Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Płyn od wspomagania kierownicy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
35 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   rodneysus

rodneysus
  • 44 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Kraków

Napisany 07 października 2010 - 15:33

czy te płyny (dexron i DII) można ze sobą mieszać? ja nie wiem jaki mam wlany (ma kolor malinowy) a potrzebuje go tylko trochę uzupełnić.

gdzie można go kupić?

#22 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 października 2010 - 16:58

w tym wypadku można mieszać

#23 OFFLINE   gaultier

gaultier
  • 43 postów
  • Dołączył: 16-06-2009
  • Skąd: Duchnice

Napisany 08 sierpnia 2011 - 12:54

Witam,
Dodatek w ASO kosztuje ~22 pln tyle co w allegro, zamówiełem w ASO bedzie na srodę, jak zastosuję to napisze o moich wrażeniach. Stosował ktoś to może do tylnego mostu?
Nr katalogowy OPEL 19-70-452 / GM 90004033

#24 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 sierpnia 2011 - 15:06

Witam,
Dodatek w ASO kosztuje ~22 pln tyle co w allegro, zamówiełem w ASO bedzie na srodę, jak zastosuję to napisze o moich wrażeniach. Stosował ktoś to może do tylnego mostu?
Nr katalogowy OPEL 19-70-452 / GM 90004033


U mnie jest po 15 pln i po zastosowaniu do układu wspomagania nic się nie zmieniło.Ani lepiej ani gorzej a użyłem tego dodatku tylko profilaktycznie.

#25 OFFLINE   gaultier

gaultier
  • 43 postów
  • Dołączył: 16-06-2009
  • Skąd: Duchnice

Napisany 08 sierpnia 2011 - 15:20

Widzę, że Warszawskie serwisy się cenią.

U mnie niestety, wygląda to tak, rano wspomaganie działa normalnie (samochód stoi pod wiatą), ale jak postawie na parkingu, po wyjsciu z pracy, słychać, że się męczy, charakterystyczny dźwiek. Może pomoże, albo chociaż nie zaszkodzi. Ewentualnie wymiana płynu, nie wiem co tam wlali ci magicy co wymieniali przekładnię, ale nic dobrego nie spodziewam się po kimś, kto zalewa zbiornik pod korek. Pompę wymienić zawsze zdążę.

#26 OFFLINE   PinkfineK

PinkfineK
  • 37 postów
  • Dołączył: 20-05-2011

Napisany 30 maja 2013 - 20:27

Najnowszy płyn Opla Dexron 6 zastapił wg. nich II i III.

Czy ja mogę użyć tego oleju, a może już ktoś zalewał tą "6"?

#27 OFFLINE   Waciany

Waciany
  • 159 postów
  • Dołączył: 05-02-2012
  • Skąd: Bytom

Napisany 31 maja 2013 - 17:36

Najnowszy płyn Opla Dexron 6 zastapił wg. nich II i III.

Czy ja mogę użyć tego oleju, a może już ktoś zalewał tą "6"?

Ja przy wymianie przekładni zalałem dexron6 oryginalnym GM i w porządku nic się nie dzieje, nie ma wycieków

#28 OFFLINE   PinkfineK

PinkfineK
  • 37 postów
  • Dołączył: 20-05-2011

Napisany 01 czerwca 2013 - 19:28

Ale nie jestem pewien czy tak samo dobrze (czytając ten temat o różnicach między II a III) sprawdzi się jako płyn do wspomagania.

Kusi mnie jeszcze Valvoline.

Znalazłem aż trzy pasujące i nie wiem, który jest właściwy i czy w ogóle wybrać Valvoline..

1. ATF Typ D (mój typ jako najwłaściwszy)
http://www.valvoline...,atf_typ_d.html

2. ATF Dex/Merc (szczerze mówiąc nie bardzo wiem czym się różni od tego powyżej)
http://www.valvoline...f_dex_merc.html

3. MaxLife ATF (znajomy już design, ale czy ja koniecznie potrzebuje super uszczelnienia, jak miałem jakiegoś Mobila zwykłego i nie było wycieków)
http://www.valvoline...axlife_atf.html

#29 OFFLINE   Iwan

Iwan

    Design Edition

  • 147 postów
  • Dołączył: 08-12-2008
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 01 czerwca 2013 - 20:27

Najnowszy płyn Opla Dexron 6 zastapił wg. nich II i III.

Czy ja mogę użyć tego oleju, a może już ktoś zalewał tą "6"?


