Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

rejestrowanie auta z niemiec


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
40 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   SIWYSDZ

SIWYSDZ
  • 290 postów
  • Dołączył: 15-08-2006
  • Skąd: łódzkie

Napisany 16 listopada 2007 - 20:29

witam mam pytanko jak sie juz zalatwi akcyze ,skarbowke ,pojdzie do wydzialu komunikacji ze wszystkimi papierami to w ten sam dzien dostane tablice i miekki dowod??? amusze odrazu isc do ubezpieczalni i ubezpieczyc czy moge z tym poczekac miesiac jak wroce do kraju i ostatnie pytanko jak bee szedl po ok 2 tygodniach odebrac twardy dowod to musze cos jeszcze zabrac ze skarbowki ?? chyba ze cos jeszcze pozmozcie prosze
Czarny Opel Omega 3.2v6 z jasna skórą i full wyposazeniem

#2 OFFLINE   swid11

swid11
  • 214 postów
  • Dołączył: 13-02-2007
  • Skąd: P-ń
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 16 listopada 2007 - 20:52

Jeszcze musisz mieć przegląd, opłate akcyzy, zwolnienie z vatu, tłumaczenia wszystkich niemieckich dok.(Brief, wymeldowania, umowa kupna sprzedaży, org. umowy kupna sprzedaży i brief) I z tym wszystkim dostajesz odrazu tablice, ale MUSISZ w tym samym dniu ubezpieczyć bo będzesz bulić kare. I po miesiącu idzesz po twardy dowód tylko z tym miękkim dowodem i to Ci wymieniją

#3 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 listopada 2007 - 20:58

po twardy dowÓd tylko z tym miękkim dowodem


i z karta pojazdu....
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#4 OFFLINE   SIWYSDZ

SIWYSDZ
  • 290 postów
  • Dołączył: 15-08-2006
  • Skąd: łódzkie

Napisany 16 listopada 2007 - 21:11

ale jaka kare bede bulil z to ze zarejetrowalem a nie ubezpieczylem oc?? dlaczego ??
Czarny Opel Omega 3.2v6 z jasna skórą i full wyposazeniem

#5 OFFLINE   welder

welder
  • 92 postów
  • Dołączył: 03-07-2007
  • Skąd: Katowice

Napisany 16 listopada 2007 - 22:01

ale jaka kare bede bulil z to ze zarejetrowalem a nie ubezpieczylem oc?? dlaczego ??


Ponieważ każde auto zarejestrowane musi być ubezpieczone.

I bodajże trzeba jeszcze mieć zapłacony podatek tzw. ekologiczny (500zł) .

Sam w zeszłym roku sprowadziłem auto tylko zapomniałem zrobić tej opłaty a pani która siedziała przy okienku i wydawała mi twardy dowód zapomniała chyba się o tą opłatę zapytać pytanie tylko kiedy i czy w ogóle sobie o tym przypomną .

#6 OFFLINE   swid11

swid11
  • 214 postów
  • Dołączył: 13-02-2007
  • Skąd: P-ń
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 16 listopada 2007 - 22:01

z to ze zarejetrowalem a nie ubezpieczylem oc??


Dokładnie tak niewiem dlaczego ale tak musi być.

#7 OFFLINE   SIWYSDZ

SIWYSDZ
  • 290 postów
  • Dołączył: 15-08-2006
  • Skąd: łódzkie

Napisany 16 listopada 2007 - 22:34

a moge odebrac twardy dowod poznej niz po miesiacu ??
Czarny Opel Omega 3.2v6 z jasna skórą i full wyposazeniem

#8 OFFLINE   młody

młody

    vel baranina ;)

  • 30 postów
  • Dołączył: 20-07-2007
  • Skąd: Kraków

Napisany 16 listopada 2007 - 23:34

a moge odebrac twardy dowod poznej niz po miesiacu ??


Pewnie, że możesz, ale jak Cię złapią, a dowód miękki będzie po terminie, to może się skończyć w najgorszym wypadku na lawecie, bo samochód jest niby nie dopuszczony do ruchu :D u mnie skonczyło się na 100 pln i 1 pkt karnym ;]

#9 OFFLINE   SIWYSDZ

SIWYSDZ
  • 290 postów
  • Dołączył: 15-08-2006
  • Skąd: łódzkie

Napisany 17 listopada 2007 - 01:22

chlopaki streszcze to jeszcze raz... kupilem omege zmienilem z b na c i chodzi mi o to moj ojciec zajmuje sie zejestracja bo sciagnieta jest z niemiec jak zalatwi wszystko tzn jak dostanie tablice i miekki dowod to musi ja ubezpieczac oc???? do konca miesiaca powinien siez tym wyrobic a ja dopiero wroce do polski po nowym roku a wiec moje pytanie musi byc oc????? jezdzil nkt nia nie bedzie
Czarny Opel Omega 3.2v6 z jasna skórą i full wyposazeniem

