :p

#9 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 grudnia 2014 - 15:21

Polerka lakieru to nie lada sztuka, trzeba miec troszke pojecia o tej sztuce....

A może ktoś nie chce się bawić w taką sztukę i chce se zrobić lajtowo przy użyciu wosku koloryzującego za 9 zl i pasty tempo...






... nie każdy traktuje samochód jak członka rodziny :nie:

#10 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 grudnia 2014 - 20:54

hehe ale się spinacie jakby było o co....
a lenistwo autora widzę dopadło
w internecie jest mnóstwo porad jak dbać o lakier

#11 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 grudnia 2014 - 17:20

Nie no ja tylko podeslalem link, zeby pokazac jak zadbac o lakier.
Oczywiscie kazdy ma prawo dbac o lakier i swoje auto tylko tak, jak chce. Ale (PODKRESLAM ZE TO TYLKO MOJE ZDANIE) na swoje auto nie chcialbym klaść czegos za 9 zl...bo kazda chemia tej klasy (KLASY "D" albo"Z") odbije sie na blasku Twojego auta w przyszlosci...pozdrawiam

mozesz sobie kupic papier scierny wodny 2500 i przeleciec cała bude z duzą iloscia wody tak gdzie sa głebsze bardziej sie przyłozyc ale z wyczucie, pozniej kupujesz sobie taki krazek trizact z 3M 4000 to jest krążek na piance, proponuje załozyc na dystans na maszynke i lecisz całe auto na mokro... pozniej zakładasz czarna miekka gabke do tego pasta 3G i polerujesz, ale z wyczuciem zeby nie przegrzac.. całosc myjesz zeby nie dopuscic do zaschniecia pasty bo pozniej ciezko zmyc


koszta papier 2500 matadora np 4-5 akr 14zł
krążek 3M 35zł
pasta 3G 200g około 20zł
gąbka farecla czarna jakies 15zł


To powiedz mi jak to sie ma do tematu ?

Tomek WRO, wspomóż bo nie wytrzymam :) :) :) :)

#12 OFFLINE   PiTeR1975

PiTeR1975
  • 120 postów
  • Dołączył: 09-08-2014
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i 24v C30XEI wersja specjalna

Napisany 07 czerwca 2015 - 17:41

Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem kupna okrzykniętego "królem połysku" wosku. Jak i inni miłośnicy detalingu chciałem żeby moja Oma wyglądała wyjątkowo. Zakupu dokonałem dzięki długiemu weekendowi przez co miałem sporo czasu żeby pobawić się tym preparatem. Co do efektu jestem naprawdę miło zaskoczony. Preparat bardzo łatwo się aplikuje i poleruje. Mimo iż posiadam jasny kolor lakieru bardzo dobrze widać efekt lustrzanego odbicia. Natomiast na ciemnych lakierach efekt jest bardziej widoczny. Także jeśli planujecie na lato zakupić jakiś środek zabezpieczający lakier to naprawdę serdecznie polecam. Aha dodam jeszcze iż jedno opakowanie starcza mniej więcej na 60-cio krotne zaaplikowanie na auto wielkości kombi a jednokrotną aplikację producent przewiduje na ok.3-4 miesięcy zabezpieczenia powłoki lakierniczej.

#13 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 08 czerwca 2015 - 07:20

To jeszcze mogłeś napisać:
- jak przygotowałeś powierzchnię lakieru pod wosk
- dodać jakieś zdjęcia przed/po
- pokazać kropelkowanie i zrzucanie wody
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#14 OFFLINE   PiTeR1975

PiTeR1975
  • 120 postów
  • Dołączył: 09-08-2014
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i 24v C30XEI wersja specjalna

Napisany 09 czerwca 2015 - 19:42

Powierzchnie do woskowania oczywiście po umyciu glinkowałem i to była najgorsza operacja bo sam wosk nakłada się tak jak pisałem rewelacyjnie i nie wymaga tyle wysiłku. Zdjęcia porobiłem ale nie wiem jak je zamieścić mimo przeczytania wskazówek :( Kropelkowanie super jak tylko uda mi się wrzucić fotki to podzielę się z wami wynikami mojej pracy.

