Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

produkty Proelite - używa ktoś ? jakieś opinie ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 20 kwietnia 2014 - 15:14

Siemka, cały czas jestem w trakcie poszukiwania jak najlepszych kosmetyków samochodowych ponieważ lubie jak jest czysto i pachnąco. Zreszta chyba jak każdy. Natknałem się na stronkę firmy Karcher i zainteresowało mnie parę produktów

http://www.asc-pro.p...NANO_TEXTIL.jpg

Proelite Nano Textil - preparat do prania tapicerki

Nano Textil jest nanotechnologicznym preparatem na bazie wody przeznaczonym do profesjonalnego czyszczenia i zabezpieczenia wszelkiego rodzaju tkanin. Wykorzystywany jest do prania dywanów, wykładzin tapicerki i tkanin obiciowych. Preparat jest niskopieniący. Dozowanie: Płyn stosować w rozcieńczeniu z wodą w stosunku 1:10.


http://www.asc-pro.p...aguna_Fresh.jpg

Proelite Laguna Fresh - Samochodowy odświeżacz powietrza

Gotowy do użycia odświeżacz powietrza o świeżym , perfumeryjnym zapachu. Skutecznie odświeża powietrze wypełniając pomieszczenie przyjemną świeżą wonią. Aktywne komponenty produktu wiążą się z przykrymi zapachami i neutralizują je. Usuwa nieprzyjemny zapach dymu papierosowego, zapachy pochodzenia zwierzęcego, samochodowego, organicznego. Produkt jest bardzo wydajny, łatwy w użyciu, nie pozostawia plam.

http://www.asc-pro.p...NER_OCEANIC.jpg

Proelite Cocpit Cleaner Oceanic - Preparat do deski rozdzielczej

Cockpit Cleaner Oceanic służy do pielęgnacji, czyszczenia i odnawiania tworzyw sztucznych i powierzchni lakierowanych w wewnątrz pojazdu (np: deska rozdzielcza, tapicerka, drzwi ). Preparat jest antystatyczny. Przywraca powierzchniom ich dawny wygląd. Nie pozostawia tłustego filmu na powierzchni.

http://www.asc-pro.p...5/BLACK_GUM.jpg

Proelite Black Gum - Preparat do konserwacji opon

Wysoce zaawansowane technologicznie silikony i polimery, zapewniają oponom, listwom drzwiowym oraz zderzakom naturalny, lśniący połysk, głęboką czerń i mokry wygląd opony. Odświeża kolory szybko i na długo. Uelastycznia porowate warstwy gumy i wygładza je. Trwale chroni przed przedwczesną utratą elastyczności i powstawaniem rys. Nie tłuści, nie trzeba go wycierać i pozostawia długotrwały efekt.


Powiem tak, najbardziej interesowały by mnie produkty z tych podanych do pielęgnacji opon i czyszczenia deski rozdzielczej, ponieważ do opon używam produktu z K2 i jestem zadowolony chociaż jest może coś jeszcze lepszego, a na bank jest widząc wiele aut odpicowanych przez handlarzy. Do kokpitu używam plaka ale nie ukrywam zostawia on tłuste plamy które nie są fajne. Może ktoś miał styczność z wyżej wymienionymi produktami i może coś o nich więcej powiedzieć ? Może TomekWRO coś podpowie bo wiem że kosmetyką auta się zajmuje. Czekam na jakieś porady. Ciekawe inne produkty. Pozdrawiam


*opisy produktów zaczerpnięte ze strony producenta


 


#2 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 27 kwietnia 2014 - 18:47

Widzę że temat powrócił. Podziękował :) to nikt nie miał styczności z tymi produktami ? a może jakieś inne polecacie


 


#3 OFFLINE   pawel om2.0

pawel om2.0
  • 172 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Wie(L)kie Księstwo Warszawskie

Napisany 27 kwietnia 2014 - 21:21

Tego nie znam ale mogę polecić śmiało produkty Kanoteka!! :)

#4 OFFLINE   lukaszbia

lukaszbia
  • 87 postów
  • Dołączył: 19-07-2014
  • Skąd: Białystok
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 09 sierpnia 2014 - 20:39

Moge dorzucić coś od siebie, pracuje w chemii samochodowej od kilku lat więc mogę powiedzieć z czego ja korzystam i sporo myjni.