#10 OFFLINE   swid11

swid11
  • 214 postów
  • Dołączył: 13-02-2007
  • Skąd: P-ń
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 17 listopada 2007 - 13:53

Jak dostaniesz blachy to MUSISZ ubezpieczyć. Na dacie ubezpieczenia musi być ta sama data co na wydaniu tablic :wink:

#11 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 grudnia 2007 - 19:39

A ile mniej wiecej wyniosa wszystkie oplaty za takie sprowadzone 3.2 z Niemiec?

#12 OFFLINE   Twaróg

Twaróg
  • 378 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Kobyłka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 grudnia 2007 - 14:15

Policz sobie 13.(6?)% akcyzy od wartości na fakturze (tylko nie zaniżaj za dużo)
150zł przegląd rejestracyjny
100zł tłumaczenie dokumentów
70zł karta pojazdu
500zł opłata recyklingowa
150zł (lub 200zł nie pamiętam) podatek w skarbówce
30zł znaczki skarbowe w skarbówce i w celnym

I to chyba by było na tyle nie które ceny podane w zaokrągleniu i do tego doliczyć paliwo na przejazdy i zmarnowany czas niestety ale coś za coś już raz to przeszedłem ale i tak następny samochód sobie i tak chce sam sprowadzić więc czeka mnie to jeszcze raz
pozdrawiam

#13 OFFLINE   01baca10

01baca10
  • 135 postów
  • Dołączył: 10-10-2006
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 28 grudnia 2007 - 12:02

Nie musi być tej samej datu na ubezpieczeniu i w dowodzie.
Ja poszedłem zarejestrować auto po tygodniu od przywiezienia (czyli miałem niemieckie ubezpieczenie jeszcze tydzień). Dostałem miękki dowód. Po tygodniu ubezpieczyłem auto u nas, a po 2 miesiącach (bo zapomniałem odebrac) odebrałem twardy dowód i nikt nie patrzył na datę na ubezpieczeniu.
Ubezpieczenie OC trzeba mieć przy odbiorze twardego dowodu i tyle (nie ważne z jakimi datami).

#14 OFFLINE   NOWY31

NOWY31
  • 1 postów
  • Dołączył: 31-01-2008
  • Skąd: zabrze

Napisany 31 stycznia 2008 - 13:38

SIWYSDZ, jezeli autko stoi na twoim prywatnym placu ogrodzonym to nie musisz placic ale jezeli stoi na parkingu osiedlowym to musisz miec oplacone ubezpieczenie poniewaz gdy ktos cie stuknie na parkingu i wezwie policje to nawet jak nie jest z twojej winy a nie masz oc to wtedy wysylany jest fundusz do ubezpieczalni i jestej lzejszy o ok 3000zl

#15 OFFLINE   piotrekbb

piotrekbb
  • 274 postów
  • Dołączył: 30-09-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała

Napisany 01 lutego 2008 - 12:48

SIWYSDZ, jezeli autko stoi na twoim prywatnym placu ogrodzonym to nie musisz placic ale jezeli stoi na parkingu osiedlowym to musisz miec oplacone ubezpieczenie poniewaz gdy ktos cie stuknie na parkingu i wezwie policje to nawet jak nie jest z twojej winy a nie masz oc to wtedy wysylany jest fundusz do ubezpieczalni i jestej lzejszy o ok 3000zl


Totalna bzdura!!! Każde zarejestrowane auto musi mieć OC obojętnie czy stoi w ogróku w szopie czy w komodzie w sypialni.
Moją kluską jeździ teraz balwanekbuli - nowy forumowicz.Ja bujam się mondeo , komfort nie ten sam co w klusce ale średnia spalania non stop na 6,2l :))

#16 OFFLINE   swid11

swid11
  • 214 postów
  • Dołączył: 13-02-2007
  • Skąd: P-ń
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 01 lutego 2008 - 18:17

Totalna bzdura!!! Każde zarejestrowane auto musi mieć OC obojętnie czy stoi w ogróku w szopie czy w komodzie w sypialni.


