Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Olej Opałowy 2,5TD '96


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
147 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   aniolmaciej

aniolmaciej
  • 468 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Łęknica

Napisany 11 grudnia 2007 - 00:08

zwiezle i na temat !
jak jezdzilem jeszcze TD to lalem tylko i wylacznie "Redbula" gdyz mialem go pod dostatkiem w kotlowni rodziców :) zadnej roznicy nie zauwazylem a zrobilem na tym paliwie mega duzo km. kolegow prawiacych moraly typu "akcyza , okradanie panstwa etc " prosze o nie wypowiadanie sie bo takich bzdur to mi sie czytac nie chce !!! Popieram , zdanie ktoregos z kolegow , ze g to powinno to kogo obchodzic na czym moje PODKRESLAM moje auto jezdzi . Nawkladali Wam do glow , ze opal niszczy silniki zacieraja sie pompy ble ble ble a po co ?? po to zeby taki Kowalski lecial na CPN i tankowal Diesla za powiedzmy 4 zł. z czego wiekszosc tej ceny stanowia akcyza i podatki !!!! Tu dla poparcia tej tezy przydalaby sie wypowiedz kogos kto zna sie na piecach olejowych bo wydaje mi sie , ze nowoczesne piece nie moga pracowac na zlym paliwie !!!! :censored:

#22 OFFLINE   mmw

mmw
  • 61 postów
  • Dołączył: 13-11-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 23 stycznia 2008 - 22:27

Dokładnie tak. Z tego co kiedyś mi tłumaczył ktoś kto ma o tym pojęcie to z opałem jest jak z olejem napędowym. Można nalać badziew a można coś dobrego. Jeżeli olej opałowy jest bardzo dobrej jakości to nie różni się niczym od oleju napędowego i nie ma żadnych skutków ubocznych. Tak naprawdę jest tym samym. Problem polega na tym, że najczęściej o jakość oleju opałowego nie dba się bo teoretycznie nie służy do lania go do samochodów z precyzyjnymi i kosztownymi pompami wtryskowymi i jeżeli ktoś coś takiego wleje do baku to może mieć kłopoty. Jednak jeżeli wlejemy opał wysokiej jakości będzie równie dobrze pracował dla nas jak dobry olej napędowy.

#23 OFFLINE   wuja

wuja
  • 11 postów
  • Dołączył: 26-11-2006
  • Skąd: Jelcz-Laskowice

Napisany 31 maja 2008 - 12:49

Swego czasu nie przejmowałem się tym co wlewam do baku swojej łamagi. Było to różne badziewie o czym później się przekonałem bo właściciel tej stacji lał tam wszystko co możliwe :censored: . Pewnego razu zalałem na próbę BP ULTIMATE DIESEL i byłem zszokowany poprawą osiągów auta +15 koników lekko. Od tamtej pory Jak ktoś pyta czemu nie tankuję OO to tego traktora zostaje zabity śmiechem :lol: . Teraz tankuje tylko i wyłącznie bezsiarkowego diesla ma 280tysi przejechanych i żadnych problemów z rozruchem na ciepłym i zimnym silniku, żadnych wycieków, spoceń a jak turbinka pięknie gwizda mmmmm :mrgreen:

#24 OFFLINE   Martini

Martini
  • 558 postów
  • Dołączył: 03-06-2007
  • Skąd: EPNM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 maja 2008 - 13:16

+15 koników lekko


tja jasne, a wykres masz???
O tych super, mega wypasionych paliwach już wiele razy pisały gazety i robili testy na hamowniach - różnica w granicach błędu pomiaru.

A co do oranżadki - lać i jeździć, tylko filterek częściej zmieniać. Szerokości kle kle kle

#25 OFFLINE   wuja

wuja
  • 11 postów
  • Dołączył: 26-11-2006
  • Skąd: Jelcz-Laskowice

Napisany 31 maja 2008 - 13:28

Jakiś ty realista zaraz flamastrem naszkicuję specjalnie dla ciebie wykres. Chcesz to lej nawet szambo i resztki z obiadu do baku. Ja sie prędzej młotkiem w łeb palnę niż OO zatankuję i zobaczymy który silnik więcej pojeździ. Poprawa osiągów była wyraźnie wyczuwalna, jestem na tyle realistą, że nie ściemniam i nie ssam z palca dziwnych danych.

#26 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 maja 2008 - 20:54

wuja,
głupoty straszne wypisujesz. Dorby olej opałowy jest nawet lepszy od oleju napędowego sprzedawanego na stacji. Takie paliwo ma wyższą liczbę centową i jest mocniejsze od zwykłego ON. Minusem jest to, że OO jest suchy i nowe samochody wyposażone w nowoczesne systemy wtryskowe typu PD, czy CR nie są przystosowane do takie paliwa. Natomiast do aut z pośrednią komorą spalania można lac spokojnie takie paliwo, o ile jest z pewnego źródła i co jakieś co 2-3 tankowanie dolewac trochę Mixolu.

