Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Olej co 1000km???????


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
22 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Nosek86

Nosek86
  • 209 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała / Mazańcowice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 marca 2008 - 10:50

1l na 1000km? wiecie co ja tez tam we swojej 2.5 v6 ale....silnik jest uzygany jakby okres miał...mało krwotok! gdzie stane tam kałuża! uszczelka pod głowicą to chyba nie istnieje... więc ja rozumiem nie bierze mi a wyżuca...ale jak będe roił to i uszczelniacze powymieniam... a co niech są nowe... i to przy liczniku 180tyś...podobno była mało jeżdżona.... 3 auto w rodzinie..... jasne....

#22 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 marca 2008 - 11:10

1l na 1000km? wiecie co ja tez tam we swojej 2.5 v6 ale....silnik jest uzygany jakby okres miał...mało krwotok! gdzie stane tam kałuża! uszczelka pod głowicą to chyba nie istnieje... więc ja rozumiem nie bierze mi a wyżuca...ale jak będe roił to i uszczelniacze powymieniam... a co niech są nowe... i to przy liczniku 180tyś...podobno była mało jeżdżona.... 3 auto w rodzinie..... jasne....



jak bys nie mial uszczelki pod glowica to bys nie pojezdzil, co najwyzej uszczelka pod delkem ci puszcza co jest norma w omegach. Moj dawca silnika przy 100000 mil mial nowe pokrywy zakladane bo ciekly




 


#23 OFFLINE   Kowal

Kowal
  • 57 postów
  • Dołączył: 16-09-2007
  • Skąd: Losice

Napisany 23 marca 2008 - 14:02

branie oleju wedlug auto data miedzy 0.45a 0.75 bynajmniej przy x20xev i dotego dochodzi kultura jazdy przemeczenie motora wczesniejszy wlasciciel i wiele innych warunkow podrzadnym warunkiem nie wolno wlewac mineralnego do silnika z cisnieniowymi uszczelniaczami pamietajcie a co do motodoktorow to zeby wam nie pomogly jak w lodzi w pogotowiu

Dokladnie ta sama informacje dostalem od mojego mechanika po tym jak obrocilem panewke.Zmojego doswiadczenia mozna z 52-40 przechodzic jak zaczyna brac na 10w40 potem jedyna szansa oczywiscie jezeli nie chce sie szukac problemu mechaniczne go to zaczac zalewac go 10w60 castrola lub motulem nie pamietam 15w chyba 50 badz 60 bo ejst to pol syntetyk