Do czyszczenia wnętrza polecam VINET firmy ATAS dostępne jako koncentrat.

Do prania tapicerki LOTAR firmy K2 także jako koncentrat (ja też go używam do kokpitu i plastików w mniejszym stężeniu jak nie mam vineta) lub TEXWASH firmy TENZI

Do nablyszczania plastkiów VINYL TP49 firmy CARTEC błyszczący lub półmat tej samej firmy DASCHFRESH preparaty gotowe do użytku nakłada się je gąbeczką super sprawa na uszczelki na zimę żeby nie zamarzały a także na wszelkie czarne nie lakierowane elementy gumowe i plastikowe na zewnątrz auta, nie przyciągają kurzu

Do felg aluminiowych ALUX firmy TENZI także jako koncentrat

Jako zapach w samochodzie najlepiej mi się sprawdza AIR MAGIC firmy ROYAL jest w rozpylaczy psika się nim na tapicerkę pod dywaniki jest trwały i nie pozostawia plam

Do usuwania smoły z karoserii TAR REMOVER z firmy K2 lub w spray-u DECABIT z firmy ATAS oba prepearaty nie robią szkody dla lakieru oba jako gotowe do użytku

Do mycia auta ręcznie szampon AUTO BELLA firmy ATAS zaś jeżeli myjką ciśnieniową to TURBI TRUCK firmy K2 nakładany z opryskiwacza dostępny jako koncentrat

Do mycia silnika DIMMER firmy ATAS lub tańszy odpowiednik DIPER z firmy K2 oba są dwu składnikowe przed urzyciem dobrze wymieszać oba jako koncentraty

Preparaty w przystępnych cenach i ogólno dostępne lub jak ktoś potrzebuje mogę sprzedać :)

Środków oferowanych przez karchera nie polecam są za drogie jeżeli chodzi o storunek cana/jakość.

Jeżeli chodzi zaś o mycie auta to mogę Wam podpowiedzieć z doświadczenia, jeżeli myjecie auto myjką ciśnieniową NIGDY nie płóczcie auta przed nałożeniem jakielkowiek chemii, jak nakładacie chemie zawsze róbcie to od dołu ku górze, jak myjecie trzymajcie lance pod kątem 45 stopni do auta NIGDY na wprost i płóczcie cofając się w stronę nałożonej chemii. Tym sposobem można umyć białe uwalone auto bez użycia szczotki :)

POWODZONKA


KENOTEKA a nie KANOTEKA :)

#5 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 09 sierpnia 2014 - 21:16

Z tym, że

Do felg aluminiowych ALUX firmy TENZI także jako koncentrat

Dość silny kwas, ja używam go 1:3 do mega szczurów. Jakoś nie wyobrażam sobie używania aluxa do regularnego mycia.

TAR REMOVER z firmy K2

Za ok 30zł jest litr Prickborta to najbardziej skuteczny tego typu środek na rynku. Psikasz, czekasz i spłukujesz. K2 tak nie działa, za słaby jest.

Do mycia silnika DIMMER firmy ATAS

Kolejny meega mocny zawodnik. Tym razem środek stworzony do mycia plandek ciężarówek. Nie ma potrzeby jego używania, wystarczy APC np. Bilt Hamber. W 1:5 domywa każdy smar.

lukaszbia używanie mocnej chemii z myjni samochodowej w domu nie jest bezpieczne dla amatorów...
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#6 OFFLINE   lukaszbia

lukaszbia
  • 87 postów
  • Dołączył: 19-07-2014
  • Skąd: Białystok
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 10 sierpnia 2014 - 00:26

Aluxa używam 150ml na 5l wody i nie robi krzywdy, Dimer czy Diper max 300ml na 5l ta chemia wcale nie jest mocno agrsywna no chyba że w stężeniach jak podałeś lub moniejszych trzeba czytać w jakich stężeniach stosować i do czego, zaś co do Tar Removera nie widziałem jeszcze ani nie słyszałem żeby był jakiś problem że nie da rady zmyć jakiś śladów po asfalcie czy smole a kosztuje 9zł za 700ml. Środki które opisałem stosuje większość moich klientów i znajomych łącznie z zakładami AutoDetalingu prawdziwego AutoDetalingu. Lecz ile użytkowników tyle opini każdy ma swoje marki i produkty, ja napisałemo swoich. Lecz co do "MOCNYCH ZAWODNIKÓW" to się troszkę mylisz, chyba nie miałeś doczynienia z agresywną chemią, a tak naprwde wszystko zależy od stężeń.