#27 OFFLINE   slawekbor

slawekbor
  • 297 postów
  • Dołączył: 17-02-2008
  • Skąd: Chełm

Napisany 01 czerwca 2008 - 18:50

wuja, zgadzam się kolego z twoją opinią. Jeżeli stać nas na auta, które spalają więcej niż inne podobne, to również stać nas na dobre paliwo. Osobiście uważam, że i na opale można jeździć, lecz po co. Chyba po to, że by zobaczyć jak z tłumika końcowego wydobywa się smuga niebieskiego dymu uszlachetnionego jakimś dodatkiem typu MIXOL. Na pewno nie poprawi to żywotność stosowanych w DTi turbin. :wink:
Moja krowa nie daje mleka, ale z pod tyłka ucieka

#28 OFFLINE   LAPD

LAPD
  • 42 postów
  • Dołączył: 15-01-2009

Napisany 22 stycznia 2009 - 13:29

odgrzeję. a czy do 2,5 td 1999r można lać czy nie za bardzo?

#29 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 stycznia 2009 - 13:34

Od tamtej pory Jak ktoś pyta czemu nie tankuję OO to tego traktora zostaje zabity śmiechem :lol: . Teraz tankuje tylko i wyłącznie bezsiarkowego diesla ma 280tysi przejechanych i żadnych problemów z rozruchem na ciepłym i zimnym silniku, żadnych wycieków, spoceń a jak turbinka pięknie gwizda mmmmm :mrgreen:


kiedyś byla taka reklama whiskasa
"(kot ktory je whiskas) ... ma czyste uszy i błyszczące oczy" :D

ps. a z tymi 15KM to żeś zabłysnął :D

#30 OFFLINE   mitek

mitek
  • 170 postów
  • Dołączył: 30-03-2008

Napisany 22 stycznia 2009 - 14:02

Lej redbula,jezdzij i ciesz sie z zaoszczedzonych pieniazkow. Sam jezdze od roku! zwiedzilem cala hiszpanie bez zadnych klopotow.jezeli chcesz porozmawiac o danych technicznych pomiedzy napedowym a opalowym to wal smialo,kiedys handlowalem paliwami wiec znam temat POZDRO

#31 OFFLINE   pawelsteliga

pawelsteliga
  • 49 postów
  • Dołączył: 27-05-2008
  • Skąd: LEGNICA

Napisany 28 stycznia 2009 - 15:27

z każdym tankowaniem przybywa mi 20-22 KM :)

nie rozumiem ludzi którzy leja syf do baku a potem zakładają po 5 rozdziałów w zakładce Diesel bo się coś stało lub co się dzieje :)
pozdrawiam

#32 OFFLINE   Maximus2121

Maximus2121
  • 247 postów
  • Dołączył: 05-07-2008
  • Skąd: STARACHOWICE
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 07 marca 2009 - 10:54

Na opale jeździłem ponad rok. Na początku nie zauważyłem żadnych zmian (no po za kosztami paliwka 2,2zł hehe), później jednak po remoncie silnika( któy nie był spowodowany opałem) postanowiłem zalać ON. Zauważyłem przyrost mocy i ogólnie auto lepiej się zbierało, więc już zrezygnowałem z oleju opałowego. Nie ma co oszczędzać i lać byle czego baku, bo i tak pewnie prędzej czy później padnie pompa albo coś innego a koszty wtedy będą duże.
Dodany obrazek

#33 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 marca 2009 - 11:20

Ja tyż swego czasu lałem tą bardziej pikantną i nie mażadnej różnicy w jeździe no może przy minusowych temp jest problem z odpaleniem ale poza tym wwszystko okej

#34 OFFLINE   saab

saab
  • 6 postów
  • Dołączył: 02-03-2009

Napisany 16 marca 2009 - 19:36

panowie!!! zalezy o jaki olej opalowy chodzi:
z jakiej rafinerii.
gdanski byl kiedys najlepszy bo to byl naped zabarwiony,bo gdansk niemial linii do opalu,
plocki tez dobry tylko ma wlasciwosci cieplne troche wieksze...
ale od 2009 juz zadna rafineria nie bedzie robic specjalnie opalu tylko barwic naped...
to tak jak z on, zalezy gdzie kupisz.
chociaz wiem ze z jednej hurtowni jedzie paliwo na rozne stacje to samo , tylko czasami w cysternie z innym logo
w polsce na razie tylko ruscy przywoza swoje na lukoil
pozdrowka

#35 OFFLINE   piotras.plock

piotras.plock

    W KOŃCU UKOCHANA SAFRANE

  • 98 postów
  • Dołączył: 06-01-2008
  • Skąd: Płock->Gąbin

Napisany 26 kwietnia 2009 - 23:25

z każdym tankowaniem przybywa mi 20-22 KM :)

nie rozumiem ludzi którzy leja syf do baku a potem zakładają po 5 rozdziałów w zakładce Diesel bo się coś stało lub co się dzieje :)
pozdrawiam


