Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Motoryzacyjne niepyki OKP 2014


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
85 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 29 kwietnia 2014 - 23:41

Sam wstawię swój niepyk :D.

Kupiłem chipa do 2.5TD, do tego musiałem dać do lutowania kompa, żeby mieć podstawkę pod kość.
Najpierw pomyliłem kości, które trzeba podmienić i musiałem dwa razy nosić do lutowania - w efekcie mam obie kości kompa na podstawkach(normalnie wystarczy jedna).
Żeby było śmieszniej i kosztowniej, to po włożeniu chipa auto idzie podobnie jak wcześniej. Po konsultacji w serwisie, gdzie były lutowane podstawki, okazało się, że stary chip był już kiedyś podmieniany na inny. Czyli kupiłem auto z chipem, szkoda że poprzedni właściciel się nie pochwalił.
Na szczęście wziąłem dwie wersje chipa - optymalną i mocniejszą. Ta druga daje już zauważalnego kopa do tego, co miałem do tej pory. Przetestuję obie wersję i zobaczę, przy czym zostać na dłużej.

#2 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 maja 2014 - 13:46

Zgłaszam kolegę:
http://forum.omegakl...postcount=33441
;)

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#3 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 05 maja 2014 - 13:48

To samo miałem zrobić :)


 


#4 OFFLINE   roberthj1

roberthj1
  • 89 postów
  • Dołączył: 07-01-2014
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 05 maja 2014 - 16:44

Zgłaszam kolegę:
http://forum.omegakl...postcount=33441
;)


wole jeździć francuzem niż omegą która częściej stoi w warsztacie niż pod blokiem ale ludzie twojego pokroju tego nie zrozumieją bo przecież to opel super luksus zżarty przez rdzę którym strach jechać gdzieś dalej ale zawsze niemiecka myśl motoryzacyjna:)

#5 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 05 maja 2014 - 17:04

opel super luksus zżarty przez rdzę którym strach jechać gdzieś dalej

powiem tak - jak dbasz, tak masz. Faktycznie, lepiej zakupić "królową lawet" :masakra:
.
.
.

#6 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 05 maja 2014 - 17:07

"królową lawet"


:smiech::smiech::smiech::smiech::smiech:

Dodany obrazek


#7 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 05 maja 2014 - 17:45

roberthj1 nie bądz śmieszny. Zobacz ile tego dziadostwa jest dużo w komisach. Nikt tego nie chce. Pożyjemy zobaczymy czy omega, czy laguna będzie więcej w warsztacie:D


 


#8 OFFLINE   komorek123

komorek123
  • 473 postów
  • Dołączył: 22-11-2009
  • Skąd: Grabowo wielkie

Napisany 05 maja 2014 - 19:14

I jakie beda koszty:D

#9 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 05 maja 2014 - 20:26

Kolega kupil lagune 3.

wyskoczyly mu komunikaty od braku cisnienia oleju, poduszek i kontroli trakcji (mimo ze abs dzialal). Podjechal do mnie na ASO (Alley Spieprzyl Osobiscie) dolalem plynu od spryskiwaczy i komunikty wszystkie zginely. :smiech:

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

#10 OFFLINE   awhaker

awhaker

    Czytamy AWUHAKER... :D

  • 905 postów
  • Dołączył: 08-04-2012
  • Skąd: Koło
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 05 maja 2014 - 20:52

Podam inny przykład, kolega ma lagune 3, po zrobieniu 1.5 tyś km nie odpaliła, poprostu nawet nie chciała zakręcić rozrusznikiem, ściągnąłem go do domu następnego dnia odpaliła normalnie. Pojechał do ASO aby to zdiagnozowali i usunęli usterkę, siedzieli nad tym kilka dni i niestety uznali że pojazd jest w pełni sprawny, wyjechała z ASO, zrobiła jakieś 150 km i dostałem telefon przyjedź bo Langa już padła, mówie nie moge dzwoń do kumpla, (też posiadacz laguny) pojechał po niego i co nie dojechał bo się pojawił komunikat błędu kluczyka (w czasie jazdy) i zgasła :D Przypadek? Nie sądzę :D Częściej laguna zawodzi w drodze niż omega i nikt mi tego zdania nie zmieni. Jedyna Laguna która jeździła to była pierwsza wersja, ale spotkać taką bez świecącej się informacji SERVIS to jeszcze nie spotkałem :D, no... ale powodzenia :D




