Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z ABS i TC


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
374 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   JacQ

JacQ
  • 20 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 18 listopada 2007 - 09:59

Witam,mam mały problem... Od pewnego momentu w mojej Omedze chwile po ruszeniu zaczynają świecić się kontrolki ABS i TC.Oczywiście zarówno ABS i TC przestają działać i tak już pozostaje do wyłączenia zapłonu...Czasem udawało sie jednak ruszyć autem tak , że kontrolki nie zapalały sie ,lecz podczas jazdy jak "zmusiłem" :mrgreen: omke do zadziałania ABS lub TC to zaświecały sie ponownie.Z resztą z tym bywa różnie...raz działa prawidłowo a raz wyłącza ABS i TC.Jeśli ktoś z was miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać to proszę o info.Z góry dzięki

#2 OFFLINE   beskidenluchs

beskidenluchs
  • 2 postów
  • Dołączył: 30-12-2006
  • Skąd: Banbury

Napisany 18 listopada 2007 - 12:11

Czesc, mialem podobny problem, powodem byl slaby akumulator.

#3 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 18 listopada 2007 - 13:02

Witam,mam mały problem... Od pewnego momentu w mojej Omedze chwile po ruszeniu zaczynają świecić się kontrolki ABS i TC.Oczywiście zarówno ABS i TC przestają działać i tak już pozostaje do wyłączenia zapłonu...Czasem udawało sie jednak ruszyć autem tak , że kontrolki nie zapalały sie ,lecz podczas jazdy jak "zmusiłem" :mrgreen: omke do zadziałania ABS lub TC to zaświecały sie ponownie.Z resztą z tym bywa różnie...raz działa prawidłowo a raz wyłącza ABS i TC.Jeśli ktoś z was miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać to proszę o info.Z góry dzięki



jedz na kompa i bedziesz wiedzial. U mnie padl przekaznik abs i tc i niestety musialem cala pompe wymienic




 


#4 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 18 listopada 2007 - 23:08

czasami też winny jest włącznik świateł stopu,no ale jeżeli jest zapisany błąd to tak jak napisał Beast,tech i się okaże

#5 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 19 listopada 2007 - 07:33

Miałem dokładnie takie same objawy,okazało się że ścieża zasilająca elektronikie pompy sie przepaliła .
Po przelutowaniu wszystko wróciło do normy.

#6 OFFLINE   JacQ

JacQ
  • 20 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 03 stycznia 2008 - 19:32

Witam ponownie...No i stało się...!!!Podczas dość ostrego hamowania wyłączył sie ABS wraz z TC.Tyle tylko że już na stałe...Nie pomaga już zgaszenie silnika i ponowny rozruch.Nawet jak odłączę klemy nadal cały czas palą sie kontrolki ABS i TC.Cóż teraz mogło sie stać...?Z góry dziękuje za info.

#7 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 03 stycznia 2008 - 20:43

Witam ponownie...No i stało się...!!!Podczas dość ostrego hamowania wyłączył sie ABS wraz z TC.Tyle tylko że już na stałe...Nie pomaga już zgaszenie silnika i ponowny rozruch.Nawet jak odłączę klemy nadal cały czas palą sie kontrolki ABS i TC.Cóż teraz mogło sie stać...?Z góry dziękuje za info.



na kompa.




 


#8 OFFLINE   JacQ

JacQ
  • 20 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 15 stycznia 2008 - 18:58

No i byłem na kompie...Gościu powiedział że walnięty jest przekażnik pompy.Po rozebraniu i oględzinach gołym okiem było widoczne spalenie scieżek w układzie.Po zakupie nowej elektroniki pojawił sie problem...Po przekręceniu stacyjki zapalają sie kontrolki, a po chwili gasna (to oczywiscie oki), lecz jak odpale silnik to zapala sie kontrolka TC. Co do ABSu to objawy sa jak przed przepaleniem"uszkodzeniem" układu.Ale powiedzmy ze chodzi.Martwi mnie tylko palaca sie kontrolka TC.Czy ktoś wie o co chodzi?Z góry dzieki za info

#9 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 stycznia 2008 - 07:21

Z Twojego opisu wynika że miałeś dokładnie to samo co ja.
Czy elektronika był a od tego samego typu pompy tzn. czy miała takie samo oznaczenie literowe np.XJ. Taka żółta naklejka na pompie.
Musi być takie samo.

#10 OFFLINE   JacQ

JacQ
  • 20 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 16 stycznia 2008 - 15:20

Tak,dokladnie taka sama pompa

#11 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 stycznia 2008 - 19:43

a sprawdziłeś czy nie było tej samej usterki z elektroniką?

