Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Sposób na nieuczciwych mechaników


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
56 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   bialyx94

bialyx94

    Życie się kręci od 4 tys

  • 68 postów
  • Dołączył: 07-12-2014
  • Skąd: Łącko/Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 stycznia 2015 - 20:03

Mam sekwencję.
Podłączył pod kompa i nic nie wykazało, zainstalował nowe oprogramowanie, mape mi poprawił i to wszystko co mógł zrobić :p

#42 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 26 stycznia 2015 - 21:18

Powinien wysłać Cie na przejażdżke pół trasy na Pb, pół na LPG.

Byłem u mojego gazownika na wymiane filtrów jak to robił co 15.000km.
zawsze jak wyciagnał stere to ogladałem bo byłem cieekaw co tam się zbiera. Słyszałem zawsze - one się brudza z drugiej strony i nie widać....

Tym razem wymienił filtr od cieczy, po czym łazi po zakładzie i łazi.... Wyciągnął jeden z filtrów od fazy lotnej. Łazi po zakładzie i łazi.... Podchodzi do mnie i mówi ze filtry lotne sa czyste i nie ma potrzeby zmieniać. I założył spowrotem.
Po co wcześniej wymieniał i kasował za to? Wydaje mi się że akurat nie miał nowych filtrów tym razem....

Na informację że wtryski się sklejają... podniósł moment przełączania na LPG z 600 obr na 1200 obr.

Pytam o zywotnosć wtrysków - mówi ze HANA ok 100.000km.
to ja mu na to ze ooo to niedługo gwarancyjna wymiana bo mam nakulane ponad 80.000km (gwarancja na instalkę 2 lata bez limitu km).
A on na to... jak się duzo jexdzi to wtryski wytrzymują do 180.000km.....

ŻAL.PL :masakra:

#43 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 26 stycznia 2015 - 21:59

A on na to... jak się duzo jexdzi to wtryski wytrzymują do 180.000km.....

No ale oczywiscie bedziesz sie upieral, zeby ci wymienil w ramach gwarancji??

#44 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 27 stycznia 2015 - 16:57

No raczej powinienem :)

#45 OFFLINE   bialyx94

bialyx94

    Życie się kręci od 4 tys

  • 68 postów
  • Dołączył: 07-12-2014
  • Skąd: Łącko/Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2015 - 20:52

Filtry pojade nie długo wymieniać ;)

#46 OFFLINE   Mateusz_PL

Mateusz_PL
  • 67 postów
  • Dołączył: 31-01-2016
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 09 sierpnia 2016 - 23:14

j**ane  brudasy spie*****eni oszuści, szmaty, złamasy i przychlasty ci zj**ani 'pseudo mechanicy' Znaleźć uczciwego to jak znalezienie wody na marsie. A spisać przebiegu na umowie żaden nie chce. A co dopiero umowę spisać? Bronią się jak mogą sk*****ny, ale to już długo nie potrwa, skończy się era naciągania, 'przejażdżek' samochodami klientów, nawet szmaty faktury z ogromną łaską wypisują bo przecież po co? I jeszcze ci taki weźmie i obsmaruje spodniami siedzenie kierowcy bo przecież nikt nie słyszał o czymś takim jak pokrowiec ochronny  :mad: A potem jeszcze je**ie z drzwi w podnośnik  :angry: j**ane szszszmaty.. Takiego to tylko za łeb i do jeziora, bo przecież 'nawet nie widać', albo 'tak już było'  :mad:  :mad:  :mad:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

.

.

Sorka, musiałem się wyżyć  :lol: . 



#47 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 sierpnia 2016 - 07:17


j**ane  brudasy spierdoleni oszuści, szmaty, złamasy i przychlasty ci zjebani 'pseudo mechanicy'.......

Sorka, musiałem się wyżyć

Ale czy musisz to robić w kilku tematach ? Już Ci napisaliśmy , jak trafiłeś na jeden warsztat co źle zrobił Twoją omegę , o nie znaczy ze wszyscy są tacy jak ich właśnie nazwałeś. swoim głupim wpisem obrażasz innych mechaników


Edytowany przez British, 10 sierpnia 2016 - 21:32.
wyedytowana niepotrzebna zaczepka

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#48 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 sierpnia 2016 - 08:09

Prawda jest taka jak z tymi wtryskami, jak byś miał wymienić to 100 tys ale jak on ma dać jako gwarancja cudownie je dotknie i 180 wytrzymają. Kolega ma Hany i po 100 tys padły. Prawda jest taka że te jeb@#$ super serwisy tylko kasować potrafią a nie robić.