A Ty co lejesz ? Przyjedź sobie kiedyś inteligencie jeden do Płocka na stację STATOIL przy ulicy Bielskiej . Zauważysz tam przynajmniej kilka sztuk dziennie cystern ORLENu tankujących do swoich baków paliwko STATOIL SUPRADIESEL (czy jakoś tak ...) i jadących w traskę rozwozić to cudowne ORLENowskie paliwko . Nadmienię , iż wyjeżdżając z ORLENU z cysternami wypełnionymi "cudownym paliwkiem",które Ty tankujesz - mijają po drodze FLAGOWĄ STACJĘ ORLEN przy stadionie Wisły . Ciekawe , dla czego ?
A jak by nie chciało Ci się wybrać do pięknego,ale zasmrodzonego ( przez ORLEN ) miasta Płock i byłbyś tak kulturalny ,żeby poprosić to mogę Ci nawet wysłać kiedyś ZDJĘCIE CYSTERNY ORLEN TANKOWANEJ NA STACJI STATOIL .
Posłuchaj...Nie mówi się "bedzie",tylko-"będzie".Rozumisz?
-Ś.P. dziadek Julek...

#36 OFFLINE   szaki

szaki
  • 17 postów
  • Dołączył: 08-04-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 27 kwietnia 2009 - 00:21

No to ja też zdradzę kilka znanych mi tajników paliwa. Wszystkie stacje w Polsce bez względu na nazwę mają paliwa z dwóch polskich petrochemi. Wyjątkiem było tylko paliwo shellowskie te mocniejsze bo było z niemiec. Ale to było kiedyś.

OO tym się z gróbsza różni od ropy czym ropa od np Shell V-Power Diesel. Mianowicie potencjalą ilością siarki. A dlatego potencjalną bo zakres ilości tej siarki w paliwie prawie zachodzi na siebie. Wiem bo widziałem raporty ze stacji jak przywozili paliwo. Jak chcecie się sami przekonać to na wyrazne wasze żądanie powinni wam pokazać taki raport.

Kumpel wprawdzie starym klekotem mercem jedził przez około 4 lata na zużytym oleju z macdonalda, potem straciłem z nim kontakt ale w trakcie lał i jezdził.

#37 OFFLINE   dlucik

dlucik

    http://www.abastran.com

  • 36 postów
  • Dołączył: 27-08-2009

Napisany 27 stycznia 2010 - 13:49

Zdania jak widać są podzielone, choć wnioskuję ze mozna jezdzić na OO bez dolewania mixolu czy jakichś innych... A co myślicie o oleju transformatorowym? Na wolnossacych jeżdzą a nada sie do TDS?

#38 OFFLINE   kacper25112

kacper25112
  • 12 postów
  • Dołączył: 19-01-2010
  • Skąd: wrocław

Napisany 27 stycznia 2010 - 16:44

witam tych wszystkich negatywnie nastawionych do OO. z zawodu jestem adr-owcem i to co przeczytałem na temat oo to jest jedna wielka bzdura. wozę to od paru lat i nie tylko do tego jeszcze dochodzi ON i PB. znam opinie wielu ludzi i techników którzty się zajmują OO i ON i moim jak i ich zdaniem OO jest dużo lepsze jak ON a rózni się tylko zabarwieniem i jest czystsze on napędu i nie ma tyle tego badziewia co ON. A jeżeli chodzi o silniki disla to chodzi lepiej na OO jak na zwykłym napędzie. a dlaczego go nie ma na cpn? bo nie ma na to akcyzy tak jak wcześniej napisał kolega. a w omedze (i nie tylko) sprawuje się świetnie.:):):)

#39 OFFLINE   szymekrudawa1

szymekrudawa1

    Zbanowany

  • 186 postów
  • Dołączył: 24-01-2009
  • Skąd: k/KRAKOWA

Napisany 27 stycznia 2010 - 19:06

a w omedze (i nie tylko) sprawuje się świetnie.potwierdzam-w omedze bez miksolu nawet.pare lat temu na mrozach w innym aucie olej napędowy zamarzł,a opałek śmigał dalej

#40 OFFLINE   RESET84

RESET84
  • 19 postów
  • Dołączył: 17-04-2009
  • Skąd: WLKP

Napisany 27 stycznia 2010 - 19:37

to fakt,że ON u nas jest tragiczny.za młodych lat latałem mareą td rok tylko na opale.czasami mieszałem z ON.fura śmigała super.tylko spalanie w porównaniu do zwykłej ropy ciut wyższe.francuskie 1.9D-3lata tylko opał,oplowskie 1.7-też 3 lata,corolla 1.8D-3lata.wszystkie auta były w jednym czasie i widziały tylko oranżadkę.żadnej awarii.w oplu świece na zimę.wielu kumpli ma tdi z VAG koncernu.też niektórzy leją opał.zdziwiłem się,że jeden nawet PD karmi czerwonym i to jeżdzi.pół roku już i się nie popsuł.