Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

!!! GRZANIE !!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
340 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Yarek-Y2

Yarek-Y2
  • 23 postów
  • Dołączył: 02-03-2008
  • Skąd: Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 20 marca 2008 - 20:48

Nagrzewnica wymieniona!! W aucie cieplutko !! Dzieki Beast za nagrzewnice ;)

#42 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 20 marca 2008 - 22:47

Nagrzewnica wymieniona!! W aucie cieplutko !! Dzieki Beast za nagrzewnice ;)



Nie ma za co :) mowilem ze grzala niezle :)




 


#43 OFFLINE   makuta77

makuta77
  • 5 postów
  • Dołączył: 29-06-2007
  • Skąd: Leszno

Napisany 26 marca 2008 - 10:09

Hej,
Też mam problemy z grzaniem - nagrzewnica do wymiany. Powiedzcie jaką nagrzewnice polecacie? Oryginalną używaną (koszt kolo 150 zl) czy np zamiennik (jak tak to jaki). W autoryzowanym serwisie powiedzieli mi, że oryginał 450zl zamienik 250 zl. Mam manualną klimę (ponoć można przy takiej klimatyzacji założyć zamienniki)
Pozdrawiam
Maciej

#44 OFFLINE   slawekbor

slawekbor
  • 297 postów
  • Dołączył: 17-02-2008
  • Skąd: Chełm

Napisany 26 marca 2008 - 12:14

makuta77, spokojnie możesz kupować zamienniki. Ich cena kształtuje się od około 40 zł do ......(na allegro znajdziesz ich wiele). Niemniej problem jest wiekszy z jej zalożeniem. To niestety zajmuje sporo czasu i jest bardzo pracochłonne. Nie baw się natomiast w kupowanie używek, gdyż nie bardzo można je spradzić, a i również mogą być zaniesione, co będzie ograniczało nagrzewanie wnętrza pojazdu. :wink:
Moja krowa nie daje mleka, ale z pod tyłka ucieka

#45 OFFLINE   makuta77

makuta77
  • 5 postów
  • Dołączył: 29-06-2007
  • Skąd: Leszno

Napisany 26 marca 2008 - 12:16

Dzieki Wielkie za odpowiedź
Pozdrowienia

#46 OFFLINE   Yarek-Y2

Yarek-Y2
  • 23 postów
  • Dołączył: 02-03-2008
  • Skąd: Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 marca 2008 - 21:52

Ja na tanim zamienniku sie już raz naciąłem. Smierdziała niemiłosiernie!!! Taki chemiczny zapach rozgrzanego plastiku. Dlatego teraz zdecydowałem sie na używke i kupiłem ją tutaj na forum i uwierz mi że można kupić w dużo korzystniejszej cene niż napisałeś. Kolega Beast to potwierdzi. Dobrze mówię Beast ? ;)

#47 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 28 marca 2008 - 22:06

Ja na tanim zamienniku sie już raz naciąłem. Smierdziała niemiłosiernie!!! Taki chemiczny zapach rozgrzanego plastiku. Dlatego teraz zdecydowałem sie na używke i kupiłem ją tutaj na forum i uwierz mi że można kupić w dużo korzystniejszej cene niż napisałeś. Kolega Beast to potwierdzi. Dobrze mówię Beast ? ;)


cena byla promocyja :) nagrzewnice sam testowalem jezdzac tym samochodem wiec wiedzialem co sprzedaje :)




 


#48 OFFLINE   jarek1975

jarek1975
  • 7 postów
  • Dołączył: 28-03-2008
  • Skąd: iława

Napisany 29 marca 2008 - 09:57

witam !!!!!!!!!!!
mam problem z zaworem nagrzewnicy leci z niego płyn przez te dwa prostokątne otworki no i naj gorsze to ze wyciągnołem przewód ten z góry zaworu i niebardzo wiem gdzi go teraz włorzyc morze ktoś z szanownych kolegów ma zdjęcia lub dokładny opis
zgóry dziękuje za pomoc JAREK
jarek