#49 OFFLINE   T0m3k

T0m3k
  • 362 postów
  • Dołączył: 16-02-2013
  • Skąd: Masuny
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 sierpnia 2016 - 09:46

Dlatego trzeba szukać, pytać znajomych o sprawdzone warsztaty lub jeździć do znajomych i u nich naprawiać bo prawda jest taka że dobry i uczciwy mechanik się utrzyma a inny zwinie interes. Wygląd warsztatu nie jest ważny bo często duże ładne warsztaty mają słabych ludzi którym nie zależy bo pracują u kogoś nie u siebie, jak pracujesz u siebie to pracujesz na własną renomę i zależy Ci na opini na temat Twojej firmy. Oczywiście nie zawsze ale w większości przypadków tak jest. Szewc w porwanych butach chodzi też nie jest do końca prawda bo jak mechanik potrafi zadbać o swoje auto to i o czyjeś potrafi bo można powiedzieć że auto to wizytówka mechanika

#50 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 sierpnia 2016 - 09:58

wiesz co widze ze jestes z rejonu Elblaga .Kiedys pojechałem do warsztatu zeby mi ustawili zbierznosc bo sam zrobiłem zawieche no ale ustawic musi warsztat .Wchodzę mowi :sama zbierznosc 50zł ,okej ,spoko .Auto zostawiłem .Zadzwonimy jak będzie gotowe

Jakos byłą pora obiadowa dzwoni : auto gotowe do odbioru ,ja mowie a czy nie mógłby Pan podjechać (warsztat był jakies 4km od mojego pobytu) on mowi ze nie ,ze nie ma czasu itp. Dobra wale z buta ,potem pod górke ,zachodzę Omega stoi na placu .Zapłaciłem ,mowi 70zł bo mieli problemy ze śrubami w co nie wierze bo wiem ze drążkami ruszałem żeby nie mieli problemów ,ale zapamiętałem w jakich pozycjach zostały tak na wszelki wypadek .Pierwsze co patrze na licznik a tam 47km najechane

Co się okazało ? wchodzę do kanału wygląda tak samo jak oddałem do warsztatu ,Omega ściąga ,ale nie miałem czasu bo po obiedzie jechaliśmy już do Gdanska .Pojechałem na inny warsztat mowie ,zbieżność 80zł ,ustawiają i pa3e a typ mowi ale tutaj nic nie było robione bo Pan mówił ze ustawiana była .

Byłem potem żeby mu za***ać z liścia ale nie trafiłem na cwaniaka .Kiedyś go i tak trafie to mu ustawie zbieżność, ale szczęki .Pamiętam to do dzisiaj  


Edytowany przez digi, 10 sierpnia 2016 - 09:59.


#51 OFFLINE   T0m3k

T0m3k
  • 362 postów
  • Dołączył: 16-02-2013
  • Skąd: Masuny
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 sierpnia 2016 - 10:06

Bardziej z Bartoszyc niż Elbląga:-P co do zbieżności to jest różnie ja robiłem w Gdańsku i robili przy mnie a i tak wyjechałem i na rondzie spowrotem do niech bo dalej auto pływało i bez problemu i czekania cały warsztat się zleciał i poprawili od ręki bo niby coś auto nie siadło czy tam coś. Każdy może popełnić błąd

Edytowany przez T0m3k, 10 sierpnia 2016 - 10:13.


#52 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 sierpnia 2016 - 10:14

Bardziej z Bartoszyc niż Elbląga:-P co do zbieżności to jest różnie ja robiłem w Gdańsku i robili przy mnie a i tak wyjechałem i na rondzie spowrotem do niech bo dalej auto pływało i bez problemu i czekania cały warsztat się zleciał i poprawili od ręki bo niby coś auto nie siadło czy tam coś.

bo jak podnoszą  podnośnikiem koło a potem stawia i dalej ustawia to tak się dzieje .Kiedys mi tez tak zrobili .Wjechałem na wjazd ,podnieśli ale cos mu nie pasowało wiec podjechał pod koło podnośnikiem 1 koło uniósł i potem właśnie była źle z czego się obok mechanik śmiał ze powinien do tyłu i do przodu poprzesuwać auto żeby siadło .

