Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

[OB & OBFL] Nietypowy szyber dach


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 30 lipca 2014 - 21:36

:duze_hihi::duze_hihi::duze_hihi:

może w sedesie zdałoby egzamin, ale kombi będą przeszkadzać relingi :). No a poza tym, nie da się tego otworzyć :D

#22 OFFLINE   slawko76

slawko76

    NIECH ŻYJE BAL!!!!!!!!!!!

  • 406 postów
  • Dołączył: 16-06-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 30 lipca 2014 - 21:48

kombi będą przeszkadzać relingi

Na czas klejenia można odkręcić :F

nie da się tego otworzyć

Prawda :( ale

Tanio i bez ingerencji w konstrukcję

:D

#23 OFFLINE   bimber

bimber

    Slow & Low

  • 164 postów
  • Dołączył: 26-05-2013
  • Skąd: Chorzów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 30 lipca 2014 - 21:55

Zawsze można zrobić tak http://www.autocentr...nicze/42/04.jpg - też w miarę tanio :)

#24 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 lipca 2014 - 22:07

to już lepiej chyba taki http://allegro.pl/sz...4470338805.html
http://allegro.pl/sz...4421271737.html

albo wersja biedniejsza - http://allegro.pl/sz...4469853693.html

http://allegro.pl/sz...4468983582.html

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#25 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 30 lipca 2014 - 23:07

bez sensu. Już lepiej za połowę ceny kupić oryginał z Omegi. Dobrze założony będzie wyglądał jak montowany fabrycznie.

#26 OFFLINE   Szopen

Szopen

    Zagazować cały świat !

  • 451 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 lipca 2014 - 01:49

Wspawaj szyny kolejowe w podłogę i zrób z caravana ... kabrio :D

#27 OFFLINE   bimber

bimber

    Slow & Low

  • 164 postów
  • Dołączył: 26-05-2013
  • Skąd: Chorzów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 31 lipca 2014 - 04:36

bez sensu. Już lepiej za połowę ceny kupić oryginał z Omegi. Dobrze założony będzie wyglądał jak montowany fabrycznie.


Ale mi cały czas chodzi o to żebym tyl tez mogl otworzyć ;)

#28 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 31 lipca 2014 - 07:27

No to próbuj założyć któryś z linku kocyka. Może uda się wstawić dwie identyczne sztuki jedna za drugą, tak żeby nie ruszać wzmocnień. Gdzieś to widziałem w jakimś aucie i wyglądało nienajgorzej. To chyba jedyne sensowne rozwiązanie w tym wypadku, które nie spowoduje tragedii :)

#29 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 sierpnia 2014 - 07:29

Mam taki dach w Corsie.Oryginalny.Auto nie ma żadnych dodatkowych wzmocnień.Na lato super sprawa, choć jest mały niedosyt. Ktos wcześniej pisał, że w aucie będzie mokro - nie prawda.Można w deszczu jeździć nawet z lekko uchylonym i nic do środka nie wpadnie.Dach idzie w prowadnicach a one idą z kolei w takich rynnach gumowych, które są połączone z odpływami fi 10 odpływów jest 4.Przeżyłem już wiele burz, auto jest myte w myjni ciśnieniowej czasem zapomni się domknąć dach a w aucie nadal sucho.
Co do kwestii wyglądu w Omedze to trudno powiedzieć jak to będzie wyglądać....Z większych aut to widziałem OpenAir-y w Berlingo I. No wyglądało to nawet nawet.
Moim skromnym zdaniem OpenAir pasuje do małych autek z których nie da się zrobić cabrio lub wersja cabrio jest mega rarytasem jak to było np. w przypadku Corsy...

PS.
Zapomniałem dodać, że w przypadku jakichś problemów z dachem nikt tego nie chce naprawiać, mało tego nawet boją się tego ruszać by wymienić na nowy/inny, czy też wymienić jego poszycie....
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#30 OFFLINE   bimber

bimber

    Slow & Low

  • 164 postów
  • Dołączył: 26-05-2013
  • Skąd: Chorzów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 sierpnia 2014 - 08:03

Mam taki dach w Corsie.Oryginalny.Auto nie ma żadnych dodatkowych wzmocnień.Na lato super sprawa, choć jest mały niedosyt. Ktos wcześniej pisał, że w aucie będzie mokro - nie prawda.Można w deszczu jeździć nawet z lekko uchylonym i nic do środka nie wpadnie.Dach idzie w prowadnicach a one idą z kolei w takich rynnach gumowych, które są połączone z odpływami fi 10 odpływów jest 4.Przeżyłem już wiele burz, auto jest myte w myjni ciśnieniowej czasem zapomni się domknąć dach a w aucie nadal sucho.
Co do kwestii wyglądu w Omedze to trudno powiedzieć jak to będzie wyglądać....Z większych aut to widziałem OpenAir-y w Berlingo I. No wyglądało to nawet nawet.
Moim skromnym zdaniem OpenAir pasuje do małych autek z których nie da się zrobić cabrio lub wersja cabrio jest mega rarytasem jak to było np. w przypadku Corsy...

PS.
Zapomniałem dodać, że w przypadku jakichś problemów z dachem nikt tego nie chce naprawiać, mało tego nawet boją się tego ruszać by wymienić na nowy/inny, czy też wymienić jego poszycie....


Super, że w końcu wypowiedział się ktoś, kto taki dach użytkuje.
Zdaje sobie sprawę, że w omedze pewnie będą konieczne jakieś wzmocnienia. Ale rozeznam sie jeszcze w temacie i zobaczymy.