Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[inne] budowa subwoofera


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
54 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Sergio

Sergio

    Precz z Komuną

  • 556 postów
  • Dołączył: 23-04-2012
  • Skąd: Gdansk-Holandia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 13 grudnia 2014 - 15:51

Tomek, pamiętaj że bezpiecznik główny ma zabezpieczyć Twój samochód!! a nie wzmacniacze.


A powiedz mi jeszcze,te bezpieczniki we wzmacniaczu jaką dokładnie pełnią rolę?? bo nie mogę się nigdzie doczytać:mad:
Niby odpowiedz jest oczywista,mają zabezpieczać wzmacniacz w przypadku zwarcia na instalacji zasilającej
I zauważyłem że niektóre wzmacniacze (często klasy D) nie mają w ogóle tych bezpieczników:? To znaczy że trzeba zastosować zewnętrzny jak najbliżej wzmaka,ale jaki?? Producenci w pdf nic o takiej potrzebie nie wspominają...

#42 OFFLINE   benek12344321

benek12344321
  • 184 postów
  • Dołączył: 08-06-2013
  • Skąd: Turek
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 13 grudnia 2014 - 17:10

[quote name='Ziutek50']a czemu sub jest tak bardzo oddalony od oparć ?? butla od LPG z tyłu siedzi ?? jaka jest tylna ścianka prostopadła czy skośna ??[/QUOTE]

Tak tak mam butle 60l, tylna scianka jest prostopadła.

[quote name='jareczek24']troche bagażnika ci to zajeło atak pozatym to zbytnio niepowinna ci sie przesuwać ja tez u siebie mam tylko włożoną nigdzie nieprzykręcałęm
Fotki

No na boki zbytnio sie nie przesuwa ale już raz mi sie przewróciła na membrany i niechciał bym żeby coś sie uszkodziło...;)

#43 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 grudnia 2014 - 17:29

Tak wiem, przez grodź nie przeleci, ale...


nie przeleci powiadasz...... sam widziałem jak tektura w bagażniku seicento podczas zderzenia (koleś wjechał komuś w :pupa:) złamała oparcie tylnych foteli. Tektura ważyła ok 1kg. A ile waży wzmacniacz?? :D

#44 OFFLINE   jareczek24

jareczek24
  • 135 postów
  • Dołączył: 26-09-2008
  • Skąd: Pabianice
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 13 grudnia 2014 - 21:03

że nie jest przymocowany?? oczywiście. skrzynia powinna być przymocowana tak by w razie... tfu, tfu, tfu... niegroźnej kolizji nie narobiła szkód i ewentualnie krzywdy. Tak wiem, przez grodź nie przeleci, ale... bądźmy ciut bardziej rozsądni :)


do góry nie poleci a jest tak dopasowana ze nawet sie nierusza

#45 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 grudnia 2014 - 22:01

A powiedz mi jeszcze,te bezpieczniki we wzmacniaczu jaką dokładnie pełnią rolę?? bo nie mogę się nigdzie doczytać:mad:
Niby odpowiedz jest oczywista,mają zabezpieczać wzmacniacz w przypadku zwarcia na instalacji zasilającej
I zauważyłem że niektóre wzmacniacze (często klasy D) nie mają w ogóle tych bezpieczników:? To znaczy że trzeba zastosować zewnętrzny jak najbliżej wzmaka,ale jaki?? Producenci w pdf nic o takiej potrzebie nie wspominają...

Troche się mylisz, We wzmacniaczach klasy A i AB bezpiecznik ma zabezpieczyć końcówkę mocy przed zwarciem na wyjściu głośnikowym. Jeśli producent nie przewidział bezpieczników to znaczy, że sprzęt ma zabezpieczenie przeciwzwarciowe (wzmaki klasy D) np. Zastosowana dioda w obwodzie wyjść.

nie przeleci powiadasz...... sam widziałem jak tektura w bagażniku seicento podczas zderzenia (koleś wjechał komuś w :pupa:) złamała oparcie tylnych foteli. Tektura ważyła ok 1kg. A ile waży wzmacniacz?? :D


Mało prawdopodobne by skrzynia przeleciała przez mniejszy otwór, ale to nie znaczy że szkód jak i krzywdy pasażerom nie narobi.

#46 OFFLINE   benek12344321

benek12344321
  • 184 postów
  • Dołączył: 08-06-2013
  • Skąd: Turek
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 14 grudnia 2014 - 03:00

To podsunie ktoś pomysł jak umocowac suba tak aby w kazdej chwili można go łatwo i szybko wyjąć?

#47 OFFLINE   Sergio

Sergio

    Precz z Komuną

  • 556 postów
  • Dołączył: 23-04-2012
  • Skąd: Gdansk-Holandia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 14 grudnia 2014 - 12:05

Troche się mylisz, We wzmacniaczach klasy A i AB bezpiecznik ma zabezpieczyć końcówkę mocy przed zwarciem na wyjściu głośnikowym. Jeśli producent nie przewidział bezpieczników to znaczy, że sprzęt ma zabezpieczenie przeciwzwarciowe (wzmaki klasy D) np. Zastosowana dioda w obwodzie wyjść.


