Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

[OB & OBFL] Sonar Angel Eyes a homologacja


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Burypudelek

Burypudelek
  • 61 postów
  • Dołączył: 26-07-2011

Napisany 29 grudnia 2013 - 17:12

Witam

Szukałem na forum, nie znalazłem ;)

Sprawa tyczy się lamp jak w temacie. Szukałem troszkę w internetach o oznaczeniach na kloszach lamp i wciąż mam wątpliwości. Tyczą się one strzałek - ich kierunku.

Na moich lampach poza homologacją E11 (brytyjska ale z tego co wyczytałem to niczego nie warunkuje) widnieją strzałki:


Reflektor lewy (pasażer)

<----

Są dwie strzałki pod oznaczeniami A02 i 1a01 (skierowane są na zewnatrz lampy).


Reflektor prawy (kierowca)

---->

Jedna strzałka. (skierowana na zewnątrz lampy).



Czy te lampy są przystosowane do naszego ruchu.

Zamieszczam również linki do tematów z innych for.

http://www.v40.pl/pr...f19abf762495f3a

#2 OFFLINE   pers58

pers58
  • 419 postów
  • Dołączył: 04-04-2009
  • Skąd: TYCHY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 grudnia 2013 - 17:46

http://mojafirma.inf...-Poradnik.html#

#3 OFFLINE   Burypudelek

Burypudelek
  • 61 postów
  • Dołączył: 26-07-2011

Napisany 29 grudnia 2013 - 18:55

"Aby w łatwy sposób rozpoznać z jaką lampą mamy do czynienia, należy sprawdzić, w którą stronę skierowane są strzałki na kloszu reflektora. Grot w prawo to lampa przeznaczona do ruchu lewostronnego i na odwrót."

Te lampy to jest komplet. Jedna w lewo druga w prawo. Chodziłem po parkingu pod blokiem i się przyglądałem rożnym lampom to widziałem takie przypadki jak u mnie (prawy leflektor w prawo lewy w lewo) a były i lampy bez jakichkolwiek oznaczeń.

Poza tym które prawo;) to patrząc od przodu samochodu czy od środka auta.

szukam szukam znalazłem coś takiego:

"Ciąg dalszy opisu znaków/kodów LAMPY PRZEDNIEJ

Jeśli pod kodem HC/R reflektory H4, bądź HC wszystkie inne reflektory znajdziemy strzałkę "->" oznacza to że reflektor jest przeznaczony do ruchu lewostronnego. Czasem strzalkę "->" możemy znaleźć też pod kodem homologacji, np. E1 (niemcy). Ma ona takie samo znaczenie jak pod kodem HC/R bądź HC. Strzałka "<->" oznacza lampy symetryczne dopuszczone do lewo i prawostronnego ruchu pojazdów. Prawdopodobnie bardzo często stosowane w USA ( nie znalazłem nigdzie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie). A jeśli idzie o reflektory do ruchu prawostronnego, brak strzałki pod kodami opisanymi powyżej, ewentualnie strzałka "<-" skierowana w lewą stronę."


Pod kodami HC i HR nie mam strzałki...


"Bardzo często reflektory posiadają też strzałki wskazujące na stronę zamontowania ich w samochodzie, lecz znajdują się one pod kodami np. kierunkowskazu bądź swiatła pozycyjnego. "




U mnie strzała w lampie po stronie pasażera skierowana <---- (na zewnątrz) widnieje zarówno pod oznaczeniem świateł pozycyjnych (A) jak i kierunkowskazu (1a) ...





To znaczy że lampy są na nasze drogi? Czy ktoś to może potwierdzić?

ps. temat: http://www.a6club.pl...p?t=110&start=0

#4 OFFLINE   xax3

xax3
  • 1 264 postów
  • Dołączył: 01-11-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 29 grudnia 2013 - 19:06

Poza tym które prawo;) to patrząc od przodu samochodu czy od środka auta.


a jak przed Tobą ktoś stanie to lewa ręka stanie się prawą?

