Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czy to dwumas?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   arczon82

arczon82
  • 1 193 postów
  • Dołączył: 12-11-2009
  • Skąd: Iłowo-Osada

Napisany 21 marca 2014 - 19:30

Witam. Mam kolejny problem z moją omegą 2.5td mianowicie na postoju tak coś klebotało z okolicy skrzyni albo silnika gdzieś z tamtych stron, potem podczas powrotu ze stolicy zaczęły się takie drgania jak hamowałem silnikiem lub delikatnie dawałem gazu tak że samochód nie przyspieszał tylko jechał jedną prędkością potem na zimnym silniku przestał wchodzić 2 bieg jak jechałem ale jak się zatrzymałem to wszedł. Kolejny etap awarii to że drugi bieg przestał w ogóle wchodzić czy to na zimnym czy na ciepłym tylko wszedł jak się zatrzymałem a jak samochód się toczył to już nie wszedł, następnie było coś takiego że jak cofałem do tyłu i wcisnąłem sprzęgło że by się zatrzymać to samochód nagle stawał tak jak by ktoś mi kłodę rzucił pod koło. Następnie nie chciały wchodzić żadne biegi czy to podczas jazdy czy na postoju i ostatecznie zrobiło się tak że jak włączyłem jakiś bieg z trudem i puszczałem sprzęgło to samochód stał a już w końcowej fazie jak normalnie ruszał zawsze był taki strzał ze sprzęgła jak bym nagle puścił sprzęgło tak szybko. I teraz oma stoi i nie nadaje sie do jazdy wie może ktoś co to może być bo ja już zgłupiałem.



#2 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 22 marca 2014 - 00:01

Może poszły poduszki pod skrzynią lub urwała się łapa silnika?

#3 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 marca 2014 - 09:27

wibracje to albo uszkodzona dwumasa albo zawieszenie silnika , skrzyni(poduszki). Temu pierw należy się przyjrzeć.

 


 


 


#4 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 22 marca 2014 - 09:58

Ale przy walniętej dwumasie dałby chyba radę wbić dowolny bieg? Kiedyś w 126p miałem podobnie, jak przesunęła się skrzynia biegów.

#5 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 marca 2014 - 10:23

może być cieżko bo uszkodzona dwumasa dostaje najczęściej luzu i zaczyna się wychylać pod kątem

 


 


 


#6 OFFLINE   arczon82

arczon82
  • 1 193 postów
  • Dołączył: 12-11-2009
  • Skąd: Iłowo-Osada

Napisany 22 marca 2014 - 11:56

poduchy są ok bo oglądałem tylko właśnie sa problemy z wbiciem biegu i to jak cofam i wcisnę sprzęgło to auto od razu staje jak by mi ktoś ręczny zaciągnął, nie wiem może to skrzynia.

#7 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 marca 2014 - 12:27

wydaje mi się że skrzynia się wysypała , gdyby to była dwumasa to działo by się tak bez względu czy jedziesz do przodu czy do tyłu , bo wałek sprzęgłowy i koło zamachowe zawsze obraca się w tym samym kierunku bez względu czy wrzucasz bieg do przodu czy wsteczny

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#8 OFFLINE   arczon82

arczon82
  • 1 193 postów
  • Dołączył: 12-11-2009
  • Skąd: Iłowo-Osada

Napisany 22 marca 2014 - 17:57

Kocyk masz racje dzisiaj byłem u kolegi z klubu który jest mechanikiem i po oglądnieciu wszystkiego stwierdził że skrzynia się wysypała a dwumas i reszta sprzęgła jest ok, więc trzeba zacząć szukać skrzyni a powodem uszkodzenia było to że odkręciła się śruba trzymająca flanszę do której jest przykręcony wał i tak sobie latała luzem aż roz.... skrzynie. Podziękowania dla kolegi Zuza za zdiagnozowanie problemu.

#9 OFFLINE   siopik2909

siopik2909
  • 25 postów
  • Dołączył: 12-04-2014
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 13 października 2015 - 12:30

Witajcie! Więc w mojej Omedze coś zaczyna szwankować. Od ostatnich dwóch dni o wiele ciężej wchodzą biegi. Jak dawniej można było małym paluszkiem zmieniać przełożenia, tak teraz trzeba użyć przy tym więcej siły. Pojawiły się też znaczące wibracje na lewarku, oraz czasem, powtarzam czasem, wręcz całym samochodem koło 2000 obrotów (zauważone tylko na 5). Koło dwu masowe? Na pewno po puszczeniu sprzęgła, na luzie coś chropocze, czasem powtórne wciśnięcie sprzęgła pomaga i ucisza się ten dźwięk. Ale to już było od dłuższego czasu. Martwią mnie te coraz ciężej zapinane biegi. mogła jakaś poduszka się rozsypać? co prawda przednie prawe koło ostatnio spadło do dziury po kostce przez co auto wsparło się na podwoziu i trzeba było wypychać, ale czy wtedy mogło coś się zerwać? 



#10 OFFLINE   motyl81

motyl81

    X30XE

  • 232 postów
  • Dołączył: 02-07-2012
  • Skąd: Łódż
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 października 2015 - 14:37

sprawdziłbym poduszke skrzyni biegów i olej w samej skrzyni,może jest mało ew wymienić



#11 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 14 października 2015 - 17:50

możliwe, że wysprzęglik powoli siada. Mnie też chrobotało, potem zaczęły chodzić ciężej biegi. A że przy okazji sprzęgło się kończyło, to sumka całkiem przyjemna się zrobiła :)