Dokładnie tak. Musi być OC bo inaczej sie buli kare :!: :!: :!:

#17 OFFLINE   genmarek

genmarek
  • 5 postów
  • Dołączył: 21-07-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 22 lipca 2008 - 21:03

Mam duży problem, przywiozłem na lawecie OMEGE z Niemiec ale nie mam farzugschein tylko farzugbrif i umowa. W komunikacji żadają brifa (nie mam, pisze w brifie został zagubiony i wymeldowany). ??? Jak można zarejestrowac w kraju nie majaqc małego brifu lub jak to zalatwic i gdzie i za ile ??? Prosz o konkretne odpowiedzi. Z góry serdeczne dzięki. POZDRAWIAM :bad:
Eugene

#18 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 05 sierpnia 2008 - 15:43

1. Akcyza (Urząd Celny) + znaczki skarbowe.
2. Skarbówka
3. Przegląd Techniczny
4. Z zaświadzeniem z US, opłaconą akcyzą, umową kupna sprzedaży, z tłumaczeniem umowy, briefu i z wyrejestrowaniem auta idziesz do Wydziału Komunikacji, kóry się mieści w UM lub w UP (zależy od twojego miejsca zamieszkania).
W Wydziale Komunikacji płacisz wspomniany wyżej recykling, tj. jedyne 500 zł + rejestracja Pojazdu = +/- 745 zł. W wydziale komunikacji podpisujesz papierek, który jest potwierdzeniem, iż masz świadomość, że po wyjściu z Wydziału Komunikacji musisz zawrzeć polisę Ubezpieczeniową OC.

Po teoretycznym miesiącu (zazwyczaj po dwóch tyg.) odbierasz tzw. stały dowód. Aby go odebrać musisz mieć przy sobie zawartą Polisę Ubezpieczeniową OC i Kartę Pojazdu, odbierasz dowód i dalej cieszysz się jazdą codzienną zakupionym pojazdem.

Jeśli kupiłeś auto i w dowodze rejestracyjnym będą minimum dwie osoby to musisz podczas rejestracji mieć przy sobie Upoważnienie drugiej osoby jakimś dowodem tożsamości (najlepiej Dowód Osobisty). Jeśli tego nie będziesz miał to d... blada, nie zarejestrujesz. Mi pomogły znajomości :D

#19 OFFLINE   slawekbor

slawekbor
  • 297 postów
  • Dołączył: 17-02-2008
  • Skąd: Chełm

Napisany 06 sierpnia 2008 - 12:13

1. Akcyza (Urząd Celny) + znaczki skarbowe.
2. Skarbówka
3. Przegląd Techniczny
4. Z zaświadzeniem z US, opłaconą akcyzą, umową kupna sprzedaży, z tłumaczeniem umowy, briefu i z wyrejestrowaniem auta idziesz do Wydziału Komunikacji, kóry się mieści w UM lub w UP (zależy od twojego miejsca zamieszkania).
W Wydziale Komunikacji płacisz wspomniany wyżej recykling, tj. jedyne 500 zł + rejestracja Pojazdu = +/- 745 zł. W wydziale komunikacji podpisujesz papierek, który jest potwierdzeniem, iż masz świadomość, że po wyjściu z Wydziału Komunikacji musisz zawrzeć polisę Ubezpieczeniową OC.

Po teoretycznym miesiącu (zazwyczaj po dwóch tyg.) odbierasz tzw. stały dowód. Aby go odebrać musisz mieć przy sobie zawartą Polisę Ubezpieczeniową OC i Kartę Pojazdu, odbierasz dowód i dalej cieszysz się jazdą codzienną zakupionym pojazdem.

Jeśli kupiłeś auto i w dowodze rejestracyjnym będą minimum dwie osoby to musisz podczas rejestracji mieć przy sobie Upoważnienie drugiej osoby jakimś dowodem tożsamości (najlepiej Dowód Osobisty). Jeśli tego nie będziesz miał to d... blada, nie zarejestrujesz. Mi pomogły znajomości :D

Problemu nie ma gdy posiadasz komplet dokumentów wraz z ich tłumaczeniem dokonanym przez biegłego przysięgłego. Co do braku wspomnianych dokumentów to rzeczywiście jest problem. Myślę, że należałoby uzyskać stosowne potwierdzenie z miejsca zakupu, z treści którego jednoznacznie wynikałoby, że auto wyrejestowano bez żądanych dokumentów. Poprzedni właściciel ten fakt niewątpliwie zgłosił we włąsciwym miejscowo urzędzie. Takie potwierdzenie wraz wypisem niemieckiego urzędu (każdy dokument może mieć swój wtórnik) oraz umową kupna, będzie stanowiło podstawę do dokonania wskazanych opłat. :wink:
Moja krowa nie daje mleka, ale z pod tyłka ucieka

#20 OFFLINE   betone

betone
  • 42 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Chełm

Napisany 15 lutego 2009 - 21:49

z dowodem zawarcia ubezpieczenia idziesz do W.K jak nie ubezpieczysz to nie wydadzą ci blach.