Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

lampy soczewki


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
164 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Maniurka78

Maniurka78

    Omega Driver

  • 102 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Chocianów

Napisany 01 października 2006 - 22:31

Musi być ,musi być tamto. Jakby tak wszyscy mieli wsio tak jak trzeba, to byłoby elegancko. Co do oślepiania. Nie potrafię już zliczyć ilu takich kutafianów jeździ po drodze , mając regulcję wysokości lamp nie wie do czego to służy i piękniusio napier....alają po oczkach czy to w dzień, czy w nocy. Jestem akuratnie takim kierowcą że ni robię drugiemu czego sam nie lubię i poprostu nie wyobrażam sobie jeździć bez elektrycznej regulacji lamp. Prosty przykład: od dzisiaj jeździmy cały dzionek na światłach i teraz ilu palanów jadąc w dzień nie opuści świateł na dół. Widoczny bedzie i tak ,mimo opuszczenia ich a drugiego nie będzie raziło ale nie walą po oczach a zwłaszcz ci z załadowaną dupcią :grin: .Można by tak długo..ale ja kończe bo i tak każdy ma swoje zdanie na ten temat. :wink:

#42 OFFLINE   juby_p

juby_p
  • 82 postów
  • Dołączył: 02-09-2006
  • Skąd: Płock

Napisany 02 października 2006 - 17:09

narazie znalazłem tylko to http://tuning.jcauto...ta/oswietlenie/ przeczytajcie na samym końcu drobnym druczkiem.
Dyslektyk - prosze o wyrozumiałość:)
Pozdrawiam Piotrek

#43 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 02 października 2006 - 17:21

cytat:Wymiana zwykłych lamp w używanym pojeździe na xenonowe to koszt około 8000 zł! O ile w ogóle występują zamienniki.
taaa,a świstak siedzi..skąd oni biorą te ceny :shock: przecież jak ktoś chce ksenony np. do omy i jest przy zdrowych zmysłach to nie założy do auta za powiedzmy 15 tyś nowych ksenonów z aso za grube tysiące tylko kupi używki za 1500,na allegro pełno tego

#44 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 04 października 2006 - 21:11

cytat:Wymiana zwykłych lamp w używanym pojeździe na xenonowe to koszt około 8000 zł! O ile w ogóle występują zamienniki.
taaa,a świstak siedzi..skąd oni biorą te ceny :shock: przecież jak ktoś chce ksenony np. do omy i jest przy zdrowych zmysłach to nie założy do auta za powiedzmy 15 tyś nowych ksenonów z aso za grube tysiące tylko kupi używki za 1500,na allegro pełno tego

no tal ale za 1500zł masz ledwo lampy z zarówkami+ przetwornice. Dolicz do tego system autopoziomowania+ spryski (używane), nie wiem czy 1000zł starczy

Xenony MUSZĄ mieć autopoziomowanie+ spryskiwacze. Polecam lektóre w miesięczniku Auto Technika, jest tam kilka ciekawych artykułów odnośnie lamp m.in xenonach.
Jest tam wyraźnie napisane, że związku z mocnym oslepianie lamp xenonowych, od 98roku każde nowe auto musi mieć system autopo.+ spryskiwacze (bez wycieraczek, bo za bardzo rysają plastyk co może jeszcze bardziej pogorszyć oślepianie).Mówi o tym jakaś dyrektywa unijna (numeru nie pamietam). Przepisy obowiązują w całej unii, czyli u nas też.
Gadałem z jednym gliną, mówi że nie trzebna mieć autopoz i sprysków, ale jak widać oni są ciemni. W niemczech przy kontroli by to nie przeszło.
Że nie wspomne o stłucze. Wystarczy powiedzieć, że auto mnie oślepiło i jest już pozamiatane. Rzeczoznawcy z ubezp. wiedzą czego szukać, tak aby zakwestionować sprawność auta, a jeśli do tego dojdzie, to oni żadnej kasy nie wypłacą

#45 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 05 października 2006 - 06:36

Ale z tym oślepieniem sie czepiłeś ... a jak powiem że mnie ćwok ze wsi w dużym fiacie oślepił to też znajdą dowody że tak było i wycofają mi mandat za np wymuszenie pierszeństwa albo wyjechanie na czołowe (w skrócie spowodowanie kolizji) :?:

Może jeszcze zamiast tego przełożą wine na tamtego :?: jeśli jest tak jak mówisz to trudno poświęce padake 94 a za miesiąc kupie mv6 z 2001 bo to przecież fabryka pieniędzy walić takich na dzwonki :cool:

A teraz naświetlcie mi czy do omegi z 94 można włożyć ksenony bo z tego co tu czytam to i samopoziowanie i spryskiwacze mi wiszą i powiewają bo mam z 94 a nie z 96 :razz:
konto usunięte

#46 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 05 października 2006 - 09:49

[quote name='"Robo"']Ale z tym oślepieniem sie czepiłeś ... a jak powiem że mnie ćwok ze wsi w dużym fiacie oślepił to też znajdą dowody że tak było i wycofają mi mandat za np wymuszenie pierszeństwa albo wyjechanie na czołowe (w skrócie spowodowanie kolizji) :?:

ale zrozum sedno sparwy. Mowa o ksenonach bez homologacji. I to jest sprawa bez dyskusyjna. Są przepisy, prawo tego wymaga i koniec.
Że nie wspomnę o przeróbce lampy soczewkowej na xenon. Homologacja fabryczna lampy, wydana była na żarówkę H1 a nie D2S xenon. Taka lampa nie ma ważnej homologacji. Wrazie potrzeby ze sprawdzeniem homologacji nie ma problemu.
Rzeczoznawcy wiedza czego szukać.

ps. do omki 94 możesz wpakować xenony, lampy pasują ,ich bryła+ uchwyty są identyczne jak zwykłych.

#47 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 05 października 2006 - 13:23

ps. do omki 94 możesz wpakować xenony, lampy pasują ,ich bryła+ uchwyty są identyczne jak zwykłych.


wiem bo jedną lampe mam D2S ... ale mi chodzi też o to że w przepisach powiedziane jest o autach od 96 roku a ja mam auto z 94 więc ... :?:
konto usunięte

#48 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 października 2006 - 23:26

Samopoziomowanie musi byc zainstalowane.

nie musi, gdzie masz tak napisane? :)
ten temat byl juz przerabiany.

Montujac xenonki bez samopoziomowania i bez spryskiwaczy to powiem krotko przy pierwszej lepszej kontroli policyjnej tracisz dowod rejestracyjny i kropka. Zamontuj xenony bez tych dodatkow i pojedz na przeglad techniczny, zobaczymy co uslyszysz.

#49 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 października 2006 - 23:28

Zamontuj xenony bez tych dodatkow i pojedz na przeglad techniczny, zobaczymy co uslyszysz.

ok, tak zrobie :) ale przeglad mam dopiero w kwietniu...


 


#50 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 06 października 2006 - 21:03

fragment artykułu z Auto Technika
" W wypadku lamp wyładowczych (xenonowych) okazało się, że niebezpieczeństwo oślepiania jest na tyle poważne, że w 1998r. wprowadzono prawny obowiązek (Regulamin ECE R98,EKG ONZ48) nakaz montowania automatycznego urządzenia do regulacji zasięgu strumienia światlnego oraz układu do czyszczenia kloszy"

#51 OFFLINE   Maniurka78

Maniurka78

    Omega Driver

  • 102 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Chocianów

Napisany 06 października 2006 - 21:43

Wszystko OK.Piszecie że nioe można zakładać xnenoków jak się nie ma tego wszystkiego ale popatrzmy na innych użytkowników dró. Nie można zakładać żarówek 90/100W a montują i ładują po oczach nie używając wogóle regulacji elektrycznej. Zaciemniają sobie tylne lampy na tyle że w ładny słoneczny, co tam słoneczny w zwykły dzień wogóle nie widać czy chamuje czy skręca - i wszyscy ci ludzie jeżdżą. Więc nie czepiajmy się każdej "pierdółki". :wink:

#52 OFFLINE   juby_p

juby_p
  • 82 postów
  • Dołączył: 02-09-2006
  • Skąd: Płock

Napisany 07 października 2006 - 10:08

Maniurka78, jak byś patrzył na innych to bys nie jeździł omegą a maluchem bo inni jeżdżą:)
Dyslektyk - prosze o wyrozumiałość:)
Pozdrawiam Piotrek

#53 OFFLINE   Maniurka78

Maniurka78

    Omega Driver

  • 102 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Chocianów

Napisany 07 października 2006 - 11:54

OK, ciach bajera. Wiemy co powinno być wraz z lampami xenonowymi. Póki co jeżdże z regulacją elektryczną manualną. W niedalekiej przyszłości montaż spryskiwaczy. A co po tem to się zobaczy :wink:

#54 OFFLINE   red5555

red5555
  • 287 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 07 października 2006 - 12:30

nikomu nie zycze oczywiscie ale w przypadku jakiegokolwiek wypadku w takiej sytuacji (brak homologacji na jakis element) mozna rowniez pozegnac sie z ubezpieczeniem i odszkodowaniem :razz:

#55 OFFLINE   dominik_z

dominik_z
  • 591 postów
  • Dołączył: 31-07-2006
  • Skąd: Kuźnica Kiedrzyńska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 października 2006 - 19:34

Witam!