 


#11 OFFLINE   spawek

spawek

    Jest moc jest zabawa

  • 1 014 postów
  • Dołączył: 08-03-2014
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 maja 2014 - 21:29

Jak się nie dba to się nie ma. Niektórzy mówią że omega gówno ale jak się kupi parcha za 3 tys i naprawia się go na szrocie to tak jest. Przestańcie mówić że jakiś samochód jest felerny bo niektórzy jakoś jeżdżą i nie naprawiają. Jak się oszczędza na naprawach lub ma mechanika do d*py to się psuje.O lagunach nie będę pisał nic bo to szkoda pisać. Jak chłopaki na warsztacie widzą francuza to ich krew zalewa:masakra::pokoj:

#12 OFFLINE   tomi2991

tomi2991

    Irmscher ... loading

  • 162 postów
  • Dołączył: 11-09-2011
  • Skąd: Zd-Wola/Zapolice__ EZD
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 maja 2014 - 21:59

Jak się nie dba to się nie ma. Niektórzy mówią że omega gówno ale jak się kupi parcha za 3 tys i naprawia się go na szrocie to tak jest. Przestańcie mówić że jakiś samochód jest felerny bo niektórzy jakoś jeżdżą i nie naprawiają. Jak się oszczędza na naprawach lub ma mechanika do d*py to się psuje.O lagunach nie będę pisał nic bo to szkoda pisać. Jak chłopaki na warsztacie widzą francuza to ich krew zalewa:masakra::pokoj:


Ot i tu racja... ;)

#13 OFFLINE   ontour23

ontour23
  • 252 postów
  • Dołączył: 23-02-2009
  • Skąd: inowrocław
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 06 maja 2014 - 01:15

Komisyjnie kolega powinien dostac opierd.... za to ze tak mowi o naszym guru he he
Pan Karetka

#14 OFFLINE   roberthj1

roberthj1
  • 89 postów
  • Dołączył: 07-01-2014
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 06 maja 2014 - 07:16

Ja mam złe doświadczenie z omegą może i trafiłem na taki egzemplarz ale więcej stała niż jeździła i pochłaniała wszystkie oszczędności. Brat miał 2,0 po tygodniu silnik zaczął chodzić jak traktor sprzedał puki jeszcze odpalał kupił 2,5 po miesiącu poszła uszczelka pod głowicą. Na bfl w dobrym stanie mnie nie stać a B to jeżdżące złomy oglądałem dwie 3.0 i jedną 2,5 przed kupnem laguny i nie wiem czy na szrot się to nadawało w ogłoszeniach oczywiście igły, zresztą moja w ogłoszeniu też była igła ale przynajmniej coś przy niej robiłem i jakoś jeździła. Porównując omegę i lagunę, omega na drugi dzień po szybszej przejażdżce stała już u mechanika i ledwo do niego dojechała, laguna 4 dzień i nadal jeździ w tym 200 km po autostradzie non stop 160 na liczniku i dała rade więc na razie jest lepsza. I mogę sobie odpalać guziczkiem:p. Po przygodzie z omegą mogę stwierdzić że jedyne co w niej fajnego to spoty i forum na którym dużo można się dowiedzieć no i jeszcze wygoda bo faktycznie prowadzi się dobrze a w miejsca w środku od groma. Laguna okaże się jak pojeżdżę na razie jest ok ale to dopiero kilka dni.
Kolego spawek ja może nie będę pisał o warsztatach bo połowa to czy dostanie opla, citroena czy mercedesa naprawić i tak nie potrafi, więc mi różni nie robi co prowadzę na warsztat bo i tak na ręce patrzeć muszę i pilnować na każdym kroku żeby aby bardziej nie popsuli

#15 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 06 maja 2014 - 07:27

może nie będę pisał o warsztatach bo połowa to czy dostanie opla, citroena czy mercedesa naprawić i tak nie potrafi,


Święta racja

#16 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2014 - 07:44

laguna 4 dzień i nadal jeździ

Niesamowite !!

I mogę sobie odpalać guziczkiem.

No to pozazdrościć tylko. Naciesz się póki guziczek działa ;) A tak poważniej to niech auto dobrze sie sprawuje i jak najmniej problemów sprawia.

