Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jak sprzedać bez OC?


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
17 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mejdej

mejdej
  • 142 postów
  • Dołączył: 23-12-2006
  • Skąd: Warszawa / Otwock
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 25 stycznia 2014 - 15:30

Witam,

czy da się jakoś sprzedać samochód, któremu wygasło OC i nie zostało wznowione? Sprzedać albo zezłomować... ogólnie pozbyć się na żyletki. Chodzi o to żeby to załatwić tak żeby nie było potem jakiś problemów. Samochód od dawna stoi niesprawny i tak się wydarzyło, że został bez OC. Co robić?
Pamiętaj, że dzisiaj jest pierwszy dzień reszty Twojego życia!

A to moja rakieta http://www.mv6.prv.pl

#2 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 25 stycznia 2014 - 15:56

Tak żeby nie było problemów się nie da. Przynajmniej legalnie... ;)
Bez OC auto możesz sprzedać i/lub zezłomować nikt Ci tego nie zabroni, aczkolwiek pamiętaj, że według prawa w Polsce każde auto musi posiadać OC także w trakcie sprzedaży oczywiście.
Możesz liczyć że nikt się nie upomni , a na 99.9% ubezpieczalnia się upomni o zaległe składki, lub fundusz gwarancyjny.
Jak chcesz mieć spokojny sen i legalnie to tylko opłacić zaległe składki i zrobisz co zechcesz z autem.

#3 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 stycznia 2014 - 01:16

Jak już to fundusz gwarancyjny cie zje.Ja kiedyś sprzedałem VW golfa 1.9 tdi po swapie silnik ten 110 kuni przed wyjadzem do jukej.Gosc nie przerejstrował auto ta raz .Po roku czasu fundusz zapukał mi do drzwi z opłatą 4700 zł+350 OC nowe od razu.:o Ja w angli Ojciec otoworzył drzwi w PL.
naganiał się za mnie po Urzedach bo jego kochany synek miał ******** tylko zgłosić ze sprzedałem auto.
Niechce tego nawet pamietac powiem tak :(
koniec Oc ?Siekiera/ciecie i sprzedaj na słupa ,defakto zabronione ale co ?kto ci udowodni ze ktoś taki nie odjechał ?ja z moja be to samo zrobie jak nie sprzedam do sierpnia.
Jednym słowem bez OC lepiej nie mowic :)
pozd.....:)

#4 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 26 stycznia 2014 - 01:43

W momencie sprzedazy/zlomowania pojazd musi miec wazne oc.
Nowy ewentualny wlasciciel moze sobie wykupic nowe oc. Ale ty musisz poniesc koszty oc do momentu sprzedazy/zlomowania.
I watpliwe bys ich nie poniosl

smartniete tapfonem
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#5 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 26 stycznia 2014 - 07:16

"Sprzedaj" auto Jankowi Kowalskiemu z Pizdochlewic z wcześniejszą datą i po ptokach.:D

#6 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 stycznia 2014 - 11:58

:lol:

#7 OFFLINE   Cichy

Cichy
  • 210 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Lubin

Napisany 26 stycznia 2014 - 12:44

może nie Jankowi ale jakiemuś Vladimirovi z Kiszyniowa w Mołdawii, w dodatku najlepiej jak transakcję przeprowadziłeś za granicą
bylo milo ale sie i to skonczylo

#8 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 144 postów
  • Dołączył: 19-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 26 stycznia 2014 - 21:07

może nie Jankowi ale jakiemuś Vladimirovi z Kiszyniowa w Mołdawii, w dodatku najlepiej jak transakcję przeprowadziłeś za granicą


Najważniejsze w tym całym problemie jest zgłoszenie się do wydziału komunikacji z kopią umowy sprzedaży (mowa o sprzedaży za granicę), tablicami rejestracyjnymi i dowodem rej. - oni sobie tam wyrejestrują, Tobie pieczątkę przystawią na kopii umowy i wtedy zjawiasz się u ubezpieczyciela, ubezpieczyciel nie liczy OC od dnia wyrejestrowania w wydziale komunikacji, niewykorzystaną część składki rocznej Ci zwracają.

#9 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 stycznia 2014 - 21:33

może nie Jankowi ale jakiemuś Vladimirovi z Kiszyniowa w Mołdawii,

:hmmm: madrego czasem dobrze posłuchać ,to jest prawda :)
racja ,przecież kumpel ruskom sprzedawał auto :hmmm:
wyguglowac adres i poszło

#10 OFFLINE   michal1350

michal1350

    Hanek

  • 191 postów
  • Dołączył: 04-10-2009
  • Skąd: SL
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 26 stycznia 2014 - 21:42

"Sprzedaj" auto Jankowi Kowalskiemu z Pizdochlewic z wcześniejszą datą i po ptokach.

może nie Jankowi ale jakiemuś Vladimirovi z Kiszyniowa w Mołdawii, w dodatku najlepiej jak transakcję przeprowadziłeś za granicą


:stop: Koledzy...

