Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zakup laptopa w cenie okolo 1800-2200, szukam porady


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
41 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 listopada 2007 - 19:06

Szukam laptopa w cenie okolo 1800-2200.
Interesuja mnie takie firmy jak : Asus, Fuijitsu-Siemens, Toshiba, ewentualnie HP. Przegladalem kilka stonek sklepow internetowych, ale od ilosci tych opisow i modeli mozna sie przekrecic.
Istotna sprawa jest to, ze jeszcze nie wiem czy musze kupic z Windowsem czy nie a cena laptopa z Windowsem jest znacznie wyzsza ( bedzie na firme i jutro wyjasni sie, czy musze miec Windowsa oryginalnego ).
NP. http://www.agito.pl/...495.325236.html
Troche golas, zero dodatkowych opcji, typu czytnik kart.
Lub ten- bardziej mi sie podoba i ma Windowsa, tylko czy ktos zna ta firme ?? Bo jeszcze nigdy takiego drogiego sprzetu nie kupowalem przez internet.
http://www.agito.pl/...e&offerId=39086
Moze ktos z was jest lepiej obczuty i cos doradzi, bo troche nie chce mi sie grzebac pol dnia i porownywac tych lapich z roznych firm, szczegonie, ze nieraz sa tak male roznice miedzy nimi.

#2 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 listopada 2007 - 20:04

co do windowsa to teoretycznie nie musisz go mieć.. bez niego laptop jest tańszy o około 300zł.. sam musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz ryzykować i nie mieć oryginalnego systemu.. tak troche OT > NIE BIERZ VISTY!!! Jeśli masz możliwości tylko z vistą, albo bez to weź bez.

Proponowałbym Ci również zakup laptopa z tzw. VBI, są to laptopy składane tak jak komputery, czy mówisz jaki hdd ile pamięcie, etc.. Ty dostajesz albo w częściach, albo dopłacasz 15zł i masz całość złożoną.. gwarancję masz na każdy podzespół.

Sporo oszczędzisz jeśli kupisz w ten sposób.. żeby było ciekawiej nie są to części NO NAME, ale większość podzespołów to INTEL, a kadłubek (obudowa) jest ASUSa.. ostatnio wprowadzili nazwę dla całości.. i nazywa się taki laptop ASMobile (pisane czcionką ASUSa).. ja popatrzysz na naklejkę z pod spodu to zobaczysz, że to ASUS.

Jeżeli możesz podejść do jakiegoś sklepu to zapytaj czy zamawiają towar z ABCDaty, oni zajmują się dystrybucją VBI.

Ja sprzedałem co najmniej kilkanaście sztuk klientom i nic nie reklamują..

Aha.. gwarancję masz na każdy podzespół.

#3 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 listopada 2007 - 20:31

co do windowsa to teoretycznie nie musisz go mieć.. bez niego laptop jest tańszy o około 300zł.. sam musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz ryzykować i nie mieć oryginalnego systemu..

W sumie komputer nie bedzie w firmie, tylko w domu

tak troche OT > NIE BIERZ VISTY!!! Jeśli masz możliwości tylko z vistą, albo bez to weź bez

Vista jest do kitu ?

Proponowałbym Ci również zakup laptopa z tzw. VBI, są to laptopy składane tak jak komputery, czy mówisz jaki hdd ile pamięcie, etc.. Ty dostajesz albo w częściach, albo dopłacasz 15zł i masz całość złożoną.. gwarancję masz na każdy podzespół.

Dzieki za rade, tylku moj problem to brak czasu, zeby pojedzic po sklepach i popytac. Pracuje w takich godzinach, ze prawie wszystko jest juz zamkniete i musze cos szybko wybrac.

Ja sprzedałem co najmniej kilkanaście sztuk klientom i nic nie reklamują

Zajmujesz sie sprzedaza komputerow ?? Bo moze u ciebie cos kupie.

#4 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 listopada 2007 - 20:52

Zajmujesz sie sprzedaza komputerow ?? Bo moze u ciebie cos kupie.

zajmowałem... ale znajomości mam, więc jak coś to mogę pomóc.