#7 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 10 sierpnia 2014 - 08:08

Miałem kolego doczynienia z agresywną chemią. Są studia detailingowe i są studia detailingowe, które od jakiegoś czasu mnożą się jak grzyby po deszczu a zakładają je właściciele myjni. Mają nadzieję, że szumny i wielki baner auto kosmetyka, detiling itp. przyciągnie klientów. Po części tak jest bo ludzie jeszcze nie wiedzą jak powinna wyglądać porządna praca detailera.
Co do samego tar removera to widziałem, że K2 na YT szorują gąbką!! bo nie schodzi. Z ciekawości kupię tego K2 i zrobię porównanie, oczywiście mówię tu o zmywaniu całkowicie bezdotykowo.
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#8 OFFLINE   lukaszbia

lukaszbia
  • 87 postów
  • Dołączył: 19-07-2014
  • Skąd: Białystok
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 10 sierpnia 2014 - 09:44

No właśnie najpierw sprawdź organoleptycznie a nie ja YT :p Powiem Ci jako ciekawostke że Tar Removerem uwuswałem "baraszek" i dał rade a stosunek cena/jakość jest rewelacja

#9 OFFLINE   user881

user881
  • 432 postów
  • Dołączył: 07-12-2010
  • Skąd: Myszyniec
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 14 sierpnia 2014 - 08:40

Do czyszczenia wnętrza polecam VINET firmy ATAS dostępne jako koncentrat.


Ten środek będziebezpieczny dla naszych pokrytych gumą przycisków w konsoli kokpitu? po kilkukrotnym zastosowaniu plaka ta guma zaczęła się zdzierać...szfagier pracuje w reklamie i twierdzi że ten właśnie środek rozpuszcza takie bajery w naszych omegach.

#10 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 14 sierpnia 2014 - 08:53

user881 kup sobie litr Valet Pro Interior Cleaner. Roźcieńcz go 1:10 i 1:20, możesz bezpiecznie czyścić plastiki wewnątrz auta :ok: oczywiście sprawdź zawsze w mniej widocznym miejscu przed użyciem każdego środka chemicznego
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#11 OFFLINE   aleph221

aleph221
  • 2 postów
  • Dołączył: 31-12-2014

Napisany 31 grudnia 2014 - 11:06

Chciałem Was zapytać, czy korzystaliście z produktów do czyszczenia auta firmy Meguiar? http://sklep.motogo....cer/Meguiars/91 Szukam dobrego płynu do szyb, bo mam okropne zacieki. Ważne też, żeby z ceną nie przesadzać.

#12 OFFLINE   audicoupe

audicoupe
  • 545 postów
  • Dołączył: 29-05-2012
  • Skąd: Kutno
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 31 grudnia 2014 - 11:54

Chciałem Was zapytać, czy korzystaliście z produktów do czyszczenia auta firmy Meguiar? http://sklep.motogo....cer/Meguiars/91 Szukam dobrego płynu do szyb, bo mam okropne zacieki. Ważne też, żeby z ceną nie przesadzać.

tak ja ma kilka preparatów tej firmy i jestem zadowolony z płynem do szyb nie miałem osobiście do czynienia ale kolega z pracy miał i powiedział ze jak czego jak czego ale szyb nie cierpi czyścic to z tym płynem to przyjemność(ze względu na brak zacieków).

#13 OFFLINE   aleph221

aleph221
  • 2 postów
  • Dołączył: 31-12-2014

Napisany 31 grudnia 2014 - 12:37

Super, dzięki za opinię. W takim razie wypada mi tylko skorzystać z ich oferty.