Takie rady nie powinny się tutaj znaleźć! Jak mniemam, Kolega Mejdej miał na myśli procedury, względnie sposoby na legalne rozwiązanie problemu.
Wy swoimi poradami w komentarzach wyczerpujecie znamiona czynu zabronionego z art. 18 par 2 KK w związku z art. 270 par. 1 KK. Nawet za takie "opinie" można być ukaranym grzywną lub karą więzienia!
Wiem, że wszyscy chcieliśmy dobrze... Wyszło jak zawsze.
Dodany obrazek "Jeśli nie ma się nic do powiedzenia, lepiej nie przyoblekać tego w słowa."
powiedzenie

#11 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 stycznia 2014 - 23:30

Koledzy...

Aby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej - więcej nam takich potrzeba :ok:

#12 OFFLINE   Fascynat

Fascynat

    Omega - Świadomy Wybór.

  • 334 postów
  • Dołączył: 12-08-2010

Napisany 27 stycznia 2014 - 00:18

swoimi poradami w komentarzach wyczerpujecie znamiona czynu zabronionego

To już prawie jak domniemanie graniczące z pewnością o popełnieniu przestępstwa :lol:

#13 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 144 postów
  • Dołączył: 19-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 27 stycznia 2014 - 00:37

:stop: Koledzy...

Takie rady nie powinny się tutaj znaleźć! Jak mniemam, Kolega Mejdej miał na myśli procedury, względnie sposoby na legalne rozwiązanie problemu.
Wy swoimi poradami w komentarzach wyczerpujecie znamiona czynu zabronionego z art. 18 par 2 KK w związku z art. 270 par. 1 KK. Nawet za takie "opinie" można być ukaranym grzywną lub karą więzienia!
Wiem, że wszyscy chcieliśmy dobrze... Wyszło jak zawsze.

wyczerpujecie znamiona czynu zabronionego z art. 18 par 2 KK

Kolego Michale!
Przeczytałem wszystkie posty w tym wątku i jakoś nie doczytałem się znamion czynu zabronionego jak to sugerujesz. No chyba że wg Ciebie nie wolno sprzedać złoma za granicę. Jest kupiec to i sprzedać trzeba, jako i że nam z zachodu złom sprzedają. A że koledzy trochę pożartowali - no cóż, proponuję częściej posłuchać kabaretów.

#14 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 27 stycznia 2014 - 12:24

:stop: Koledzy...

Takie rady nie powinny się tutaj znaleźć! Jak mniemam, Kolega Mejdej miał na myśli procedury, względnie sposoby na legalne rozwiązanie problemu.
Wy swoimi poradami w komentarzach wyczerpujecie znamiona czynu zabronionego z art. 18 par 2 KK w związku z art. 270 par. 1 KK. Nawet za takie "opinie" można być ukaranym grzywną lub karą więzienia!
Wiem, że wszyscy chcieliśmy dobrze... Wyszło jak zawsze.


:masakra::jump::o:dziura::D tosz to szock !!!!!:) A czy byłeś już donieść?

#15 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 27 stycznia 2014 - 13:51

uprzejmie donoszę :jump:
ci co to napisali tą poradę zostaną ukarani, a reszta też bo o tym wiedzieli i nic z tym nie zrobili :masakra:
a później się jeden z drugim dziwią że człowiek człowiekowi wilkiem :dziura:

#16 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 stycznia 2014 - 14:08

E tam nie koloryzujcie już tak, dobrze, że napisał. Myślę, że bardziej napisał to żeby dyskretniej dawać rady, dla dobra obydwu stron...

#17 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 27 stycznia 2014 - 15:31

polskie prawo jest skonstruowane przez elity z "wielkim" wykształceniem , lecz bez zdrowego,logicznego myślenia. Zmusza to społeczeństwo do różnego rodzaju kombinacji, które nie szkodzą nikomu, a jedynie pomagają im samym w życiu. W Niemczech można bez żadnego problemu wyrejestrować nie używane auto. A w Polszy ?! ...:D z kodeksu drogowo-prawnego --- Przystosowujemy się do warunków panujących ........:D.

Poczytać. Tu jest parę legalnych sposobów. http://regiomoto.pl/...edawaj-na-szrot Chore państwo- chore prawo

#18 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2014 - 18:45

Ponieważ ostanie posty nie noszą znamion porad :D , temat zamykam .



Gdyby ktoś jeszcze miał coś pomocnego do dodania w temacie , to proszę zaraportować (taka czerwona chorągiewka :) )

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p