Vista jest do kitu ?

vista jest fajna, ładna, kolorowa, ale wymaga ogromu zasobów.. dodatkowo problemem są gry.. wiem, że laptop ma być do celów firmowych, ale czasem miło w coś zagrać.. 95% gier Ci nie pójdzie.. ogólnie poszukaj opinii na temat visty w necie.. co do gier.. podobnie ma się rzecz z programami.. spora część z nich nie działa pod vistą.. zwłaszcza aplikacje specjalistyczne dla wąskiego grona specjalistów..

Jest w viście tak reklamowany AERO.. ale potrzeba na to baaardzo dużych zasobów.. podobno rozwiązania pod linuxem nie potrzebują nawet połowy tych wymagań.

Co do zdalnego zakupu komputerów.. jest ok, ale do ceny dolicz kilka kwestii:
- wysyłka;
- w przypadku ewentualnej reklamacji musisz odsyłać komputer NA SWÓJ KOSZT.

#5 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 listopada 2007 - 21:06

Co mozna powiedziec o tej firmie\:
http://www.cd-shop.p...00_TY0Q3PB.html

vista jest fajna, ładna, kolorowa, ale wymaga ogromu zasobów.. dodatkowo problemem są gry.. wiem, że laptop ma być do celów firmowych, ale czasem miło w coś zagrać.. 95% gier Ci nie pójdzie.. ogólnie poszukaj opinii na temat visty w necie.. co do gier.. podobnie ma się rzecz z programami.. spora część z nich nie działa pod vistą.. zwłaszcza aplikacje specjalistyczne dla wąskiego grona specjalistów..

Czyli nie ma sensu pakowac nowosci o wiekszych wymaganiach.
Jak tylko nie bede musial kupic z windowsem to biore z linuxem a pozniej wrzuce normalnego windowsa XP

Co do zdalnego zakupu komputerów.. jest ok, ale do ceny dolicz kilka kwestii:
- wysyłka;
- w przypadku ewentualnej reklamacji musisz odsyłać komputer NA SWÓJ KOSZT.

Dokladnie nie ma jak 24MC serwisu na miejscu.
Jak nie bedzie duzej roznicy w cenie to kupie w sklepie w swoim miescie.

Orientacyjnie wezme cos takiego:
http://pc.emarket.pl...px?PID=C4007778

#6 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 listopada 2007 - 23:01

rientacyjnie wezme cos takiego:
http://pc.emarket.pl...px?PID=C4007778

odnośnie tego sklepu... on jest oparty na ABCDacie.. zapytaj ich o VBI (składna laptopy)

za zakupem zdalnym przemawia jedna rzecz.. możliwość zwrotu towaru do 10 dni od otrzymania towaru bez podania przyczyny, a jeśli sklep, w którym kupowałeś nie poinformaował Cię o tym (tj. nie dołączył do towaru formularza rezygnacji) to czas oddania towaru jest max 6 m-cy od dnia otrzymania towaru... i tak naprawdę możesz używać danego towaru, ale MUSI być kompletny i nie może być porysowany, etc.. :D

To taki myk.. można jechać na tym wózku bardzo długo... zmieniać sklepy.. i za każdym razem zamawiać nowy :D

#7 OFFLINE   lutas

lutas
  • 316 postów
  • Dołączył: 01-08-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 27 listopada 2007 - 08:20

Vista jest do kitu ?
vista jest fajna, ładna, kolorowa, ale wymaga ogromu zasobów.. dodatkowo problemem są gry.. wiem, że laptop ma być do celów firmowych, ale czasem miło w coś zagrać.. 95% gier Ci nie pójdzie.. ogólnie poszukaj opinii na temat visty w necie.. co do gier.. podobnie ma się rzecz z programami.. spora część z nich nie działa pod vistą.. zwłaszcza aplikacje specjalistyczne dla wąskiego grona specjalistów..

Jest w viście tak reklamowany AERO.. ale potrzeba na to baaardzo dużych zasobów.. podobno rozwiązania pod linuxem nie potrzebują nawet połowy tych wymagań.


