Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czujnik deszczu


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
119 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Emerson

Emerson
  • 15 postów
  • Dołączył: 03-01-2007
  • Skąd: Poznan

Napisany 09 listopada 2007 - 21:22

Witam
Czy ktoś ma doświadczenia, (dobre czy złe) z czujnikiem deszczu szyby przedniej?
Moja OMCIA posiada coś takiego ale to coś jest martwe a ja nie lubię wozić trupa. :bad:
Poradźcie proszę co można z tym zrobić i przede wszystkim za ile. Czy takie ustrojstwo można wymienić we własnym zakresie czy tylko w ASO ? :sad:


pozdro z Pyrlandii krainy podziemnej pomarańczy

#2 OFFLINE   660R

660R
  • 552 postów
  • Dołączył: 03-03-2007
  • Skąd: Warszawa/Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 listopada 2007 - 22:10

witam.. Czujnik deszcze / automatyczne wycieraczki jest to jedyna rzecz która w zadnym samochodzie nie jest dopracowana do końca i działą tak jak potrzeba. Podobno najlepiej to wychodzi w audi..
Moim zdaniem nie warto się w to bawić, szkoda pieniędzy.. miałem w poprzednim samochodzie coś takiego i lipa.. lekki deszcz wycieraczki szalały lało to nie działały i tak cały czas.. jedziesz nabijesz muche i już Ci jadą na maxa.. szkoda zachodu

#3 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 listopada 2007 - 23:11

witam.. Czujnik deszcze / automatyczne wycieraczki jest to jedyna rzecz która w zadnym samochodzie nie jest dopracowana do końca i działą tak jak potrzeba. Podobno najlepiej to wychodzi w audi..
Moim zdaniem nie warto się w to bawić, szkoda pieniędzy.. miałem w poprzednim samochodzie coś takiego i lipa.. lekki deszcz wycieraczki szalały lało to nie działały i tak cały czas.. jedziesz nabijesz muche i już Ci jadą na maxa.. szkoda zachodu


ja tego nie posiadam i nigdy sie tym nie bawilem ale wiele razy na ten temat rozmawialem z Drosetem i mowi ze w Omce jest to dopracowane perfekcyjnie :)
dziala jak trza :hehe:

#4 OFFLINE   Emerson

Emerson
  • 15 postów
  • Dołączył: 03-01-2007
  • Skąd: Poznan

Napisany 09 listopada 2007 - 23:18

Tak też słyszałem dlatego chciałbym to reanimować !!!
pozdro z Pyrlandii krainy podziemnej pomarańczy

#5 OFFLINE   droset

droset
  • 697 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 listopada 2007 - 01:12

ja tego nie posiadam i nigdy sie tym nie bawilem ale wiele razy na ten temat rozmawialem z Drosetem i mowi ze w Omce jest to dopracowane perfekcyjnie :)
dziala jak trza


Potwierdzam, czujnik działa naprawdę świetnie i warto to naprawić. Miałem okazję jeździć kilkoma markami z czujnikiem deszczu i muszę przyznać, że ten na pozór gadżet naprawdę udał się oplowi w 100%.

#6 OFFLINE   660R

660R
  • 552 postów
  • Dołączył: 03-03-2007
  • Skąd: Warszawa/Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 listopada 2007 - 09:10

w takim razie skoro kolega droset mówi ze tak jest, bo taki czujnik posiada to skłaniam sie do jego zdania. Ja niestety nie moge powiedzieć jak to jest w oplu bo akurat nie miałem tej przyjemności sprawdzenia tego

#7 OFFLINE   droset

droset
  • 697 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 listopada 2007 - 11:43

660R, nie wiem na ile jest możliwość dołożenia takiego czujnika deszczu ale jeżeli nie wiąże się to z wymianą szyby to też zachęcam Cię do jego zakupu np. u Borówki, duża wygoda.
W niektórych markach to jest zwykły, niepotrzebny bajer, który np. tak jak w lagunie działa tragicznie. W omedze naprawdę działa jak trzeba oczywiście na deszczu. Przy każdym czujniku niezależnie od marki trzeba pamiętać o sytuacjach kiedy go nie należy używać bo grozi to porysowaniem szyby. Tyczy się to pogody kiedy nie pada deszcz czy śnieg a na jezdni zalega błoto pośniegowe z solą lub brudna woda z piachem. Wtedy trzeba pamiętać żeby przełącznik nie był w pozycji AUTO bo jak dostaniesz taką bryzą spod kół innego auta to szybę szybko porysujesz.

