Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Swap a dokumenty


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   awhaker

awhaker

    Czytamy AWUHAKER... :D

  • 905 postów
  • Dołączył: 08-04-2012
  • Skąd: Koło
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 13 maj 2014 - 11:02

Jako że pojawiają się osoby które wymieniają silniki w omegach na silniki z inną pojemnością to przydało by się również wyjaśnić sprawę dokumentów. O ile zmiana 2.5 na 3.0 jest mało widoczna to jednak zmiana 2.0 na 3.0 robi różnicę szczególnie wizualną dla diagnosty czy policjanta.

A więc abyśmy mogli zmienić wpis w dowodzie dotyczący pojemności i mocy silnika musimy jechać na Okręgową Stację Kontroli Pojazdów. Tam prosimy o zrobienie przeglądu potwierdzającego zmiany konstrukcyjne pojazdu. Do takiego przeglądu potrzebujemy fakturę montażu silnika w firmie zajmującej się tym (jednak nikt specjalnie tego nie weryfikuje, wystarczy warsztat samochodowy). Na FV musi znaleźć się numer VIN pojazdu i numer rejestracyjny. Oraz drugi dokument jakim jest umowa kupna sprzedaży silnika. W umowie musi znaleźć się KOD silnika i numer silnika.
Cała operacja kosztuje 244zł (w przypadku samochodu z LPG) ponieważ wykonywany jest wtedy też przegląd okresowy.

Mając już dokumenty ze stacji diagnostycznej potwierdzające poprawność zamontowania silnika, wiązki elektrycznej i układu wydechowego (normy hałasu, emisja spalin) idziemy do WK. Tam zgłaszamy zmianę pojemności, otrzymujemy tymczasowe pozwolenie a nowy dowód jest do odebrania w ciągu 2 tygodni (w zależności od urzędu). Wydział komunikacji na chwile obecną pobiera opłatę blisko 80zł (nowy dowód rejestracyjny oraz wydanie pozwolenia czasowego) Dobrą wolą urzędnika jest wpis do dowodu o zmianie pojemności (wtedy po 2 tyg idziemy zdać stary dowód i odbieramy nowy a koszt wymiany dowodu na nowy to 54zł )

Podsumowując aby zmienić pojemność w dowodzie rejestracyjnym potrzebujemy:
-FV montażu silnika
-Umowę kupna silnika
-Potwierdzenie poprawności zmian konstrukcyjnych z OSKP
-Kartę pojazdu (jeśli została wydana)