#49 OFFLINE   jarek1975

jarek1975
  • 7 postów
  • Dołączył: 28-03-2008
  • Skąd: iława

Napisany 30 marca 2008 - 10:59

witam!!!!!!!!!
wymieniłem zawór nagrzewnicy i nie leci płyn
tylko gdzie mam włorzyć ten cieniutki przewód bo go wyciągnołem a teraz niewiem gdzie mam go włorzyć zaworó
PROSZE O SZYBKĄ POMOC NAJLEPIEJ JAKBY BYŁY ZDJECIA LUB DOKŁADNY OPIS PRZEŚLIJCIE NA GG
DZIEKI I POZDRAWIAM
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jarek

#50 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 30 marca 2008 - 13:35

witam!!!!!!!!!
wymieniłem zawór nagrzewnicy i nie leci płyn
tylko gdzie mam włorzyć ten cieniutki przewód bo go wyciągnołem a teraz niewiem gdzie mam go włorzyć zaworó
PROSZE O SZYBKĄ POMOC NAJLEPIEJ JAKBY BYŁY ZDJECIA LUB DOKŁADNY OPIS PRZEŚLIJCIE NA GG
DZIEKI I POZDRAWIAM
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



wyciagneles go calego czy tylko na zawor nie wiesz gdzie nalozyc? jesli caly to wchodzi w przegrode kabiny kolo wejscia nagrzewnicy




 


#51 OFFLINE   jarek1975

jarek1975
  • 7 postów
  • Dołączył: 28-03-2008
  • Skąd: iława

Napisany 30 marca 2008 - 22:26

witam
wyciągnołem cały ten cienki przewód i mam go włorzyc w mały otworek przy wejsiu i wyjściu przewodów nagrzewnicy
ten przewodzik dokładnie czemu służy jake spełnia zadanie i z czym sie łączy
jarek

#52 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 30 marca 2008 - 22:34

witam
wyciągnołem cały ten cienki przewód i mam go włorzyc w mały otworek przy wejsiu i wyjściu przewodów nagrzewnicy
ten przewodzik dokładnie czemu służy jake spełnia zadanie i z czym sie łączy



dokladnie tam masz go wpiac. a sluzy do sterowania zaworem trojdroznym. a do czego sluzy zawor trojdrozny - uzyj szukajki - sekwencja zawor trojdrozny




 


#53 OFFLINE   jarek1975

jarek1975
  • 7 postów
  • Dołączył: 28-03-2008
  • Skąd: iława

Napisany 30 marca 2008 - 22:47

witam
wydaje mi sie że nie jest dobrze włorzony
czy to ma jakiś wpływ na działanie klimy bo wydaje mi sie ze klima słabo dmucha zimnym powietrzem czy to ma jakiś związek
jarek

#54 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 30 marca 2008 - 22:52

witam
wydaje mi sie że nie jest dobrze włorzony
czy to ma jakiś wpływ na działanie klimy bo wydaje mi sie ze klima słabo dmucha zimnym powietrzem czy to ma jakiś związek


ehhh....
zawor trojdrozny odcina doplyw cieplej wody na nagrzewnice w momencie ustawienia nawiewow na max zimne. jesli nie bedzie dziala na nagrzewnice bedzie szla goraca woda oslabiajac dzialanie klimatyzacji. ale nie powinno byc to az tak znaczne. jesli slabo ci klima chlodzi to sprawdz czynnik oraz cisnienie sprezarki. kazdy dobry fachura od klim ci powie czy jest ok czy nie.




 


#55 OFFLINE   jarek1975

jarek1975
  • 7 postów
  • Dołączył: 28-03-2008
  • Skąd: iława

Napisany 30 marca 2008 - 23:02

witam
jak mam skręcone na zimny nawiew to leci zimne powietrze jak na gorące to aż parzy tak leci ciepłe powietrze gdybym miał zle włorzone to by gorzej grzało ? czy słabo?
bo przed awarią tego zaworu klima chodziła owiele lepiej
morze żle go umieściłem czy ten przewodzik ma sie z czymś połączyć tam wśrodku czy tylko go tam włorzyć i będzie ok
morze jak go wyciągnołem to zdrugiej strony coś sie odłączyło
jarek