Witam, chciałem trochę pobawić sie estetyką. Mam trochę grubszych rys, i czasem wytraty lakier. Dziś pobawiłem się polerką i woskiem z k2 koloryzującym ale jakoś mnie nie przekonał.. w sumei 9zł.. Czy przelecenie lakieru np, tempo lekko ścierną ma sens? a potem wosk koloryzujący? czy zwykly wosk? Czy nie oplaca sie na taki lakier tempo? Prosze o sugestie ew jaki wosk np w przyzwoitych cenach nie takie z calkiem gornej polki :)


Jak masz więcej grubszych rys to pastami typu tempo to raczej nie dasz rady. Tu jedynie polerka mechaniczna i dobry wosk. Jeśli jednak chcesz to zrobić po małych kosztach to możesz pobawić się ścierną pastą tempo tylko potem trzeba nałożyć dobrej jakości wosk najlepiej jeszcze przed ta całą operacją po umyciu użyć glinki i przelecieć całą budę.

#15 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 09 czerwca 2015 - 20:33

Fajnie, że przynajmniej nie obca jest Ci glinka :ok: Przed nią do pełnego procesu dekontaminacji trzeba dodać odsmolenie i usunięcie lotnej rdzy. Nie wiem jakiej glinki użyłeś (twardość)? Mogła zostawić trochę bałaganu na lakierze. Następnym razem użyj cleanera przed woskiem. Sam mam cleanery, po których odtłuszczam lakier. Teraz zakupuję typowy cleaner pod sealanty. Takie woski nie lubią tłustych podkladów. Na Zymolu HDC, KoG posiedział mi 1 miesiąc i był już umierający. Look na HDC dał meeega :D
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#16 OFFLINE   PiTeR1975

PiTeR1975
  • 120 postów
  • Dołączył: 09-08-2014
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i 24v C30XEI wersja specjalna

Napisany 10 czerwca 2015 - 19:29

Użyłem miękkiej glinki chociaż i tak za dużo nie miała do roboty bo troszkę dbam o swoją Omke i pilnuje by zawsze była w dobrej formie :) Dzięki za rady na pewno z nich skorzystam przy następnej zabawie z lakierem pozdrawiam.

TomEk WRO jak widzę jesteś ekspertem od kosmetyki samochodowej także korzystając z okazji szukam jakiegoś środka lub sposobu aby doczyścić jasną okleinę "carbon". Nie wiem dokładnie czym można porządnie ją wyczyścić a nie chcę zarazem jej uszkodzić aby nie wypłowiała. Czy można użyć do tego celu benzyny ekstakcyjnej w celu jej odtłuszczenia ?
Aha i czy taką okleinę można potraktować glinką ?

#17 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 10 czerwca 2015 - 20:08

Trochę zbaczamy z tematu. Glinką możesz spróbować ale nie wiem co to za rodzaj brudu. Osobiście atakowałbym APC, benzyną ekstrakcyjną na samym końcu.
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#18 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 11 czerwca 2015 - 17:11

a moze zamiast benzyny sprobowac jakims plynem do mycia szyb na bazie alkoholu, np typu clin

#19 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 11 czerwca 2015 - 21:59

Absolutnie nic z alkoholem!!
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#20 OFFLINE   PiTeR1975

PiTeR1975
  • 120 postów
  • Dołączył: 09-08-2014
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i 24v C30XEI wersja specjalna

Napisany 12 czerwca 2015 - 23:28

Suma sumarum przeleciałem miękką glinką i jest ok żadnych odbarwień. Ale co ciekawe zaobserwowałem, otóż przeleciałem glinką nawoskowany element i nadal jest połysk i super kropelkowanie czyżby glinka nie ścierała wosku ?