#17 OFFLINE   komorek123

komorek123
  • 473 postów
  • Dołączył: 22-11-2009
  • Skąd: Grabowo wielkie

Napisany 06 maja 2014 - 19:27

Niesamowite !!



Na rekord Guinessa idzie:p

#18 OFFLINE   roberthj1

roberthj1
  • 89 postów
  • Dołączył: 07-01-2014
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 07 maja 2014 - 07:42

Na rekord Guinessa idzie:p


Żeby wyśmiewać kogoś to najpierw samemu wypadało by jeździć czymś lepszym.
Królowa lawet? Może, przynajmniej jest co wieść tą lawetą, większość omeg jest już w takim stanie że koszty transportu przewyższyłyby wartość auta.
Warsztaty wyśmiewają francuzy? Jak wjeżdża omega to wyjmują kobyłki bo strach na podnośnik tego brać żeby się nie złamała(to fakt nie żart).
Francuz gorszy od opla? Z tego co ja wiem opel to auto dla tych których nie stać na Vw, bemki i mercedesy(nie urażając nikogo) budowany już z gorszych jakościowo części aby było taniej.
Laguna bardziej awaryjna? Popatrzcie na forum jak psują się omegi co chwila ktoś ma jakiś problem.
Laguny stoją na potęgę w komisach? Omegi za to na złomowiskach
W czym omega jest lepsza od laguny?
Wyposażenie? mam tyle samo co w bflkach,
spalanie? mój diesel po mieście pali 6,5 w trasie skrzynia 6-biegowa to sapalanie mam 4,5, diesle omegi 10-miasto, trasa pewnie kolo 7.
Blacha? laguna nawet kropki rdzy nie ma, omegi nawet bfl ciężko ze zdrową blachą znaleźć.
Wygoda? W omedze mniej czuć dziury, laguna lepiej trzyma się w zakrętach
Podsumowując, Panowie zejdźcie na ziemie bo niektórzy uważają to auto co najmniej za majbacha a omega to żaden ósmy cud świata i w niczym nie przewyższa tej laguny.

#19 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 07 maja 2014 - 09:03

większość omeg jest już w takim stanie że koszty transportu przewyższyłyby wartość auta.


Poczekaj aż laguna będzie miała 20 lat. Zobaczymy kto się będzie śmiał ostatni. Plastiki w środku odpadną, same z siebie się skruszą jak blacha w omedze.

Jest jeszcze w Polsce kilka egzemplatrzy OA i to w nielichym stanie. Jak któraś laguna będzie tak wyglądała po tylu latach to szybko zwrócisz honor. Zapominasz, że omega to była flagowa limuzyna opla, którą mogł się pochwalić w latach 90tych, a jakoś nie widzę aby renault miał się czym chwalić. I to nie tylko w kwestii aut osobowych bo wiele razy słyszałem powiedzenie "od renault i iveco to z daleko".

Wygoda? W omedze mniej czuć dziury, laguna lepiej trzyma się w zakrętach


Wygoda dla Ciebie to tylko i wyłącznie prowadzenie? To masz bardzo mały zakres "wygody".

Wracałem renault laguną właśnie wcześniej wspomnianego kolegi z Warszawy jako pasażer, 140 km tylko. Nie czułem tyłka, jak wysiadłem z auta to z wielką ulgą. Kręgosłup w końcu odreagował. Porównanie tej trasy 140 km, to jak zrobić omegą 600 km.

Na koniec: "dolej płynu do spryskiwaczy, zgaśnie Ci kontrolka oleju w lagunie".

#20 OFFLINE   roberthj1

roberthj1
  • 89 postów
  • Dołączył: 07-01-2014
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 07 maja 2014 - 09:26

Odpowiem po kolei:
-nie zamierzam jeździć tym autem tak długo, dla mnie auto to nie bóstwo
-nie pisałem o wyjątkach, kilka Żuków też się znajdzie w niezłym stanie, psiałem o ogóle a ogół wygląda tak że ople, nie tylko omegi sypią się na potęgę
- ja znam powiedzenie omega-złomega ale to tylko powiedzenie
-zakres mojej wygody mi wystarczy, nie jestem księżniczką którą boli tyłek po paru kilometrach
- co do płynu jak zapali się kontrolka nie omieszkam dolać, przynajmniej tania naprawa:)