Ja również mam oryginał GM Dexron VI od bardzo dawna i zero problemów, pompa pracuje idealnie (według mnie ciszej niż na Dexron II), w serwisie mi mówili, że można go śmiało zalewać do Omegi :yes:

#30 OFFLINE   DJPromo

DJPromo
  • 326 postów
  • Dołączył: 11-09-2010
  • Skąd: Wrocław

Napisany 02 czerwca 2013 - 13:44

Ja również mam oryginał GM Dexron VI od bardzo dawna i zero problemów, pompa pracuje idealnie (według mnie ciszej niż na Dexron II), w serwisie mi mówili, że można go śmiało zalewać do Omegi :yes:


Kolego Iwan Pamiętaj w serwisach i warsztatach zawsze ci powiedzą to czego chcesz usłyszeć żebyś u nich $ wydał a nie to co mam być !!.
Przykładem jest wymiana u mnie oleju w automacie muszę wymienić 10litrów oleju + mycie skrzyni bo taka mam pan wizję w serwisie :masakra: bo ja uratuję a olej to elfmatic G3 Dexron III za 37zł za litr gdzie można było kupić GM Dexron II za 23zł :mad: więc takie słowa

w serwisie mi mówili, że można go śmiało zalewać do Omegi

to wszędzie gadaja

#31 OFFLINE   PinkfineK

PinkfineK
  • 37 postów
  • Dołączył: 20-05-2011

Napisany 03 czerwca 2013 - 18:00

No więc nabyłem. Nazywa się to "Rear Axle Oil Addative" lub jak ktoś bardziej germańsko lubi "Hinterachsol-Zusatz." Numer to 1#90004033 GR.8.760. Ja zapłaciłem ok 3 funtów więc myślę, że w Polsce kosztuje kilkanaście złotych.


Czy ten dodatek należy dodawać w jakiś proporcjach?

Czytałem różne informacje i wyszło mi, że mogę do dodać do mostu, skrzyni i wspomagania? (czy 1 szt. wystarczy)?

#32 OFFLINE   asyeiusz

asyeiusz
  • 68 postów
  • Dołączył: 23-09-2012

Napisany 27 października 2013 - 20:46

Panowie takie pytanko. Wywaliło mi dziś płyn wspomagania ( odkręciła się śruba węża przy zaworach ) Zmuszony byłem jechać autem jakieś 5 km. starałem się nie wkręcać silnika na wysokie obroty żeby nie ciorać pompy. i tu pojawia się pytanko czy wysiadła pompa. jak to sprawdzić. Tylko nie piszczie że zalać plynem i zobaczyć czy działa bo to wiem ale będę dopiero w domu za tydzien więc nie jestem w stanie sprawdzić zalewając. a dziś nie mam płynu żeby zalać. dajcie znać bo przez caly tydzień chyba nerwicy dostane przez to auto. czekam na odpis

#33 OFFLINE   michal omega B

michal omega B
  • 165 postów
  • Dołączył: 25-05-2011
  • Skąd: Kędzierzyn-Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 28 października 2013 - 11:18

u mnie w ASO ten uszlachetniacz kosztuje 28zl,- .Zamowilem sobie dwa, jeden do mostu drugi do maglownicy.

#34 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 stycznia 2014 - 10:09

u mnie w ASO ten uszlachetniacz kosztuje 28zl,- .Zamowilem sobie dwa, jeden do mostu drugi do maglownicy.


Fajnie jak byś opisał wrażenia po zastosowaniu tych specyfików. Bo też się zastanawiam nad zastosowaniem ich.

#35 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2014 - 15:11

Fajnie jak byś opisał wrażenia po zastosowaniu tych specyfików. Bo też się zastanawiam nad zastosowaniem ich.


po pierwsze, dobre samopoczucie:D

#36 OFFLINE   Fascynat

Fascynat

    Omega - Świadomy Wybór.

  • 334 postów
  • Dołączył: 12-08-2010

Napisany 27 stycznia 2014 - 17:18

wrażenia po zastosowaniu


Przy maksymalnym skręcie usłyszysz cichszą, i bardziej aksamitną prace pompy wspomagania.... chodż wartości mierzalne raczej pod audiofilskie ucho..

Co do dyfru to nalałem razem z nowym olejem.... prowadziłem długotrwały nasłuch ale nic nie odnotowałem..

Podstawowa namacalna wartość to

dobre samopoczucie

niezmiernie dumnie się sunie na takim specyfiku przez miasto...


PS. Przy zamawianiu zaopatrz się w nr. 90004033 ponieważ Warszawskie ASO ma małe problemy z lokalizacją tego asortymentu.. cierpliwość również wskazana z powodu braku występowania na magazynie centralnym w PL .... świeże,smaczne prosto z DE zamawiają..