#12 OFFLINE   Lukasov

Lukasov
  • 35 postów
  • Dołączył: 20-09-2007
  • Skąd: Lublin

Napisany 17 stycznia 2008 - 09:23

mam problem. świecą sią kontrolki asb i tc i licznik przestał działać. probowałem połączyć się opeltech2 i abcom ze sterownikiem abs/tc ale bez rezultatów. podejrzewam że elektronika jest zepsuta. czy duży problem wymontować elektronikę bez pompy z V6? Czy po wymontowaniu modułu elektroniki można jeździć? Czy w takim wypadku opelscanner coś pokaże? i ostatnie pytanie czy jest jeden rodzaj sterownika abs/tc do pompy w wersji XD? pozdrawiam
{pzdr}

#13 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 stycznia 2008 - 09:47

mam problem. świecą sią kontrolki asb i tc i licznik przestał działać. probowałem połączyć się opeltech2 i abcom ze sterownikiem abs/tc ale bez rezultatów. podejrzewam że elektronika jest zepsuta. czy duży problem wymontować elektronikę bez pompy z V6? Czy po wymontowaniu modułu elektroniki można jeździć? Czy w takim wypadku opelscanner coś pokaże? i ostatnie pytanie czy jest jeden rodzaj sterownika abs/tc do pompy w wersji XD? pozdrawiam


Za pierwszym razem napewno nie jest tak prosto ,ale nie jest źlechyba 5srub o ile dobrze pamiętam
Bez elektroniki nie pojeździsz.
Musi być elektronika od pompyXD.

#14 OFFLINE   Lukasov

Lukasov
  • 35 postów
  • Dołączył: 20-09-2007
  • Skąd: Lublin

Napisany 17 stycznia 2008 - 21:10

dzieki za odpowiedź. a czy problem z połaczeniem się opeltech2 i abcom i swiecace kotrolki abs/tc, brak wskazań prędkościomierza znacza o uszkodzeniu modułu? czy wyjecie wtyczki z modułu moze byc problematyczne?
{pzdr}

#15 OFFLINE   JacQ

JacQ
  • 20 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 17 stycznia 2008 - 21:41

Mała poprawka...bez elektroniki można normalnie jezdzić.Poprostu niemasz wskazań prędkościomierza.No i oczywiście ABS i TC niedziałają...U mnie najprawdopodobniej silnik pompy ABSu ma zwarcie...bo elektronike pali...

#16 OFFLINE   JacQ

JacQ
  • 20 postów
  • Dołączył: 23-03-2007
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 17 stycznia 2008 - 21:43

Aha...co do wyjęcia elektroniki to dosłownie 20 minut,o ile śruby sie ładnie poodkręcają :wink:

#17 OFFLINE   Lukasov

Lukasov
  • 35 postów
  • Dołączył: 20-09-2007
  • Skąd: Lublin

Napisany 18 stycznia 2008 - 08:30

Może jakaś podpowiedź jak to wykręcić? tak dla ciekawości mam pytanie jak długo u Szanownych Kolegów wytrzymała elktronika abs/tc - chodzi mi o przebieg?

U mnie 200000 km i kaput.

dzisiaj piatek :mrgreen: czyt. blisko weekend i piffffko. życze wszystkim udanego weekendu.
pozdrawiam
{pzdr}

#18 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 18 stycznia 2008 - 09:05

Może jakaś podpowiedź jak to wykręcić? tak dla ciekawości mam pytanie jak długo u Szanownych Kolegów wytrzymała elktronika abs/tc - chodzi mi o przebieg?

U mnie 200000 km i kaput.

dzisiaj piatek :mrgreen: czyt. blisko weekend i piffffko. życze wszystkim udanego weekendu.
pozdrawiam


230 000. wymienialem cala z pompa. koszt 160 u borowki + 100 wymiana + plyn Ferodo 1 litr




 


#19 OFFLINE   MarcinMat

MarcinMat
  • 23 postów
  • Dołączył: 28-11-2006
  • Skąd: Pszczyna

Napisany 23 stycznia 2008 - 11:58

mam ten sam problem :( od czasu do czasu zaswieca sie kontrolka TC i ABS oraz przestaje dzialac predkosciomierz :evil:
tak dosc nietypowo , raz sie wlaczy i wylaczy 5 razy dziennie a czasem nie wlaczy sie przez tydzien - jak sie jej podoba :sad:
oma ma przejechane 210.000 wiec jak widze srednio u wszystkich to samo sie sypie po 200kkm
jak rozwiaze problem to dam znac co to bylo

pozdrawiam
Marcin

#20 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 stycznia 2008 - 12:12

mam ten sam problem :( od czasu do czasu zaswieca sie kontrolka TC i ABS oraz przestaje dzialac predkosciomierz :evil:
tak dosc nietypowo , raz sie wlaczy i wylaczy 5 razy dziennie a czasem nie wlaczy sie przez tydzien - jak sie jej podoba :sad:
oma ma przejechane 210.000 wiec jak widze srednio u wszystkich to samo sie sypie po 200kkm
jak rozwiaze problem to dam znac co to bylo

pozdrawiam
Marcin



ktorys z czujnikow abs albo sam modul