Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Rozłączanie WiFi przez telefon


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 16 sierpnia 2014 - 13:26

Witam, koledzy od dłuższego czasu borykam się z problemem rozłączania WiFi. Więc tak... gdy tel. nie jest podłączony do wifi w domu internet śmiga bez problemu. Podłącze tylko telefon do sieci internet pochodzi trochę a potem internet zanika. Wifi trzeba zresetować tzn wyłączyć z sieci i potem działa bez problemu. Podłacze telefon i znowu to samo. Może miał ktoś podobny pomysł albo ma jakieś pomysły ?

w telefonie system android a w lapku windows 7


 


#2 OFFLINE   British

British

    Ignorantia legis non excusat

  • 3 622 postów
  • Dołączył: 20-08-2006
  • Skąd: Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 sierpnia 2014 - 13:33

Jaki router, jak ustawiona siec (b,g,n,auto)?? Czy jak podlaczonych inne urzadzenie po wifi to tez wywala neta??
Lapek tez sie laczy po wifi?? Jak net sie gupi to po kablu tez nie ma??

Wyslane z Sony Xperia Z2 za pomoca Tapatalk 2

Kiss French. Wear Italian. Drive German.


Spalanie szkodnika
icon1.png


#3 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 16 sierpnia 2014 - 13:45

Jaki router, jak ustawiona siec (b,g,n,auto)?? Czy jak podlaczonych inne urzadzenie po wifi to tez wywala neta??
Lapek tez sie laczy po wifi?? Jak net sie gupi to po kablu tez nie ma??

Wyslane z Sony Xperia Z2 za pomoca Tapatalk 2


nazwa routera - Tp Link 150M Wireless Lite N Router
Model No. TL-WR740N / TL-WR740ND
ustawiona sieć - nie wiem czy to chodzi o to Channel Width: to mam AUTO
nie mam moźliwości sprawdzenia innego urządzenia chociaż narzeczona się łączy ze swojego telefonu i nigdy chyba nie było takiego problemu. Laptop też się łączy przez router. Internet mam z kabla tylko podłączenie pod router

Sory ale na tym to się zupełnie nie znam

ps. i to najczęsciej sie dzieje jak tel oddale się bardzo od routera i mam słaby zasięg. Jak jestem blisko nadajnika to bardzo rzadko się to zdarza.


 


#4 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 sierpnia 2014 - 19:29

Kolego zrób 2 ustawienia:
1. jesli masz system android ale nie wiem jaki telefon wiec na przykładzie mojej note 3 wejdź w ustawienia telefonu-> wifi -> nastepnie przyciskiem menu wybierz zaawansowane-> "podtrzymanie połaczenia wifi ustaw na "zawsze" , bo dzieki temu jak sie oddalasz od routera oczywiscie w odpowiedniej odleglosci to to ustawienie podtrzymuje cały czas połaczenie.

2. Wejdź w ustawienia routera i zmien kanał (Channel Width) z automatu na jakiś inny np 9 lub 11 w zaleznosci jakie masz wybór i potem zapisz ustawienia i połacz sie ponownie z wifi.
Jeśli w twoim bloku jest kilka osob co tez mają internet z routerem tplink to własnie trzeba zmienic kanał bo w wiekszosci wszystkie są ustawione na auto i moga sie zakłócac miedzy sobą, dlatego ustawienia uato zmienia sie na reczne wybory kanałów.

#5 OFFLINE   lejwa79

lejwa79
  • 9 postów
  • Dołączył: 02-09-2014
  • Skąd: Wrocław

Napisany 02 września 2014 - 07:48

Zapewne w 90% przypadków rozłączanie połączenia wynika z niekompatybilności. Jeśli zmiana kanału nie pomoże, spróbuj zmienić szyfrowanie WIFI. A jeżeli to również nie zda egzaminu, spróbowałbym z innym routerem.