 

Ja tylko ubolewam ze w Gdansku kolega zamyka warszta i weź tu chłopie teraz szukaj :/

a czek mnie wymiana tulei wahaczy :(

No tak to jest ,na swoje poszedł i cienko jest .Lipa ci powiem ,znowu będą nerwy z kłutnie z ''mechanikami'' bo warunków nie mam już aby robic auto :(



#53 OFFLINE   T0m3k

T0m3k
  • 362 postów
  • Dołączył: 16-02-2013
  • Skąd: Masuny
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 sierpnia 2016 - 10:20

Tam robili zgodnie ze sztuką a warsztat od zbieżności z polecenia Marka więc myślę że dobry, po prostu coś chłopcom tam nie poszło ze zbieżnością. Jeżeli o Marka Ci chodzi to słabo bo też miałem większą robotę w planach i będzie musiał pewnie jechać na Warmie robić bo w GDA to tylko mu ufałem bo dużo osób z OKP go poleca

#54 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 sierpnia 2016 - 11:05

j**ane brudasy spierdoleni oszuści, szmaty, złamasy i przychlasty ci zjebani 'pseudo mechanicy' Znaleźć uczciwego to jak znalezienie wody na marsie. A spisać przebiegu na umowie żaden nie chce. A co dopiero umowę spisać? Bronią się jak mogą skurwesyny, ale to już długo nie potrwa, skończy się era naciągania, 'przejażdżek' samochodami klientów, nawet szmaty faktury z ogromną łaską wypisują bo przecież po co? I jeszcze ci taki weźmie i obsmaruje spodniami siedzenie kierowcy bo przecież nikt nie słyszał o czymś takim jak pokrowiec ochronny :mad: A potem jeszcze je**ie z drzwi w podnośnik :angry: j**ane szszszmaty.. Takiego to tylko za łeb i do jeziora, bo przecież 'nawet nie widać', albo 'tak już było' :mad: :mad: :mad:














.
.
.
Sorka, musiałem się wyżyć :lol: .


Że tak zapytam - a co to za warsztat? Jakiś Pan Heniu co zatrudnia paru gostków, czy serwis pełną gębą?
Jeśli Pan Heniu to nie ma się co dziwić. Pan Heniu bierze 5 zł za robotę to i nie będzie się spuszczał.
Ja znam wiele warsztatów i mogę powiedzieć jedno, że 95% takich panów Heniów tak robi. Chcesz mieć zrobione dobrze to jedz do konkretnego warsztatu. U nas są np. Takie Bosch Service, gdzie najpierw ofoliują cały środek, potem założą specjalne odboje na drzwi i dopiero wtedy biorą się za robotę. Umowę sami proponują na dzień dobry.
Tylko że pan Heniu za wymianę klocków w sprinterze weźmie 30 zł i zrobi od ręki a bosch service weźmie 300 zł i jeszcze umowi dopiero za tydzień.
Za jakość i wszelkie gwarancje trzeba niestety zapłacić i to nie mało...
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#55 OFFLINE   Mateusz_PL

Mateusz_PL
  • 67 postów
  • Dołączył: 31-01-2016
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 12 sierpnia 2016 - 16:16

Pan Heniu co zatrudnia paru gostków  :D Ale budynek i sam warsztat, podwórze i parking cud malina xD  :smiech:



#56 OFFLINE   simurgh

simurgh
  • 30 postów
  • Dołączył: 07-04-2016
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 12 sierpnia 2016 - 18:25

Przygode z motoryzacją zacząłem 20 lat temu i pamietam że wielokrotnie jako młody kierowca zostałem bezczelnie oszukany na warsztatach.Np:na warsztacie podczas wymiany oleju auto było przegladane.No i usłyszałem,prosze pana,w lewym kole zaczyna siadac panu łozysko,to bardzo niebezpieczne,grozi wypadkiem itp.Potem,regułą wymiany łożysk jest wymiana ich kompletami,lewa,prawa.Odstawi pan jutro auto,my je wymienimy.Wiec odstawiłem,wieczorem zapłaciłem 850 zł i w poczuciu pełnego bezpieczenstwa jezdziłem.Po dwóch latach jedno łozysko nadawało sie do wymiany.Okazało sie że łożysko w aucie jest w nim od nowosci i nigdy żadne nie było zmieniane.Pewnie,pokazywali mi przy odbiorze jakieś łozyska,ja młody głupi uwierzyłem.Znajomych mechaników nie miałem,internetu nie było bo tak bym sie dowiedział że w moim Nissanie nie można zmienic samych łozysk..Były bowiem integralna czescia piasty koła i należało je zmieniac razem z piastą..Było potem jeszcze tego typu pare sytuacji,dlatego teraz staram sie co moge sam robić,a gdy zmuszony jestem jechac na warsztat,sam kupuje czesci i nigdy nie zostawiam auta



#57 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be
  • 9 postów
  • Dołączył: 06-12-2016
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 DTI 16v X20DTH

Napisany 03 kwietnia 2017 - 18:48

Robiłem u znajomego kamery w warsztacie, więc zawsze po znajomości :) No i zawsze mogę sprawdzić czy już zrobione on-line :)