Zainteresowaliscie mnie zakupem soczewek (depo) do omegi b 96r., a nie chce zakladac nowego watku. Wzwiazku z tym mam kilka pytan:

1. Czy pozycjonowanie swiatel przekladam ze starych reflektorow, czy dostaje z nowymi?
2. Pytanie wlasciwie do Piterka, Pablo i innych z Cz-wy :)
Gdzie u nas w miescie tanio zakupic soczewki firmy depo? Na stronie edpol'u i mastercars'u niebardzo widze w ich asortymencie.
3. Na allegro sa w sprzedazy u kilku osob takie soczewki, ktora aukcja waszym zdaniem jest oplacalna?
aukcja nr 1
aukcja nr 2
aukcja nr 3
aukcja nr 4
aukcja nr 5
aukcja nr 6
aukcja nr 7
aukcja nr 8
aukcja nr 9
4. Ile czasu powinna zajac mi przekladka?
5. Czym sie roznia CZARNE soczewki firmy depo od bialych (wiem, ze kolorem i cena :) )?
6. Co jeszcz powinienem wiedziec przed wymiana?

 


#56 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 10 października 2006 - 20:04

Czy pozycjonowanie swiatel przekladam ze starych reflektorow, czy dostaje z nowymi?

silniczki musisz przełożyć ze starych

. Ile czasu powinna zajac mi przekladka?

wykręcasz stare wkładasz nowe,robota prosta,czas zależy od zdolności manualnych,jednemu to zajmuje 15 minut innemu 2 godziny :razz:

Czym sie roznia CZARNE soczewki firmy depo od bialych (wiem, ze kolorem i cena )?

no właśnie tylko tym

Co jeszcz powinienem wiedziec przed wymiana?

podobno depo ciężko ustawić po zamontowaniu i łatwo uszkodzić regulację więc uważaj(czyt.walnij browca co by ci sie ręce nie trzęsły) :razz: :wink:

#57 OFFLINE   SzoFFer

SzoFFer
  • 322 postów
  • Dołączył: 15-06-2006
  • Skąd: Kielce

Napisany 11 października 2006 - 17:24

no to w koncu jak z tymi soczewkami, bo ja chetnie zrobie cos zeby mi te swiatla lepiej dawaly. jak jade w nocy zawsze halogeny i dlugie wlaczam bo h... widze

#58 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 11 października 2006 - 19:57

no to w koncu jak z tymi soczewkami, bo ja chetnie zrobie cos zeby mi te swiatla lepiej dawaly. jak jade w nocy zawsze halogeny i dlugie wlaczam bo h... widze

to masz tylko dwie opcje,albo kompletny ksenon albo oryginalne soczewki hella

#59 OFFLINE   GARY

GARY
  • 472 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Wrocław/Sulmierzyce

Napisany 14 października 2006 - 17:20

Samopoziomowanie musi byc zainstalowane.

nie musi, gdzie masz tak napisane? :)
ten temat byl juz przerabiany.

Montujac xenonki bez samopoziomowania i bez spryskiwaczy to powiem krotko przy pierwszej lepszej kontroli policyjnej tracisz dowod rejestracyjny i kropka. Zamontuj xenony bez tych dodatkow i pojedz na przeglad techniczny, zobaczymy co uslyszysz.


samopoziomowanie owszem, ale spryskiwaczy jeszcze nie trzeba ! wiem bo mi sprzatneli :evil: i na przegladzie sie pytalem czy musze tego szybko szukac czy nie i sie okazalo ze w Polsce nie jest to wymagane

#60 OFFLINE   SzoFFer

SzoFFer
  • 322 postów
  • Dołączył: 15-06-2006
  • Skąd: Kielce

Napisany 14 października 2006 - 19:31

no to w koncu jak z tymi soczewkami, bo ja chetnie zrobie cos zeby mi te swiatla lepiej dawaly. jak jade w nocy zawsze halogeny i dlugie wlaczam bo h... widze

to masz tylko dwie opcje,albo kompletny ksenon albo oryginalne soczewki hella


ile moga zaspiewac za soczewki Hella