To jest tylko jedna strona medalu. Druga jest taka że Vista na dzień dzisiejszy jest niestety bardzo niedopracowana i przereklamowana. Nie istnieje nadal wiele sterowników do znanych i używanych urządzeń, stabilność starszych programów pozostawia wiele do życzenia, jeśli w ogóle uruchomią się pod Vistą.

Miałem mozliwość darmowego wypróbowania Visty jako że pojawiła się na MSDN Academic Alliance, więc ze swojej strony odradzam.

Jeśli chodzi o wybór laptopa to moja sugestia jest taka (jeśli chcesz na nim w cokolwiek zagrać) żeby nie kupować grafiki opartej o układy Intela. Choć w tej cenie nie załapiesz się na nowego laptopa z kartą ATI mającą osobną pamięć, jednakże warto poszukać choćby układów właśnie ze stajni ATI, które korzystają z pamięci systemowej. Sprawują sie znacznie lepiej niż układy Intela.
[center:50fb7585b3]
>> PROFESJONALNE SZABLONY AUKCJI ALLEGRO <<[/center:50fb7585b3]

#8 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 listopada 2007 - 08:58

lendio, ostatni się chwile pobawiłem Acerem Extensa. Dokładnie w takiej konfiguracji jak ta z linka:
http://allegro.pl/it..._1gb_torba.html

Całkiem przyjemny sprzęcik, tylko oczywiście z Vistą :(

#9 OFFLINE   lutas

lutas
  • 316 postów
  • Dołączył: 01-08-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 27 listopada 2007 - 09:49

lord craven, sprzęt który podlinkowałeś nie jest sprzedawany z Vistą (przynajmniej na tej aukcji), jako dołączony system operacyjny występuje Linux.
[center:50fb7585b3]
>> PROFESJONALNE SZABLONY AUKCJI ALLEGRO <<[/center:50fb7585b3]

#10 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 listopada 2007 - 10:01

No to się dobrze składa dla autora wątku. Jakoś nie doczytałem.

Dzięki za zwrócenie uwagi :)

#11 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 listopada 2007 - 17:51

Acerem Extensa

zwróć uwagę na jedną rzecz... acer daje tylko 1 rok gwarancji.. poza tym sprzęt acer'a jest conajmniej dziwnie wykonany..
ludzie, go kupują, bo ma niską cenę, ale jest to czymś odkupione..

Przeciw acer'owi przemawia jeszcze jedna kwestia, a mianowicie.. najbliższy serwis znajduje się w... BRNIE w Czechach.. sama wysyłka tam i z powrotem to ponad tydzień.. z reguły na sprzęt odesłany trzeba czekać ok 30dni... minimum.

Jeśli chodzi o wybór laptopa to moja sugestia jest taka (jeśli chcesz na nim w cokolwiek zagrać) żeby nie kupować grafiki opartej o układy Intela. Choć w tej cenie nie załapiesz się na nowego laptopa z kartą ATI mającą osobną pamięć, jednakże warto poszukać choćby układów właśnie ze stajni ATI, które korzystają z pamięci systemowej. Sprawują sie znacznie lepiej niż układy Intela.

dlatego proponuje VBI.. posiada on osobne karty graficzne oparte na chipsteach Nvidia.. z reguły jest to 128, ale najczęściej 256Mb.

#12 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 listopada 2007 - 18:07

Ja napisałem tylko wrażenia z użytkowania ;)

Nikt mnie dziś nie lubi buuuuuuuuuuuuuuuuuuu :cry:

#13 OFFLINE   lutas

lutas
  • 316 postów
  • Dołączył: 01-08-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 27 listopada 2007 - 20:54

zwróć uwagę na jedną rzecz... acer daje tylko 1 rok gwarancji.. poza tym sprzęt acer'a jest conajmniej dziwnie wykonany..
ludzie, go kupują, bo ma niską cenę, ale jest to czymś odkupione..