#8 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 listopada 2007 - 11:45

W omedze naprawdę działa jak trzeba oczywiście na deszczu


na sline tez dziala jak trza ;) bylo testowane :smiech:

#9 OFFLINE   droset

droset
  • 697 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 listopada 2007 - 11:49

na sline tez dziala jak trza ;) bylo testowane :smiech:


hahaha... zgadza się :wink:

#10 OFFLINE   Emerson

Emerson
  • 15 postów
  • Dołączył: 03-01-2007
  • Skąd: Poznan

Napisany 10 listopada 2007 - 11:51

droset
dzieki za wskazówki. Ja to wszystko znam ale czy wiesz może jak to zreanimować bo całość w moim autku jest tylko sam czujnik jakby nie "czuje" deszczu i w związku z tym "nie rabotajet" :bad:
pozdro z Pyrlandii krainy podziemnej pomarańczy

#11 OFFLINE   droset

droset
  • 697 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 listopada 2007 - 12:00

kurcze, Emerson nie wiem, nigdy w tym nie grzebałem. Tak na logikę wydaje mi się że powinieneś zacząć od sprawdzenia miernikiem czy w obwodzie od przełącznika zespolonego do czujnika nie ma przerwy. Jeżeli tu wszystko gra to zostają dwie możliwości, masz uszkodzony sam czujnik lub przełącznik. Sam przełącznik też możesz zdiagnozować miernikiem czy w pozycji AUTO obwód jest zamknięty, jeżeli tak to raczej wina samego czujnika.
Szkoda że nie jesteś z wawy to wtedy można by się spotkać i popodmieniać te elementy i w ten sposób sprawdzić co masz uszkodzone.

#12 OFFLINE   660R

660R
  • 552 postów
  • Dołączył: 03-03-2007
  • Skąd: Warszawa/Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 listopada 2007 - 14:41

droset

widze, ze piszesz o lagunie, a ja pisałem na podstawie Megane.. to chyba to samo badziewie.. poważnie koszmar to był.. ale ogólnie samochód bardzo dobry.. a ten silnik 2.0T 225KM bajka..

#13 OFFLINE   Emerson

Emerson
  • 15 postów
  • Dołączył: 03-01-2007
  • Skąd: Poznan

Napisany 10 listopada 2007 - 21:07

Droset
na 90% uszkodzony jest sam czujnik.I tu pytanie? czy coś takiego można gdzieś dostać poza siecią ASO GM np.gdzieś u kogoś kto rozbiera "angliki" wiem ,że coś gdzieś takiego się dzieje może masz taką wiedzę. U mnie w "Pyrlandii" już sprawdzałem i nici :cry:
pozdro z Pyrlandii krainy podziemnej pomarańczy

#14 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 listopada 2007 - 21:10

na allegro nick mariuszborowka

#15 OFFLINE   Emerson

Emerson
  • 15 postów
  • Dołączył: 03-01-2007
  • Skąd: Poznan

Napisany 10 listopada 2007 - 21:18

na allegro nick mariuszborowka


mozesz trochę bliżej Może wrzuć jakiego linka ? :razz:
pozdro z Pyrlandii krainy podziemnej pomarańczy

#16 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 listopada 2007 - 21:19

http://allegro.pl/sh...=mariuszborowka

#17 OFFLINE   Emerson

Emerson
  • 15 postów
  • Dołączył: 03-01-2007
  • Skąd: Poznan

Napisany 10 listopada 2007 - 21:42

super dzieki prezesss
zobaczymy.
[pozdrówka)
pozdro z Pyrlandii krainy podziemnej pomarańczy

#18 OFFLINE   grzegorz z s

grzegorz z s
  • 112 postów
  • Dołączył: 24-08-2007
  • Skąd: Niemcy

Napisany 11 listopada 2007 - 12:37

Witam , mam to cos oryginalnie zamontowane i czasami zapominam ze jest - tzn: dziala jak ma i jestem zadowolony :mrgreen:

#19 OFFLINE   Emerson

Emerson
  • 15 postów
  • Dołączył: 03-01-2007
  • Skąd: Poznan

Napisany 11 listopada 2007 - 20:40

mam to cos oryginalnie zamontowane i czasami zapominam ze jest - tzn: dziala jak ma i jestem zadowolony :mrgreen:[/quote]

ja własnie też chchciałbym się tym cieszyć i szukam czujnika do mojego użądzenia a nie zadowolonych uzytkowników. :tere-fere:
pozdro z Pyrlandii krainy podziemnej pomarańczy

#20 OFFLINE   thomas

thomas
  • 245 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 11 listopada 2007 - 22:52

a jak to jest rozwiązane w omedze - standardowo - czujnik w przedniej szybie gdzieś na wysokości lusterka - czy jakoś inaczej?
Czy świat się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wkur...eni?