O dzięki :) to trochę rozjaśniłeś mi temat,nigdy tego nie rozkminiałem bo nigdy nie udało mi się spalić owego bezpiecznika-ów.

Ale wczoraj przy zabawach-próbach i dołożeniu drugiego suba do bagażnika udało mi się spalić bezpiecznik 100 amper który był między kondensatorem a wzmacniaczem.
I tak zacząłem rozmyślać co mogło być tego przyczyną:confused:

#48 OFFLINE   SzeregowyRDM

SzeregowyRDM

    Może będzie 2.2 niedługo.

  • 361 postów
  • Dołączył: 10-11-2012
  • Skąd: Radom WR

Napisany 14 grudnia 2014 - 12:29

To podsunie ktoś pomysł jak umocowac suba tak aby w kazdej chwili można go łatwo i szybko wyjąć?


Ja bym ja pasami przymocował do tych "oczek" w podłodze bagażnika... Bynajmniej ja takie oczka mam nie wiem jak ty....

#49 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 grudnia 2014 - 21:10

Ale wczoraj przy zabawach-próbach i dołożeniu drugiego suba do bagażnika udało mi się spalić bezpiecznik 100 amper który był między kondensatorem a wzmacniaczem.
I tak zacząłem rozmyślać co mogło być tego przyczyną

pobór prądu przekraczający 100A :tak: jaką mocą dysponuje wzmacniacz?? i jakie głośniki zastosowałeś??

To podsunie ktoś pomysł jak umocowac suba tak aby w kazdej chwili można go łatwo i szybko wyjąć?

to jedna z opcji, dlatego pytałem o tylną ściankę

Ja bym ja pasami przymocował do tych "oczek" w podłodze bagażnika... Bynajmniej ja takie oczka mam nie wiem jak ty....

lub zrobić coś na wzór klinów, co by zaprzeć o tylną półkę.

#50 OFFLINE   Sergio

Sergio

    Precz z Komuną

  • 556 postów
  • Dołączył: 23-04-2012
  • Skąd: Gdansk-Holandia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 15 grudnia 2014 - 21:40

pobór prądu przekraczający 100A :tak: jaką mocą dysponuje wzmacniacz?? i jakie głośniki zastosowałeś??

W tamtym momencie były 2 głośniki łącznie 2000 wat spięte w 2 Ohm. I wzmacniacz 3000 w 2 Ohm.
O dziwo nie zchajczylo głównego 150 amper, a najlepsze że zasilanie nie zchodziło poniżej 12,7wolt.
Aż jestem ciekawy ile on mógł pobierać wtedy amper.

#51 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 grudnia 2014 - 23:28

zapomniałem zapytać najważniejszego, czy to było od razu po odpaleniu czy po jakiejś chwili grania ?? bo być może bezpiecznik w tym wypadku zadziałał jako dławik dla zasilania wzmacniaczy, dlatego napięcie nie spadło poniżej.

#52 OFFLINE   Sergio

Sergio

    Precz z Komuną

  • 556 postów
  • Dołączył: 23-04-2012
  • Skąd: Gdansk-Holandia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 15 grudnia 2014 - 23:40

Bezpiecznik padł po jakieś chwili zabawy-próby ile da się wyciągnąć z tego zestawienia.
A te spadki napięcia obserwowałem już grając bez bezpiecznika.

#53 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 02 sierpnia 2015 - 13:47

Siemanko:) Panowie mam takie pytanie, miał ktoś styczność z głośnikiem RF Punch HX2 2212 500RMS i 2 cewki, mam możliwość zakupu tego potwora tylko mam problem z doborem skrzynki pod niego, znalazłem manuala i producent zaleca 35l closed lub 55 pod BR, pytanie moje w czym zagra lepiej? szybciej? muzyka różna od techno przez hiphop dance i discopolo:) Zależy mi żeby była mniejsza ta skrzynka ale nie wiem czy nie zduszę go małym litrażem? Załączam manuala z jego danymi:

http://www.rockfordf...Cwoofer_MAN.pdf

Dodany obrazek


#54 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 13 sierpnia 2015 - 14:12

Koledzy jeszcze takie może głupie pytanie z mojej strony, ale nigdy nie miałem doczynienia z 2cewkowymi głośnikami. Powie mi ktoś jak to najlepiej spiąć 2 cewki po 2ohm? Słyszałem że jak zepnę 1cewka+jeden kanał to szybko zarżnę głośnik...

Dodany obrazek


#55 OFFLINE   Sergio

Sergio

    Precz z Komuną

  • 556 postów
  • Dołączył: 23-04-2012
  • Skąd: Gdansk-Holandia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 13 sierpnia 2015 - 23:51

Słyszałem że jak zepnę 1cewka+jeden kanał to szybko zarżnę głośnik...


Możesz rozwinąć myśl?

Powie mi ktoś jak to najlepiej spiąć 2 cewki po 2ohm?


Masz dwie możliwości spiąć go w 4ohm lub 1ohm. Nie wiem jaki masz wzmacniacz? czy jest stabilny w 1ohm? jeśli nie to zostaje Ci tylko spięcie w 4ohm jak na obrazku
Dodany obrazek

Edytowany przez Sergio, 13 sierpnia 2015 - 23:51.