#56 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 30 marca 2008 - 23:06

witam
jak mam skręcone na zimny nawiew to leci zimne powietrze jak na gorące to aż parzy tak leci ciepłe powietrze gdybym miał zle włorzone to by gorzej grzało ? czy słabo?
bo przed awarią tego zaworu klima chodziła owiele lepiej
morze żle go umieściłem czy ten przewodzik ma sie z czymś połączyć tam wśrodku czy tylko go tam włorzyć i będzie ok
morze jak go wyciągnołem to zdrugiej strony coś sie odłączyło


niestety nie powiem ci czy wypadl ci przewod czy zle wlozyles bo szklanej kuli dalem wolne a nie mam fusow zeby wrozyc. postprawdzaj co ci napisalem i przeczytaj uwaznie calosc jeszcze raz




 


#57 OFFLINE   jarek1975

jarek1975
  • 7 postów
  • Dołączył: 28-03-2008
  • Skąd: iława

Napisany 30 marca 2008 - 23:09

BARDZO DZIĘKUJE ZA POMOC
JUTRO POSPRAWDZAM JESZCZE RAZ WSZYSTKO I DAM ZNAĆ
DZIĘKI I POZDROWIENIA
jarek

#58 OFFLINE   emidro

emidro
  • 119 postów
  • Dołączył: 12-09-2007
  • Skąd: Skwierzyna

Napisany 26 października 2008 - 18:30

Witam po przerwie. W związku z tym że nadchodzi kolejna zima odnawia się mój problem z ogrzewaniem :cry: Dziś rozebrałem troszkę furke w środku zdjołem schowek panel klimy i obmacałem rurki dochodzące do nagrzewnicy i są oba gorące. A nawiew ciepły wieje dalej tylko podczas przyśpieszania. Przy okazji znalazłem przyczyne smrodu który dusił mnie latem w aucie okazała nim się mysz która wlazła i zdechła w okolicach panelu klimy :shock: Na boku nagrzewnicy widać ślady płynu może jest jakaś nieszczelność i się zapowietrza?
2009 rok DM

#59 OFFLINE   emidro

emidro
  • 119 postów
  • Dołączył: 12-09-2007
  • Skąd: Skwierzyna

Napisany 04 stycznia 2009 - 13:31

No Panowie nareszcie sprawa ogrzewania załatwiona :) Zagadka braku ogrzewania okazała się tak naprawde błacha wystarczyło wyjąć z zaworu trójdroznego wężyk od podciśnienia i gorąca woda popłyneła do nagrzewnicy. Wnioski:
- nagrzewniaca sprawna
- uszczelka pod głowicą powodująca zapowietrzanie układu oki
- skopany termostat bajka
To tylko na prętce przykłady usterek które wymieniali mechanicy jako przyczyny niesprawnego ogrzewania. Sami policzcie ile bym wydał kasy na usunięcie niby usterk! A cała sprawa to pomylone podciśnienia. Ale dojście do tego troche mi zajeło czasu i nerwów. Pozdro dla marznących w swoich omegach ;)
2009 rok DM

#60 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 stycznia 2009 - 15:40

No Panowie nareszcie sprawa ogrzewania załatwiona :) Zagadka braku ogrzewania okazała się tak naprawde błacha wystarczyło wyjąć z zaworu trójdroznego wężyk od podciśnienia i gorąca woda popłyneła do nagrzewnicy. Wnioski:
- nagrzewniaca sprawna
- uszczelka pod głowicą powodująca zapowietrzanie układu oki
- skopany termostat bajka
To tylko na prętce przykłady usterek które wymieniali mechanicy jako przyczyny niesprawnego ogrzewania. Sami policzcie ile bym wydał kasy na usunięcie niby usterk! A cała sprawa to pomylone podciśnienia. Ale dojście do tego troche mi zajeło czasu i nerwów. Pozdro dla marznących w swoich omegach ;)


super fajnie z tym ze:
ten przewod podcisnienia musi tam byc - jesli zdjecie jego puscilo wode na nagrzewnice to albo masz zwalony zawor sterujacy albo sam zawor trojdrozny albo masz pomieszane podcisnienia, z tym ze w poprzednim poscie napisales ze rurki na nagrzewnice sa gorace wiec plyn musial tam leciec.