Z tą obiegową opinią nie mogę sie zgodzić. Acer wg mnie nie odbiega od reszty sprzętu w porównywalnej cenie, takich marek jak hp czy fujitsu siemens. Pamiętajcie że każdy sprzęt jest tylko tak dobry jak jego właściciel :wink: a bezawaryjny po części na tyle na ile właściciel mu pozwoli.

Wiele uszkodzeń sprzętu wynika niestety z niewiedzy użytkowników.
[center:50fb7585b3]
>> PROFESJONALNE SZABLONY AUKCJI ALLEGRO <<[/center:50fb7585b3]

#14 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 27 listopada 2007 - 21:10

nie znam się nalaptopach ale polecam stronke...
ja się na tym nie znam.... :hehe: dlatego się nei bede rozpisywał... :smiech:
http://www.mediacomp.az.pl/web/
skontaktuj sie za arturem...
pozdro

#15 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 listopada 2007 - 13:26

Tak siedze czytam tez wszystkie oferty, porownania, ceny i powoli zaczynam sie zastanawiac jednak nad zakupem zwyklego PC+monitor w tej samej kasie.
Dochodze do wnoisku, ze w tych pieniadzach ( 1800-2200) kupie laptopa ktory juz za 1,5 roku moze byc zawolny do roznych programow, maly dysk, mala pamiec a rozbudowa lapiego jest raczej nieoplacalna. Pomijajac takie zalety laptopa jak gabaryty i mozilosc pracy w kazdych warunkach ja potrzebuje kompa tylko do domu i chyba dlatego postawie jednak na stacjonarnego peceta.
Za ta sama kase, bedzie kilka klas szybszy PC, ktorego moge za 2-3 lata jeszcze rozbudowac, ale jest tyle mozliwosci konfiguracji, ze narazie samo porownywanie cen i rodzajow prockow, plyt i kart grafiki juz mnie zniecheca -mozna zwariowac hehe.

#16 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 listopada 2007 - 13:42

lendio, w stacjonarce postaw na szybki procek bo Ram`u zawsze mozna dołożyć i grafike zmienic a wymiana procka to juz inna bajka -> polecam AMD X2 6400 ok 550 zł, tu jest dobry konfigurator a ceny takie sobie

#17 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 listopada 2007 - 13:43

ja potrzebuje kompa tylko do domu i chyba dlatego postawie jednak na stacjonarnego peceta.

To nawet się nie zastanawiaj, tylko bierz stacjonarny sprzęt. Nawet jak będziesz musiał gdzieś przenieść to monitory są na tyle lekkie że spokojnie dasz radę ;)

I nie zgodzę się ze zdaniem Gachu, że AMD. Ja bym stawiał na Intela.

#18 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 listopada 2007 - 14:03

Czyli ceny dosc podobne do tych co podalem ( na tanszym zestawie masz 100zł taniej)

Sam bym zlozyl zestaw, tylko potrzebuje rady jak plyte moge dopasowac do tego procesora nizej ?? ( cos z asusa lub gigabyte, nie chce microstara i zadnych tanszych -mam teraz asrocka i sie wiesza 1-2 razy dziennie :censored:

Procesor: Intel Core 2 Duo E4400 2,0GHz
Płyta Główna: pytanie do znawcow jak dobra plyte pod tego procka
Pamięć RAM: 2x1GB PC5300 667MHz Kingston
Dysk Twardy: 250 WD Caviar 16MB
Karta Grafiki:: GeForce 8500GT 256MB 128b
Karta Dźwiękowa: RealTek ALC883
Napęd: odpuszczam bo wezme ze starego kompa- mam 5MC nagrywarke
Obudowa: ATX I-BOX Cobra

I to skompletuje i sprobuje podliczyc wszystko.

#19 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 listopada 2007 - 14:09

Rafał wysłałem to kumplowi. Zrobi mi cenę to zamieszczę tu :)

#20 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 listopada 2007 - 14:21

Rafał wysłałem to kumplowi. Zrobi mi cenę to zamieszczę tu

Ok -wilekie dzieki, dodam jeszcze, ze dysk wystarczy mi 160 -200 MB, byle by szybki.