#5 OFFLINE   Burypudelek

Burypudelek
  • 61 postów
  • Dołączył: 26-07-2011

Napisany 29 grudnia 2013 - 19:09

Nie na temat dywagacje:)

ps. W lustrze tak, lol.

#6 OFFLINE   xax3

xax3
  • 1 264 postów
  • Dołączył: 01-11-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 29 grudnia 2013 - 19:18

jak masz zamiar oglądać te lampy w lustrze to po co szukasz problemu? montuj i zobaczysz czy oślepia kierowców jadących z naprzeciwka czy może potrącisz pieszego bo będzie pobocze nieoświetlone LOL:masakra:

#7 OFFLINE   Burypudelek

Burypudelek
  • 61 postów
  • Dołączył: 26-07-2011

Napisany 29 grudnia 2013 - 20:56

Kolego ja szukam odpowiedzi na moje pytanie a nie ludzi którzy potrafią się tylko czepiać zdań wypowiedzianych z przymrużeniem oka i do tego uzasadnionych.

Pytam "które prawo" bo patrząc od przodu auta lewa ręką masz po stronie pasażera. Patrząc od wnętrza pasażera masz po prawej. LOLowe nie? ale jakoś tak wychodzi. Idź sprawdź:) dlatego strzałka na reflektorze patrząc od przodu wskazuje np lewo a nie np POBOCZE czy prawo - OŚ JEZDNI.

Ps. Dzięki za światłe porady ale lampy obecnie są rozłożone na kawałki wiec nie mam jak sprawdzić:)

#8 OFFLINE   xax3

xax3
  • 1 264 postów
  • Dołączył: 01-11-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 29 grudnia 2013 - 21:06

może bardziej łopatologicznie. samochód ma tylko jedna stronę prawą a jedną lewą. w krajach gdzie ruch jest prawostronny( m.in Polska) kierownica jest po LEWEJ a w krajach takich jak WB gdzie ruch jest lewostronny kierownica jest po PRAWEJ. może w końcu zrozumiesz że strony samochodu rozróżniamy jak to określasz, z wnętrza pojazdu. światła europejskie mają inaczej skierowana drogę padania tj. prawy reflektor delikatnie powinien oświetlać pobocze i na odwrót(lewy reflektor) w krajach o ruchu lewostronnym. światło homologacji z kraju gdzie ruch odbywa się lewą strona będzie oślepiać kierujących jadących z naprzeciwka. przeczytałeś już na tyle dużo że powinieneś dać sobie radę określić czy spełniają homologację europejską. moja odpowiedź nie była czepliwa a miała naprowadzić na tok rozumowania.

#9 OFFLINE   Burypudelek

Burypudelek
  • 61 postów
  • Dołączył: 26-07-2011

Napisany 29 grudnia 2013 - 21:17

światła europejskie mają inaczej skierowana drogę padania tj. prawy reflektor delikatnie powinien oświetlać pobocze.


Tak wiem, jeżdżę na soczewce więc jest to wyraźnie zauważalne :) Na szkle z dyfuzorem było to słabo widoczne.

Dziękuję. Pytałem o to strony bo przekopałem trochę for na ten temat i tam niestety też ludzie rozróżniali skąd patrzą na auto itd bo sprawa ważna (żeby nie oślepiać a i żeby dowodu nie stracić) a oznaczenia jak i legislacja jest niestety zawiła.

Na chwile obecną strzałki na moich lampach na 99% znaczą tylko tyle po której stronie auta maja być zamontowane.

#10 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 31 grudnia 2013 - 03:10

Strona auta nie ma tu zadnego znaczenia. Strzalke odczytujemy tak jak widzimy majac lampe przed soba. Osobna sprawa, ze nikt tego nie potrafi rozszyfrowac.
Ja tez poleglem majac na dwoch roznych orginalnych lampach strzalki z.grotem po przeciwnych stronach. Na prawej w lewo, na lewej w prawo. Tak z ciekawosci spojrzec mozecie na swoje lampy. U mnie w kazdym pojezdzie mialem i mam wlasnie tak

smartniete tapfonem
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI